Şimdi Ara

Aerocool'un 40cm fanlı yeni performans kasası T-Gun Pro Türkiye'de

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tasarım odaklı fonksiyonel kasalarıyla öne çıkan Aerocool'un T-Gun Pro isimli yeni modeli ülkemizde kullanıma sunuluyor. Bir döneme damga vuran Top Gun filminden ilham alınarak hazırlanan yeni kasa 40cm'lik devasa yan panel fanı ve özel fan kontrolcüsü ile dikkat çekiyor. Piyano Siyahı ön paneli ve kokpit göstergesi şeklinde tasarlanmış fan kontrolcüsüyle de merak uyandıran T-Gun Pro ile Aerocool iddialı olmayı hedefliyor.

460 x 210 x 490 mm boyutlarında olan T-Gun Pro, standart Midi-Tower kasalardan daha geniş (21cm) ve daha yüksek (46cm) bir yapıya sahip. 12dBA seviyesinde gürültü yaratan ve maksimum 250CFM hava akışı sağlayan 40cm'lik dünyanın en büyük yan panel fanıyla donatılan Aerocool'un yeni kasası ayrılabilir ve şok emici özellikli 5'li HDD kafesi, toplam 7 adet sabit diske ev sahipliği yapabiliyor.

Top Gun" formunda tasarlanmış LED ışıklandırmaya sahip dokunmatik tuşlar ve kokpit göstergesi benzeri fan kontrolcü/ısı izleyici LCD ekranı ile merak uyandıran kasanın fan kontrolcüsü, fan devirlerini ısı sensörlerinden okunan ısıya göre otomatik olarak arttırabiliyor. Üzerinde 2x fanın devrini, 2 ayrı noktadaki ısıyı ve HDD çalışmasını izleyebileceğiniz ekranın alt kısımda yüksek ısı durumunda sesle ve ışıkla uyaran alarm bölmesi bulunuyor.

AeroCool T-Gun Pro, tümüyle yuvarlatılmış kenarlara sahip kalın (0.8mm) çelik malzemesi ve tümüyle vidasız olarak monte edilebilen 5.25" ve 3.5" yuvaların yanısıra vidasız yapıda PCI slotlarını da üzerinde barındırıyor. Parmak vida ve klips ile kolaylıkla çıkarılabilen 5'li HDD kafesinde bulunan titreşim emici lastikler ile sabit disklerin daha sessiz çalışması hedeflenirken harici diskler için e-SATA portu da kasa bulunuyor.

Üst panelinde USB, ses ve e-SATA çıkışları bulunan Aerocool T-Gun Pro tüm 5.25" ve 3.5" sürücüler için aletsiz montaj imkanı sağlıyor ve toplamda 4 x 5.25", 1x3.5"(dış), 1x3.5"(iç), 5xHDD sürücü kullanımına da olanak tanıyor. Tasarım ögeleriyle farklılaşan ve 40cm'lik fan gibi ekstra özellikleriyle öne çıkan Aerocool T-Gun Pro, ülkemizde 145$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda.

• Waow süper bir kasa :o cidden özellikleri cok güzel
  • yana eski 40cm lik raks vantilatöru dayamışlar gibi çok kaba ve şekilsiz.Onun yerine şık bir egsozt fan yerleşimi olsaymış keşke.Yani ya şık yap ya performanslı.
  • bu kasa odayı bıle sogutur :D
  • fx bu haberi daha öncede vermişmydin
  • fiyat bence bu tip bir kasa için uygun ama dolar türkiyede şu an için uygun değil :)
  • benim çok hoşuma gitti ,fiyatı hariç :D
  • http://www.pclabs.com.tr/2008/11/19/aerocool-t-gun-pro-kasa-incelemesi/

Burda incelemesi var :)ilgili arkadaşlara :D
  • şimdiden size söyleyim o fan asla 12 db ile çalışmaz kesinlikle daha sesli olacaktır adım gibi eminim.

2. side fizik kurallarını aşan bi tasarımı var bi yerden 250 cfm hava girişi varsa buna ölçüt olarak en az 200 cfm hava çıkışı olması gerek e malum yok bu durumda hava bi yerde boğulucak ya soğutmuycak yada daha fazla ısınmasını sağlıycak parçaların ki foorumdan bi arkadaşın daha bşaına gelmişti benzeri durum cm 690 ı tervcih ederdim şahsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0rkunc -- 24 Kasım 2008; 23:31:01 >
  • Üstteki arkadaşa katılarak ekliyorum 3 5 kuruş daha verip fulltower kasa almak varken midtower kasaya o kadar para vermekte yersiz
  • Bu kasa mı,NZXT tempest mi,yoksa Armor+ mı TT'nin ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Bu kasa mı,NZXT tempest mi,yoksa Armor+ mı TT'nin ?

CM 690

kasa hem bu parayı haketmiyor hemde bu devirdeki bilgisayar konfigürasyonları için küçük...
  • Sadece tasarım güzel 40lık fan gürültüden başka birşeye yaramaz ayrıca kasa da çizik oluşma ihtimali çok fazla
  • 40'lık fanın rpm'i düşük olacağı için ses yapmaz diye düşünüyorum..

Genelde bu tarz janjanlı kasalar bana hiç estetik gözükmez ama bu güzelmiş gerçekten ne diyim
  • @yenerbalcı

hocam sana bir soru, 8 lik fan ile 12 lik fanın hangisi ses yapar?yani ses seviyesi fanın çapınamı yoksa çapı+dönüş hızınamı bağlı?....sanırım anlaşıldı...
  • 40cm fanın gürültüsü hakkında afaki konuşmak yerine herkes açıp incelemeye bakabilir bence:
    http://www.pclabs.com.tr/2008/11/19/aerocool-t-gun-pro-kasa-incelemesi/4/

T-Gun, tek 12cm fanlı Asus TA-D52'den düşük gürültü seviyesine sahip, demek ki o mu şöyle bu mu böyle diye yorum yapmadan biraz açıp araştırınca sonuca ulaşılabiliyor.
  • fena bir kasa ama mid olması hiç iyi olmamış
  • adi yan bi görünüm olşmuş içten gizlenseydi benim fikrim daha güzel olurdu
  • yani anlayamadığım birşey var,madem kullanmadığınız bişey hakkında yorum yapıcaksını,biraz mantıklı sallayın,yüksek devirde ses geldiği için fanların devri azaltılır,hava değerini arttırmak içinde çapı arttırılır ki ses yapmadan cfm değeri arttırılsın.Nasıl bi mantık ki büyük fan fazla ses yapar die düşünüosunuz hala anlayamadım,bunu anlamak için mühendis olmayada gerek de yok ki ben şuan aerocool s9 pro kullanıyorum,kasa alabiliceğiniz soğutma performansı en yüksek kasa,yandaki fanı durdurduğunuzda kasa içi sıcaklığı 3 derece artyor ki buda yandaki fanın işe yarayıp yaramadığına en iyi kanıt.Kaldı ki yandaki kasa fanı çok büyük cfm değeri ile hava basmıyorsa kasa içi sirkilasyonu bozulcağından hava ısınır,yani her yandan fanlı kasa soğutmaz diye düşünmeyin,ya yandan fansız olsun yada yandan fanlı ama cfm değeri biraz uçuk olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

@yenerbalcı

hocam sana bir soru, 8 lik fan ile 12 lik fanın hangisi ses yapar?yani ses seviyesi fanın çapınamı yoksa çapı+dönüş hızınamı bağlı?....sanırım anlaşıldı...

12 lik fan 40 lık fandan daha az ses yapar
    NOCTUA NF-S12-1200 120mm Kasa Fanı
    Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%) 600 RPM ........6db
    1200 RPM ...........17 db
    ses : demekki dönüş ve fan yapısına bağlıdır
    yan kapağa takılan fanların gereksiz olduğunu söylüyorum
    işlemci + ekran kartı + psu dışında takılan fanlar gereksidir ( kişisel fikrim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Kasım 2008; 20:59:29 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.