Şimdi Ara

..SONY SS-F6000 VE QUADRAL QUİNTAS 500 ALDIM...TEST EDİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SONUNDA MERAK ETTİGİM SS-F6000 ALDIM ZATEN QUADRAL QUİNTASIM VARDI.şimdi sony de aldım almamda etken the cantan gibi bi r profun tavsiyesi oldu memnunum sorularda yardımcı olurum.

• memnunumla olmaz baslar tizler nasıl iyi bir test yaptın mı,müzik dinlenir mi :)
  • quadralı söktüm bunları bağladım ses yumuşak kısık seste güzel bi ses çıkıyo yavan bi ses yok şuan müzik dinliyorum orta sesler quadrala göre daha belirgin bas 2 adet sürücü fakat ikiside farklı sürücü biri low biri high.boyu şık 95 santim işçilik iyi saat geç yüksek ses açamadım ama devam ediyorum teste yarın tam netleeşirr.
  • şuan ikisinden birini seçemedim hangisi iyi diye ikiside güzel belli üstünlükleri var quadralı ntizi daha yüksek sony de orta ses iyi
  • hayırlı olsun öncelikle,bu ürünü bende çok merak ediyorum,1 hafta içinde alıcam,düşüncelerinizi paylaşırsanız,nerden ne kadara aldığınızı bide,çok iyi olur
  • sony leri morfareden aldım ameikada bile morfareden pahallı .sitesinden bakabilrsin.
  • hayirli olsun guzel sony nin hopallori gercekten fiyatina gore iyi.
  • @nickelx merakla bekliyorum yorumlarını..
    Yamaha nın A ve B çıkışlarını kullanarak test edebilirsin sanırım. merak ediyorum Quintas 400 mü Sony SS-F6000 mü.? aralarında bas-mid-tiz ve güç, duyarlık hassasiyet olarak nasıl farklar var.? Quintas 400 ün Bas ve tizleri çok başarılı bulunuyor JBL in alt serilerinden bile iyi deniyor ürettiği bas lara.. uzun dinlemeler yap (malum parçalar Rock vs. performansı ziller davullar sololar..) bakalım sen ne düşünüyorsun..
    kimse ayranım ekşi demez ama tarafsızca çok fark yok quintas 500 set de alınabilir dersen yakında alıcam..
  • test etmek çok zor ikisde güzel bakalım yarın yüksek seste açarım
  • Biz 3 yollu hop. leri kontrol edemezken f6000 i nasıl kontrol ediyorsun çok merak ettim açıkcası.
    MF 450 lerin bir yol fazla halini tahmin edebiliyorum ve Quintas ların daha iyi olacağını düşünüyorum açıkcası.
  • Öncelikle yeni hoparlörlerin 50 saat gibi en az bir burnin yaşaması lazımki gerçek performansları hakkında fikir sahibi olalım.
  • f6000 i nasıl kontrol ediyorsun çok merak ettim açıkcası.bunu anlıyamadım oronra ne demek biraz açarsan. eet dinliyorum şuan quadralların tizleri daha fazla ama sonylerde quadral gibi woofer lar aynı değil wooferın birin farklı qudralda iki wooferda aynı tip sonyde baslar daha yumuşak gibi.
  • Dinledikçe dahada güzelleşecek...
  • buarada dv600 benimde gönlümde nerden alabilirim bide kaça bilgin varsa
  • Midler ve basslar iyidir. Yüksek seste tizler bozulmaya uğruyor.
  • zaten bi tiz çok iyi değil başka bi tiz bağladım ekstradan ses çok iyi oldu bu kolonu alıp tizin yerine daha kaliteli tiz takıcaksın tadından yenmez
  • Nickelx ben Akmerkez den almıştım. Alalıda 5-6 ay oldu. Hafızam beni yanıltmıyorsa 300 ytl gibi bir fiyatı vardı.
  • Bana pek cazip gelmiyor. Ben para vericem yeni kolon alacağım sonrada kendim tiz takacağım.

Bence herşey takım halinde olmalı. ['(]

Garanti kapsamınada girmiyecektir bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DART VADER -- 26 Kasım 2008; 0:37:58 >
  • tizi kötü demedim daha iyi olabilir dedim sadece bu fiyata bu tizle bile iyi zaten daha iyi bir tizle üst sınıf bir kolon olur dedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

f6000 i nasıl kontrol ediyorsun çok merak ettim açıkcası.bunu anlıyamadım oronra ne demek biraz açarsan. eet dinliyorum şuan quadralların tizleri daha fazla ama sonylerde quadral gibi woofer lar aynı değil wooferın birin farklı qudralda iki wooferda aynı tip sonyde baslar daha yumuşak gibi.

3 yollu hop. lerin c.over yapısı itibariyle iyi olması gerektigini düşünüyorum. Aksi durumlarda kontrolsüz bir müzikalite sunuyorlar. Bende Rear larda MF450 kullanıyorum ve F6000 ile aynı yapıda fakat f6000 4 yollu MF450 3 yollu olduğu halde bana çok kontrolsüz geliyor. Bu sebepten nasıl kontrol ediyorsunuz diye sormuştum. Haklısınız çok anlaşılır bir soru olmamış

Açıkcası MF450 lerinde sürücü yapısını pek begendiğim soylenemez ki... F6000 lerde aynı yapıda sürücü kullanıyor. Quintas ları dinlemedim ama Sony ler müzikaliteden çok uzaklar kanımca. Filmlerde idare ediyorlar o ayrı.

Birde üst frekanslara çok takılmayın derim hop. ü hop. yapan orta frekanslardaki basarısıdır. 20khz üst sınırı olan bir hop. dahi çoğu noktada fazlasıyla iş görür. Ama gelin görünki c.over yapısı ve sürücü kalitesi malzemesi orta seslerde çok önem taşıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.