- x
7 yıl hiç çalıştırılmadan garajda yatan bir arabanın durumu?
56 Cevap7610 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

207 Mesaj
24 Kasım 2008; 1:08:20 

Arkadaşlar, sıfır km olarak alınıp beş bin km kullanıldıktan sonra yedi yıl boyunca hiç çalıştırılmadan garajda bekletilen arabada ne gibi sorunlar çıkabilir? Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

14142 Mesaj
24 Kasım 2008; 1:48:29 

bütün yağ hidrolikler v.s. değişmesi gerekir çalışmadan önce....
hepsi ömrünü doldurmuş oluyor o süre içerisinde galiba...

kayışlar v.s. de sertleşmiş ömrünü doldurmuştur.....

araç nedir merak ettim de
resim paylaşırmısınız birde mümkünse çok güzel bir durum aslında öyle bir aracı bulmak tekrar çalıştırmak v.s.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5464 Mesaj
24 Kasım 2008; 1:56:44 

Ayrıca 4 lastiğinde değişmesi gerekiyor. zaten lastiklerin yere yapışmış ve bazı lastik içi tellerinin nakavt olduğunu hemen anlarsınız.

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

3049 Mesaj
24 Kasım 2008; 2:00:52 

Yazık ya araba 7 yıl yatar mı?

Neymiş hakkaten araç?

| AMD Athlon II X4 640 | Asus M4A87TD/USB3 | Gigabyte GeForce GTS 450 | Samsung 256GB SSD 830 Series | Corsair Value Select 2GB 1333MHZ ×2 |
| Canon EOS 650D | EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM | EF 50mm f/1.8 II |
| Motorola Moto G |
| 2011 Kia Cerato |

5464 Mesaj
24 Kasım 2008; 2:08:40 

Bizim yazlıktan bi tanıdık 2001 RTA clio sunu şöyle 6-7 ay yatırmış. 7 yıla göre çok az. 2 sene önce 750 lira masraf etti tekrar diriltmek için.

en çok hatırımda "4 yeni lastik almam gerekti" demesi kaldı.

geriside akü şu bu çok parça saydı. düşün nerdeyse yüzde onu bir süre bu ..

tabi sonradan öğrenmiş arabaa nasıl yatırılır. 4 teker tahta takoza çıakrılırmış mesela. yine bu aklımda kalmış

6252 Mesaj
24 Kasım 2008; 2:13:41 

Ciddi bir rakam 7 yıl..

Arkadaşın dediklerine ek olarak, amortisörler oturmuş olabilir..Yakıt deposunda ve egsozt da paslanma..Bujilerin değişmesi..

Tavsiyem aracı sanayiye götürüp, bahsedilen can alıcı değişimlerin yapılması..Çoksa bi kontak ile motoru kırmak çok kolay..

5464 Mesaj
24 Kasım 2008; 2:17:22 

hakkaten çok işi var. işleyen demir ışıldar derler ya. şimdi bu araç biraz masraflı olacak. Pandoranın Kutusu gibi. eğer hazırlıklı değilseniz Kutu da büyük olduğunu hissediyorum:)

5073 Mesaj
24 Kasım 2008; 2:29:42 

sen birde bu araçların halini gör

http://resim.donanimhab...1/key_//tm.htm#28002843

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

10734 Mesaj
24 Kasım 2008; 10:28:31 

Ben garajda 9 sene yatan bi araba almıştım, emekli subaya aitti araç, adama araç hediye edilmiş, adam kullanmayı bilmiyormuş, garaja atmış duruyordu.... Zaten adama araç tahsis edilmiş, özel şöförü ile gidip geliyormuş.

Aracın yağını bile değiştirmemiş adam... Lastiklerine kadar sıfırdı, lastikler bayatlamıştı, motor sıvıları ömrünü tamamlamıştı, kayışlar falan hep değişti...

Masraf çok çıktı ama kilometresi 7000 idi... Sıfır gibi yani...

Göstergeler,tavan,koltuklar,döşeme gıcır gıcırdı...

Millet yalvarırdı şu aracı bana sat diye...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

3091 Mesaj
24 Kasım 2008; 10:40:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

resim paylaşırmısınız birde mümkünse çok güzel bir durum aslında öyle bir aracı bulmak tekrar çalıştırmak v.s.

bende resim var diye girmiştim.böyle kuru kuru yazı olunca iyi olmuyor

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

855 Mesaj
24 Kasım 2008; 10:56:33 

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

bende resim var diye girmiştim.böyle kuru kuru yazı olunca iyi olmuyor

9649 Mesaj
24 Kasım 2008; 11:09:46 

yapaılacak bir üsrü şey var .Ancak garajdan garaja da fark vardır.YAni nem olan bir şehri,n garajında 7 sene yatan arabada cidd ikorozyon oluşur. Gözle görmek zor olabilir kanser gibi içten içe yayılmış olabilir

Ama görece kuru olan iç Anadolu şehirleri mesela Ankara 'da araç garajı işi biraz daha farklıdır. Yani her şey nem ile akalaı bir durum. Kaprtoda çürükler başlamış ise araç sıfır da olsa iş işten geçmiştir.Sonuçta motor o kadar pahalı değildir.bakımları belli ve tekrar direltemk bilen Usta için standart prosedürdür.

Ama kaportadan eminseniz, motor için yapılacaklar tüm sıvıların değiştirilmesi hidrolik dahil.Fren caliperlerini kontrol ettirip bir tutukluk var mı elden geçirilmesi gereklidir.Motor yağ ı motoru korozyondan koruru ama ara sıra çalkıştırmak kaydıyla .Hiç çalışmamış ise içeride de kanser olmuş olabilir.Anlaması oldukça zordur.2-3 sene olsa birşey olmaz derdim ama 7 sene oldukça uzun bir süredir.Yani eğer satın alınacak ise sıfır olmasının çok büyük bir önemi yoktur , bakımlı olsa herşey farklı olurdu.

Uzun süre yatan araçlar genelde gümrüğe terk edilmiş olanlar vardır bunlar açıkta yıllarca yatarlar , kensinlikle tavsiye etmem, 5 yıldan fazla hiç dokunulmadan yatmışsa ciddi masraf çıkarabilir.Neresinden çıkaracağınıda tahmin etmek çok zor birşeydir.Kahi,n olmak lazım .

1712 Mesaj
24 Kasım 2008; 11:27:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Ciddi bir rakam 7 yıl..

Arkadaşın dediklerine ek olarak, amortisörler oturmuş olabilir..Yakıt deposunda ve egsozt da paslanma..Bujilerin değişmesi..

Tavsiyem aracı sanayiye götürüp, bahsedilen can alıcı değişimlerin yapılması..Çoksa bi kontak ile motoru kırmak çok kolay..

Sanırım çekici ile sanayiye gidecek Aracın yürüyemeyeceğini farz edersek bi de çekici ücreti eklemek lazım.
Ayrıca RESİM RESİM RESİM diyorum RESİMLER NERDE HERKES ÇATLADI YAVV

1.4 120 Hp 2009 Lancia Delta Beyaz

207 Mesaj
24 Kasım 2008; 17:11:31 

quote:

Araç 2001 model Renault Megane RXİ

7838 Mesaj
24 Kasım 2008; 17:46:41 

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

yapaılacak bir üsrü şey var .Ancak garajdan garaja da fark vardır.YAni nem olan bir şehri,n garajında 7 sene yatan arabada cidd ikorozyon oluşur. Gözle görmek zor olabilir kanser gibi içten içe yayılmış olabilir

Ama görece kuru olan iç Anadolu şehirleri mesela Ankara 'da araç garajı işi biraz daha farklıdır. Yani her şey nem ile akalaı bir durum. Kaprtoda çürükler başlamış ise araç sıfır da olsa iş işten geçmiştir.Sonuçta motor o kadar pahalı değildir.bakımları belli ve tekrar direltemk bilen Usta için standart prosedürdür.

Ama kaportadan eminseniz, motor için yapılacaklar tüm sıvıların değiştirilmesi hidrolik dahil.Fren caliperlerini kontrol ettirip bir tutukluk var mı elden geçirilmesi gereklidir.Motor yağ ı motoru korozyondan koruru ama ara sıra çalkıştırmak kaydıyla .Hiç çalışmamış ise içeride de kanser olmuş olabilir.Anlaması oldukça zordur.2-3 sene olsa birşey olmaz derdim ama 7 sene oldukça uzun bir süredir.Yani eğer satın alınacak ise sıfır olmasının çok büyük bir önemi yoktur , bakımlı olsa herşey farklı olurdu.

Uzun süre yatan araçlar genelde gümrüğe terk edilmiş olanlar vardır bunlar açıkta yıllarca yatarlar , kensinlikle tavsiye etmem, 5 yıldan fazla hiç dokunulmadan yatmışsa ciddi masraf çıkarabilir.Neresinden çıkaracağınıda tahmin etmek çok zor birşeydir.Kahi,n olmak lazım .

tüm yazılarınız gibi aydınlatıcı bir yazı olmuş, teşekkürler.

1514 Mesaj
24 Kasım 2008; 18:03:10 

kullandıgımız mercedes 5 sene gümrükte kalmış. En basitinden fren sıvısı bile su gibi olmuştu. Ayaklarının açılması gerekli. Kullanılmaya kullanılmaya bazı şeyler oldugu yerde bitiyor. Aracı bakıma sokmak lazım. Ayrıca yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi, çükürler başladıysa kolay kolay hayır gelmez o araçtan. Yogun bir bakım gerekebilir. Minimum bile 1.5-2 bin ytl civarında bir masrafınız olur.

917 Mesaj
24 Kasım 2008; 18:36:17 

quote:

Orjinalden alıntı: dranov

sen birde bu araçların halini gör

http://resim.donanimhab...1/key_//tm.htm#28002843

Şaka gibi..

Dış Güçlerin Oyuncağı Olan Karanlık Bir Kişi,
Ülkemizin Geleceği, Milletimizin ve Ordumuzun Şerefli Üyeleriyle Oynayamaz...
Dоиαиιм Hαвєя Rєαdч

чєтміѕ-вєѕ тαч�α & G�в ύмітκоч тαч�α

9385 Mesaj
24 Kasım 2008; 19:23:47 

quote:

Orjinalden alıntı: TURKCE

Araç 2001 model Renault Megane RXİ

abi o güzelim araç neden yattı 7 sene yaa yazık olmuş ama söylenen dğişiklikler işin ehli birisi tarafından yapılırsa sorun olmaz galiba şimdi nerden baksanız 15.000 ytl eder hatta km de azdır onun

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

787 Mesaj
24 Kasım 2008; 19:37:14 

Yazık olmuş.

207 Mesaj
25 Kasım 2008; 0:13:33 

Söz konusu arabayı geçen hafta araba.com'da görmüştüm. Araba bir galerideydi. İlk sahibi arabayı 5.000 km kullandıktan sonra Hollanda'ya gitmiş ve araba tam yedi yıl İzmir'de kapalı garajda yatmış. İnternetteki fiyatı 19.900 olarak belirtilmişti. Aradım son fiyatını sordum. 19.650'den bir kuruş aşağı olmaz dediler. Ben de vaz geçtim tabii. Az önce baktım ilan kalkmış. Satılmış demek ki...

7954 Mesaj
25 Kasım 2008; 0:15:14 

Düşün 7 sene uyumuşsun uyuyan güzel gibi

Prens / Prenses öpüp kaldırmış seni

Durumun ne olur?

Arabada insan gibidir halden anlayın az

Badass Nova

14142 Mesaj
25 Kasım 2008; 0:16:19 

keşke görebilseydik

bucaklı arkadaşımızın imzasında böyle bir araç var
97 model vectra cd 7000 km de..
meraklısına mükemmel araç...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6367 Mesaj
25 Kasım 2008; 12:41:26 

Abi 7 yıl boyunca o arabanın vergisi muayenesi ne oldu ki?

207 Mesaj
25 Kasım 2008; 17:10:55 

Yedi yıldan sonra satılığa çıkarıldığına göre vergi borcu yoktur heralde.

6356 Mesaj
25 Kasım 2008; 17:27:23 

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

valla arkadaşımın babası yapıyor gümrükten filan çıkartıyor arabaları eski mercedeslerden filan 4000'e bütün masrafını yapıp 7000'e satıyor. ama gümrükteki araçlarda 3000 motordan aşağı olmuyor. mazda hariç

İmzasız...

1229 Mesaj
25 Kasım 2008; 22:31:41 

quote:

Orjinalden alıntı: sierra

kullandıgımız mercedes 5 sene gümrükte kalmış. En basitinden fren sıvısı bile su gibi olmuştu. Ayaklarının açılması gerekli. Kullanılmaya kullanılmaya bazı şeyler oldugu yerde bitiyor. Aracı bakıma sokmak lazım. Ayrıca yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi, çükürler başladıysa kolay kolay hayır gelmez o araçtan. Yogun bir bakım gerekebilir. Minimum bile 1.5-2 bin ytl civarında bir masrafınız olur.

hocam kusura bakmayın ama konu ile alakalı değil ama sormadan geçemiyecem.Bende aracımı aldığıumda fren hidroliği su gibi bir sıvıydı.Bi ara sanayide usta üzerine jelimsi bir fren hidroliği ekledi.Usta eklemeden önceki fren hidroliği o zaman özelliğini yitrmişmidir benim aracın?

Fren hidroliği jelisimidir?
Su gibi olursa ne zarar verir?

teşekkürler...

Kadın mezarlığa girerken başını kapıyor, dışarı çıkarken açıyor. Ölüye karşı kapayıp, diriye karşı açmak akıl almaz...N.Fazıl KISAKÜREK

1858 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:23:35 

14 Sene yatmış 78 model bir Buick 'i motor yagını değiştirdik , Aküyü taktık marşa bastık ve uzadık gittik sanayiye ufak bir bakım yaptırıp 5 sene kullanıp sattık... İşte araba ve arabacıklar arasındaki fark.

14142 Mesaj
26 Kasım 2008; 2:02:56 

quote:

Orjinalden alıntı: bucak15

hocam kusura bakmayın ama konu ile alakalı değil ama sormadan geçemiyecem.Bende aracımı aldığıumda fren hidroliği su gibi bir sıvıydı.Bi ara sanayide usta üzerine jelimsi bir fren hidroliği ekledi.Usta eklemeden önceki fren hidroliği o zaman özelliğini yitrmişmidir benim aracın?

Fren hidroliği jelisimidir?
Su gibi olursa ne zarar verir?

teşekkürler...

fren hidroliğinin çeşitleri var....aracın cinsi modeli yılı gibi özelliklere göre değişiyor...
güncel araçların birçoğunda dot4 hidrolik kullanılıyor... bu sıvu renksiz ve jelimsi değil.... su gibi biraz

fren hidrolikleri havadaki nemi absorve ettiğinden 2 senede bir değiştirilmesi öneriliyor....
(bmw kitapçığında yazan bu)

5464 Mesaj
26 Kasım 2008; 2:21:29 

işin ilginci Fren hidroliği ne zaman havayla temas ediyor?

fren ssiteminde hava olan bir araç ne kadar sağlıklı fren yapabilir ve "fren havası" neden alınır? yani fren havalarının alınması bile hidroliğin havasız ortamda çalıştığını gösteriyor.

Hidroliğin değişiminin gerekliliğinin teknik açıklaması yapılmıştı bende bizzat konuya katılmıştım. hidroliğin oksijenle temas edip okside olması söz konusydu. yalnız açıklamalar ingilizceydi bi kaç yerinde zorlandım. o yüzden bu soruma cevap verebilir misiniz?

14142 Mesaj
26 Kasım 2008; 2:39:58 

quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

işin ilginci Fren hidroliği ne zaman havayla temas ediyor?

fren ssiteminde hava olan bir araç ne kadar sağlıklı fren yapabilir ve "fren havası" neden alınır? yani fren havalarının alınması bile hidroliğin havasız ortamda çalıştığını gösteriyor.

Hidroliğin değişiminin gerekliliğinin teknik açıklaması yapılmıştı bende bizzat konuya katılmıştım. hidroliğin oksijenle temas edip okside olması söz konusydu. yalnız açıklamalar ingilizceydi bi kaç yerinde zorlandım. o yüzden bu soruma cevap verebilir misiniz?

bende kapalı bir sistem olarak biliyorum..
tek hava hidrolik kabının üstünde kalan boşluk..

ama başka bir açıklaması vardır elbet vezir hocamız bizi aydınlatır bu konuda sağolsun

2498 Mesaj
26 Kasım 2008; 10:09:08 

96-99 yılları arasında mercedesimiz 3 sene yerinde yattı babamın yurtdısında olması ve benim de ehliyetimin daha o zamanlar olmaması nedeniyle.
99 da babam marşa bastı araba tek marşla çalıstı sanayıye gitti yagını değiştirdi,1 ay kadar sonra da lastikleri değiştirdi bu kadar.

ve o araç 2006 ya kadar bize hizmet etmeye devam etti.
Araç (1987 model mercedes 190 e idi :) )

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

996 Mesaj
26 Kasım 2008; 10:19:27 

Arabanın yatmaya başladığı yıl doğan bir erkek çocuğu , bebeklik tüm hastalıklarını yaşadı , tüm dişleri değişti , okuma yazma öğrendi , sünnet oldu hatta yakında aleti eline alacak ,

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2008; 11:14:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ADAC

Arabanın yatmaya başladığı yıl doğan bir erkek çocuğu , bebeklik tüm hastalıklarını yaşadı , tüm dişleri değişti , okuma yazma öğrendi , sünnet oldu hatta yakında aleti eline alacak ,

Ne ettin yahu.

538 Mesaj
26 Kasım 2008; 11:27:20 

7 yılmı

398 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:12:36 

No SS No güven

Since 2002 - Ozzy

9649 Mesaj
26 Kasım 2008; 13:25:54 

sevgili arkadaşlar,
Bu hidrolik yağı konusu bizde ihmal edildiği gibi ekteki yazıdan da görüleceği üzere tüm gelişmiş ülkeler, amerika avrupada bener sorunlar var. Burada kesinolan bir olgu var oda fabrikasyonteslim aldığınız racın frenhidroliği içinde bulunansu miktarının artması.
yazıyı okuyunca çok beyeneceksiniz, çünkü gerçekten aklımızdaki soruları istatistiksel olarak da yanıt vermeye çalışmış.

Özellikle hidrolikte su oranının artması ve hidrolik kaynama sıcaklığındaki baiz düşüş çok önemlidir.Çünk ühidrolik ne kadar yüksek cıcaklıkla kaynar ise bizim için iyidir.Bir kurtarma şansımız vardır.Ama yüzde 3-5 su oranından sonra kaynama sıcaklığı dramatik şekilde düşmekte ve bu bizim için bazı durumlarda hayati olabilmektedir.

Hidrolik kaynamasının anlamı şudur ,
Aracımızda kullnılan hidrolik bir sıvıdır ve biz bu sıvıların hidrolik kaldırma ve kuvveet dengeleri içinde sistemi tasarlamışızdır.Eğer sıvı diye koyduğumuz madde gaz haline geçerse hacmi anormal artar (kaynama sıcaklığı sonrası) ve fren görevini yapamaz. Bu asla istenmeyen bir durumdur ve bizim ayak kuvvetimiz ile hidrolik hortum patlar.Çünkü içeride sıvı artık bir yüzde ile gaz fazına geçmektedir.neyse sabaha kadar yazsak da durum değişmez, detay isterseniz nereyi kavrayamadığınız veya aklınıza yatmadığını yazın yeterli...

yazı süper benim de birçok teoride bildiğim şeyin pratikte karşılaşılan değerlerini anlatması açısından iyi oldu.
http://www.aa1car.com/library/bfluid.htm

quote:

bende kapalı bir sistem olarak biliyorum..
tek hava hidrolik kabının üstünde kalan boşluk..

ama başka bir açıklaması vardır elbet vezir hocamız bizi aydınlatır bu konuda sağolsun

3492 Mesaj
26 Kasım 2008; 19:04:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ADAC

2 Mesaj
19 Aralık 2012; 16:45:39 

Merhaba.. 12 yıldır garajda yatan 1953 model Jeep willys station wagon marka aracımın çalışması için yapmam gerekenler nelerdir. Garaja çalışarak park ettim..Şu an hiçbirşey yapmadan bir çekici ile fabrikaya getirdim.Bir usta bulup çalışmasını sağlayabilirim ama, ustanın neler yapacağını bilmiyorum.Bu konuda bilgi sahibi olursam ustayı da yönlendirebilirim,yanlış birşey yapmasına da engel olurum.Araç Kayseri de .. Akümülatör ve elektrik aksamı 6 volt..( 12 volta çevirmek istemiyorum, orijinal kalsın istiyorum ve 6 volt akümülatör buldum..2-3 gün içerisinde getirtebilirim..) Silindirlere WD40 mı sıkmalıyım..Defransiyel..Şanzıman..Motor yağlarını nasıl koydurmalıyım..İçerisinde ne hidrolik kalmış ne de radyatörde su..:)
Yanıtlarınız için teşekkürler..Kolaylıklar dilerim..

2319 Mesaj
19 Aralık 2012; 16:51:48 

Benim arkadasım aldı 2001 model focus ghia km 10 den dusuktu tam hatirlayamadim arabanın sahibi hostes aracı kullanacak vakit bulamamış otomatik araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3137 Mesaj
19 Aralık 2012; 17:05:54 

Hortlamış resmen konu, üst kapakta ve motor suyunun temas ettiği bölgelerde korozyon olabilir. Motor üst kapak sökülüp piston blok vesaire gibi aksamlar kontrol etmekte fayda olur zarar olmaz .

1151 Mesaj
19 Aralık 2012; 17:30:10 

konu ile alakasız gibi olacak ama
iş eve yakın olduğundan kışın 1 ay çok kar yağdığında aracımı kullanmamayı düşünüyorum.kar lastiği de almadım.
bahçede açıkta kar altında 1 ay çalışmadan dursa arabada herhangi bir problem olur mu?
ne önerirsiniz 2 3 günde bi bikaç dakka çalıştırıp kapatsam olur mu?

ariva riva yeppa andela andela!

HONDA

3204 Mesaj
19 Aralık 2012; 17:59:50 

Bu aralar otomobil genelde konu hortlatma hobisi mi var. Az once 2,6tl'ye gtl gordum diye ofiste nara atmaya hazirlanirken 2009 tarihli mesaj oldugunu gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

6666 Mesaj
19 Aralık 2012; 18:18:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

Bu aralar otomobil genelde konu hortlatma hobisi mi var. Az once 2,6tl'ye gtl gordum diye ofiste nara atmaya hazirlanirken 2009 tarihli mesaj oldugunu gordum.

Moda oldu bu ara

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

2317 Mesaj
19 Aralık 2012; 18:53:45 

Hortlatmayın la şunları

2109 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:02:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ADAC

Sanırım şu aralar o dediklerin oluyor o çocuğa :)

Galaxy SIII (GT-I9300)
Omega v57 4.3 JellyBean.

Iphone 5C 16 GB Beyaz - iOS 8.0 Beta

630 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:17:50 

aaaaa ben zamanında "statükocu" yu banlamışım. Neden acaba?

289 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:38:12 

Ben de güncel diye oturdum okuyordum ciddi ciddi

""SAHİCİ BİR SARSINTI SAHTE BİR DENGEDEN İYİDİR.""

1071 Mesaj
19 Aralık 2012; 21:49:20 

Halen geçerli bir bilgi, güncelliğini kaybetmemiş gayet ilgi çekici bir konu.
Hortlatmanın nesi kötü!!..
Arkadaş yeni konu açacağına arama yapmış, varolan bir başlığa devam etmiş, iyi de etmiş.

Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering..

6039 Mesaj
19 Aralık 2012; 22:25:51 

quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

konu ile alakasız gibi olacak ama
iş eve yakın olduğundan kışın 1 ay çok kar yağdığında aracımı kullanmamayı düşünüyorum.kar lastiği de almadım.
bahçede açıkta kar altında 1 ay çalışmadan dursa arabada herhangi bir problem olur mu?
ne önerirsiniz 2 3 günde bi bikaç dakka çalıştırıp kapatsam olur mu?

1 aydan bir şey olmaz.. Ben renaultu ayda bir çalıştırıyorum.

Ha belki akünüz falan biter..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

996 Mesaj
19 Aralık 2012; 23:17:45 

İlk yazdığım da da kafam kıyakmış herhalde

kaç sene olmuş şimdi gülerek okuyorum

kafa gene kıyak :)

Saygılar......

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

1144 Mesaj
20 Aralık 2012; 5:44:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ADAC

İlk yazdığım da da kafam kıyakmış herhalde

kaç sene olmuş şimdi gülerek okuyorum

kafa gene kıyak :)

Saygılar......

Ama bu sefer öyle bir şey yazmamışsın

Bu arada konu güncelliğini koruyora hortlatmanın zararı olmaz bence.

CLS 550

1151 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

1 aydan bir şey olmaz.. Ben renaultu ayda bir çalıştırıyorum.

Ha belki akünüz falan biter..

sıfır aracın aküsü hemen biter mi,?
bitmemesi için 3 5 günde bi bikaç dakka hareket etmeden motoru çalıştırmak yeter mi?

HONDA

6039 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:29:58 

quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

sıfır aracın aküsü hemen biter mi,?
bitmemesi için 3 5 günde bi bikaç dakka hareket etmeden motoru çalıştırmak yeter mi?

Yeni akü kolay kolay bitmez.. Evet haftada bir çalıştırmak yeterlidir..

Ama en az bi 10 dakika falan 2000 devirde çalıştırın.. Hem motor da ısınmış olur, egzoz sisteminde nem kalmamış olur..

1-2 dakika çalıştıranlar var, çok yanlış.. O kadar kısa çalıştırmak ilk anda marşın yediği gücü bile telafi ya eder ya etmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 20 Aralık 2012; 17:32:11 >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1151 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:40:54 

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Yeni akü kolay kolay bitmez.. Evet haftada bir çalıştırmak yeterlidir..

Ama en az bi 10 dakika falan 2000 devirde çalıştırın.. Hem motor da ısınmış olur, egzoz sisteminde nem kalmamış olur..

1-2 dakika çalıştıranlar var, çok yanlış.. O kadar kısa çalıştırmak ilk anda marşın yediği gücü bile telafi ya eder ya etmez..

peki teşekkürler

HONDA

142 Mesaj
31 Mayıs 2014; 21:57:41 

horlattım:)))
benim arabada 2 sene yatmış çok masraf çıkarırmı ki

4174 Mesaj
31 Mayıs 2014; 22:27:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalado

horlattım:)))