- x
Kombi için akıllı priz tavsiyesi
13 Cevap4033 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1204 Mesaj
24 Kasım 2008; 0:11:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar

Kombimin benim işte olduğum saatlerde çalışmaması ve ben eve gelmeden çalışıp evi ısımtası dolayısıyla tasarruf için bir dijital zaman ayarlı priz almayı düşünüyorum. Önereceğiniz bir marka model var mı? Ayrıca sizce sağlıklı bir yöntem mi? Tasarruf sağlar mı gerçekten.
Benim kombim bir sigortaya bağlı yani bir prize takılı değil. Onu söküp priz monte etsem zararı olur mu acaba?

15 Mesaj
3 Aralık 2008; 13:43:35 

Linkteki ürünü incelemeni öneririm.

http://www.bindevre.com/apriz.htm

469 Mesaj
3 Aralık 2008; 17:57:27 

Ürünü bende inceledim.İyi,güzel bir cihaz da...kombinin kendi bile bu kadar pahalı değil yahu

Epson TW 6000 projeksiyon+oem 240X180 perde+vestel 106 led TV.+onkyo tx-nr 616,phılıps5700 blu-ray,pure-acoustics QX900(7+1),pure acoustics sl12 sw+HP pavlion i5+vw tiguan T&F

173 Mesaj
3 Aralık 2008; 18:18:16 

Linkteki ürün işini görür. Pişman olmazsın
http://www.tekzen.com.t...p?ref=12&urun=654526001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasap34 -- 3 Aralık 2008; 18:18:58 >

15 Mesaj
5 Aralık 2008; 12:07:05 

Benim verdiğim linteki ürün enve kurulan ve evdeki tüm çihazları zamandan bağımsız kontrol edebilcek, farklı özellikleri bulunan bir ürün

"kasap34" arkadaşın önrerisi ekonomik ve hızlı bir cözüm olarak gözükmektedir.

352 Mesaj
5 Aralık 2008; 12:48:28 

quote:

Orjinalden alıntı: anilozler

Arkadaşlar

Kombimin benim işte olduğum saatlerde çalışmaması ve ben eve gelmeden çalışıp evi ısımtası dolayısıyla tasarruf için bir dijital zaman ayarlı priz almayı düşünüyorum. Önereceğiniz bir marka model var mı? Ayrıca sizce sağlıklı bir yöntem mi? Tasarruf sağlar mı gerçekten.
Benim kombim bir sigortaya bağlı yani bir prize takılı değil. Onu söküp priz monte etsem zararı olur mu acaba?

bu iş prizle olmaz. kombilere has zaman ayarlı oda termostatları veya kumanda tertibatları var, onları kullanman daha mantıklı. priz ile sadece açık-kapalı yapabilirsin, ki yeni nesil kombileri bozma ihtimalin var.

saygılarımla

EOS-550

15 Mesaj
5 Aralık 2008; 13:18:06 

- Öncelikle kullandığın çihazın kitapcığına bir bak derim(kombin yeni ise). Bu gün bir çok chazda saatli programlama özelliği var. belki bu sorununu çözebilir.

- Ama arayışa girdiğin için cihazının böyle bir özelliği olmadığını varsayarsak:
Prize takılan zaman saatlerinin dayanabildiği akımı bir kontroş et derim. eğer kurtarırsa (cihazın servisinden teyit almanı öneririm) siortadan sonra ayaya bir piriz koyarak sorunun çözülebilir. Bu noktada araya koyacağınız elemanların sürekli çalışmada sorun çıkarmaması için sürekli çalışma akım değerlerini kontrol etmenizi emniyet için tekrar etmek isterim.

- Diğer linkteki ürünün özelliklerinde 16Amper var ancak, basit bir ev otomasyonu sınıfında olduğu için kampanya uygulayan bayilerden almaya kalsan bile ciddi fiyat fakı var.

çözümünü burada paylaşırsan memnun olurum.

Kolay gelsin.

15 Mesaj
5 Aralık 2008; 13:21:39 

"elmaci" arkadaşın önerisi daha sağlıklı gözüküyor.

1204 Mesaj
5 Aralık 2008; 15:39:02 

Çok teşekkürler arkadaşlar.
Çözümü şimdilik öteledim.
Zaten evim kira.
Bu akıllı prizlerde biraz amatör bir çözüm gibi geldi cevaplarınızdan sonra.

2 Mesaj
11 Ekim 2013; 10:59:32 

arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama,

bende 2003 model vaillant kombiye ack marka akıllı priz taktım, açma kapama saatlerinide ayarladım belirlediğim saatlerde açılıp kapanıyor. bir de kapalı durumdayken sıcak su olmuyor haliyle.

sorun yok ama direk elektrik verme ve elektrikden kesme olayı kombiye zarar verir mi? bu konuda şüpheye düştüm.

2799 Mesaj
11 Ekim 2013; 11:25:52 

Varsa kombinin kullanma kılavuzundan pompanın bloke olmaması için 3-5 dk otomatik çalıştığı saati öğrenin (ya da servisten) ve o saatlerde kombinin elektriği olsun...

Bu mesajda bahsedilenler: beydağ

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

1204 Mesaj
11 Ekim 2013; 19:46:03 

5 sene önce açmışım konuyu :) ancak ihtiyacım benim de hala güncel.

Bu konuda bir akıllı prim önerecek biri var mı acaba?

Ya da kablolu bir oda termostatı mı almalıyım bilemedim. Oda termostatı konumlandığı odanın sıcaklığını ölçüp ona göre kombiye kumanda ediyor.
Ancak benim böyle bir ihtiyacım yok, benim tek derdim sabah evden çıkıp akşam gelmem, bu süreçte kombi boşuna çalışmasın istemem.

4 Mesaj
4 Haziran 2014; 14:50:55 

üstad biraz geç oldu ama www.akillipriz.net
yada kulelektronik.com adresinden tamda istediğin gibi bulabilirsin.

768 Mesaj
21 Ağustos 2014; 15:29:24 

hortlatalm konuyu, benimde biraz önce geldi aklyma.

digital zaman ayarly prizim var, benim yapmak istedi?im i?lem
* Gece 1de sönecek Sabah 6da açylacak
* Saat 16:00 da açylacak gece 1de tekrar sönecek

Yani priz gün içinde 3 sefer devreye girecek, kiracy olarak oturmaktayym, bu i?lem kombiyi bozarmy sykynty yaparmy. Yaparsada ne gibi sykynty yapar.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » Kombi için akıllı priz tavsiyesi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.289