Şimdi Ara

iPhone 2.2 Ozel Custom Firmware (En Hizli / En Pratik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
16.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hizli calismasi icin optimize edilmis ve gerekli tum degisiklikleri yapilmis sekilde hazir.
    Ozellikle Ingilizce kullananlar icin.

Duzeltmeler:
    - Turkcell, Vodafone, Avea logosu
    - EDGE apn ayarlarini degistirebilmek
    - Mesaj sesi olarak Bell secince "You got Message" der
    - Telefon numaralarini duzgun olarak gosterir (Ingilizce secili iken)
    - Duzeltilmis (!) mobileinstallation yukludur
    - Mesaj titresimi arttirilmistir (daha uzun titrer)
    - Mesaj geldiginde isim gosterir
    - Icinde suresi bitmeyen PdaNet 1.40 yukludur
    - Cok daha hizli calismasi icin Installer ve Cydia icermez (hiz optimizasyonu)
    - Turkce ve Ingilizce disindaki tum dil dosyalari cikarilmistir (hiz optimizasyonu)

iPhone 2G (Kayitli): rapid share.com/files/166697093/iPhone2G.ipsw.zip (baseband gunceller)
    iPhone 2G (Kayitsiz): rapid share.com/files/166720236/iPhone2GnoBaseband.ipsw.zip (baseband guncellemez, imei degismez)
    iPhone 3G (Turkiyeden Alinan): rapid share.com/files/166705982/iPhone3Gyurtici.ipsw.zip (aktive etmez)
    iPhone 3G (Yurtdisi): rapid share.com/files/166713116/iPhone3Gyurtdisi.ipsw.zip (aktive eder)

Yukledikten sonra iPhone uzerinde AppStore dan ucretsiz yazilim indirin. Bu yazilimi calistirin, sonra iPhone'u restart edin. (ipa kullanimi icin gerekli)

iPhone 3G (Unlock Eder):http://forum.donanimhaber.com/m_28798362/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 7 Ocak 2009; 17:28:07 >

• tcell logosu tamamda avea ve vodefonda eklersen süper olur ayrıca opennssh ı ekleyebilirsin bunu da yaparsan bu paketin tadına doyum olmaz
  • logolari da ekledim
    openssh malesef, cunku cydia olmadan olmuyor ve cydia biraz yavaslatiyor
    en hizli caliscak sekilde hazirliyorum
  • Sizin icin cok zor olmazsa bir de Cydia'li versiyonunu hazirlamaniz mumkun olur mu acaba?
  • iartan, 4 versiyon hazirlamak gerekiyor, ortalama 160mb dan 640mb da upload etmek gerekiyor
    cydia li icin 8 versiyon 1.3gb upload etmek lazim, maalesef uzgunum
  • - EDGE apn ayarlarini degistirebilmek
    nasıl yapabileceğiz açarmısınız?

cydia olmayacağı için bossprefs ve cycoder programlarını yükleyemeyeceğiz

peki .ipa dosyalarını itunes tan yükleyebilecekmiyiz?
  • Ayarlarin icinde, network settings de menu olarak cikacak, ozel birsey gerekmiyor

cydia, installer, openssh, bunlarin hepsi yavaslatiyor,
    cydia olan bir firmware yukleyince zaten bunlari yapabilirsiniz,
    bu olmadan, hizli calisan ve pratik bir firmware

ipa dosyalari yukleniyor, itunes kelek yapti, para verdiklerimi bile kullanamiyorum authorization doldugu icin, bende boyle kullanmak zorunda kaldim..
  • dosyalar yuklendi arkadaslar
    linkler ilk mesajda
  • mesaj titreşimini nasıl arttırdın acaba?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_26698031/tm.htm

buradaki cozumleri aynen uygulayabilirsin
  • gerçekten bravo arkadaşım. sanki aklımdan geçenleri okumuşsunda koymuşsun. birazcık kota olsa 2.nci link benimdirde kotayda aştım zaten. şimdilik 2.2 katksızla devam ediyorum kayıtsız 2g iphonumla. ama gerçekten süpersin yani
  • Nofear, oncelikle ellerine saglik, emeklerin icin cok tesekkurler!

Acaba bu firmwarei kurup Cydia'yi sonrasinda manuel eklemek mumkun olurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: iartan

Nofear, oncelikle ellerine saglik, emeklerin icin cok tesekkurler!

Acaba bu firmwarei kurup Cydia'yi sonrasinda manuel eklemek mumkun olurmu?

mac kullandığım için emin değilim ama quickpwn yapabilir gibime geliyor. zamanın ve kotan varsa dene derim. gerçekleşebilme htimali %90ın üzerinde. gerçi quickpwn in yenisi çıktımı bilmiyorum.

sen yinede benim ipimle kuyuya inme
  • iartan,
    cydiali normal bi tane yukledikten sonra bunlari yapmak daha kolay olur sanirim
  • Değerli Nofear, uzun zamandır cydia ve installer'ın cihazı oldukça yavaşlattığını ve otomatik yüklemeleri ile güvenlik açığı oluşturabileceğini düşünüyordum. Ancak jailbreak sırasında bunların kurulmasının mecburi tutulması, özel yöntemlerle bunların kaldırılmalarını gerektiriyordu. Sorunsuz password değiştirme imkanı olmadığı için openssh hiç güvenli değildi, kurmayıp Totalcommander+T-pot+Mobilefinder ile MI ve diğer dosyaları atıp, izinlerini değiştiriyordum.
    Artık sayende çok hızlı ve stabil bir iPhone 3G yurtiçi 2.2 firmware'im oldu. Shift+restore ile kurduktan sonra otomatik Turkcell aktivasyonu oldu, tüm mevcut ipa'larım ve ayarlarım backup ve sync ile geri geldi ve sorunsuz çalışıyor. Yeni ipa yüklemelerde de hiç sorun çıkmıyor.
    Emeğin için çok teşekkür ederim.
  • gule gule kullanin arkadaslar
    hiz farkini eminim farkediyorsunuzdur, yeni 2.2 de zaten hizli
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofearl

Ayarlarin icinde, network settings de menu olarak cikacak, ozel birsey gerekmiyor

cydia, installer, openssh, bunlarin hepsi yavaslatiyor,
    cydia olan bir firmware yukleyince zaten bunlari yapabilirsiniz,
    bu olmadan, hizli calisan ve pratik bir firmware

ipa dosyalari yukleniyor, itunes kelek yapti, para verdiklerimi bile kullanamiyorum authorization doldugu icin, bende boyle kullanmak zorunda kaldim..

dün 2.2 firmware itunes üzerinden yükleyip sonrada quickpwn ile jb yaptıktan sonra telefonu tekrar itunes üzerinden backup ı yüklerken ipaları yüklüyordu itunes o sırada uyarı vermişti yüklenemiyor diye programlar...bu authorization kaynaklı...bunun üzerine 2.2 mobileinstallation değişimi yaptım ve tekrar bağladım itunes a sorunsuz bi şekilde yükledi bu sefer bütün programları...isterseniz bu şekilde bi deneme yapın kullandığınız app lar için...

• quote:

Orjinalden alıntı: nofearl

gule gule kullanin arkadaslar
    hiz farkini eminim farkediyorsunuzdur, yeni 2.2 de zaten hizli

yinede oynanmamıştan yavaş olacaktır; sonuçta komutsetleri, dosya sistemi, yani neredeyse tüm kernel değişiyor. ama dil paketlerini çıkarmak akıllıca olmuş iyi düşünmüşsün.
    diğer yandan mobile installation çok işime yaradı. şimdiye kadar oyunlara ve programlara 150 dolardan fazla para verdim, beleş indirip kurmak gerçekten güzel oluyormuş.
  • Mesaj geldiğinde isim nasıl çıkartıyorsun???
  • yan yana testler yaptim 2.1 zamaninda ve 2.2 de
    cydia / installer olanlarda 1-2 bazen 3-4 saniye yavaslik oluyor
    oynanmamis ile benim hazirladigimin arasinda gozle gorulur bir fark olmuyor,
    cydia yuklenmedigi icin sistemin yapisi degismiyor,
    jailbreak ile kernel veya dosya sisteminde degisiklik olmuyor.

tas7035,http://forum.donanimhaber.com/m_26698031/tm.htm
    buradaki cozumu uygulayabilirsin mesaj gelince isme eslemesi icin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.