- x
Sakal dökülmesi (sakalkıran)
42 Cevap75566 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2339 Mesaj
22 Kasım 2008; 10:29:11 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Mrb arkadaşlar.Yaklaşık 2 ay önce çene kısmında sakalımın döküldüğünü farkettim.Dökülen bölge yaklaşık 25 ykr büyüklüğünde,hemen araştırdım ve stresten kaynaklanan bir rahatsızlık yani sakalkıran olduğunu öğrendim.Bu olay çok psikolojimi bozdu fakat yüzüme yayılmaması beni biraz rahatlattı.Bu durumla ilgili doktora gittim ve bana bir losyon verdi geçer falan dedi.Ama bir süre sonra hiçbir işe yaramadığını farkettim.internet ve kuaförlere danışarak o bölgeyi kanatıp sarımsak sürmenin işe yaradığını öğrendim ve aynen dediklerini yaptım.Gazlı bez ile sakal çıkmayan bölgeyi kanatıp sarımsak sürdüm.Şuan yara kabuk attı fakat deri tam iyileşmedi,bir kaç tane sarı sarı tüylerin çıktığını görüyorum ama sonuç ne olucak bilmiyorum.Psikolojimi çok bozuyor.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmı?.Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

H A W K

8369 Mesaj
22 Kasım 2008; 10:32:59 

Doktorun verdiği ilaç tesirini göstermeden bırakmışsın. Ben de de oldu saçkıran .Losyon ile geçirdim.

2339 Mesaj
22 Kasım 2008; 10:38:41 

Banada Losyon diye bir ilaç verdi.Su gibi birşey günde 2 defa sür dedi.Seninkide bundanmıydı.

H A W K

2059 Mesaj
22 Kasım 2008; 11:38:51 

quote:

kuaförlere danışarak o bölgeyi kanatıp sarımsak sürmenin işe yaradığını öğrendim

Bunu ben de duymuştum ama ne derece doğrudur bilemem...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2607 Mesaj
22 Kasım 2008; 12:00:31 

geçmiş olsun..sarı tüyler iyi bir belirti yakında düzelir..

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

1903 Mesaj
22 Kasım 2008; 12:03:45 

quote:

Orjinalden alıntı: dainesee

Bunu ben de duymuştum ama ne derece doğrudur bilemem...

Kesinlikle denemeyin. Ben yaptim ise yaramadi. Bosu bosuna aci cekmeyin. Ayrica kil koklerine zarar verme ihtimalin var.
Rogaine diye bir ilac var. Turkiyede satilmiyor. Almanyadan getirtmistim. Kesin cozum. Dökülen bölge 2-3 ayda eski haline geldi.

1221 Mesaj
12 Aralık 2008; 16:20:05 

geç çıkıyor bi de çıkınca başka yerde de dökülebiliyor çok pis bir hastalık yıllardır çekerim ben de

109 Mesaj
12 Aralık 2008; 16:51:09 

abimde de saçkıran vardı sürekli sarımsakla ovarlardı o bölgeyi saçları gür gür cıktı bi süre sonra sarımsak dene ama kanatmıyorlardı

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!

21366 Mesaj
12 Aralık 2008; 17:07:47 

Aynısını yaşamıştım dermatolog stressten dedi. Ben de beni stresse sokan işten ayrıldım 1 yıl sonra düzeldi.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1091 Mesaj
12 Aralık 2008; 17:23:37 

aşırı stresten oluyor.. bende de öss zamanlarında stressten cıkmıstı. ense kökünden saçlar açılmaya baslamıstı çok pis moralimi bozmustu.. ancak geçici bir durum.. Elecon isimli bir losyon kullandım 1 ay kadar sonra yeniden cıktı.. meraklanma geçici bir durumdur.. stress den uzak dur yeter. Dediğim ilacı da deneyebilirsin ancak önce bir doktora dermatolog a görün derim. herkesin cilt yapısı farklı ilaç ters etki yapmasın...

geçmiş olsun...

Wehrmacht

2339 Mesaj
28 Aralık 2008; 10:20:18 

Geçen hafta itibari ile doktora gittim.Bana zaten kullanmakta olduğum m-furo losyon adında bir losyon verdi.Ben bunu zaten yaklaşık 1 aydır kullanıyorum fakat bir sonuç alamadım.araştırmalarım sonucu bir sitede bu rahatsızlığı geçiren birinin vermiş olduğu bilgiyi paylaşmak istiyorum. http://bicci.blogspot.com/2008/12/sakalkran.html
Burada adı geçen ilaçları kendim alıp kullansam sorun olurmu acaba.?Ne kadar sinir bozucu birşeymiş bu ya.

H A W K

282 Mesaj
28 Aralık 2008; 13:28:00 

Kardeşim bende de olur aynı sorun dönem dönem. Çok kesin bir tedavisi yok, yurtdışında da araştırmıştım ben, tabii son 2-3 yıl da yeni bir ilaç çıktıysa bilemiyorum. Aslında en etkili tedavisi bölgedeki saç köklerine iğne ile kortizonlu bir ilaç enjekte etmektir, yalnız dayanılmaz bir acı verir, bu yüzden pek tavsiye etmiyorum. Yaklaşık bir sene içinde ilaç kullanmasan da kendi kendine geçer ama başka bölgelere sıçrama ihtimali de var, en kötüsü de bu.

Sarmısak olayı en meşhur halk arasındaki tedavisidir, doktorlar kesinlikle karşı çıksa da ilginç bir şekilde işe yaradığını da gördüm ben, yani fazla zorlamadan denenebilir ki sen denemişsin zaten anladığım kadarıyla. Stres kaynaklı olduğu için kafanı fazla takman sende iyice stres yaratacaktır ki bu da hastalığın ilerlemesine vesile olur.

Doktorların verdiği losyonu kullan, 1 ay bu hastalık için kısa bir süre aslında, öyle hemen sonuç almak çok kolay değil, eğer için rahat değilse başka bir dermatoloğa da git. Ayrıca doktor onay vermeden netten bulduğun ilaçları kullanma derim. Bulduklarını yaz bir kağıda, git doktorunla konuş, sor bu ilaçları da. Olmadı netten bu konu da çalışan doktorları araştır, sonuçta dermatologların da farklı uzmanlık alanları var.

Canon Powershot G9
Creative Zen
Satılık 1997 Model Fiat Tipo 1.4S

525 Mesaj
28 Aralık 2008; 13:43:33 

rahatsızlığının adı muhtemelen alopesi areata... bu rahatsızlık kolay kolya geçmez,geçmeyebilir,hatta ilerleyebilitr de... stresin dökülmeyi indüklediği söylenebilir... doktorun verdiği ilaçları,uzun bi müddet kullanacaksın.. öyle sürünce iyileşecek bi durum değil

2339 Mesaj
28 Aralık 2008; 16:51:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Burocks

Kardeşim bende de olur aynı sorun dönem dönem. Çok kesin bir tedavisi yok, yurtdışında da araştırmıştım ben, tabii son 2-3 yıl da yeni bir ilaç çıktıysa bilemiyorum. Aslında en etkili tedavisi bölgedeki saç köklerine iğne ile kortizonlu bir ilaç enjekte etmektir, yalnız dayanılmaz bir acı verir, bu yüzden pek tavsiye etmiyorum. Yaklaşık bir sene içinde ilaç kullanmasan da kendi kendine geçer ama başka bölgelere sıçrama ihtimali de var, en kötüsü de bu.

Sarmısak olayı en meşhur halk arasındaki tedavisidir, doktorlar kesinlikle karşı çıksa da ilginç bir şekilde işe yaradığını da gördüm ben, yani fazla zorlamadan denenebilir ki sen denemişsin zaten anladığım kadarıyla. Stres kaynaklı olduğu için kafanı fazla takman sende iyice stres yaratacaktır ki bu da hastalığın ilerlemesine vesile olur.

Doktorların verdiği losyonu kullan, 1 ay bu hastalık için kısa bir süre aslında, öyle hemen sonuç almak çok kolay değil, eğer için rahat değilse başka bir dermatoloğa da git. Ayrıca doktor onay vermeden netten bulduğun ilaçları kullanma derim. Bulduklarını yaz bir kağıda, git doktorunla konuş, sor bu ilaçları da. Olmadı netten bu konu da çalışan doktorları araştır, sonuçta dermatologların da farklı uzmanlık alanları var.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Dediğin gibi yapıp bir süre daha losyonu kullanıcam.İnternette okuduğum kadarıyla m furo losyon'un içinde kortizon varmış.Bu sarımsak olayına gelince ben dökülme olan bölgeyi kanattıp sarımsak sürdüm bunu 1 defa uyguladım ve şuan sarı tüyler çıkıyor ama sakallar uzadığında sarı tüyler görünmüyor.Dediğin gibi bir süre daha kullanayım şu losyonu sonuçları yazıcam.

H A W K

2165 Mesaj
28 Aralık 2008; 17:02:51 

Hocam büyük ihtimal mantar enfeksiyonu ,tedavi uzun sürer buna katlanmalısın 6 ay kadar tavsiyem dermataloğa git o daha yardımcı olacaktır

3986 Mesaj
28 Aralık 2008; 17:07:44 

Kanatmaya falan gerek yok. Çocukken kafamda çıkardı her sene, tedavisini iyi biliyorum.

Sarımsağın suyu bu işin ilacı. Hergün sürersen yaklaşık 2 haftada sonuç alırsın.
Son denememde ucunu kesip sürmek yerine havanda dövüp olduğu gibi o boşluğa sarmıştım. Yarım saat orada bekletmiştim. İnanılmaz yanıyordu. Bunu birkaç kez yapınca kabuk bağlamıştı. Yani bunu da deneyebilirsin. Sonuç olarak oraya sarımsağın suyunu temas ettireceksin. Yöntemi sana kalmış.

Temizlikten ödün verme. İnanılmaz pis kokuyor. 5-6 kez yıkaman lazım bol sabunlu suyla

3715 Mesaj
28 Aralık 2008; 17:18:39 

Öncelikle geçmiş olsun..

bendede saçkıran hastaşığı vardı Allaha şükür geçti.. Hergün sarımsak ve kortizonlu beklazon krem sürüyodum..

Stresden uzakdur.. Gülüp oynamana bak.. En kısa zamanda geçer inş..

BattleField 4 Battlelog : raisehell76

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Aralık 2008; 17:42:23 

rogaine solüsyon tavsiye ediyorum, su gibi ama hem kellikte hemde sakal çikartmakta çok etkili

1221 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:29:48 

rogain çok övülüyor ben de alıcam içinde minoxidil varmış kaştaki dökülmeyi çıkarsın yeter bana...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 0:21:50 

bu durum lıoncolnde de var ondada boşluk var sakalında

2339 Mesaj
18 Ocak 2009; 11:54:28 

Arkadaşlar en son denemek istediğim ilaç altent adında bir kuaförün tecrübelerine dayanarak hazırladığını söylediği tentür. fiyatı 90 ytl ve yüzde 90-95 iyi geldiğini söylüyor. incelemek isteyen arkadaşlar için www.sackiranason.com

H A W K

1201 Mesaj
21 Ocak 2009; 20:52:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

Arkadaşlar en son denemek istediğim ilaç altent adında bir kuaförün tecrübelerine dayanarak hazırladığını söylediği tentür. fiyatı 90 ytl ve yüzde 90-95 iyi geldiğini söylüyor. incelemek isteyen arkadaşlar için www.sackiranason.com

benim saçımda çıkmıştı dostum...doktora gittim ilaç verdi faydasını göremedim...en son berbere gittim...sarmısak sürdü...az yandı ama pek bi sonuç vermedi...başka bir berbere gittim...adam işi biliyordu...ilaç getirtmişti...önce usturayla biraz kanattı...sonra ilacı sürdü...sarmısak etkisi yaratıyordu diyeyim...çok feci yakıyordu...sonra saçsız bölgede kabuk oluşuyordu...kabuğu kaldırınca tekrar gidiyordum...tekra ilaç...5-6 sefer yaptım...sonra sarı tüyler...sonra siyah saç...hastalıktan 3 ay sonra berbere gitmiştim...3 ay içinde çıkar demişti...tam 3 ay sonra o bölgede siyah saçlar çıkmaya başladı...şimdi sorun yok...sadece kabuk bağlayan bölgenin kabuğu tam yumuşamadan kaldırdığım için çok düzgün çıkmadı...dışarıdan bakıldığında farkedilmesi olanaksız...berber saçkıranın başka bölgelere sıçramaması için kükürtlü sabun önerdi 'izona sabun' du ismi...eczaneden bedava alıyordum...onu kullandıktan sonra başka bölgeye yayılmadı...ilkin 1 yerdeydi sonra 2 tane olmuştu...ama şimdi çok şükür yok...ve de çok büyüktüler...bende senin gibi strese girmiştim...ama tedavisi var sıkma tatlı canını ...eğer bulamazsan çözümünü gel Diyarbakır'a seni o berbere götüreyim...

Ford Focus III Trend X (2013)

105 Mesaj
11 Mayıs 2009; 14:17:59 

Benimde başıma (aslında çeneme ) gelmişdi.Çok stresli bir işle uğraştığım için sakallarım dökülmeye başladı.Ne kullanadıysam geçmedi, aksine büyüdü ve nerdeyse yüzümün tamamını kapladı. Denemediğim yol kalmadı.Ecazanalerde yapma ilaç (alkolkarafuru diyorlar kendi aralarında), sarımsak,sarımsak suyu,kanatarak sarımsak,kortizon içerikli kremler ama nafile, geçmek bilmedi.Aksatmadan kullanıldığında kremler uzun dönemde olumlu etki gösteriyordu ama geçirmiyordu.Sonunda yabancı siteleride iyice araştınca kısa sürede tedavi edilmenin yolunu buldum:

Eczaneden cuzi fiyat karşılığı 1.insülin enjektörü 2.Kenakort Ampül(yoksa sinakort ampül) alın. (İğne yapabilecek) bir arkadaşınız sadece döküntü olan bölgeye insülin enjektörü vasıtası ile sık aralıklarla damla damla iğne yaparak ilacı deri altına uygulasın.

Yanlız burada çok dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var:
İğne çok azıcık batırılacak, sadece deri altına uygulanacak, kesinlikle damar yoluna girilmeyecek.
Bu iğne deri altına uygulamak için oldukça kuvvetli.Küçük yaşatakiler ve yaşlıların kullanaması uygun değil.Çünki bazen uygulama yapılan bölgede çok hafif bir çöküntü olduğu görülebiliyor, ve bünyeniz zayıfsa çöküntü geçmeyebilir.İlaç enjektöre çekilirken bir miktar sulandırılması daha uygun olur.Bir ampül bir defada kullanılıp bitirilebilir ancak bir daha uygulama gerekecek olursa en az bir ay sonra uygulama yapılaması gerekir.
Uygulamadan sonra enfeksiyon riskine karşı titiz davranın, 24 saat suyla temas ettirmeyin.

Bu yöntem benim gibi çaresiz kalanalara öneriyorum.Alternatif metodları denemeden bu yöntemi kullanmayın.Her hastalığın tedavisi uzman doktoru tarafından yapılması evladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalbi_kirik_serseri -- 11 Mayıs 2009; 14:21:28 >

2508 Mesaj
11 Mayıs 2009; 15:26:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

internet ve kuaförlere danışarak o bölgeyi kanatıp sarımsak sürmenin işe yaradığını öğrendim ve aynen dediklerini yaptım.Gazlı bez ile sakal çıkmayan bölgeyi kanatıp sarımsak sürdüm.Şuan yara kabuk attı fakat deri tam iyileşmedi,bir kaç tane sarı sarı tüylerin çıktığını görüyorum ama sonuç ne olucak bilmiyorum.

9 yaşımdayken saçımda aynı sorun olmuştu.Resmen kafamın arkası dediğin gibi 25 ykr büyüklüğünde aniden kelleşti.Sonra bir kuaföre danıştı babam.Gittik,oraya sarımsak sürdü,biraz yandı orası.Sonra da saçlarımı iyice kısalttı(farkedilmesin diye).Zamanla diğer saçlarım uzarken orası da normal bir şekilde uzadı.Bence kuaför'e danış,o yapsın sen uğraşma.

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

54 Mesaj
26 Ağustos 2009; 5:02:31 

Aynı durum bende de sözkonusu.
Sakallarıma jilet vurmuyorum ve her defasında makine ile kesmekteyim.
İlk başlarda dudağımın alt kısmında başlayan dökülme 1 ay içrisinde sakallarıma da geçti. Çok belirgin olmasada
sakallarda seyrekleşme var ve bu beni oldukça üzüyor.
Sarımsak yönteminin iyi geldiğine dair birkaç yorum var hiç zaman kaybetmeden deneyeceğim.
İnşallah düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mose17 -- 26 Ağustos 2009; 5:03:02 >

3042 Mesaj
26 Ağustos 2009; 9:29:16 

Benimde kafamda vardı ustra yaptırmıştım sonra kafama sarımsak sürdüydüm geçmişti

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE, DİYEBİLENE!
ELEKTRİKELEKTRONİKMÜHENDİSLİĞİ2014

0 Mesaj
17 Eylül 2009; 10:15:46 

Merhaba Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ben bu illeti 2 senedir çenemin altında avuç içimin yarısı büyüklüğünde çektim.Dikkat ederseniz çektim diyorum.İlgili forumları benim kadar okuyan birisi yoktur diye düşünüyorum.Ben bir mühendisim iş gereği sürekli dışarlarla müşterilerle iç içeyim yani dış görünüşün önemli olduğu bir pozisyondayım.Millet çenemi her gördüğünde gözleri oraya her kaydığında moralim bozulur birde açıklama yapmak zorunda kalırdım.Artık bunlamıştım.Doktara gittim stress dediler kremler losyonlar vb..kısaca çeneme başta sarımsak olmak üzere herşeyi sürdüm (revivogenin saç sakal dökülmesine karşı çıkardığı ilaçda dahil) arkadaşlar hiç işe yaramadı.Bu arada kendim iğneler de aldım bölgeye kortizon enjekte de ettim.Kısaca aklınıza gelecek herşeyi yaptım.Ben Ankarada yaşıyorum ; ailem Samsunda onlarda araştırma yapmışlar.Sağ olsun ellerinden öperim ananem (Alaçamda yaşamakta Samsunun ilçesi) Yıllardır eczanede çalışmış (30 yılı aşkın süredir) ve tanıdığı Kayahan isimli amcadan karışım hazırlamasını istemiştir.Karışımları çok kullanmıştım hiç işe yaramamıştı yine yaramayacağını söyledim.Ama kendisi senelerdir yaptığını ve garanti verdiğini söylediği için kullandım.Karşımın çok keskin bir kokusu bulunmakta nefes bile almakta zorlanıyorsunuz kokladığınızda.5 gün her akşam bir kere sürüyorsunuz.(yanında sabah öğlen akşam süreceğiniz bitkisel yağlarda var)sürdüğünüz yer kızarmaya başlıyor acıyor yanıyor dayanılmaz değil tabiki.İlgili yer 5 günün sonunda kabuk oluyor. 1 haftada sonra kabuklar dökülüyor.İlgili alanda kalan kızarık bölgelerin hepsinden sakal çıkıyor.Tavsiyem zaman kaybetmeyin.Toplamda 3-4 hafta sonra işlem tamam bana dua edeceksiniz.Artık kurtuldum bu ileten normalde forumlara yazan biri değilimdir.Ama sizinde benim gibi kurtulmanızı istiyorum.Telefonu veriyorum 0362 621 38 11 (Kayahan soyadını bilmiyorum Samsun alaçamdan) Benim adım Osman ararsanız eğer BİRDAL teyzenin torununa yaptığın karışım dersiniz durumunuzuda anlatırsınız karışımı hazırlar.Bu arada maliyeti 20-30 tl almıştık hiçbirşey.Kendime geldim artık aynaya bakabiliyor en basiti kendimi beğenir haldeyim.Bu Ramazan ayında ALLAH’ın herkese şifa vermesini diliyorum.

4804 Mesaj
17 Eylül 2009; 10:25:58 

SS koyarmısın merak ediyorum da

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

0 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:32:51 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanmuzaffer

Merhaba Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ben bu illeti 2 senedir çenemin altında avuç içimin yarısı büyüklüğünde çektim.Dikkat ederseniz çektim diyorum.İlgili forumları benim kadar okuyan birisi yoktur diye düşünüyorum.Ben bir mühendisim iş gereği sürekli dışarlarla müşterilerle iç içeyim yani dış görünüşün önemli olduğu bir pozisyondayım.Millet çenemi her gördüğünde gözleri oraya her kaydığında moralim bozulur birde açıklama yapmak zorunda kalırdım.Artık bunlamıştım.Doktara gittim stress dediler kremler losyonlar vb..kısaca çeneme başta sarımsak olmak üzere herşeyi sürdüm (revivogenin saç sakal dökülmesine karşı çıkardığı ilaçda dahil) arkadaşlar hiç işe yaramadı.Bu arada kendim iğneler de aldım bölgeye kortizon enjekte de ettim.Kısaca aklınıza gelecek herşeyi yaptım.Ben Ankarada yaşıyorum ; ailem Samsunda onlarda araştırma yapmışlar.Sağ olsun ellerinden öperim ananem (Alaçamda yaşamakta Samsunun ilçesi) Yıllardır eczanede çalışmış (30 yılı aşkın süredir) ve tanıdığı Kayahan isimli amcadan karışım hazırlamasını istemiştir.Karışımları çok kullanmıştım hiç işe yaramamıştı yine yaramayacağını söyledim.Ama kendisi senelerdir yaptığını ve garanti verdiğini söylediği için kullandım.Karşımın çok keskin bir kokusu bulunmakta nefes bile almakta zorlanıyorsunuz kokladığınızda.5 gün her akşam bir kere sürüyorsunuz.(yanında sabah öğlen akşam süreceğiniz bitkisel yağlarda var)sürdüğünüz yer kızarmaya başlıyor acıyor yanıyor dayanılmaz değil tabiki.İlgili yer 5 günün sonunda kabuk oluyor. 1 haftada sonra kabuklar dökülüyor.İlgili alanda kalan kızarık bölgelerin hepsinden sakal çıkıyor.Tavsiyem zaman kaybetmeyin.Toplamda 3-4 hafta sonra işlem tamam bana dua edeceksiniz.Artık kurtuldum bu ileten normalde forumlara yazan biri değilimdir.Ama sizinde benim gibi kurtulmanızı istiyorum.Telefonu veriyorum 0362 621 38 11 (Kayahan soyadını bilmiyorum Samsun alaçamdan) Benim adım Osman ararsanız eğer BİRDAL teyzenin torununa yaptığın karışım dersiniz durumunuzuda anlatırsınız karışımı hazırlar.Bu arada maliyeti 20-30 tl almıştık hiçbirşey.Kendime geldim artık aynaya bakabiliyor en basiti kendimi beğenir haldeyim.Bu Ramazan ayında ALLAH’ın herkese şifa vermesini diliyorum.

Değerli kardeşim vermiş olduğun adres ile irtibata geçtim aynen senin anlattığın gibi yanma kabuklanma gibi gelişmeleri yaşadım ve şuandan görüyorum sarı tüylerin oluştuğunu kayhan amcanın sesi bile tedavi eder ilgisi harika ve deneyimli biri tüm gelişmeleri paylaşacağım inşallah Allah senden ve Kayhan amcadan razı olsun saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsims -- 4 Kasım 2009; 19:34:04 >

726 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:51:55 

ya benimde kafamda 2 aydır belirgin 1 tl büyüklüğünde hafif yara gibi bir şey var biraz da şişlikte var

ben sualtında midyeye sürtmüşümdür diye başta fazla önem vermedim ama hala geçmedi acaba saç kıran mı

benim merak ettiğim bu,saçın dökülüyomu diye sorarsınız yaranın oluğu yeri kaşıdığım için az biraz dökülmüştür ama dökülmüyenleri

ne kadar çeksem kopartamam yani sağlam ben yinede işimi sağlama alıp o yarayı kanattım sarımsak sürdüm demeyin

araştırdım sarımsağın saç için çok faydası varmış yani benim merak ettiğim bu saçkıranda saçlar hemen dökülüyomu?

not:kafamdaki o bölge habire ölü deri oluşturuyor(yani kepekleniyor)bunlarda büyük büyük oluyor saçkıranda da oluyomuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxtitanxxx -- 4 Kasım 2009; 19:54:06 >

0 Mesaj
5 Kasım 2009; 9:53:58 

saç kıran olan bölgede pürüzsüz beyaz ve tüysüz deri oluyor yani eğer sen sarmısak sürttü isen yara yapmış olabilirsin tabiki ama bir cildiye uzmanına görünüp teşhis koydurman en mantıklısı saçlarındaki kabuklanma ise şampuandan kaynaklı zaten kulanman için dr sana tıbbi şampuan önerecektir. eğer saç kıran isen hiç vakit kaybetme tedavine başla bu hastalık gerçekten moral bozucu bir şey geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsims -- 5 Kasım 2009; 9:56:05 >

410 Mesaj
5 Kasım 2009; 11:17:59 

umarım dedikleriniz doğrudur aynı dertten bende müzdaripim... peki bunu nasıl ediniyoruz? ücreti felan nasıl veriyoruz

quote:

Orijinalden alıntı: mevsims

Değerli kardeşim vermiş olduğun adres ile irtibata geçtim aynen senin anlattığın gibi yanma kabuklanma gibi gelişmeleri yaşadım ve şuandan görüyorum sarı tüylerin oluştuğunu kayhan amcanın sesi bile tedavi eder ilgisi harika ve deneyimli biri tüm gelişmeleri paylaşacağım inşallah Allah senden ve Kayhan amcadan razı olsun saygılar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

0 Mesaj
5 Kasım 2009; 20:27:09 

quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

umarım dedikleriniz doğrudur aynı dertten bende müzdaripim... peki bunu nasıl ediniyoruz? ücreti felan nasıl veriyoruz

orada yazılı olan telefonu araman yeterli olcaktır. derdini anlatırsın ücret yok denecek kadar az zaten kurtulmak için neler verilmezki.geçmiş olsun

12 Mesaj
10 Kasım 2009; 9:23:34 

ARKADAŞLAR BİR YIL ÖNCE ÇENEMİN ALTINDA KÜÇÜN BİR NOKTA İLE BAŞLADI VE ÇENEMİN TAMAMI DÖKÜLDÜ YÜZÜMÜN SAĞINA VE SOLUNA ATMAYA BAŞLADI İNTERNETEN ARAŞTIRDIM. ALTENT DİYE BİR İLAÇ ALDIM ( GAZİANTEPTE BİR BERBER YAPIYORMUŞ) BU İLACI İLK ÖNCE ÇEKİNEREK ALDIM. AMA BAŞKA ÇAREMDE YOKTU. İLACI BANA SÖYLENDİĞİ GİBİ 15 GÜ ARA İLE 3 DEFA SÖYLENDİĞİ ŞEKİLDE SAKALIMIN DÖKÜLDÜĞÜ YERE UYGULADIM. VE BERABERİNDE ÇİNKO İLACINI GÜNDE BİR ADET KULLANDIM. 2009 RAMAZAN BAYRAMINDAN BİR KAÇ GÜN SONRA BAŞLADIM KULLANMAYA. BU GÜN 10.KASIM 2009 VE SAKALLARIM DÖKÜLEN YERLER ÇIKMAYA BAŞLADI. ÇOK SEVİNÇLİYİM ÇÜNKÜ YÜZÜMÜN YARISI ÇENE ALTI TAMAMEN DÖKÜLMÜŞTÜ BENİMLE KONUŞAN İLK ÖNCE YÜZÜNE NE OLMUŞ DİYE SORUYORDU. ALLAH HERKESE SAĞLIK VERSİN ÜZÜCÜ BİR DURUM. TABİKİ İLAÇ TEK BAŞINA YETMİYOR. BERABERİNDE STRESTEN KURTULMAYA BAKIN BEN ÖYLE YAPTIM. VE SONRADAN UTANDIM KENDİMDEN ÇÜNKÜ BU EMANET BEDENE O KADAR ÇİLE ÇEKTİRMİŞİMKİ, O KADAR AZAP ÇEKTİRMİŞİMKİ YÜZÜMDEKİ SAKALLAR DAYANAMAYIP DÖKÜLMÜŞ. HER ŞEYİ BU DÜNYA SANMIŞIM. ÖLÜMÜ ONUTMUŞUM UYKUDAN UYANMAMIŞIM. SAKALLARIM DÖKÜLÜNCE OTURUP DÜŞÜNDÜM İNANINKİ UTANDIM KENDİMDEN VE HEMEN. SİGARAYI BIRAKIP NAMAZA BAŞLADIM. KURANİ KERİMİ ÖĞRENDİM 2 AY İÇERİSİNDE. HİÇ BİR ŞEY ALLAH SEVGİSİNİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR VE OLMAMALIDIR. DEĞERLİ KADEŞLERİM BU İLACI KULLANIN VE STRESTEN UZAK DURUN. DÜNYANIN GEÇİCİ ZEVKLERİ İÇİN ÜZMEYİN O EMANET BEDENİ. ÇÜNKÜ O CAN BİZE EMANETTİR. DÜŞÜNSENİZE EĞERKİ ALLAHI DÜŞÜNEREK DÖKÜLSEİDİ O SAKALLARIMIZ VEYA SAÇLARIMIZ HER HALDE CENNETİ GARANTİLEMİŞ OLURDUK. BİR KEZ DAHA BUNUN BİR HASTALIK DEĞİL YANLIZCA STRES VE ÜZÜNTÜDEN KAYNAKLAINDIĞINI SÖYLEMEK İSTİYORUM. STRESS STRESS STRESS BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL. ALLAH BÜTÜN KARDEŞLERİME ŞİFA VERSİN. ÇÜNKÜ BANA VERDİ. İNŞALLAH SİZLEREDE VERİR. (BUNLARI YAZMAMDAKİ AMACIN YANLIZCA KARDEŞLERİME YARDIMCI OLMAK İÇİNDİR) HİÇ BİR ŞEY O TATLI CANINIZDAN DEĞERLİ OLAMAZ, HİÇBİR MADDİYAT VEYA MANEVİYAT SAĞLIĞINIZIN ÖNÜNE GEÇEMEZ. HERKESE ACİL ŞİFALAR

0 Mesaj
6 Şubat 2010; 2:49:51 

Osman Muzafferin söylediği ilacı aldırttım. Kullandım ve gayet faydasını gördüm. Bunun tedavisi zamanla olacak bir iş bunu baştan belirteyim. Yalnız o adresten almak zorunda değilsiniz ben bunların ne olduğunu sizlere söleyim en yakın aktardan bulabilirsiniz.
O karışım denilen şey "Sirke Ruhu" dur ve gayet yakıcıdır. Biraz sulandırılmış pamuk ile sürerseniz(yani seyreltip) daha iyi olur. Çünkü bunun akabinde ciltteki kırmızılık uzun süre geçmiyor. Bildiğin yakıyor.
Yanında verdiği bitkisel ilaç dediği de; Badem yağı ve Sarımsak yağı.
Aynısı aktarlarınızda satılan paket ilaçlar.
Bunlarda gayet faydalıdır. Hatta tedavinin sonlarına doğru sürekli kullandım bu yağları.
Sizlere tavsiyem bunları yaparken Sarımsak ezip onu bastırmanız. pamuğa ezip yüzünüze bastırın. Çok yakar ama çok faydalı
Bir tavsiyem de Sarı tüyler çıkmaya başladığında traş olun sık sık.
Sakal kıranlıyken traş olunmaz muhabbeti kesinlikle yalan.
Bu forumu çok umutsuzken bulmuş okumuştum. Şu an sakalım var( eskisi gibi çok sık olmasada baya var). Tedavim yanıt bulunca herkesle deneyimlerimi paylaşıcam demiştim, o gün bu gündür.
Canınızı sıkmayın, sizi sıkan kız varsa düşünmeden koyun tekmeyi

44 Mesaj
23 Kasım 2010; 16:13:51 

Arkadaşlar ben sac sakal kıran madurlarının en favorisiyimdir heralde heray bitanesını kapatıp dığeriyle uğrasıyoorum bu aralar sakalımda ıkı adet 25 krş buyuklugunde cktı bırını kapattım dıerıyle uğrasıyorum bı donem saçımda cıkmıstı onuda kapattım
Bunun %100 çözümü sarmısak felan hıkaye PSORAKS dıe bı krem onu gunde bırkez suruyoosun 20 dk bekleyıp yıkıyoosun 1,5 hafta veya 2 haftaya gürgür sacın sakalın cıkıyoo.. bılgınıze...

Planlı davranışların sonu hep, paranoyadır.

0 Mesaj
29 Haziran 2012; 10:48:46 

Merhaba.
aşağıdaki anlattıklarım sadece kendi tecrübelerim, derleme bilgiler ve hastalığı daha evvel yaşamış veya tedavi etmiş kişilerle yaptığım istişarelerin bir ürünüdür . herhangi bir bilimsel yönü yoktur. konuyu inceleyen arkadaşların bu durumu göz önünde bulundurmalarını ısrarla tavsiye ederim. Yanlış anlaşılma olmasından korkarım. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun...
arkadaşlar ben sakal kıran hastalığınla geçen 2011 yılının ramazan bayramında tanıştım.sol çene altında başladı ve yaklaşık 2012 nisan ayına kadar çok hızlı biçimde yayıldı. ortalama 7-8 ayda neredeyse çene altındaki sakallarım tamamen bitirmek üzereydi ve yanaklarımda da başlamıştı. bir diğer can sıkıcı durum ise saçımda da 4 noktada tırnak üstü boyutlarında dökülme başlamış olmasıydı.

sonuçta doktorlara gittim, ilaç losyon vb.. ne bulduysak kullandık olmadı. Sarımsak,sirke asit badem yağı.... aklınıza ne gelirse kim ne dediyse... işim gereği bu işi gerçekten çok araştırdım. sebebleri, kaynağı, direnç eşiği, yayılma ve durma nedenleri...

sonunda bir tedaviyle hastalığın direncini kırmayı başardık gibi görünüyor. Yayılma durdu ve hastalıklı alanlarda sakalar çıkmaya başladı . şükürler olsun…(fotoğrafları ekte sunacağım)

şimdi arkadaşlar yaptığım araştırmaların sonuçlarınızı sizinle paylaşmak istiyorum.
-hastalığın ana sebebi doktorların da söylediği gibi “sitres”
-sitresin her insanı etkileme şekli ve actığı zarar farklı, kimi zayıflar, kimi şişmanlar.. kimininde saçına sakalına vuruyor işte…
-genelde 4-8 ay öncesinde yaşınan ciddi sıkıntılardan sonra oluşabiliyor.
-genetik yatkınlık da çok önemli bir faktör.
-belli aile ve akrabalarda zaman içinde bu hastalık öykülerine sıkça rastlanıyor.
-hijyen şartları ve yenilenen ruhsal sıkıntılar hastalığın yayılmasını sebeb olduğu gibi tedavisini ciddi manada uzatıyor.
-dişisi ve erkeği diye tabir edilen olay çok rağbet görmüyor. Çünkü yıllarca tek bir noktada (erkek) duran hastalık yıllar sonra yayılma eğilimi gösteriyor. Yada çok yaygın biçimde başlayan (dişi) bir hastalık zaman içinde tek bir noktada kalarak sadece o bölgede varlığını devam ettirebiliyor. Eğer hastalığın cinsiyet değiştirme özelliği yoksa dişi ve erkekliğide sanırım yok…
(-sebeblerine ilişkin tecrübelerimi yazmaya devam edeceğim.)

tedaviler
-arkadaşlar burada ilginç bir nokta var. neden her tedavi herkeste işe yaramıyor. Bilinen 8-10 çeşit populer tedavi türü varken neden insanlar farklı farklı tedavi tğrlerini denemelerine rağmen sonuç alamıyorlar…
-acizane bu konuyu şöyle açıklayabilirm… evet aslında söz konusu tedavirin hemen hepsi işe yarıyor. Bir kişi sadece sarımsakla hastalığı tedavi ediyor, fakat diğerinde sarımsak hiçbir işe yaramıyor. Bir başkası az miktarda kortizon içeren bir losyonla tedavi olurken diğeri yüksek oranda kortizon iğnesini direk bölgeye enjekte ettiği halde çare bulamıyor. Her tedaviye, her hastalık ve hastalıklı bölge farklı tepki veriyor. Kişilerin bağışıklık sistemiyle, hastalığın oluşma süresiyle, kişinin yaşam kalitesi, stres durumu , detaviyi uygulama şekli , hijyen şartları vb.. kullanılan ilacın tepki durumunu direkt etkiliyor… o yüzden ilaçlardaki etken maddeler ne yazık ki hastalık direncini kıramıyor…

(arkadaşlar bu konu çok uzun bir mevzu … zamanım olursa daha sonra tekrar yazmaya ve tecrübelrimi sizinle paylaşmaya devam edeceğim. Eğer benimle bilgi- tecrübe paylaşmak isterseniz lütfen aziznebi@gmail.com adresine mail atınız, yada 5367997502 telden arabilirsiniz. )

hastalığın en yoğun olduğu döneme ait ve tedaviye başladıktan sonraki durum. Şükürler olsun..
(tedavi devam ediyor ve sanırım tam olarak iyileşmesi 4-5 ayı bulacak )

-1

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
29 Haziran 2012; 11:03:36 

Selam arkadaşlar.
Bu saçkıran belasına yaklaşık 15 yıl önce yakalandım.Çok zor günler geçirdim.Saçlarımın yaklaşık yarısı dökülmüştü.Doktora gittim ve verdiği ilaçlar hiçbir işe yaramamıştı.Ama benim bahsettiğim 15 yıl önce.Bu işleri ancak berberler bilir diye bu işi yapan berberi araştırmaya başladım.Kulak arkalarımda ve ensemde de dökülmeler olduğu için berber saçımı açmayı kabul etmedi.Saç açmadan kastettiğim ilk önce bölge kalın tuz ile sürtülür,çıkan sıvı pamuk ile alınır,derisi kaldırılan bölgeye sarımsak(ortadan ikiye bölünmüş) sürülür ve sirke ruhu sürülerek işlem tamamlanır.Sirke ruhunu aktar veya turşuculardan bulabilirsiniz.Sonra ısrarlarıma dayanamadı ve bağırta bağırta dökülmelerin bulunduğu bölgeleri açtı.Çok acı çektim ama dayanacak gücü kendimde bulmuştum.Toplum içine çıkamıyordum.Neyse bu işlemden sonra saçım tekrar geldi.Yaklaşık 6 aylık bir zaman almıştı.Açılan bölgelerdeki yaralar kapandıktan sonra 2 günde bir saçımı kazıttım.Saçım öncekinden gür çıktı.Dönem dönem saçımda açılmalar oldu ve bu şekilde açarak o bölgelerden yeniden saç gelmesini sağladım.Sakalımda olanlar ise kendi kendine 2-3 ayda kapandı,sakalıma hiçbir işlem yapmadım.
Bir gün saçımda yine açılma olduğunu gördüm,panik yaptım dökülüyormu diye saçımı çeke çeke bölgeyi fazla açmışım.Oysaki ense bölgemde açılmaları açmasamda kendi kendine 3-4 ayda kapanıyordu.Fazla açılma görünce internetten konuyu araştırmaya karar verdim ve Kayhan Kurtul adlı şahısla irtibata geçtim.40 TL karşılığında 4 şişe gönderdi.BunlarSarımsak yağı,sirke ruhu badem yağı ve ne olduğunu tam bilemediğim ama çam kokan bir yağdı.Daha önce kalın tuz ile saç açtığım için Kayhan Kurtul'un gönderdiği yağlar ile açması kolay oldu,acı çekmedim.Ancak açılan bölgeye deri kaldırıldıktan sonra yanılmıyorsam 5-6 gün akşamları sirke ruhu sürmemi tavsiye etti.Kullanan arkadaşlar bilir inanılmaz bir acı verir ama 1 dk sonra geçer.Neyse ilk gün açtığım bölgeye sirke ruhunu sürdüm.Kayhan Kurtul'un tavsiyesi ile ikinci gün de sürdüm ama aman Yarabbim neydi o acı.Vallahi sabaha kadar kafama çivi çaktılar zannettim.Gözlerimden sabaha kadar yaş geldi uyuyamadım,ağrı kesiceler kesmedi acıyı.Kabul ediyorum gönderdiği yağ ile saçı açması yani dökülen bölgede deriyi kaldırma kalın tuza göre daha az acı verdi ve kolay oldu ama sirke ruhunu tekrarlamak inanılmaz acı verdi.Size tavsiyem eğer Kayhan Kurtul'dan ilaç getirtecekseniz ASLA VE ASLA SİRKE RUHUNU İKİNCİ BİR KEZ BÖLGEYE UYGULAMAYIN.Yaklaşık 13-14 aydır ikinci kez sirke ruhu uyguladığım bölgeyi kapatamadım,galiba 5-6 ay sonra ancak kapanacak.2012 Nisan ayında tekrar saçımda açılma oldu.Saçımı çam kokulu yağ ile açtım ,sarımsak sürdüm ve en son sadece bir kez sirke ruhu sürdüm.Daha sonraki günlerde o bölgeye badem yağı uyguladım .İki ay geçti saçlarım geldi o bölgenin kapanması galiba maksimum 2 ay daha alacak.
Aktardan alacağınız herhangi bir yağ ile de o bölgeyi açabilirsiniz.Alacağınız yağı örneğin sarımsak yağını o bölgeye sürün,bu işlemi 3-5 saat aralıkla tekrarlayın ve ikinci gün artık deri yumuşadığı zaman deriyi kolayca kaldırabilirsiniz.Hemen o bölgeyi pamukla silin ve sarımsak sürün.En son olarakda kulak temizleme çubuğu ile o bölgeye sadece bir kez sirke ruhu sürün ve işlemi tamamlayın.En iyi formül bu .Aşırı üzüntü ile karaciğerden salgılanan sıvı saç diplerine yerleşiyor ve saçın uzamasını engelliyor.Saçınızda açılmayı gördüğünüz an benim bu formulü uygulayın,%100 garanti veriyorum saç çıkmasına.15 senelik tecrübelerime dayanarak bu konuyu yazdım.Umarım yardımım dokunmuştur.Bu hastalık ile uğraşan herkese geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

0 Mesaj
1 Ağustos 2012; 16:28:17 

merhaba
arkadaşlar tedaviye devam ediyorum.
son durumu sizinle paylaşmak istedim.
yüzümde yara , bere olmadan
sabah akşam ilacı kullanmaya devam ediyorm.
şükürler olsun.
inşallah diğer hasta arkadaşlarda şifa bulurlar.
29.04.2012 - 20.07.2012 tarihlerine ait fotoğraflar ektedir.

0

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
1 Ağustos 2012; 16:45:09 

resimleri eksik yükledim.
geri kalanları yüklüyorum
29.04.2012 - 20.07.2012 tarihlerine ait fotoğraflar ektedir.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

0 Mesaj
19 Haziran 2013; 16:02:06 

Saçkıran hastalığından kurtulamayanlardansanız birde bu açıdan bakın olaya.
www.aronex.net
0

www.aronex.net

135 Mesaj
19 Haziran 2013; 16:04:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Aronex

www.aronex.net
0

adam bunun için üye olmuş

0 Mesaj
19 Haziran 2013; 16:14:46 

quote:

Orijinalden alıntı: dexlab

adam bunun için üye olmuş

Saçkıran Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar !

Saçkıran hakkında internet üzerinde ve hatta tıbbi tedavi merkezlerinde bu güne kadar neredeyse her zaman farklı şeyler duydunuz;

• Bu rahatsızlığın tetikleyicisi olan stresi sebep olarak bildiniz.
• Bu sorunun aslında oluşup sonradan yok olan mantar enfeksiyonuna bağladınız.
• Saçkıranın ırsi olduğunu ve hatta kişiden kişiye bulaştığını söylediler size.

Neredeyse bu söylemlerin hepsiyle hergün karşılaştık.

Peki Şunları Hiç Düşündünüz mü?

- Stresli zamanlarınız illaki olmuştur. Stresi hayattan koparıp bir köşeye atmanın mümkün olmadığını biliyoruz ama her zaman stresli değilsiniz ya, hiç mi mutlu zamanlarınız olmadı? Bu dönemlerde saçlarınız veya sakallarınız neden çıkmadı? Tamamen saçlarınız sakallarınız büyüsün eski halinize dönün demiyoruz, en azından mutlu olduğunuz dönemlerde deri altından uçlarını göstersin. Bu söylediğimiz şeyler yaşanmıyorsa demek ki saçkıranın sebebi stres değildir. Stres sadece tetikleyici etmendir. Anlık bir tepkime saçkırana neden olabilir ama o tepkime geçtiği zaman saçlarınızın yerine gelmesi gerekir.

- Stres yanısıra korkununun da tetikleyici etmen olduğunu belirtebiliriz. Peki korku geçtiğinde neden hiçbirşey olmuyor. Sürekli korku halindemisiniz?

- Mantar enfeksiyonu üzerinde de çok durulmakta. Aldığımız telefonlar ve görüştüğümüz insanlar arasında tibbi alanda akademik kariyer ve bilgi sahibi olan kişiler mantar enfeksiyonu üzerinde duruyorlar. En büyük gerekçeleri ise saçkıranın dairesel olarak oluşup ilerlemesi. Peki saçkıran hastalarının neredeyse %40 lık kısmının saçlarının dairesel değilde çok yoğun seyrelme şeklinde dökülerek kaybolduğunu biliyormuydunuz? Saçkıran sadece dairesel ilerleyen bir hastalık değildir. Daha da önemli bir konu ise mantar enfeksiyonu oluştuğu noktada tahribat yapsa bile kaybolduğunda o tahribatında ortadan kalkmasıdır. Örneğin dudaklarda oluşan uçuklar bu şekildedir. Oluştukları noktada tahribata neden olur ama belirli bir süre sonra geçtiklerinde hiçbir iz bırakmazlar. Be nedenle mantar enfeksiyonu tetikleyici etmen olabilir ama saçkıranın asıl sebebi yine değildir.

- Şuana kadar saçkıranın kişiden kişiye bulaştığı veya genetik olarak geçiş yaptığı gözlemlenmemiştir. Demekki saçkıran genetik ilerleyen bir sorun da değil.

Saçkıran Tıbben Çözümü Olan Bir Hastalık mı?

Saçkıran rahatsızlığından tıbbı tedavi görerek kurtulan insanlar illaki vardır. Bu olaya yok demenin mümkün olmadığını bilmelisiniz. Yalnız her insanın vücut yapısı farklı olduğundan her insanda her ilaç yada her ürün aynı etkiyi göstermeyecektir. Saçkıran rahatsızlığını yaşayıp sadece 1 diş sarımsak ile sorununu çözen insanların olduğu gibi saç derisine yapılan iğne veya aldığı bir kapsülle sorununu çözen insanlarda vardır.

"1 ay önce saçkıran olmuş 2 insan düşünün. Saçlarındaki açıklıkların yerleri ve boyutları aynı olsun. Aynı ilaç yada bitkisel ürünü kullandıklarını düşünün. Birisi tedaviye yanıt verirken diğeri vermeyecektir veya her ikisinin de sorunu çözlecektir ama bir tanesi 2 ay sonunda saçkırandan kurtulurken diğeri 6 aylık bir uğraş sonunda saçkırandan kurtulacaktır."

internet üzerinde maruz kaldığınız bilgi kirliliğinin de nedeni budur.

• Sarımsak sürün geçer
• Barut kullanın geçer
• İğne yaptırın geçer
• Çizdirin tuz basın geçer
• Sirke ruhu sürün geçer

Yukarıda bilindik bazı maddeleri sıraladık. bunlardan en az 1 tanesini uygulamışsınızdır. İşe yaramış olsaydı bu yazıyı okuyor olmazdınız zaten. Demek ki saçkıranın çözümünde tek kanaldan etken madde yoktur. Her vücut yapısı farklı olduğu için her insanda her ürün farklı etki gösterecektir.

Burada önemli olan bilinçsizce birşeyler uygulamamanızdır. Size faydası dokunmayan uygulamadan sonra farklı bir yol denerken daha önce uyguladığınız bir tedavi yönteminin sonraki tedaviyi olumsuz etkilememesidir. Yapılan en büyük yanlışlar genellikle bu şekildedir. Bilinçsizce yapılan tedavi yöntemleri sonrasında yaşanılan tahribatlar, sonraki adımların önüne set çekmekte işe yaraması muhtemel bir uygulamayı geç etki eder hale getirmekte yada faydasız konuma itmektedir.

Tesbitlerimize göre Kontizon Hormonunu kullanıp sorununu geçici olarak çözen kişiler bu tedavi yöntemi üzerinde ısrarla durarak uzun süre devam etmeleri sonunda doğru tedavi yönteminden yanıt alamamakta veya çok geç yanıt almaktalar. Aynı şekilde asitli karışımlarla cildini sık aralıklarla yakarak yara yapıp kabuk bağlamasını sağlayan kişilerin sonraki tedaviye yanıt vermeleri gecikmektedir.

Burada bilinmesi gereken en önemli adımlar şunlardır;

• Kalıcı çözüm sunmayan tedavi yöntemleri üzerinde ısrarcı olmamak gerekir.
• Cildi tahriş edici hiçbir karışım cilde uygulanmamalı kıl köklerine ve cilde zarar verilmemelidir.
• Asitli ve güçlü uyarıcı maddeler cildi çizerek kana karıştırılmamalıdır.

Herkesin Heyecanla Merak Ettiği Konu " NE ZAMAN GEÇER ?"

Dünya üzerinde saçkıran sorununuzu çözebilecek ne kadar ürün var ise hepsini alın önünüze ! Sizin vücut yapınıza uygun olan ürünleri de bildiğinizi varsayarak konuşalım;

• Hangi ürünü kullanırsanız kullanın size kesinlikle bir zaman dilimi vadedemez. Yani tedavi süresi net bir şekilde belirli değildir.
• Yavaş tedavi edilen bir hastalık olan saçkıranı, vücut kıl yapıları çok yüksek insanlar dışında (sırt, omuz, göbek kısımlarına kadar kıllı yapıya sahip) 1-2 ay içinde tedavi edemez. Tedavisi gerçek anlamda zaman isteyen bu hastalık mücadele ve sabrı bir arada gerektirir.
• Her ürün herkeste aynı etkiyi gösteremez
• Faydası dokunabilecek her ürün sizde aynı gelişme seyrini gösteremez.
• Vücut kıl yapıları normal seviyedeyse ve hızlı bir geri kazanım yaşanıyorsa kullanılan ürün içeriğinde extra hormon ilavesi olduğu muhtemeldir.

Saçlarınızdaki sorunun geçmesi kullandığınız ürünün size etkisinin yanında sizin düzenli kullanmanıza ve psikolojik olarak o ürüne karşı yakınlığınızla doğru orantılıdır. Yani saçkıranın geçmesi için size net bir zaman vermek sizi aldatmaktır. Dünyada Kortizon hormonu içeren ürünler kalıcı olmamakla birlikte en hızlı tepkimeyi gösteren ürünlerdir. Ortalama 2 ay gibi bir sürede gelişmeler gözlenmektedir. Fakat kalıcı olmadığı ve doğru tedavi yöntemi uygulanırken hormon dengeleriyle oynadığından tepkimeyi geciktirdiği için tevsiye edilmemektedir.

Her Alanda Karşımıza Çıkıyor "NEDİR BU KORTİZON ?"

Heryerden çok rahat bilgisine ulaşabilirsiniz ama işimize yarayan kısımlarını kısaca anlatalım; Kortizon böbreküstü bezlerinin salgıladığı bir hormondur. Tıp alanında yetersiz kalınan her noktaya aşağı yukarı burnu sokulan bir o kadar mucizevi bir o kadar da tehlikeli bir üründür. bizim işimize yarayan en önemli özelliğine gelince bağışıklık sistemini baskılamasıdır. Yüksek dozda ve uzun süre kullanıldığında vücutta kalıcı şişkinlik, kıllanma, sivilcelenme, kemik ve kasların zayıflaması, enfeksiyonlara karşı mukavemetin kırılması durumlarını ortaya çıkarabilmektedir. Bağışıklık sistemini baskılamasının ardından çıkan kıllar yani saçlar ve sakallar bu hormonun vücuttaki normal değerlerine düşmesiyle tekrardan kaybolmakta saçkıran sorunu yenilemektedir.

Saçırana Sebep Nedir O Zaman ?

Saçkıranın tetikleyici etmenleri olabilir yalnız bunları asıl sebep yerine koymak sorunun çözümünde attığınız her adım sizi sonuçsuz bırakacaktır. Tıp alanında saçkıran mantar enfeksiyonu bağlanmakta ve Alopecia Areata yani geri dönüşümsüz saç kaybı olarak nitelendirilmekte. Bu nedenle insanlar yıllardır gitmedik araştırma merkezi bırakmamakta ve duydukları bütün hekimlere tedavi olmak için gitmekteler.

Saçkıranın asıl nedenini bağışıklık sisteminde aramak gereklidir. Kortizon hormonu bağışıklığı baskınlaştırdığında saçlarda çıkım yaşanıyorsa saçkıranın bağışıklık sistemi sorunu olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir. Ama şunu unutmayın ki bağışıklık sistemine direkt olarak müdahale edemezsiniz. Yani şöyle bir ilaç yoktur; alalım bir kapsül, bağışıklık sisteminde saçları ilgilendiren bölüme komut versin. Malesef bu şekilde olmuyor bu işler. Doğru bir ürünle etkileşim esnasında yerine gelmeye başlayan saçlar zamanla bağışıklık sistemi tarafından tanınmalı ve kalıcı olması sağlanmalı. bu durumun gerçekleşmesi ve saçkıranın kalıcı olarak ortadan kalkması için bağışıklık sisteminin saçkıranı hatırlamasına izin verecek herhangibir noktanın kalmaması gerekmektedir.

Bağışıklı sistemi deyip duruyoruz ama sakın bu konu bağışıklık sisteminin zayıflığı anlamına gelmesin. Yiyelim içelim güçlendirelim bu bağışıklığı demeyin sakın. Yapmanız gereken bağışıklık sistemi tarafından dışlanmış üretimi durdurulmuş kıl köklerini yeniden üretime geçirerek bu durumun bağışıklık sistemine tanımlanması gerekmekte. Üretimsiz bir nokta kalmayana kadar saçların çıkışı sağlandıktan sonra bağışıklık sistemine saçlar tanımlanmış ve kalıcı olmuş olacaktır.

www.aronex.net
0

www.aronex.net
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Sakal dökülmesi (sakalkıran)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.918