Şimdi Ara

Sakal dökülmesi (sakalkıran)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
128.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar.Yaklaşık 2 ay önce çene kısmında sakalımın döküldüğünü farkettim.Dökülen bölge yaklaşık 25 ykr büyüklüğünde,hemen araştırdım ve stresten kaynaklanan bir rahatsızlık yani sakalkıran olduğunu öğrendim.Bu olay çok psikolojimi bozdu fakat yüzüme yayılmaması beni biraz rahatlattı.Bu durumla ilgili doktora gittim ve bana bir losyon verdi geçer falan dedi.Ama bir süre sonra hiçbir işe yaramadığını farkettim.internet ve kuaförlere danışarak o bölgeyi kanatıp sarımsak sürmenin işe yaradığını öğrendim ve aynen dediklerini yaptım.Gazlı bez ile sakal çıkmayan bölgeyi kanatıp sarımsak sürdüm.Şuan yara kabuk attı fakat deri tam iyileşmedi,bir kaç tane sarı sarı tüylerin çıktığını görüyorum ama sonuç ne olucak bilmiyorum.Psikolojimi çok bozuyor.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmı?.Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

• Geçen hafta itibari ile doktora gittim.Bana zaten kullanmakta olduğum m-furo losyon adında bir losyon verdi.Ben bunu zaten yaklaşık 1 aydır kullanıyorum fakat bir sonuç alamadım.araştırmalarım sonucu bir sitede bu rahatsızlığı geçiren birinin vermiş olduğu bilgiyi paylaşmak istiyorum. http://bicci.blogspot.com/2008/12/sakalkran.html
    Burada adı geçen ilaçları kendim alıp kullansam sorun olurmu acaba.?Ne kadar sinir bozucu birşeymiş bu ya.
  • Arkadaşlar en son denemek istediğim ilaç altent adında bir kuaförün tecrübelerine dayanarak hazırladığını söylediği tentür. fiyatı 90 ytl ve yüzde 90-95 iyi geldiğini söylüyor. incelemek isteyen arkadaşlar içinwww.sackiranason.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

Arkadaşlar en son denemek istediğim ilaç altent adında bir kuaförün tecrübelerine dayanarak hazırladığını söylediği tentür. fiyatı 90 ytl ve yüzde 90-95 iyi geldiğini söylüyor. incelemek isteyen arkadaşlar içinwww.sackiranason.com

benim saçımda çıkmıştı dostum...doktora gittim ilaç verdi faydasını göremedim...en son berbere gittim...sarmısak sürdü...az yandı ama pek bi sonuç vermedi...başka bir berbere gittim...adam işi biliyordu...ilaç getirtmişti...önce usturayla biraz kanattı...sonra ilacı sürdü...sarmısak etkisi yaratıyordu diyeyim...çok feci yakıyordu...sonra saçsız bölgede kabuk oluşuyordu...kabuğu kaldırınca tekrar gidiyordum...tekra ilaç...5-6 sefer yaptım...sonra sarı tüyler...sonra siyah saç...hastalıktan 3 ay sonra berbere gitmiştim...3 ay içinde çıkar demişti...tam 3 ay sonra o bölgede siyah saçlar çıkmaya başladı...şimdi sorun yok...sadece kabuk bağlayan bölgenin kabuğu tam yumuşamadan kaldırdığım için çok düzgün çıkmadı...dışarıdan bakıldığında farkedilmesi olanaksız...berber saçkıranın başka bölgelere sıçramaması için kükürtlü sabun önerdi 'izona sabun' du ismi...eczaneden bedava alıyordum...onu kullandıktan sonra başka bölgeye yayılmadı...ilkin 1 yerdeydi sonra 2 tane olmuştu...ama şimdi çok şükür yok...ve de çok büyüktüler...bende senin gibi strese girmiştim...ama tedavisi var sıkma tatlı canını...eğer bulamazsan çözümünü gel Diyarbakır'a seni o berbere götüreyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Aronex

Saçkıran hastalığından kurtulamayanlardansanız birde bu açıdan bakın olaya.
    www.aronex.net

adam bunun için üye olmuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.