Şimdi Ara

Google, Avusturya'da 100 milyon Avroluk sunucu çiftliği kuruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz aylarda gezegenin en verimli sunucularına sahip olduğunu iddia eden ve yatırımlarını arttırarak yoluna devam edeceğini açıklayan Google, yaşanan küresel ekonomik krizden ötürü yatırımlarını kısan veya askıya alan pek çok firmanın aksine önemli bir stratejik hamle ile Avrupa'da yeni bir sunucu çiftliği kuracağını açıkladı.

Avusturya'nın Kronstorf şehrinde 75 hektarlık arazi satın alan firmanın 100 million Avro'luk yatırım ile iki yıl içerisinde yeni sunucu çiftliğini Avrupalı kullanıcılara hizmet vermek üzere devreye sokmayı planladığı belirtiliyor. 50 ila 100 kişi arası istihdam sağlaması beklenen yeni yatırım Google'ın Avrupa'daki önemli operasyonlarından birisi olacak.

• Adamlarda para var yaparlar tebrik etmek lazım

Bunların sunucuları koydukları yerlerin fotoğrafları varmı elinizde merak ettim
  • Google, Avusturya'da 100 milyon Avroluk sunucu çiftliği kuruyor

ciftlik cidden dikkat cekici bir halde :o
    hay masallah ah Türkiye'ye de kursalar
  • ben olsam Amsterdam a kurardım, avusturya olduğuna göre daha bi ortadan almak istemiş. Hani daha rahat bağlansın insanlar diye...
  • Google yeşil enerjiyi seviyor aslında. Bu yatırımı Tr de yapsa güneşten daha fazla yararlanabilirdi. Ayrıyeten avrupaya göre daha ucuz iş gücü ve kaliteli elemanda bulabilirdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

Google yeşil enerjiyi seviyor aslında. Bu yatırımı Tr de yapsa güneşten daha fazla yararlanabilirdi. Ayrıyeten avrupaya göre daha ucuz iş gücü ve kaliteli elemanda bulabilirdi.

aynen
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

Google yeşil enerjiyi seviyor aslında. Bu yatırımı Tr de yapsa güneşten daha fazla yararlanabilirdi. Ayrıyeten avrupaya göre daha ucuz iş gücü ve kaliteli elemanda bulabilirdi.

katılıyorum
  • Burda onları kapatırlardı. Bir de onlarla uğraşırdı google. :)
  • Harbi ha :D buraya kurmaya kalksalar siyaset sorunu bile olurdu
  • bu kurum ne olacak sonu
  • Allah aşkına hangi firma, bir çalışanına 5000 euro veripte 10 Gbit lik interneti aynı şekilde 5000 euro ya almak var iken, gidipte çalışan başına 1000 euro ödeyip 10 Gbit lik internete 210.000 euro öder?

İşte avrupa ile türkiyenin farkı bu. İşçi ucuza çalışır belki güneşten daha iyi yararlanır. Ama elektrik çok pahalı, sadece güneş paneli kullanılmaz ki, şehir elektriğinden de yararlanırlar...

İşte bu yüzden avrupada açmak çooook daha mantıklı.
  • adamlar işi çözmüşler artık
  • avrupada google in su anda bir sunucu pakı yok mu acaba ?
  • Avrupa her zamanki gibi teknoloji tariminda da bizden öndeciftlige bakilirsa. Halbuki kendi kendimize yetebilen ülkelerdendik...

• Bizim bildiğimiz çiftliklerde at inek koyun kuzu tavuk olur. Adamlar sunucu çiftliği açıyor. Nereye gidiyor bu teknoloji?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Bizim bildiğimiz çiftliklerde at inek koyun kuzu tavuk olur. Adamlar sunucu çiftliği açıyor. Nereye gidiyor bu teknoloji?

yoo çiftlikte eşşek olur heralde, önüne birşey koyulur eşşek yürüdükçe elektrik üretir. Böylelikle google da yeşil bir dünya için yeni bir adım atmış olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.