Ehliyetsiz araba kullanırken yakalanmak
83 Cevap21331 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

208 Mesaj
21 Kasım 2008; 23:11:42 

Arkadaşlar ehliyetsiz araba kullanırken 16-17 yaşında bir çocuk yakalanırsa sonuç ne olur..Ne kadar ceza kesilir.Adliyeye sevkediliyomuş galiba onun sonucu ne oluyor..Özellikle trafik polislerinden veya yaşayan arkadaşlardan açıklama bekliyorum...

2003 1.5 dci 57.000 km beyaz symbol sedan.

648 Mesaj
22 Kasım 2008; 16:52:27 

hiç yakalanmadım ama yakalanırsan bildiğim kadarıyla araba parka çekiliyor.600 ytl civarı cezası var ve bi 600 de mahkeme giydiriyor.tabi maddi-manevi zararı olan kazalarda daha fazlası da olabilir

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALONSO_06 -- 22 Kasım 2008; 16:52:07 >

.

208 Mesaj
22 Kasım 2008; 20:12:50 

Teşekkürler arkadaşım başka bilgisi olan arkadaş yok mu??

5666 Mesaj
22 Kasım 2008; 20:13:22 

Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek,

Kullananlara ve kullandıranlara

237 YTL Para cezası

1-2 Ay hapis cezası , tekrarında 2-3 ay hapis cezası

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir,

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek,

115,00 YTL. Para cezası

208 Mesaj
22 Kasım 2008; 20:25:34 

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek,

Kullananlara ve kullandıranlara

237 YTL Para cezası

1-2 Ay hapis cezası , tekrarında 2-3 ay hapis cezası

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir,

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek,

115,00 YTL. Para cezası

Burda birisi yakalnmıştı mahkemeye çağırdılar gitmedi hapis falan da yatmadı...

5666 Mesaj
22 Kasım 2008; 22:58:30 

quote:

Orjinalden alıntı: KARACOCUK71

Burda birisi yakalnmıştı mahkemeye çağırdılar gitmedi hapis falan da yatmadı...

o polisin insiyatifine kalmış birşey tutanak tutmadıysa gitmez. yoksa yasa bu şekilde. isterseniz trafik mevzuatını inceleyin

208 Mesaj
22 Kasım 2008; 23:01:19 

Arkadaşlar bu konuda tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum..

280 Mesaj
23 Kasım 2008; 11:19:12 

arkadaşım şu an allaha şükür ehliyetim var da bundan iki sene önce babam almıştı bi kırmızı caddy eski arabam

onunla ben ehliyetsiz yakalandım yaşım 16 idi.600ytl bana ceza kesildi 250ytl ye yakın babama kesildi.150ytl de arabayı çektikleri yediemin otoparkı aldı :)

yani 1000ytl ye patladı tam olarak...bizzat kendi olayımdır keşke olmasaydı :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

208 Mesaj
23 Kasım 2008; 12:35:26 

quote:

Orjinalden alıntı: DarK HumaN

arkadaşım şu an allaha şükür ehliyetim var da bundan iki sene önce babam almıştı bi kırmızı caddy eski arabam

onunla ben ehliyetsiz yakalandım yaşım 16 idi.600ytl bana ceza kesildi 250ytl ye yakın babama kesildi.150ytl de arabayı çektikleri yediemin otoparkı aldı :)

yani 1000ytl ye patladı tam olarak...bizzat kendi olayımdır keşke olmasaydı :)

Mahkeme olayı olmadımı..

4635 Mesaj
23 Kasım 2008; 19:40:19 

Yok ya o mahkeme olayı yalan galiba. 1,5 sendir ehliyetim var yokken de cok sürdük yakın yerlerde arkadslarla beraber. Polis her yakalayışında hemen saymaya baslıyodu:
- Şimdi trafik polisini cagırıcam, tutanak tutucaz, sana 1000lira, babana 1000lira ceza, çekci cagırcaz ona XXlira, sonra mahkemeye cıkıcaksın hapis yatma ihtimalin var..... böööyle uzuyodu, o sırada memur beyi durdurup, " ya aramızda halletsek olmaz mı ugrasmayalım bu kadar şeyle" diyince iş halloluyodu genelde. Bu olay bana hiç olmadı ama baska arkadaslarıma oldu bizzat araçta ben de varken. Ben hiç rüşvet vermedim yani :)
Önce seni bir kenara çeker ıssız biyere, ya cebinde ne akdar varsa onu alır ya da arabanın balatalarını değiştme bahanesiyle 70-80 lira alır. Kulagında küpe varsa onu alır sonra atar. Sonra da hade git bi daha görmiyim seni buralarda der

208 Mesaj
23 Kasım 2008; 21:02:17 

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Yok ya o mahkeme olayı yalan galiba. 1,5 sendir ehliyetim var yokken de cok sürdük yakın yerlerde arkadslarla beraber. Polis her yakalayışında hemen saymaya baslıyodu:
- Şimdi trafik polisini cagırıcam, tutanak tutucaz, sana 1000lira, babana 1000lira ceza, çekci cagırcaz ona XXlira, sonra mahkemeye cıkıcaksın hapis yatma ihtimalin var..... böööyle uzuyodu, o sırada memur beyi durdurup, " ya aramızda halletsek olmaz mı ugrasmayalım bu kadar şeyle" diyince iş halloluyodu genelde. Bu olay bana hiç olmadı ama baska arkadaslarıma oldu bizzat araçta ben de varken. Ben hiç rüşvet vermedim yani :)
Önce seni bir kenara çeker ıssız biyere, ya cebinde ne akdar varsa onu alır ya da arabanın balatalarını değiştme bahanesiyle 70-80 lira alır. Kulagında küpe varsa onu alır sonra atar. Sonra da hade git bi daha görmiyim seni buralarda der

Evet ben de genel de öyle olduğunu duydum ama bazıları da inatçı çıkıyor..yazıyor valla cezayı..

491 Mesaj
24 Kasım 2008; 16:24:40 

dostum yakalanırsın yıl 1998 yaş 15 yer afyon

şort terlik arabaya binilir, yanına birde senden ufak teyze oğlu alınır gel seni gezdirem diye, araba çalıştırılır heyecan hat safhadadır yaklaşık 20-25 metre gidilir yav anasını ben bu işi biliyorum sanırım hissine kapılınırken arkadan bir sires sesi duyulur, korkudan altına s.çmak değiminin gerçekleşmesine ramak kalmıştır, polis beyler gelir yalvarılır yakarılır abi etme ayleme denir laf dinlemez ormancı çekmiş kafayı hesabı çabalar boşunadır, terlik şort trafik şubeye gidilir, sen yatacağın hapsi giden geleceği düşünürsün işlemler sürer baba gelir göz göze gelmemeye çabalanır, ama nafile

1- ruhsat sahibine ceza kesilir .(trafik şube)
2- 1. ve 2. seferler paraya tecil edilmek kaydıyla 1 ay hapis cezası alırsın günlük kurdan paraya çevrilir (adliye)

3- töbe edersin araba benden uzak dursun diye, etkisi 1 ay sürer atın ölümü arpadan olsun bas gaza aşkım bas gaza.
3-

2012 Golf 1,6 (Heil Hitler:)

Whistle miwok 1162D

208 Mesaj
24 Kasım 2008; 18:47:54 

quote:

Orjinalden alıntı: erciiment

dostum yakalanırsın yıl 1998 yaş 15 yer afyon

şort terlik arabaya binilir, yanına birde senden ufak teyze oğlu alınır gel seni gezdirem diye, araba çalıştırılır heyecan hat safhadadır yaklaşık 20-25 metre gidilir yav anasını ben bu işi biliyorum sanırım hissine kapılınırken arkadan bir sires sesi duyulur, korkudan altına s.çmak değiminin gerçekleşmesine ramak kalmıştır, polis beyler gelir yalvarılır yakarılır abi etme ayleme denir laf dinlemez ormancı çekmiş kafayı hesabı çabalar boşunadır, terlik şort trafik şubeye gidilir, sen yatacağın hapsi giden geleceği düşünürsün işlemler sürer baba gelir göz göze gelmemeye çabalanır, ama nafile

1- ruhsat sahibine ceza kesilir .(trafik şube)
2- 1. ve 2. seferler paraya tecil edilmek kaydıyla 1 ay hapis cezası alırsın günlük kurdan paraya çevrilir (adliye)

3- töbe edersin araba benden uzak dursun diye, etkisi 1 ay sürer atın ölümü arpadan olsun bas gaza aşkım bas gaza.
3-

Öncelikle geçmiş olsun ama..komik olmuş biraz bas gaaz aşkım bas gaza..koptum yav..

208 Mesaj
26 Kasım 2008; 19:00:28 

Başka yok mu hikayesi olan arkadaş..

1661 Mesaj
27 Kasım 2008; 15:55:52 

1990 da ehliyetsiz + ruhsatsız yakalandım.
ekip aracı sokaktan yanımdan geçti. yarım saat sonra yakın bir kavşakta durdurdu.
"ya dedi bi saattir seni arıyoz"
ben dedimki "geziyodum ben"
ehliyet dedi yok daha almadım dedim.
ruhsatı ver o zaman dedi. o da yok dedim.
araba kimin dedi. annemim üzerine dedim. ama aldığımdan haberi yok:)
"e ozaman çekecez bu arabayı dedi. nerden bileyim çalmadığını dedi"
kaç para var üstünde dedi
"para da yok " dedim :)

şöyle bi baktı vitesin yanında kısa camel var (o zaman moda ondan içiyos)
sigara ver bari sigara içek dedi.

tuttum paketten bi tane sigara çıkardım verdim.

sigaraya baktı kendi ekip arabasına baktı (2 kişi daha kendi ekip arabasında oturuyo -onnar hiç inmemişti zaten)

"2tane daha ver lan " dedi
iki tane daha tek sigara verdim.

"yavaş yavaş git evine bi daha da çıkma böyle " dedi

ööyle yırttım. bi daha çıktım mı ?

.

208 Mesaj
27 Kasım 2008; 17:14:20 

quote:

Orjinalden alıntı: nocturneox

1990 da ehliyetsiz + ruhsatsız yakalandım.
ekip aracı sokaktan yanımdan geçti. yarım saat sonra yakın bir kavşakta durdurdu.
"ya dedi bi saattir seni arıyoz"
ben dedimki "geziyodum ben"
ehliyet dedi yok daha almadım dedim.
ruhsatı ver o zaman dedi. o da yok dedim.
araba kimin dedi. annemim üzerine dedim. ama aldığımdan haberi yok:)
"e ozaman çekecez bu arabayı dedi. nerden bileyim çalmadığını dedi"
kaç para var üstünde dedi
"para da yok " dedim :)

şöyle bi baktı vitesin yanında kısa camel var (o zaman moda ondan içiyos)
sigara ver bari sigara içek dedi.

tuttum paketten bi tane sigara çıkardım verdim.

sigaraya baktı kendi ekip arabasına baktı (2 kişi daha kendi ekip arabasında oturuyo -onnar hiç inmemişti zaten)

"2tane daha ver lan " dedi
iki tane daha tek sigara verdim.

"yavaş yavaş git evine bi daha da çıkma böyle " dedi

ööyle yırttım. bi daha çıktım mı ?

Güzelmiş de polisler niye bi saattir seni arıyo??

648 Mesaj
28 Kasım 2008; 16:56:39 

quote:

Güzelmiş de polisler niye bi saattir seni arıyo??

çekemeyenlerden biri ihbar etmiştir plakayı verip polis de peşine düşmüştür

.

285 Mesaj
28 Kasım 2008; 20:03:23 

Yakalarsa ceza yazar olay bu kadar basit

Benim yaşadığım yerde tüm trafik polisleriyle aynı sitede oturduğumuzdan pek sorun olmuyo

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

5776 Mesaj
28 Kasım 2008; 21:05:32 

çok eskiden yazlıkta babamın arabasını almıştım jandarma çevirmişti bende 1 milyona olayı bağlamıştım

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

208 Mesaj
28 Kasım 2008; 23:09:00 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

çok eskiden yazlıkta babamın arabasını almıştım jandarma çevirmişti bende 1 milyona olayı bağlamıştım

vaay ben jandarma affetmez diye biliyodum...

208 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:41:37 

Aradaşlar hikayelere devam..

1442 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:15:46 

quote:

vaay ben jandarma affetmez diye biliyodum...

bende ehlıeyımı almadam çok once babamın arabasıyla jandarma çevirmişti...arkadasın dedıgı gıbı oldu..

www.kardesinisec.com

Aşk Bir Uçurumdan Düşmek Gibidir,O Yüzden Sevgiliye Yar Denilir
Bir Damla Gözyaşımın Hakkı Ödenmez,Öldürmeyen Her Acı Beni Diriltir .

1184 Mesaj
21 Aralık 2008; 22:09:14 

yaş 23 b sınıfı ehliyet var ama E+D almışım,hak kazanmışım sadece trafik şubede tescil edilecek sertifika.daha sonra da emniyete gidip ehliyeti almak için başvuru yapacağım.neyse,B ehliyet üzerimde 18+1 transitle akşam personel servisi yapıyorum.bi baktım kartal köprüsünün altında polis.orda da durup elemanları indirmem gerekiyo.kek gibi durmuş bulunduk ve beni de çevirmiş bulundu polis.daha sonra durumu izah ettim ama nuh dedi peygamber demedi.neyse elemanları indirip bağladı ve hemen parka çekti arabayı.sonra savcı önüne çıktım ve 600 ytl para cezası ve 60 ytl birgünlük otopark parası ceza aldım.

Anam dedin, Babam dedin,Atam dedin Bayrağa;
hem Al Bayrak oldun işte, hem Bayrakta al oğul!!!

68 Mesaj
22 Aralık 2008; 20:59:15 

KARDEŞ BENİM YAŞIM 18 İNŞŞAT VE HARFİYAT İŞİ YAPIYORUZ

1. YAKALANMAM BMC PRO 822 İLE OLDU DİREK KAÇTIM VE JANDARMA İŞ YERİNE GELDİ BABAM HALLETTİ
2. YAKALANMAM PEJOUGOT PARTNER İLE OLDU ONDA ALKOL+ARAÇTA RUHSATYOK+KİMLİKLER UZERİMİZDE YOKTU ONU DA HALLETTİM
3.YAKALANMAM TRANSPORTER İLE OLDU ONDA DİREK 322 YTL GEÇİRİ VERDİLER HIZ YUZUNDEN +50 YTL BAHŞİŞ VERDİM
4.YAKALANMAM DOĞAN SL ÇARPI İLE OLDU ONDA DA BİŞİ OLMADI
5.YAKALANMAM LOMBARDIN DENİLEN Bİ TARIM ARACIYLA OLDU
6YAKALANMAM FORD 1210 İLE OLDU ONDANDA BİŞİ ÇIKMADI
7 YAKALANMAM İŞ MAKINASİ İLE OLDU JCB İLE ONDANDA BİŞİ ÇIKMADI

SEN CANINI SIKMA HİÇ BİŞİ OLMAZ SEN BAS GAZA DEVAM ETT BANA ŞU ANA KADAR Bİ CEZADAN BAŞKA BİŞİ OLMADI

gnc

208 Mesaj
9 Ocak 2009; 19:05:47 

quote:

Orjinalden alıntı: gvn_gnc

KARDEŞ BENİM YAŞIM 18 İNŞŞAT VE HARFİYAT İŞİ YAPIYORUZ

1. YAKALANMAM BMC PRO 822 İLE OLDU DİREK KAÇTIM VE JANDARMA İŞ YERİNE GELDİ BABAM HALLETTİ
2. YAKALANMAM PEJOUGOT PARTNER İLE OLDU ONDA ALKOL+ARAÇTA RUHSATYOK+KİMLİKLER UZERİMİZDE YOKTU ONU DA HALLETTİM
3.YAKALANMAM TRANSPORTER İLE OLDU ONDA DİREK 322 YTL GEÇİRİ VERDİLER HIZ YUZUNDEN +50 YTL BAHŞİŞ VERDİM
4.YAKALANMAM DOĞAN SL ÇARPI İLE OLDU ONDA DA BİŞİ OLMADI
5.YAKALANMAM LOMBARDIN DENİLEN Bİ TARIM ARACIYLA OLDU
6YAKALANMAM FORD 1210 İLE OLDU ONDANDA BİŞİ ÇIKMADI
7 YAKALANMAM İŞ MAKINASİ İLE OLDU JCB İLE ONDANDA BİŞİ ÇIKMADI

SEN CANINI SIKMA HİÇ BİŞİ OLMAZ SEN BAS GAZA DEVAM ETT BANA ŞU ANA KADAR Bİ CEZADAN BAŞKA BİŞİ OLMADI

Seni artık yakalasarlarda bişey demezler tanışmışsınızdır bu kadar yakalanmadan sonra

1034 Mesaj
10 Ocak 2009; 12:14:43 

Gündüz trafiğe çıkmazsan sorun olmaz.Ben genelde gece çıkıyorum.Gündüz çıkarsamda yağmur yağarken çıkıyorum(silgeçler çalışırken görülmüyor arabanın iç i)Kışında kafama küllah takıyorum.Hatta kafamda küllah varken otobana çıkıp 180-190 arası bir hıza ulaşmıştım.

Önümden defalarca polis geçiyor ama ben bozuntuya vermeden kafamı kaşıyormuş gibi yapıyorum veya arabanın tavanında birşey arıyormuş gibi yapıyorum ve yüzümü gizliyorum.Benim için ehliyet önemli değil, nice ehliyetli biliyorum arabayı hareket ettiremiyor.Sonuçta ehliyet kullanmıyor arabayı..

Birkeresinde bayramda yakalanmıştım.Yanımda babam ve arkadaşı vardı.Bana el işareti yaptılar çek sağa diye, bende durmamış basmıştım.Yakalamamışlardı aslında ama iş büyümesin diye bana sağa çektirttiler.Allahdan polisler tanıdıktı.Önce bir bayramlaşmıştık, sonrada demişlerdi 'Çocuğa niye veriyorsun arabayı' diye.Babamda öğretiyorum demişti.Onlarda 'Buna mı öğretiyorsun sen' demişlerdi.(Bana yetişemediklerinden dolayı söylemişlerdi bunu )

BORNOVALI..

3 Mesaj
12 Ocak 2009; 21:35:18 

9 yıldır ehliyetsiz kullanıyorum. en son 700 km yol yaptım (siirt-elazığ arası) herhangi bir sorun yaşamadım..

no fear...

8603 Mesaj
13 Ocak 2009; 12:23:39 

Vakti zamanında lisedeyken ehliyetsiz, ruhsatsız, kimliksiz jandarma çevirmesinde gazlayıp kaçmıştım. İleride karakol varmış yola 5 tane falan jandarma dizilmiş bekliyorlardı mecbur durdum. Kenara çektik, içeri geçtik, konuştuk, nasihat aldık vs. vs sonra salıverdiler.

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

1676 Mesaj
13 Ocak 2009; 18:43:45 

Arkadaşlar yanınızda ehliyet ve araç belgleriniz olmadan kullanmayında başınıza kötü şeyler gelmesin. Sonra durduk yere ne polise harçlık verin nede ceza yiyin. alın ehliyeti vs paşa paşa gösterin polise. Ben kastamonudayım geceleri çok oluyor jandarma ve polis istanbulda 1 yılda gösterdiğim kadar burada 1 haftada gösterdim. sürekli durduryorlar ama şimdi artık aracıda beni tanıdıkları için (aşina) çevirmiyorlar bende paşa paşa gidiyorum yoluma. Haa hiçmi hız yapmıyorum tabiki yapıyorum. Merkezde ilk polis devriyesi geçince 1 saat kadar zaman olyor o arada merkezin bir ucundan diğer ucuna hız yapan şahin, murat, ve eski kasa 3.18 ile kapışıyorum. Ama oda kafama estikçe. Genellikle merkez girişinde soteye yatıp kavşaktan yola girdiğimde etrafımda bitiyorlar ve bende müziği fulleyip (swordmaster the race hits albümü) iki tur atıyorum hepsi bu. Onda da etrafta kimse yoksa oluyor bu işler aksi takdirde karşıma birisi çıksa kötü şeyler olabilir. Her zaman dediğim gibi sorumluluğunu alamayacağım hareketleri yapmam. Örn: araçta ailem varsa

7 Mesaj
27 Ocak 2009; 21:35:09 

arkadaşlar 8 senedir ehliyetsız araba kullanıyorumehliyetim vardır 3 kere alkollü yakalandım.sonra ahliyetı aldılar psikolojiik tedavi olmam gerekıyo ama nafile gecen gun izmirde otobanda cevirdiler polis ruhsat sordu verdım ehliyet dedı sizde dedim alkol testı yapcaz dedı bende 2 duble bişe içtim belkı cıkmaz ama yaptırmıyorum dedım gıttık karakola emnıyet mudurunu aarradım geldı beraber cıktık inşaat şirketim var benım emniyet işi ck yaptım saolsunlar yardım ediolar onlarda bana ama alkolluysen sakın o alete üflemeyın uflersen iş işten gecıyor kurtulusun yok bi gün emniuyet müdürüyle yemekdeyız telfonu caldı polise alkollu yakalandım dıe oda ufledınmı dıe sordu evet dıyınce yapcak bişi yok üflemeden önce arasayıdın die.bir kerede köksal toptanla ankarada polis durdurdu ama görünce arkadakını bıse yapamadı:D

208 Mesaj
29 Ocak 2009; 19:32:18 

quote:

Orjinalden alıntı: swordmaster

Arkadaşlar yanınızda ehliyet ve araç belgleriniz olmadan kullanmayında başınıza kötü şeyler gelmesin. Sonra durduk yere ne polise harçlık verin nede ceza yiyin. alın ehliyeti vs paşa paşa gösterin polise. Ben kastamonudayım geceleri çok oluyor jandarma ve polis istanbulda 1 yılda gösterdiğim kadar burada 1 haftada gösterdim. sürekli durduryorlar ama şimdi artık aracıda beni tanıdıkları için (aşina) çevirmiyorlar bende paşa paşa gidiyorum yoluma. Haa hiçmi hız yapmıyorum tabiki yapıyorum. Merkezde ilk polis devriyesi geçince 1 saat kadar zaman olyor o arada merkezin bir ucundan diğer ucuna hız yapan şahin, murat, ve eski kasa 3.18 ile kapışıyorum. Ama oda kafama estikçe. Genellikle merkez girişinde soteye yatıp kavşaktan yola girdiğimde etrafımda bitiyorlar ve bende müziği fulleyip (swordmaster the race hits albümü) iki tur atıyorum hepsi bu. Onda da etrafta kimse yoksa oluyor bu işler aksi takdirde karşıma birisi çıksa kötü şeyler olabilir. Her zaman dediğim gibi sorumluluğunu alamayacağım hareketleri yapmam. Örn: araçta ailem varsa

Ehliyet olsa alacaz da yanımıza yok :D

3769 Mesaj
31 Ocak 2009; 0:21:59 

ehliyetsiz yolda giden araba,, içi boş araba gibi, bişey olursa yanarsın Allah muhafaza

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Şubat 2009; 22:10:21 

Jandarma Trafiğe hiç yakalanmadım valla...
Ama şakayı bırakın hertürlü kazada ehliyetsiz kullandığın için suçlusun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrowningPool -- 13 Şubat 2009; 22:07:59 >

447 Mesaj
14 Şubat 2009; 16:05:02 

Mahkeme olayı oluyor mu bilmiyorum ama arkadaşım yakalandı..Hemde aracın muayenesi geçmiş şekilde aracı bağladılar+bir o kadarda yüklü bir para cezası yediler.

1593 Mesaj
14 Şubat 2009; 19:55:31 

Arabayı sürerken yanımıza ehliyetli bi eleman alsak bi faydası olur mu acaba??

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

679 Mesaj
15 Şubat 2009; 19:28:37 

quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

güzel soru ehliyetli arkadaşta "öğretiyorum" ayağına yatsa acaba bi faydası olur mu cevap alırsak mutlu oluruz

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

827 Mesaj
19 Şubat 2009; 19:46:31 

quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

VALA BEN HEP ÖYLE YAPIYORUM AMA HİÇ YAKALANMADIM İNŞALLAHTA YAKALANMAM

_E_M_R_E_

2799 Mesaj
20 Şubat 2009; 14:02:24 

Hiç gerek yok trafikte ya birine vursa , ezse bi şekilde buda siizn kardeşiniz ablanız akrabanız arkadaşınız ve siz oalbilirsiniz.. Trafik bu oyun değil şaka değil , bir kişi, bir aile veya bir topluluk hayata veda ediyor bu şekilde...Ve az buçuk bilip tam öğrenmeden ehliyet verilmesinede karşıyım, çünkü herkes gerçekten araba kullanamıyo.Sözüm meclisten dışarı ama istemeden olmaz ya bazı şeyler içten gelmeli.Çünkü çok örnek gördüm

882 Mesaj
22 Şubat 2009; 1:42:37 

araba değilde motosikletle yakalandım 600 tl ceza ödedim

9309 Mesaj
25 Şubat 2009; 18:27:05 

Valla biz ankara çayyolunda hep kullanıyoruz mercedes filan jandarmalar tanıyo artık bişi demiyolar 16 yaşındayım:D

9 Mesaj
6 Haziran 2010; 4:17:20 

Nisan ayında başımdan geçenleri anlatmak isterim...
cuma gecesi 00.20idi.evime dönüyordum kanımda 70cclik bira ile,yok ya çevirme olsada bişeycik çıkmaz dedim.ve olan oldu çevirme oldu:) 91 promil alkol çıktı.
548 tl ceza yedim,6 ay ehliyet yok,eylül ayının gelmesini iple çekiyorum.cezayı daha ödeyemedim.inşallah bir gün onuda öderiz.
neyse işimiz arabayla olduğundan dedim ki otobandan gideyim gideceğim yerlere izmirde,şehir içlerini hiç kullanmayayım,abilerim çevre yolunda çevirme olmaz dediler çünkü
örnekköy girişinde tak yine yakalandım.ruhsat sahibine 270 tl,banada mahkeme 900 tl bir daha ceza kesti.
ve geçen akşam yine yakalandım.artık polislerle akraba oldum.alkol var mı,dedim ne alkolu abi,3 ay önce bir bira içtik ömrüm gitti,
neyse saldılar beni.
benimde merak ettiğim araştırdığım noktada burada,ben araç kullanıyorum,hatta bu vesileyle alkole veda ettim:) (gerçekten)
bir daha yakalanırsam alkolsuz araç kullanmaktan 3. olmuş olacak,ne ceza alacağım acaba merak ediyorum.ceza evi arabasınımı çağıracaklar direk hapse mi gideceğim.?
yani paraya çevriliyor,çevrildi bir oldu alkolluyduk,ikincisinde ehliyetsizlikten işlem yedik,hadi insaf ettiler falan sonuncusunda,peki gözümün yaşına bakmayan bir memura denk gelirsem bi sonra ki sefer ne olacak??? paraya çevrilemeyen hapis cezası raddine mi ulaştım acaba merak ediyorum..?
tavsiyem ne:
-alkollü araç kullanmayın,klişe sanırdım bende,çok canı yanıyor adamın,
-kullandınız eve döneceksiniz cuma veya cumartesi akşamı saat 12 03.00 arası olmasın saatiniz.
-tamam oldu,cuma akşamı içtiniz alkollusunuz,eve dönmek istiyorsunuz..saatte tam 2.15 olsun,ya arabada uyuyun(gerçekten),ya taksi tutun,yada dua mua edin artık...
ALKOLU ARAÇ KULLANMAK TEHLİKEDİR LAFINI DEĞİŞTİRİYORUM,
ALKOLLU ARAÇ KULANMAK TEHLİKELİ FALAN DEĞİLDİR.YAKALANIRSAN TEHLİKELİDİR.ÇÜNKÜ ÖMRÜNDEN ÖMÜR GİDER.6 AYDA 10 SENE YAŞLANIRSIN:)

3697 Mesaj
6 Haziran 2010; 17:37:45 

Kuzenim 17 yaşında.GEçen gün site içinde ki bakkala gitmek için benden arabayı istedi.(sitemiz büyük)İyi dedim bende hem acemeliğini atar hem de gönlü olsun.Çıkmış siteden dışarı cadde de polis çevirmiş.Yukarıda arkadaşın anllattığı gibi xx lira şuna xx lira buna xx lira mahkeme için gidicek demiş polis bey.Kuzenimin ağzı çok iyi laf yapar namıssız 50 lirayı ruhsata sıkıstırıp vermiş polis tamam git bidaha görmiyim demiş.EVe geldi bana anlattı bunu.Sesimi çıkarmadım genç işte kanı kaynamış falan diye.AMa araba bağlansaydı aynı şekilde karşılarmıydım ? HAYIR

Uzun lafın kısası.RÜşvet yedireceğin polis çıkarsa(şansına) sıkıntı çekmezsin.Öte ki türlü çok başın ağrır

SÖKE SÖKE ŞAMPİYONLUK.2013-2014 ŞAMPİYONU FENERBAHÇE'M !

345 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:47:05 

bende herzaman ehliyetimi yanımda taşırım geçengun köye gidecez iş pantolonunu giyince öteki cepte kaldı cuzdanım. cıktık yola hiç polis cevirmemişti daha önce baktm ilerde cevrme var kemeri taktm hemen polis herkese geç dedi beni çevirdi :D
o anda aklıma geldi ehliyetn evde kaldıgı
nese ehliyet ruhsat dedi ruhsatı verdk ehliyet ewde kaldı dedim
numarasını biliyomusun hayır
kimliğin yanındamı hayır
tc no biliyo musun hayır
neyse insaflı cıktı polis evi aradk ehlyt no kimlik nofln ogrendik sorgulandı geçtik :)

███████████████

-Doğum Tarihi: 25 Kasım 1989
-Katılım zamanı: 18 Mart 2007

1619 Mesaj
8 Haziran 2010; 12:16:14 

Bu güne kadar hiç trafikte araba sürmedim.

Babamın mesleği makam şoforlğu , dedem'de şofordu hatta büyük dedem at arabası kullanıyormuş.Şimdi durumdan anlaşılacağı gibi bizim ailede bir araba sevdası var(amcalarım falanda aynı durumda) ancak ilginçtir bende bu ilgi pekyok.Aslında benim şimdiye kadar arabayı kaçırmak bir yana yollarda sıfır çiziyor olmam gerekiyordu ancak nedendir bilmiyorum(aslında herşeyi biliyorum) araba ile dolaşmak hiç hoşuma gitmiyor.(Bisikletim daha eğlenceli )

6 yaşımdan beri arabamız var.İlk arabamız vosvos idi(hayalimi süsleyen araba ileride para kazanmaya başladığımda bir tane alacağım) o günden beri kaç tane arabamız olduysa hepsinin anahtarı ve ruhsatı salonda gözümün önünde olmuştur.Bir kez bile alıpda gezmeyi düşünmedim.En fazla arabayı güneşten gölgeye çekmek için ya da arabayı yıkamak için yakınlaştırmak amacıyla anahtarı almışımdır.(O da cadde sokak olmadığı için)

Eliyetsiz araba kullanmak bile bile tüm suçu kabullenmekdir.Olurda da kaza yaparsanız haklı olduğunuz durumda dahi ehliyet olmadığı için suçlu duruma düşersiniz.Olurda bir yayaya çarparsanız ehliyetsiz olmanız sizin iki kat suçlanmanıza neden olur.Lütfen bu konuda daha akıllı hareket edin.

Ben dolayısıyla hiç ehliyetsiz yakalanmadım ancak teyzem yakalandı onu anlatayım sizlere;

Yine hafta sonu bir araya geldik teyzemler gelmişti bize ancak teyzemevde birşey unuttuğunu söyledi Ankara yenimahalleden Mamak'a gittik.

Tam saimekadın cıvarında koşu yolunun bittiği tren yolunu altından geçildiği kavşağa yaklaşıyoruz polis işaret yaptı ve durduk.(sene 99 ya da 2000)

Polis:İyi günler hanfendi ehliyet ruhsat???

Teyzem:Sağ ön koltuğa bakar ancak çantası yok!!!!

Kuzen ve ben:Arka koltukta

Teyzem:inanmayacaksınız ama valla memur bey eve 500 m kaldı kardeşime gitmiştik bir şey unutmuştum onu almaya geldik ama çantayıda kardeşimde unutmuşum ehliyette çantada kaldı. (Bu sırada harbiden sırıtıyor.)

Polis: peki ruhsat ???

Teyzem:O da çantada

Ben ve kuzen:

Polis:derin bi nefes çekti ''saçları boyatmayı unutmuyorsunuz ama ehliyeti unutuyorsunuz.

Teyzem:Aslında dikkat ettiğim bir konudur ancak aceleyle çıkınca unutmuşum.

Polis:Tamam bu seferlik ben görmemiş olayım dikkatli kullanın (bence ehliyetli olduğuna inanmadı. ) geldiğiniz yoldan geri dönün.

Teyzem:Çok teşekkürler memur bey iyi günler iyi görevler.

Bir keresinde de kargasekmezde polisdur demişti arada 200 m vardı teyzem bir fren yaptı arada 150 m var polis geldiyor teyzem olmaz sen gel diyor.Polis işaret yapıyor gel diye teyzem olmaz diyor.Tam komediydi.

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....

3448 Mesaj
8 Haziran 2010; 13:31:26 

800 tl cezası var erken ödenirse 600 tl bizzat ben yediğimden biliyorum adliyeye sevk ediliyor oradan size bi kağıt veriyorlar sonra paşa paşa gidiyorsunuz sıkıntısız bi durum paniğe gerek yok

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

358 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:12:22 

İstanbulda trfiğe sürekli çıkarım.Bir kaç kere polis AMCA larla karşılaştık..Birtanesi aynen şunu dedi..

POLİS: bak sana bişey demiyorum.bi işlem yapmayacağım.(okul kimliğim vardı.meslek lisesi motor bölümündeyim.dedim araca bakım yaptım testini yapıyorum).Ama dikkat et solundan kalkan birine denk gelirsin seni süründürür.çok şükür şimdiye kadar bişey olmadı.Bu arada 13-14 yaşlarından beri kullanıyorum ve kullanmadığım araç markası kalmadı desem yeridir..herkese hayırlı sürüşler..

1605 Mesaj
9 Haziran 2010; 8:55:53 

19 yaşındayım çok şükür ehliyette var şimdi .Bundan yaklaşık 3 yıl önce arkadaşlarla geziyoz tam eve dönce ana yoldan çıktıktan sonra 200 metre ileride ev tam son dönemeçten dönücem ne göreyim ileride polis amcalar el işareti yapıyor yavaşladım durdum (1-2 saniye gibi gelidi bana bir an kaçmayıda düşündüm sonra sonuçları düşündüm vazgeçtim bkn: polis ihtarına uymayan gence açılan uyarı ateşi sonucu hayatını kaybetti) neyse polis ehliyet ruhsat dedi ruhsatı verdim bakt bi 5-10 saniye sonra ehliyet dedi içimden ulan hem vermiyonuz hem istiyonuz ne yüzsüsünüz demek geldi :) yok dedim ozmana kimliği ver dedi sevindim heralde kimlik kontrolü yapıp göndericek. 1 dakika falan geçti baktım bi kağıt dolduruyor dedim abi yapma etme yok tınlamadı aramızda halledelim mevzusuna giricektim ama öyle bi sinyalde alamadım ( bir de ulan sen devlet memuruna rüşvetmi teklif ediyorsun derse diye ) sonuç olarak cezadan kurtulamadık. (anlaşamamamızın nedenlerinden biri belkide yanlızca 2 tane göbekli polis memuru olmayışlarıydı o dönemde meydana gelen bombalı eylem hazırlığı haberleri olduğu için sanıyorum yanlarında 6-7 tane çevik kuvvet ve 4-5 tane de normal polis vardı heralde onların yanlarında rahat edemedi . arabayı didik didik aramışlardı )

200 küsür tl araç sahib ine yani babama kesilmişti banada adliyeden aldığım kabahat cezası olan 700 küsür tl ve arabayı da bağladılar otoparka çektiler oda 150 gibi bir rakam tutmuştu 15 gün içinde ödedimi %25 indirim yapılıyordu.

bu olaydan sonra bende maddi madevi hasarlardan dolayı 3-5 ay arabanın sürücü koltuğuna araba çalışmazken bile oturamadım :) ancak daha sonra yavaş yavaş tekrar kullanmaya başladım 2. baharımda :) arabayı daha farklı kullandığımı fark ettim artık arabanın önüne değil yolun görünen en uzak noktasına ağaç altlarına yol kenarlarına yani polislerin olabileceği her noktaya bakarak kullanmaya başlamıştım. Bu şekilde bursadan istanbula ehliyetsiz gidip geldim gelirken bursa girişinde ( yeni tekniğim sayesinde :) ) çevirme olduğunu gördüm hemen kenera çekip aracı ehliyetli birine verdim

sonuç olarak yaşanan anda çok acı veren ancak daha sonra güzel bir anıya dönüşen bir olay oldu benim için tabi onca para gitti ama hayattan 1 şey daha öğrenmiş olduk EHLİYETSİZ YAKALANMAAAA.

birde bir konu hakkında yanlış anlaşılma var ehliyetsiz olan herzaman suçludur bende geçen haberlerde okudum böyle birşey yokmuş size sadece ehliyetsizlikten ceza kesiliyor diğer herşey normal ehliyetliymişsiniz gibi işliyoır (kasko hariç kasko alkollü ve ehliyetsiz olanlara ödeme yapmıyor)
örnek: siz yolda gidiyorsunuz arkdan biri geldi geçirdi hasar büyük mecbur polis çağırdınız size yaklaşık 1000 tl ye patladı ancak araçta oluşan 5-10 bin tl lik hasar size çarpanın zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanır (arkadan çarptığını 8/8 kusurlu olduğunu farz edersek) ancak bu gibi durumlarda en iyi yol ehliyeti olan birini çağırmaktır

52 Mesaj
18 Ağustos 2010; 11:53:35 

ya arkadaşlar trafikte 20km yol yapmak ehliyetsiz sorun olmuyomuş öle duydum trafik kurallarında varmış blen varsa bilgilendirimisiniz

580 Mesaj
18 Ağustos 2010; 14:26:08 

gecen hafta cumartesi gunu yakalndim. arac sahibine 275 tl ceza. kullanan da adliye ye gider cezasi 1 ay hapis(600 tl ye cevrilir). 15 gun icinde odersen de 450 tl. gecen haftadan beri degismediyse bu sekilde.

edit:15 yasindan kucukse ceza uygulanmazmis polis oyle soyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert261994 -- 18 Ağustos 2010; 14:38:16 >

3485 Mesaj
18 Ağustos 2010; 14:28:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mazlumdogan

ya arkadaşlar trafikte 20km yol yapmak ehliyetsiz sorun olmuyomuş öle duydum trafik kurallarında varmış blen varsa bilgilendirimisiniz

öyle birşey yok.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

78 Mesaj
18 Ağustos 2010; 21:05:08 

quote:

Orijinalden alıntı: mazlumdogan

oyle birsey nasıl olabilir? tespiti nasıl yapılır? basladıgınız noktadan alıp polisi arabaya 19 km 999mt gidip, abi bak 20 km olmadı mı diyeceksin? adam nasıl bilecek (oyle birsey olsa hani) senin kac km dir kullandıgını.? Eger oyleyse ehliyete luzum kalmaz, herkes "abi 10 km olmadı yola cıkalı" der :)

Uzaklaştırılmış
18 Ağustos 2010; 21:39:03 

quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Polis:derin bi nefes çekti ''saçları boyatmayı unutmuyorsunuz ama ehliyeti unutuyorsunuz.

Teyze benim teyzem olsa yanında da ben olsam o polise büyük bir dişçi faturası, banada sulh cezadan birkaç milyar kitlendi demektir. Valla tam dayaklıkmış... Sonra orda burda alınıyorlar, niye memurlarımıza şöyle böyle diyorsunuz diyorlar. Ee şöyle böyle olduklarından olmasın sakın? Siz sanırım yaşça ufaktınız o tarihte...

670 Mesaj
18 Ağustos 2010; 23:47:49 

Beni motorlu Trafik polisi durdurdu.Hemde sirenleri falan yaktı ben hemen sağa çektim kalbim nasıl atıyor ama babamın haberi olmasına rağmen arabayı yıkamadan almıştım eve götürüyodum.İşte indi motorundan ehliyet ruhsat dedi ruhsatı verdim ehliyet dedi ben sahte bi sırıtmayla ehliyetim yok dedim.Sanırım ruhsattan babamın adını gördü baban kim senin diye sordu.Bende söledim işte.Babana selam söle yavaş git bakıyım eskortluk ediyim istersen eve kadar falan dedi :D . İşte bende babama anlattım bu olayı babam o bizim komşu kaç senedir tanımıyomusun dedi ben dumur oldum.Bende ne iyi polsi falan diyodum meğer babamın tanıdığıymış. :D

36 Mesaj
22 Ağustos 2010; 16:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Teyze benim teyzem olsa yanında da ben olsam o polise büyük bir dişçi faturası, banada sulh cezadan birkaç milyar kitlendi demektir. Valla tam dayaklıkmış... Sonra orda burda alınıyorlar, niye memurlarımıza şöyle böyle diyorsunuz diyorlar. Ee şöyle böyle olduklarından olmasın sakın? Siz sanırım yaşça ufaktınız o tarihte...

ooo polat alemdar'da burdaymış.

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2010; 17:02:47 

arabayı bağlarlar ve ceza kesilir....

2293 Mesaj
26 Ağustos 2010; 2:10:47 

Şimdiye kadar hiç yakalanmadım halada yakalanmıyorum gördüler beni ama durdurmadılar neyse 18 dolsun direk ehliyet alıcam zaten dikkatlı kullanın dikkat çekmemeye çalışın rahat davranın

2009 Mondeo 1.6 Titanium

9220 Mesaj
26 Ağustos 2010; 11:33:19