Şimdi Ara

Ehliyetsiz araba kullanırken yakalanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
48.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ehliyetsiz araba kullanırken 16-17 yaşında bir çocuk yakalanırsa sonuç ne olur..Ne kadar ceza kesilir.Adliyeye sevkediliyomuş galiba onun sonucu ne oluyor..Özellikle trafik polislerinden veya yaşayan arkadaşlardan açıklama bekliyorum...

• hiç yakalanmadım ama yakalanırsan bildiğim kadarıyla araba parka çekiliyor.600 ytl civarı cezası var ve bi 600 de mahkeme giydiriyor.tabi maddi-manevi zararı olan kazalarda daha fazlası da olabilir

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALONSO_06 -- 22 Kasım 2008; 16:52:07 >
  • Teşekkürler arkadaşım başka bilgisi olan arkadaş yok mu??
  • Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek,

Kullananlara ve kullandıranlara

237 YTL Para cezası

1-2 Ay hapis cezası , tekrarında 2-3 ay hapis cezası

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir,

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek,

115,00 YTL. Para cezası
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek,

237 YTL Para cezası

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir,

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek,

115,00 YTL. Para cezası

Burda birisi yakalnmıştı mahkemeye çağırdılar gitmedi hapis falan da yatmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KARACOCUK71

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek,

237 YTL Para cezası

115,00 YTL. Para cezası

Burda birisi yakalnmıştı mahkemeye çağırdılar gitmedi hapis falan da yatmadı...

o polisin insiyatifine kalmış birşey tutanak tutmadıysa gitmez. yoksa yasa bu şekilde. isterseniz trafik mevzuatını inceleyin
  • Arkadaşlar bu konuda tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum..
  • arkadaşım şu an allaha şükür ehliyetim var da bundan iki sene önce babam almıştı bi kırmızı caddy eski arabam

onunla ben ehliyetsiz yakalandım yaşım 16 idi.600ytl bana ceza kesildi 250ytl ye yakın babama kesildi.150ytl de arabayı çektikleri yediemin otoparkı aldı :)

yani 1000ytl ye patladı tam olarak...bizzat kendi olayımdır keşke olmasaydı :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarK HumaN

arkadaşım şu an allaha şükür ehliyetim var da bundan iki sene önce babam almıştı bi kırmızı caddy eski arabam

onunla ben ehliyetsiz yakalandım yaşım 16 idi.600ytl bana ceza kesildi 250ytl ye yakın babama kesildi.150ytl de arabayı çektikleri yediemin otoparkı aldı :)

yani 1000ytl ye patladı tam olarak...bizzat kendi olayımdır keşke olmasaydı :)

Mahkeme olayı olmadımı..
  • Yok ya o mahkeme olayı yalan galiba. 1,5 sendir ehliyetim var yokken de cok sürdük yakın yerlerde arkadslarla beraber. Polis her yakalayışında hemen saymaya baslıyodu:
    - Şimdi trafik polisini cagırıcam, tutanak tutucaz, sana 1000lira, babana 1000lira ceza, çekci cagırcaz ona XXlira, sonra mahkemeye cıkıcaksın hapis yatma ihtimalin var..... böööyle uzuyodu, o sırada memur beyi durdurup, " ya aramızda halletsek olmaz mı ugrasmayalım bu kadar şeyle" diyince iş halloluyodu genelde. Bu olay bana hiç olmadı ama baska arkadaslarıma oldu bizzat araçta ben de varken. Ben hiç rüşvet vermedim yani :)
    Önce seni bir kenara çeker ıssız biyere, ya cebinde ne akdar varsa onu alır ya da arabanın balatalarını değiştme bahanesiyle 70-80 lira alır. Kulagında küpe varsa onu alır sonra atar. Sonra da hade git bi daha görmiyim seni buralarda der
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Yok ya o mahkeme olayı yalan galiba. 1,5 sendir ehliyetim var yokken de cok sürdük yakın yerlerde arkadslarla beraber. Polis her yakalayışında hemen saymaya baslıyodu:
    - Şimdi trafik polisini cagırıcam, tutanak tutucaz, sana 1000lira, babana 1000lira ceza, çekci cagırcaz ona XXlira, sonra mahkemeye cıkıcaksın hapis yatma ihtimalin var..... böööyle uzuyodu, o sırada memur beyi durdurup, " ya aramızda halletsek olmaz mı ugrasmayalım bu kadar şeyle" diyince iş halloluyodu genelde. Bu olay bana hiç olmadı ama baska arkadaslarıma oldu bizzat araçta ben de varken. Ben hiç rüşvet vermedim yani :)
    Önce seni bir kenara çeker ıssız biyere, ya cebinde ne akdar varsa onu alır ya da arabanın balatalarını değiştme bahanesiyle 70-80 lira alır. Kulagında küpe varsa onu alır sonra atar. Sonra da hade git bi daha görmiyim seni buralarda der

Evet ben de genel de öyle olduğunu duydum ama bazıları da inatçı çıkıyor..yazıyor valla cezayı..
  • dostum yakalanırsın yıl 1998 yaş 15 yer afyon

şort terlik arabaya binilir, yanına birde senden ufak teyze oğlu alınır gel seni gezdirem diye, araba çalıştırılır heyecan hat safhadadır yaklaşık 20-25 metre gidilir yav anasını ben bu işi biliyorum sanırım hissine kapılınırken arkadan bir sires sesi duyulur, korkudan altına s.çmak değiminin gerçekleşmesine ramak kalmıştır, polis beyler gelir yalvarılır yakarılır abi etme ayleme denir laf dinlemez ormancı çekmiş kafayı hesabı çabalar boşunadır, terlik şort trafik şubeye gidilir, sen yatacağın hapsi giden geleceği düşünürsün işlemler sürer baba gelir göz göze gelmemeye çabalanır, ama nafile

1- ruhsat sahibine ceza kesilir .(trafik şube)
    2- 1. ve 2. seferler paraya tecil edilmek kaydıyla 1 ay hapis cezası alırsın günlük kurdan paraya çevrilir (adliye)

3- töbe edersin araba benden uzak dursun diye, etkisi 1 ay sürer atın ölümü arpadan olsun bas gaza aşkım bas gaza.
    3-
  • quote:

Orjinalden alıntı: erciiment

dostum yakalanırsın yıl 1998 yaş 15 yer afyon

şort terlik arabaya binilir, yanına birde senden ufak teyze oğlu alınır gel seni gezdirem diye, araba çalıştırılır heyecan hat safhadadır yaklaşık 20-25 metre gidilir yav anasını ben bu işi biliyorum sanırım hissine kapılınırken arkadan bir sires sesi duyulur, korkudan altına s.çmak değiminin gerçekleşmesine ramak kalmıştır, polis beyler gelir yalvarılır yakarılır abi etme ayleme denir laf dinlemez ormancı çekmiş kafayı hesabı çabalar boşunadır, terlik şort trafik şubeye gidilir, sen yatacağın hapsi giden geleceği düşünürsün işlemler sürer baba gelir göz göze gelmemeye çabalanır, ama nafile

1- ruhsat sahibine ceza kesilir .(trafik şube)
    2- 1. ve 2. seferler paraya tecil edilmek kaydıyla 1 ay hapis cezası alırsın günlük kurdan paraya çevrilir (adliye)

3- töbe edersin araba benden uzak dursun diye, etkisi 1 ay sürer atın ölümü arpadan olsun bas gaza aşkım bas gaza.
    3-

Öncelikle geçmiş olsun ama..komik olmuş biraz bas gaaz aşkım bas gaza..koptum yav..
  • Başka yok mu hikayesi olan arkadaş..
  • 1990 da ehliyetsiz + ruhsatsız yakalandım.
    ekip aracı sokaktan yanımdan geçti. yarım saat sonra yakın bir kavşakta durdurdu.
    "ya dedi bi saattir seni arıyoz"
    ben dedimki "geziyodum ben"
    ehliyet dedi yok daha almadım dedim.
    ruhsatı ver o zaman dedi. o da yok dedim.
    araba kimin dedi. annemim üzerine dedim. ama aldığımdan haberi yok:)
    "e ozaman çekecez bu arabayı dedi. nerden bileyim çalmadığını dedi"
    kaç para var üstünde dedi
    "para da yok " dedim :)

şöyle bi baktı vitesin yanında kısa camel var (o zaman moda ondan içiyos)
    sigara ver bari sigara içek dedi.

tuttum paketten bi tane sigara çıkardım verdim.

sigaraya baktı kendi ekip arabasına baktı (2 kişi daha kendi ekip arabasında oturuyo -onnar hiç inmemişti zaten)

"2tane daha ver lan " dedi
    iki tane daha tek sigara verdim.

"yavaş yavaş git evine bi daha da çıkma böyle " dedi

ööyle yırttım. bi daha çıktım mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nocturneox

1990 da ehliyetsiz + ruhsatsız yakalandım.
    ekip aracı sokaktan yanımdan geçti. yarım saat sonra yakın bir kavşakta durdurdu.

sigaraya baktı kendi ekip arabasına baktı (2 kişi daha kendi ekip arabasında oturuyo -onnar hiç inmemişti zaten)

Güzelmiş de polisler niye bi saattir seni arıyo??
  • quote:

Orjinalden alıntı: KARACOCUK71

quote:

Orjinalden alıntı: nocturneox

1990 da ehliyetsiz + ruhsatsız yakalandım.

Güzelmiş de polisler niye bi saattir seni arıyo??

çekemeyenlerden biri ihbar etmiştir plakayı verip polis de peşine düşmüştür
  • Yakalarsa ceza yazar olay bu kadar basit

Benim yaşadığım yerde tüm trafik polisleriyle aynı sitede oturduğumuzdan pek sorun olmuyo
  • çok eskiden yazlıkta babamın arabasını almıştım jandarma çevirmişti bende 1 milyona olayı bağlamıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

çok eskiden yazlıkta babamın arabasını almıştım jandarma çevirmişti bende 1 milyona olayı bağlamıştım

vaay ben jandarma affetmez diye biliyodum...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.