Şimdi Ara

Sony Dav Dz360 Mı Dz660 Mı ? Yoksa Dz260 Mu? Yardım Lütfen :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Sony Bravia Almayı Düşünüyorum 40v4000 ü.. Bunun ile Birlikte Ev sinema Sistemi Düşünüyorum .. Mevcut Bi Sistemim Var ama Kesmiyor :( Ve Sony Dav-dz660 , dz360 , dz230 arasında kaLdım Lütfen Bi el atın konuya Hanqisi İşimi qörürse Onu aLayım..
    Alacağım Ev sinema sistemine ;
    Dijitürk , dsmart , Jameson amfi , Ps3 aletlerini bağlıyacağım
    Sanırım Bunun İçin Koaksiyel Ve optik çıkışlı bi ev sinema sistemi almam qerekiyor. Bu 3 alette 850 W , 1080P qörüntü Werebilecek ..
    Bnm İçin önemli Olan iyi , Net ses ve qörüntü .. şimdi Sorularım Olucak Cevaplarsanız sevinirim = )

1. Jameson amfiyi Sinema sistemine bağlarsam Amfiden ses açtıkca Ses artarmı? Ses artmassa .. amfi burada ne işime yarar eğer bağlarsam?
    2.Bu üçünün Hanqisinde Koaksiyel Veya optik Çıkışlı Olduqunu biLmiyorum :S
    3.Ve son soru Dijitürk , Dsmart , amfi , Ps3 zamazinqolarını nasıl bağlarım ev sinema sistemi denen melete ?

Bnm İçin Bi qöz qezDirirmisiniz sinema sisteminde uzmanlaşmış arkadaşlar şimdiden tşk ederim

• Kimse Yardımcı Olmayacak Sanırım ?? Buqün almış bulunmaktayım Sony 40w4000 ve Dav dz360 ı 2 hafta sonra elime ulaşacakmış Gelince Dsmart , dijitürk , amfimi bağlamamda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi qünler herkeze
  • Hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kullan..
  • Çok teşekkür ederim
  • Arkadaşlar Ev sinema Sistemim Ve televizyonum elime qeçmiş bulunmakta Şimdi ;
    Elimde 1 adet Sony 40v4000 Lcd tv
    1 Adet Sony dav dz 260 Ev sinema sistemi
    1 adet Dijitürk
    1 adet Dsmart
    1 adet Playstation 3
    1 adet Jameson Amfi bulunmakta..
    Şimdi Bunların Hepsini Tv ' ye Nasıl bağlayabilirim ???????? Tvde optik Çıkış var , Sinema sisteminde Optik Ve KoaksiyeL , Dijitürkte Koaksiyel , Dsmartta Optik , Jameson Amfide Optik ve Koaksiyel...
    Bunların Hepsinin Sesini ev sinema sisteminden almak istiyorum .. Ayrıca Amfiyi Baqlarsam amfi ne işe yarar burada??
  • quote:

Orjinalden alıntı: chocolatesuslu

;
    1 adet Dijitürk
    1 adet Dsmart
    1 adet Playstation 3

Oyle bir yazmissinki hocam sanki yemek tarifi veriyormussun gibi olmus saka bi yana hayirli olsun, gule gule kullan. PS3 icin Bravia tv cok iyi bir secim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: romeoclarks

quote:

Orjinalden alıntı: chocolatesuslu

;
    1 adet Dijitürk
    1 adet Dsmart
    1 adet Playstation 3

Oyle bir yazmissinki hocam sanki yemek tarifi veriyormussun gibi olmus saka bi yana hayirli olsun, gule gule kullan. PS3 icin Bravia tv cok iyi bir secim.

Hehehe koptum yaw :D:D:D doru diyorsn yemek tarifi qibi olmuş :D:D ama derdimi detaylı bi şekilde anlatayımda yardım edeceklerin kafası karışmasın istedim :D:D Bende zaten Sony 32s3000 vardı biraz daha profesyonellik olsun dedim 40v4000 aldım :D böyle çok daha iyi yani qörüntü ses falan çok daha mükemmel = ) ayrıca çok tşk ederim :)

• Yardım Edicek Kimse Yok mu ??

Dijitürk(koaksiyel) Ve Dsmartı(optik) Kabloları ile Dz260 Ev sinema sistemime bağladım ses alıyorum. Şimdi sorunum şu ;
    Playstation 3 den ses nasıl alıcam ?? Birde Amfiyi Nasıl bağlıcam ? amfi ne işime yarıyacak ??
  • aslında amfinizin özellikleri iyi ise sadece dvd player ve hoparlör alsaydınız sanki daha iyi olurdu (sorunuzu yeni gördüm)
    dav-dz260'ın içinde kendi amfisi var, amfi olarak bununkini kullanırsanız diğer amfi bi işe yaramayacak

şöyle bi bağlantı yapabilirsiniz:
    digiturk ve dsmart (bunlar dt+ ve hdsmart değil heralde) receiverlarınızı tv'ye scart ile bağlayın.
    ps3'ü de hdmi ile tv'ye bağlayın
    dav-dz260'ı da hdmi ile tv'ye bağlayın
    son olarak tv'nin optik çıkışını dav-dz260'ın optik girişine bağlayın..

jameson'un modeli nedir? onu belirtirseniz onu da sisteme dahil etme şansımız olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakatas

aslında amfinizin özellikleri iyi ise sadece dvd player ve hoparlör alsaydınız sanki daha iyi olurdu (sorunuzu yeni gördüm)
    dav-dz260'ın içinde kendi amfisi var, amfi olarak bununkini kullanırsanız diğer amfi bi işe yaramayacak

şöyle bi bağlantı yapabilirsiniz:
    digiturk ve dsmart (bunlar dt+ ve hdsmart değil heralde) receiverlarınızı tv'ye scart ile bağlayın.
    ps3'ü de hdmi ile tv'ye bağlayın
    dav-dz260'ı da hdmi ile tv'ye bağlayın
    son olarak tv'nin optik çıkışını dav-dz260'ın optik girişine bağlayın..

jameson'un modeli nedir? onu belirtirseniz onu da sisteme dahil etme şansımız olabilir..

Çok tşk ederim Sonunda yapabildim = ) baya bide kaptım olayı ^.^ 10 qündür falanda birinin yardımını bekliyordum allah razı olsun sizden = ) Ev amfim Jameson AV 355-A .. Dz260 a bağladım koaksiyel ile amfiyi koaksiyele aldım ama sonuç elde edemedim. bu arada 3 tane hoparlör bağlı amfiye belirtiyim şimdiden = ) yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

sayqılar

• Jameson'la bu sistemi kolayca ve faydalı bir şekilde birleştirmek çok mümkün görünmüyor :(
    Amfinize uygun birkaç hoparlör daha alıp onu 5+1'e tamamlasaydınız, radyosu da varmış, bir tane de dvd player işinizi görürdü.

Yeni sistemin çıkışlarını amfiye onun çıkışlarını da yeni hoparlörlere taksanız uyumsuz olur, hoparlörleriniz gider, ve yeni sistemi sadece dvd player olarak kullanmış olursunuz, uygun olsa bile çok gereksiz bir uygulama.. yeni hoparlörleriniz sanırım 3 ohm, yakarsınız.
    Şurda olması gereken ohm değerler söylenmiş:
    http://forum.donanimhaber.com/m_16472817/tm.htm

Uydu alıcılardan optik veya koaksiyel kullanarak dijital aktarsanız amfiye, ordan ev sinema sistemine veya kendi 2+1 hoparlörüne verebilirsiniz ama ne faydası olur? Yine uydu alıcılardan gelen stereo sesleri önce amfiye sonra ordan yeni sisteme vermek belki düşünülebilir, bunun ne faydası olur, bilmiyorum..

Müzik için o amfiyi ve hoparlörü ayrı bir sistem olarak başka bir odaya alın, ev sinema sistemini de tv'nin yanında kullanın bence

Şu an aklıma başka bişey gelmiyor, işi daha iyi bilen arkadaşlar fikir verebilir belki..

Kolay gelsin..

• quote:

Orjinalden alıntı: atakatas

Jameson'la bu sistemi kolayca ve faydalı bir şekilde birleştirmek çok mümkün görünmüyor :(
    Amfinize uygun birkaç hoparlör daha alıp onu 5+1'e tamamlasaydınız, radyosu da varmış, bir tane de dvd player işinizi görürdü.

Yeni sistemin çıkışlarını amfiye onun çıkışlarını da yeni hoparlörlere taksanız uyumsuz olur, hoparlörleriniz gider, ve yeni sistemi sadece dvd player olarak kullanmış olursunuz, uygun olsa bile çok gereksiz bir uygulama.. yeni hoparlörleriniz sanırım 3 ohm, yakarsınız.
    Şurda olması gereken ohm değerler söylenmiş:
    http://forum.donanimhaber.com/m_16472817/tm.htm

Uydu alıcılardan optik veya koaksiyel kullanarak dijital aktarsanız amfiye, ordan ev sinema sistemine veya kendi 2+1 hoparlörüne verebilirsiniz ama ne faydası olur? Yine uydu alıcılardan gelen stereo sesleri önce amfiye sonra ordan yeni sisteme vermek belki düşünülebilir, bunun ne faydası olur, bilmiyorum..

Müzik için o amfiyi ve hoparlörü ayrı bir sistem olarak başka bir odaya alın, ev sinema sistemini de tv'nin yanında kullanın bence

Şu an aklıma başka bişey gelmiyor, işi daha iyi bilen arkadaşlar fikir verebilir belki..

Kolay gelsin..

Amfiyi Stereo Olarak Televizyona Taktım Böyle çalıştı.. Bu seferde sesler karışıyor Neyse kalsın yaa süs olarak :D bi ara satabilirsem satarım yada diğer tvye bağlarım = ) Çok Tşk ederim tüm yardımlarınız için

Sayqılarımla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.