TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA
399 Cevap1236121 Görüntüleme42 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

41 Mesaj
3 Ağustos 2012; 15:13:54 

2010 yılında kaza yaptım ve 6000 tl hasar cıktı. bir kaç ay sonra aracı sattım ve kaskoyu yeni araca devrettim. Yeni aracı computest e soktuk satıcının dediği ufak tefek boyalardan başka birsey çıkmamisti. Dolayısıyla ben de tramerden sorgulama gereği duymamıştım. Bugün öylesine sorgulama yaptım 5664 ten ve eski aracın 6000 tl lik hasarinı da bu arac yapmış gibi gosteriyor. Ben aracı satacağım zaman bu hasarı gören ister istemez soğuyacaktır araçtan. Bence verilerin daha sağlıklı girilmesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2012; 19:18:32 

arkadaşlar biri yardım etsin bi araba buldum adam tanıdık acık acık herseyi söyledi .Sadece boya var dedi.İstediğin servise götürebilirsin dedi.Eve geldim 5664ten sorgulattım 1200 tl lik hasar kaydı cıktı.

http://www.tramer.org.t...uQuery.mxx?c=query&nS=E
bu sayfadanda şase ve plakayı girince kayıt bulunamadı diyor.Anlamadım gitti.Biri yardım etsin

1 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:54:21 

Ya Bu Ticaret Sicil No Ne ? Nerede Yazıyor? Üye Olcam Olamadım : ((

8 Mesaj
10 Ağustos 2012; 18:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: PaRKeR1980

Ya Bu Ticaret Sicil No Ne ? Nerede Yazıyor? Üye Olcam Olamadım : ((

Oraya sadece experler ve sigortacılar üye olabiliyor maalesef.

DH KAFKASYA SEVDALILARI
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

518 Mesaj
15 Ağustos 2012; 20:15:23 

quote:

Orijinalden alıntı: cirkin_krall

arkadaşlar biri yardım etsin bi araba buldum adam tanıdık acık acık herseyi söyledi .Sadece boya var dedi.İstediğin servise götürebilirsin dedi.Eve geldim 5664ten sorgulattım 1200 tl lik hasar kaydı cıktı.

bu sayfadanda şase ve plakayı girince kayıt bulunamadı diyor.Anlamadım gitti.Biri yardım etsin

Aynen...neden acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.

3092 Mesaj
18 Ağustos 2012; 18:37:53 

aracı plakadadan sorguladım bir şey çıkmadı.Şasi nodan sorguladım 3 hasarı çıktı biri 500 diğer 1000 tl birindede hiç bir masraf yazmıyor.Sizce 1500 tl hasar ağır bir şey olabilir mi?

ASUS N53SN-SN129V ASUS EeePad TF300TG Samsung GİO kullanıcısı..

1 Mesaj
25 Ağustos 2012; 11:27:52 

Arkadaşlar,

http://www.tramer.org.t...ar.mxx?cmd=sorgulamalar

Yukarıdaki linke tıkladığımda üyelik istiyor ve mutlaka acenta yada expert olmamız isteniyor.Normal bir vatandaş olarak kazalı araç sorgulaması yapamazmıyız.

16 Mesaj
5 Eylül 2012; 13:26:57 

bu linkte kullanıcı adı ve parola istiyor ne yapmam lazım

7814 Mesaj
11 Eylül 2012; 0:39:52 

sigortacı bir arkadaşının olması lazım

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

4403 Mesaj
22 Ekim 2012; 0:47:24 

34TV8110 nolu plakayı sorgulayabilecek, sigortacı bir arkadaş var mi acaba?

247 Mesaj
1 Kasım 2012; 9:27:37 

İyide burada sadece acenteler falan diyor bireysel kullanıcılar sorgulayamıyor mu?

2123 Mesaj
1 Kasım 2012; 23:23:48 

eskiden sorgu yapılabiliyordu şimdi yapılamıyor mu?

Pentium 90 İşlemci @ 100 Mhz [Overclock] - 24 MB Edo RAM - 545 MB Quantum Maverick Harddisk - 2MB S3 Trio VGA Ekran Kartı - 36X Le Optics CD-ROM -
3.5" ve 5.25" IBM Disket Sürücü - 14" IBM 2248 SVGA Full Analog Monitör - Motorola SM56 56K Fax Modem - IBM Yatay Kasa - IBM Q Klavye ve PS/2 Mouse

2123 Mesaj
2 Kasım 2012; 0:01:05 

şu adresten kaza geçmişini sorgulayabilirsiniz.

Pentium 90 İşlemci @ 100 Mhz [Overclock] - 24 MB Edo RAM - 545 MB Quantum Maverick Harddisk - 2MB S3 Trio VGA Ekran Kartı - 36X Le Optics CD-ROM -
3.5" ve 5.25" IBM Disket Sürücü - 14" IBM 2248 SVGA Full Analog Monitör - Motorola SM56 56K Fax Modem - IBM Yatay Kasa - IBM Q Klavye ve PS/2 Mouse

423 Mesaj
3 Kasım 2012; 16:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Tabip

şu adresten kaza geçmişini sorgulayabilirsiniz.

Buradan sadece trafik sigortası ile yapılan işlemler görünüyor. Kasko ile yapılan işlemler (hasarlar) maalesef görünmüyor.

2123 Mesaj
4 Kasım 2012; 9:16:13 

quote:

Orijinalden alıntı: use2000

Buradan sadece trafik sigortası ile yapılan işlemler görünüyor. Kasko ile yapılan işlemler (hasarlar) maalesef görünmüyor.

kasko gecmisinide sorguluyor diye biliyorum.

hatta aracin onceki sahipleri sigorta sirketleri v.s de gorunuyor.

598 Mesaj
4 Kasım 2012; 10:02:48 

Ama kullanıcı adı istiyor?

Biz kayıt olabilir miyiz?

DH ÇEVİRİ & DİL ÖĞRETİMİ KULÜBÜ – ÇEVİRİ & DİL DESTEĞİ İÇİN TIKLAYIN

1370 Mesaj
4 Kasım 2012; 11:45:29 

quote:

Orijinalden alıntı: NafirKeyh

Ama kullanıcı adı istiyor?

Biz kayıt olabilir miyiz?

normal vatandaş üye olamiyor.sigortaci vs giriş yapabiliyor.

...

66 Mesaj
7 Kasım 2012; 1:02:43 

ARAÇ PLAKASINI VE KENDİ TC NONUZU YAZIN SORGULAMA YAPABİLİRSİNİZ.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

692 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: dubambi

ARAÇ PLAKASINI VE KENDİ TC NONUZU YAZIN SORGULAMA YAPABİLİRSİNİZ.

Yok hocam kayıt bulunamadı diyor. Sigortacı tanıdık varsa forumda

42 CDL 15 plakalı arabaya bir bakabilir mi? Özelden cevaplarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shumin -- 9 Kasım 2012; 19:08:57 >

kural dışıymışım - psn: shumin-TR

1419 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:45:46 

sigortam.net adresinden sorgulama yapılabiliyor

692 Mesaj
9 Kasım 2012; 20:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

sigortam.net adresinden sorgulama yapılabiliyor

Nasıl yapıyoruz ki acaba?

1419 Mesaj
9 Kasım 2012; 21:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: shumin

Nasıl yapıyoruz ki acaba?

kasko fiyatı almak istiyorum tıkla araba bilgilerini gir o zaten sana kasko yapamazsın diyorsa araç perttir

692 Mesaj
9 Kasım 2012; 21:19:26 

Kimlik no ve plaka eşleşmedi diyor.

2 Mesaj
20 Kasım 2012; 18:17:43 

arkadaşlar bende pert araç mağduruyum. şubat 2011 de 14250 tlye gaziantep'ten bir akrabamın aracılığıyla arabayı görmeden 8500 tl peşin geri kalanı 2 ayda ödenmek koşuluyla 2001 model peugeot 307 xt aldım. almaz olaydım. kaporta fazla iyi olmasada bunu önemsememiştim çünkü 10 yaşında araba ve aracı bana bulan akrabama güvenim tamdı araç ilk başlarda iyiydi. fakat sonraları arızalar çıkarmaya başladı. normal şartlarda satmayı düşünmüyordum. o sebepten araştırma gereği duymadım zaten fazlada binmiyordum. ne zamanki para lazım oldu arabayı satışa çıkardım gerçekler o zaman anlaşıldı. araç 15094 tl bedelle pert olmuştu. . şimdi satamıyorum. almak isteyenler ölü fiyata almak istiyor. aracı olan akraba(akrep)le görüştüm vallah billah benim haberim yok sen mağdur olma ben alayım diyor ama hepsini peşin veremem 1000 2000 aydan aya verebilirim diyor yani g...nü yiyim ayağı yapıyor. bu teklifi kabul etsem bile paramı alamayacağımı biliyorum yan yattı çamura battı falan filan benim anladığım yabu şerefsiz aracı ya kendi aldı benden kâr etti yada komisyonunu aldı. diyeceğim şuki bu tür mağduriyetlerin önüne geçmek için trafik çekme belgeli araçlar ya tamamen hurdaya ayrılmalı kullanılabilecek parçaları çıkma yedek parça olarak kullanılmalı yada bu husus araçların ruhsatlarında belirtilmeli ve noter satışında da yazılmalı o zaman kimsenin mağduriyeti kalmaz. ayrıca bu araçları sigorta trafiğe çıkacağını bile bile kendisi satıyor, ama iş kasko yapmaya gelince olmaz diyor bilmeden alanın suçu ne. tlf 0542 203 30 07 antlyada ikamet ediyorum bana bir çözüm önerisi olan varsa bu numaradan ulaşabilir

dostlar doğru söylüyorsunuzda tramer den kayıtlara SIRADAN VATANDAŞIN ULAŞMASI İMKANSIZ YETKİLİ KULLANICI OLMAK LAZIM
EMNİYET MENSUBU
EXPER
ACENTE VS

2254 Mesaj
20 Kasım 2012; 19:15:40 

quote:

Orijinalden alıntı: cirkin_krall

Servisinde boyattiysa gayet normal bir fiyat. Benim dikiz aynam degisti tramerde 750 tl yaziyor. Kaskodan yaptiricam denilince fiyati ucuruyorlar. Camurlugumda lokal boya yapildi 1800 tl masraf:) korkacak bisey yok

2 Mesaj
1 Aralık 2012; 0:53:28 

BOŞUNA KONTUR HARCAMAYIN ARKADAŞLAR BURADAN BAKIN http://www.tramer.org.t...uQuery.mxx?c=query&nS=E

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:25:41 

ben kaçkere girdimse plaka şase no motor no t.c no ilede girdim ne kaskoyu nede trafik sigortasını bulmuyor kayıt bulunamadı diyor yaklaşık 2 ay önce ön sağ çamurluğa vurdulardı tabı ben tali yoldan ana yola çıkarken karşı taraf sigortadan yaptırdı fazla bişi yokken ben kendimi sigortadan yada kaskodan yaptırmadım neden kayıt bulunamadı diyor anlamadım

5607 Mesaj
3 Ocak 2013; 10:58:22 

quote:

Orijinalden alıntı: girişim adayı

BOŞUNA KONTUR HARCAMAYIN ARKADAŞLAR BURADAN BAKIN http://www.tramer.org.t...uQuery.mxx?c=query&nS=E

Error 404--Not Found

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Diyor,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

907 Mesaj
3 Ocak 2013; 11:31:42 

quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

aracı plakadadan sorguladım bir şey çıkmadı.Şasi nodan sorguladım 3 hasarı çıktı biri 500 diğer 1000 tl birindede hiç bir masraf yazmıyor.Sizce 1500 tl hasar ağır bir şey olabilir mi?

Zannetmem.Benim sol ön davlumbaz değişti kaskodan 800 tl tutmuş.Yani usta söylüyor exper yazıyor.Hele araları iyiyse bayağı bir şişiriyor.

1147 Mesaj
17 Ocak 2013; 14:10:13 

ilk mesajdaki linkte acenteler hariç sorgulama yapılamıyo galiba
diğer linkte de error 404 not found uhatası geliyo
vatandaş olarak sorgulayabileceğimiz bi adres var mı?

ariva riva yeppa andela andela!

HONDA

777 Mesaj
17 Ocak 2013; 15:12:56 

SMS ile sorguda artık kilometre bilgisi gelmiyor galiba. Bilgisi olan var mı?

1532 Mesaj
17 Ocak 2013; 22:02:05 

Yok mudur bunun kolay bir yolu? Her seferinde 4 lira mı vereceğiz bu tramer'e?

55 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:38:24 

evet arkadaşlar sorgulamanın bir yolu yokmu? her baktığımız arabaya 4tl vereceksek :(

1834 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Yok mudur bunun kolay bir yolu? Her seferinde 4 lira mı vereceğiz bu tramer'e?

http://www.sbm.org.tr/trm-ktt/public/sorgu.sbm

Plaka bilgisinin yanında motor veya şasi no varsa kayıt altına alınmış tutanakları bu linkten sorgulatabilirsiniz..

Yeni Astra Sedan 1.6 Edition + BRC (By Mocan)

777 Mesaj
19 Ocak 2013; 14:11:27 

Teşekkürler TeQuiLaS:)

Peki TüvTurk muayene'deki KM bilgisini nasıl öğrenebiliriz. Muayane kağıdını kaybetmiş mesela?

1834 Mesaj
19 Ocak 2013; 14:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: KSTD

Teşekkürler TeQuiLaS:)

Peki TüvTurk muayene'deki KM bilgisini nasıl öğrenebiliriz. Muayane kağıdını kaybetmiş mesela?

Konuda bazı arkadaşlar Türkcell hasar sorgulamada artık km bilgisine yer verilmediğini yazmış, önceden veriliyordu.

Yetkili servis bakımlıysa servis kayıtlarından, değilse herhangi bir Tuvturk muayene istasyonunda çalışan birinden bilgi alınabilir ancak.

Onun dışında arabadan iyi anlayan bir servis veya usta ile mevcut km'nin doğru olup olmadığı sadece tahmin edilebilir

1532 Mesaj
20 Ocak 2013; 8:21:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

http://www.sbm.org.tr/trm-ktt/public/sorgu.sbm

Plaka bilgisinin yanında motor veya şasi no varsa kayıt altına alınmış tutanakları bu linkten sorgulatabilirsiniz..

Cevap için teşekkürler. Maalesef plaka no dışında hiçbir bilgi elimde olmuyor. Malûm, sahibinden.com sitesinde sadece plaka bilgisi yer alıyor. Hâl böyle olunca sanırım temiz bir araç bulmak çok zor olacak.

304 Mesaj
20 Ocak 2013; 10:23:45 

Km bilgisi geliyor arkadaslar baska arac deneyin gelecektir

1834 Mesaj
20 Ocak 2013; 12:17:16 

quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Cevap için teşekkürler. Maalesef plaka no dışında hiçbir bilgi elimde olmuyor. Malûm, sahibinden.com sitesinde sadece plaka bilgisi yer alıyor. Hâl böyle olunca sanırım temiz bir araç bulmak çok zor olacak.

Mesaj çekerek sorgulattığınız aracın plakası değişmiş olabilir. Bu da yaptığınız sorgulamanın plaka değişim zamanından sonraki dönemi kapsayacağı anlamına gelir.

Yani Hasar servisine aracın hiç değişmeyecek olan motor veya şasi numarasıyla mesaj atmak en sağlıklısıdır.

Ayrıca sahibinden'den baktığınız ve almayı düşündüğünüz aracın sahibini arayıp motor-şasi numarası bilgisini kolaylıkla alabilirsiniz. Ben şimdiye kadar kimden istediysem tereddüt etmeden verdi. Bu bilgileri vermek istemeyen insandan araba alınmaz zaten

1314 Mesaj
25 Ocak 2013; 21:46:58 

Hangi menüden sorgulama yapıyoruz?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1370 Mesaj
26 Ocak 2013; 23:56:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ermanka26

Hangi menüden sorgulama yapıyoruz?

linki tiklamayin kopyalayip yapistirin

...

7 Mesaj
30 Ocak 2013; 20:36:31 

Arkadaşlar merhaba,
sizlere bilginiz varsa birkaç soru soracağım.Araba alacağım fakat her seferinde 5664 e mesaj atmak çok fazla maliyetli.bunun için bana yardımda bulunabilir misiniz!internetten sorgulama yapabilir miyim,aile dostumuzun tramer kullanıcı kodu ve şifresi var onu alsam evden ya da cepten internete girip sorgulauabilir miyi?Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

8 Mesaj
9 Şubat 2013; 18:01:14 

Arkadaşlar bende bir aracı tramer de sorgulattım, 1 tane kazası olduğunu gösteriyor ama hasar bedeli yazmıyor. Nedeni sizce nedir?

Yani 2 gün sonra orada hasar bedeli yazar mı sizce?

15 Mesaj
23 Şubat 2013; 0:40:09 

Arkadaşlar merhabalar internetten bi araç buldum 20000 lira hasar kaydı görünüyor ama galerici bu rakamın 12000 lirasının karşı taraftaki hasar olduğunu ama kaza anında hatanın kendilerinde olduğunu buyüzden iki araçtaki bütün hasarın kendi kaskolarınca karşılandını 5664 gelen mesajında bu yüZden 20000 lira göründüğünü söylüyor adı üstünde galerici böyle birşey olabilirmi 5664 den gelen rakamlar sadece gönderdiğimiz plakayı mı gösteriyor yoksa toplam hasarmı hiç inanamadım bilgisi olan varsa çok memnun eder. Teşekkürler.

736 Mesaj
23 Şubat 2013; 1:54:49 

quote:

Orijinalden alıntı: gaziaga

Arkadaşlar merhabalar internetten bi araç buldum 20000 lira hasar kaydı görünüyor ama galerici bu rakamın 12000 lirasının karşı taraftaki hasar olduğunu ama kaza anında hatanın kendilerinde olduğunu buyüzden iki araçtaki bütün hasarın kendi kaskolarınca karşılandını 5664 gelen mesajında bu yüZden 20000 lira göründüğünü söylüyor adı üstünde galerici böyle birşey olabilirmi 5664 den gelen rakamlar sadece gönderdiğimiz plakayı mı gösteriyor yoksa toplam hasarmı hiç inanamadım bilgisi olan varsa çok memnun eder. Teşekkürler.

öyle bir şey olması mümkün değil. karşı tarafın hasarını kasko değil, sigorta öder. galericilerden uzak durunuz, piyasanın yarısına dahi almayınız.

7 Mesaj
23 Şubat 2013; 23:21:07 

Galericiler hakkında doğru konuş,beş parmağın beşi bir değildir.Bu gün iki kardeşin ahlakı herketleri birbirine benzemezken sen nasıl tüm galericilerin hepsini aynı görebilirsin.Sütten ağzın yandıysa,yoğurdu üfleyerek yiyin demelisin insanlara.Arabanızı almadan expertiz yaptırın para ödemeden satıştan önce,güvendiğin tecrübeli bir ustaya gidin iyice baktırın.Lakin bilip bilmeden kimsenin ekmeğiyle oynama.Herkes evine ekmek götürmenin peşinde.bazıları yüzünden piyasayı genelleyemezsin..

736 Mesaj
24 Şubat 2013; 2:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: classss

Galericiler hakkında doğru konuş,beş parmağın beşi bir değildir.Bu gün iki kardeşin ahlakı herketleri birbirine benzemezken sen nasıl tüm galericilerin hepsini aynı görebilirsin.Sütten ağzın yandıysa,yoğurdu üfleyerek yiyin demelisin insanlara.Arabanızı almadan expertiz yaptırın para ödemeden satıştan önce,güvendiğin tecrübeli bir ustaya gidin iyice baktırın.Lakin bilip bilmeden kimsenin ekmeğiyle oynama.Herkes evine ekmek götürmenin peşinde.bazıları yüzünden piyasayı genelleyemezsin..

1. kiminle nasıl konuşacağımı "galerici"den öğrenecek değilim.
2. mesajımda hakaret vs yok.
3. beş kişiden bahsediyorsan "bazıları" demek için en fazla iki kişi olması gerekiyor. eğer en insaflı tahminle beş kişiden dördünün evine götürdüğü ekmek haramsa o gruba "bazıları" denmez.
4. artık herkes kimin ne olduğunu biliyor. sadece aracını acil satması gereken kişiler veya kredi alamayanlar size geliyor. allah onlara da yardım etsin inşallah...
5. bu forumdaki arkadaşlarımı uyarmak benim görevim. siz de kendi arkadaşlarınızı uyarır, kötü imajınızı düzeltirseniz kimse galericiye "çakal" muamelesi yapmaz.

3972 Mesaj
24 Şubat 2013; 11:22:24 

http://www.tramer.org.tr/tramer/logonScrn.mxx

Buradan sorgu yapabilmek için illa eksper veya acenta mi olmamız lazım. Normal bir vatandaş sorgu yapamıyor mu ?

2012 Citroën C4

7 Mesaj
24 Şubat 2013; 22:52:01 

1. Galerici değilim,yakınıyım.
2.Piyasanın yarısına dahil almayınız derken,işini helaliyle ahlakıyla yapanlara hakaret etmiş oluyorsun.
3.Elbetteki sen işini özellikle düzgün yapmayan insanları görerek yorum yapıyorsan haklısın.O zaman geceleri dışarı çık bi bak,ama nasılki galericilik işini düzgün yapmayanların yanına gidip buraya bu yorumu yapmışsan,gece çıktığında eğer 5 kişinin 4 ünden kötü şeyler yapan insanlar olduğunu görünce oradan es kaza geçen insanlardan da mı o işi yapıyor diye şüpheleneceksin ya da kendinden demi şüpheleneceksin.(Evet her işin olduğu gibi bu işide etiğine uygun olarak yapmayanları vardır,ama iyi olanları da var.bunu öğrenmek bizler ve sizlerin elinde,arabanı al güvendiğin expertize ya da servise götür)Ama sen bunu yapmazsan direk kesin yargıyla yaklaşırsan o işten helaliyle evine ekmek götürmek isteyen insanların rızkına engel olursun.Bence foruma bu şekilde yaklaşıp kimsenin ne ekmeğine mani ol ne de parasına.Parayı hiçbirimiz kolay kazanmıyoruz.Bi malzeme alırken 50 yeri araştırırız gösterir sorarız öyle alırız.Bence böyle yaklaş gruba.Ki arabayı servise gösterip expertiz yaptırdıktan sonra satışıyla beraber paranı ödedikten sonra başına ne gelecek.Yıkıcı değil yapıcı ol.Sonuçta işini doğru yapanlarında olduğunu unutma
4.Bence Allah hepimize yardım etsin.Çünkü ağzı olan herkes konuşuyor.
5. 2010 da MASFED(Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu) otomobil alım ve satımını yapan 150 bin personeli ve ailelerini haksız rekabetten korumak amacıyla kuruldu.Zamanla hepimiz daha bilinçli tüketici olacağız,hakkımızı ararken başkalarının hakkına saygı göstererek bilinçlice hareket edeceğiz.

Son olaraksa ben zaten senin ön yargını yıkamam,amacım forumdaki arkadaşlarımın yanlış düşüncelere kapılmasına engel olmak.Dedim ya ağzı olan herkes konuşuyor.Senin yaptığın forumdaki arkadaşları uyarmak değil başka birşey.Uyarmak,yardım etmek ön yargıyla olmaz.Galericiler yeri belli olan kurumlardır.Yaptığınız bir sözleşmeyle aracın arkasında olmayı taahhüt ederler.Bu taahüdün beraberinde aracınızı alırken test ettirip expertiz yaptırıp gerekli servisin expertiz garantisni aldıktan sonra satış anında paranızı ödeyebilirsiniz.Yine söylüyorum ben senin gibi tüm galericilerden kaçın diyemiyorum.Çünkü her işte olduğu gibi işini ahlakıyla yapmaya çalışan insanları zan altında bırakmak istemiyorum.Allah herkesin yardımcısı olsun.Hayırlı akşamlar.

1 Mesaj
7 Mart 2013; 23:12:59 

Arkadaşlar selamlar benim 2012 şubat ayında aldığıö aracı tramerden sorgulattığımda hasar kaydı çıkmamıştı. Servis ustalarıda kaçırma al bu aracı dedi. 2013 şubat ayında aracı satmaya kalktım 3 adet hasar kaydı öğrenmiş tramerden alıcı. Tabi bende şokk... Sigortacıma gittim aracın kaza kaydı yok takılan çıkma plakayla alakalı sorundur dedi ama inanasım gelmiyor daraldım ne trafik şube nede sigorta yapılacak bişey yok diyor aracın şase numarasına da yapıştı kaldı hasar. Elimde patladı en iyisi sıfır araç almak..... Bu konuda bilgisi olan varsa nasıl çözülecek bu sorun yardım ve bilgilerinizi bekliyorum saygılar...

211 Mesaj
9 Mart 2013; 20:07:08 

quote:

Orijinalden alıntı: sclapture

Arkadaşlar selamlar benim 2012 şubat ayında aldığıö aracı tramerden sorgulattığımda hasar kaydı çıkmamıştı. Servis ustalarıda kaçırma al bu aracı dedi. 2013 şubat ayında aracı satmaya kalktım 3 adet hasar kaydı öğrenmiş tramerden alıcı. Tabi bende şokk... Sigortacıma gittim aracın kaza kaydı yok takılan çıkma plakayla alakalı sorundur dedi ama inanasım gelmiyor daraldım ne trafik şube nede sigorta yapılacak bişey yok diyor aracın şase numarasına da yapıştı kaldı hasar. Elimde patladı en iyisi sıfır araç almak..... Bu konuda bilgisi olan varsa nasıl çözülecek bu sorun yardım ve bilgilerinizi bekliyorum saygılar...

Geçmiş olsun Lakin herkese sıfır araç alacak maddiyatta olmayabilir galericilere pek güven vermiyor ancak sağa sola sorgulayarak tanıdık dosta gösterek 2. el almak zorunda kalıyor oda ilerde bakıyorsun hasar kaydı, pert, boya gibi bi sürü ıvır zıvır çıkıyor.

Tramerde sorgulama yapamıyorsun illakı acente vs olman gerekiyor. Şuan bi araç beğendım ama tramer sorgulama yapamıyorum sorgulama yapan birileri varsa bana özelden yazarsa plakayı verecem bi zahmet baksın.

926 Mesaj
9 Mart 2013; 21:07:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sclapture

"0" araç almakta çözüm değil..

Benim "0" aldığım aracı 1 yıl sonra sattığımda aracımda "19 bin lira hasar görünüyor" diye alıcı aradı.. Aracım da bırakın hasarı çizik bile yoktu, 14 bin km'de idi.. Meğer benim ondan önce kullandığım aracın hasarı yeni aldığım araç üstünde görünüyormuş tramerde... Kaskoyu devredince nasılsa hasar da devrolmuş... Belki de hasarlı aracı verdiğim acenta bunu kasıtlı yaptı.. Düşünün nasılsa ben 0 araç almışım uzun süre kullanırım, sorgu sualde yaptırmam diye, belki de ellerindeki benim eski hasarlı aracı hasarsız gibi satmak için yaptılar bu işi... Aylarca uğraştık.,,,, düzeldi mi onu da bilmiyorum...

Bir gün kendi şirketim ve kendi markam olacak !!!

2011 Mesaj
20 Mart 2013; 13:50:28 

acenteden sorgulama ayrıcalıklı birşey değil arkadaşlar (aracın gezdiği şehirler ve plaka değişiklikleri hariç).

dün alacağımız araç için acenteye sorgulama yaptırdık, buradan çıkan ufak hasarın aynısı Tramerden de çıktı. yani ikiside birdirini doğruluyordu.

ancak güvendiğimiz bir computest merkezinde çıkan sonuç vahim.. araç önden kazalı ve taklalı.. şaseler 3 yerinden kaynaklı.. kaçarak uzaklaştık sağlık olsun. ne tramere ne acenteye tam olarak güvenmeyin. güvendiğiniz ustaya + computeste sokun.. kimse parasını ağaçtan toplamıyor.

1963 Mesaj
20 Mart 2013; 14:32:40 

2 yıl önce bir puntoya karar verdim. Tramerden sorgulattık sıkıntı çıkmadı. Sigorta kayıtına baktık sık