TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA
401 Cevap1246285 Görüntüleme43 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1055 Mesaj
20 Mayıs 2011; 13:46:09 

alacağım arabayı tramerden sorgulattım iki adet hasarı varmış 120 tl ve 973 tl adam bana değişenin olmadığını söyledi değişen yoksa 973 tl nasıl tutar?

184 Mesaj
20 Mayıs 2011; 14:12:37 

Birde şasi numarasından sorgulatın, belki plaka çıkma ise eski sahibinden kalmadır. şasi numarasından gerçek bilgiler ortaya çıkar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Mayıs 2011; 15:56:56 

quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

alacağım arabayı tramerden sorgulattım iki adet hasarı varmış 120 tl ve 973 tl adam bana değişenin olmadığını söyledi değişen yoksa 973 tl nasıl tutar?

bir önceki sayfada yani 2.sayfada yer alan yorumuma bakın. sayfanın en sonunda yorum. o zaman niye böyle bir durum çıktığını anlarsınız.

302 Mesaj
31 Mayıs 2011; 11:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

benim de baktığım bir araçta 821 tl lik çarpma bilgisi çıkmıştı. hem usta hem servise kontrol ettirdiğimde, değişen yok ama tampon duzeltme, boya ve kırılan far (on) nedeniyle bu miktarda olduğunu anladık.

tramer 300-1000 tl(arabanın modeline göre) çarpma bilgileri, genel olarak tampon veya değişensiz çarpma olarak anlıyorum. 1000 tl nin üstünde özellikle 2000-3000 tl rakamlar buyuk olasılıkla ağır hasar ve değişen var anlamına geliyor.

özellikle 300-500 tl cogunlukla tampondan çarpma hasarları yani çok ciddi kazalar olmuyor.

benim tecrübelerim bu yönde

1601 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:09:37 

benim arac baska ilden alınma,benim yasadıgım ilde hiç bir sey gozukmuyor,eski plakasını nasıl ogrenecez,trafige gidip basvurarakmı? yeni plaka ve şase noyu girdigimde hasar sıfır diyor ama aracda 2 parca degişen var..

687 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:35:59 

arkadaslar benim aracımın da sms ile 4 kazası gorunuyor ama tramer siteden 1 tane.
plaka hep aynı kalmıs. bulamadım nedeni

Canon 1100D | Canon EF-S 18-55mm IS II | Canon EF-S 55-250mm IS
Logitech Z906 ! - Samsung 51D550-Samsung Galaxy Note II
Tek Aşk BeşiktAŞK

2195 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:40:01 

ücretsiz verilen sorgulama hizmetlerini birer birer kaldırdılar. iyi bir kazanç kapısı sanırım, insanlar sürekli araç alıp satıyor. Soludugumuz oksijene bedel istenecek yakında.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

4156 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:43:38 

araç hasarsız olunca sadece poliçelermi gözüküyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

18 Mesaj
4 Haziran 2011; 12:16:04 

arkadaşlar 3 yıldır kasko yaptırdığım aracımı bu yıl aynı sigorta şirketleri sigortalamadı. aracım ben almadan önce kaza yapmış tramerde pert görünüyormuş. peki benim aracım böyleydi neden üç yıdır sigorta yaptılar.araçta pertlik bir durum yok sağdan darbe almış.şimdi ben aracımı bu durumda nasıl satacağım.alan kişi bunu görünce vazgeçer. nasıl iştir bu anlamadım.

o.kemel

20 Mesaj
4 Haziran 2011; 17:57:38 

merhaba aracınızın pert kaydı göründüğü sigorta şirketine başvurun. Düzeltmeyi onlar yapabilirler.

20 Mesaj
4 Haziran 2011; 18:02:51 

sms ile yapılan sorgulamalarda sadece plaka değil şasi no ve motor no da çarpraz sorgulanır. dolayısıyla mesajınıza gelen hasar bilgileri doğrudur...

170 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:36:28 

sms le sorgulama yapıyorum 4 adet kazası var diyor fakat hasar tutarı yazmıyor diğer araçlarda hasar tutarı yazıyodu bunda yazmıyor bu ne tutarsızlık

4 Mesaj
10 Haziran 2011; 17:29:16 

Arkadaşlar tamamen yalan yada sistem oturmamış 10tl param gitti kaza tutanağı da var hasar tutanağı da hiç biri yazmıyo plaka yazıyosun aynı plakayı yazıp geri sms geliyo knt kesiyo sakın atmayın sms para tuzağı

302 Mesaj
10 Haziran 2011; 18:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: metalfaust

Arkadaşlar tamamen yalan yada sistem oturmamış 10tl param gitti kaza tutanağı da var hasar tutanağı da hiç biri yazmıyo plaka yazıyosun aynı plakayı yazıp geri sms geliyo knt kesiyo sakın atmayın sms para tuzağı

burdan kontrol edince birsey çıkıyor mu ? http://www.tramer.org.t...uQuery.mxx?c=query&nS=E

908 Mesaj
17 Haziran 2011; 0:20:52 

tramer.org dan bakıyorum bende aracım kaskolu değil sigortalı sitede 2006 dan sonraki kayıtlar var ama burda rutin sigorta poliçe kayıtları var kaza ile ilgili kayıt yok

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

7 Mesaj
17 Haziran 2011; 3:35:19 

Merhaba....Ben de yeni bir araç aldım. Sigorta şirketinden kaza geçmişini kontrol ettiğimizde 2 küçük hasar çıkıyor. Ayrıca evde tramer'in web sayfasından bakınca da aynı 2 kazayı görüyorum. Fakat 5664'e gönderdiğim SMS'ye gelen cevapta 31.500 TL'lik bir hasar daha gözüküyor (diğer 2 kazanın yanında). Bu çok inandırıcı durmuyor. Sigorta şirketinde görevli arkadaşa sorduğumda herhangi pert kaydının olmadığını, şasi no ile yaptığı aramada da sadece 2 kazanın gözüktüğünü tekrarladı. Zaten bildiğim kadarıyla pert araçlara kasko yapmıyorlar.
Fakat bu 31.500 liralık hasarın ne oldugunu çözemedim. Bilen varsa ve aydınlatabilirse çok sevinirim.
Bir de şunu belirteyim. Belki başka arkadaşlar da karşılaşmıştır. Daha önceleri, internetten araba almak için ilanlara baktığımda, bazı araçların plaka sorgularında hep aynı miktarda hasar kaydı görmüştüm. O da 31.500 TL idi. Çok ilginç şimdi de bana denk geldi mesela. Bu sistemin bu miktara takıntısı var galiba.
Konuyla ilgili bir bilgisi olan bizi aydınlatırsa seviniriz.
Teşekkürler...

555 Mesaj
18 Haziran 2011; 19:09:28 

onemli konu.takip icin

14594 Mesaj
18 Haziran 2011; 19:21:21 

Sigorta acentasının söylediğine göre hasar oluşumundan 3gün sonra bu trammere yansıyormuş.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

1812 Mesaj
18 Haziran 2011; 19:47:58 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Sigorta acentasının söylediğine göre hasar oluşumundan 3gün sonra bu trammere yansıyormuş.

Benim bildiğim bu süre onaylanması için geçen süre.

donanımhaber

22 Mesaj
23 Haziran 2011; 12:42:14 

arkadaslar merhabalar ıkıncı el bı arac aldım tramer den sase numarası ıle sorgulattım falan kayıt bulunamadı yazdı bu benım aracımın kazası olmadıgı anlamına mı gelıyor

3176 Mesaj
5 Temmuz 2011; 21:11:35 

Neden sadece PLAKA NO ile siteden bakılamıyor... Resmen para kazanmak için sms le işi yürütüyorlar...

xepfkli...

3176 Mesaj
5 Temmuz 2011; 21:13:40 

quote:

Orijinalden alıntı: B@sT@rD

arkadaslar merhabalar ıkıncı el bı arac aldım tramer den sase numarası ıle sorgulattım falan kayıt bulunamadı yazdı bu benım aracımın kazası olmadıgı anlamına mı gelıyor

Kayıtlı olarak yok, servise birde sanayiye ustaya götür kayıtsız olarak kazası varsa orada belli olur. Birde sigorta uzmanları(ekpertiz) bakabiliyormuş hasarlarına..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birolayd -- 5 Temmuz 2011; 21:14:22 >

xepfkli...

575 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:18:25 

TAKİP

493 Mesaj
24 Temmuz 2011; 21:59:50 

arkadaşlar tramerden sms attığımda aracın 4 adet kazası gözüküyor. sadece hasar 1 de 1250tl yazıyor diğer 3 kazada herhangi bir tutar yazmıyor.
bu neden olur. acil cevaplarsanız sevinirim. aracı sabah alacaktık.

244 Mesaj
24 Temmuz 2011; 23:03:25 

takip..

Hyundai i30 Beyaz 1.6 CRDİ 90 HP

2949 Mesaj
25 Temmuz 2011; 0:18:49 

quote:

Orijinalden alıntı: infrared

arkadaşlar tramerden sms attığımda aracın 4 adet kazası gözüküyor. sadece hasar 1 de 1250tl yazıyor diğer 3 kazada herhangi bir tutar yazmıyor.
bu neden olur. acil cevaplarsanız sevinirim. aracı sabah alacaktık.

tahminim diğer 3 kazada adam suçludur aracı cebinden yaptırmıştır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

926 Mesaj
25 Temmuz 2011; 0:43:13 

Arkadaşlar daha önce de yazdım tramere,mesaja vs güvenmeyin.İyi bir ustaya gösterin,expertize sokun.Ben 2 yıl önce küçük bir kaza yaptım.Arkadan çarpma şeklinde.Kaskom olduğundan tampon,sağ çamurluk,kaput değişti.Uzun hikaye aracın başında duramadım experle aralarında ne döndü bilmiyorum.Bu işlemler sırasında 5 -6 ay önce kaldırıma taktığım marşpiyeride beyanda bulunarak yaptırdım.Tramerde kaza tutanağı görünüyor ama hasar 250 TL diyor.Yani marşpiyer tamir masrafı büyük hasar yerine görünüyor.Ben şimdi ne yapayım,çoluğum çocuğum var yalan mı söyleyeyim satarken.

523 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:17:40 

quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Arkadaşlar daha önce de yazdım tramere,mesaja vs güvenmeyin.İyi bir ustaya gösterin,expertize sokun.Ben 2 yıl önce küçük bir kaza yaptım.Arkadan çarpma şeklinde.Kaskom olduğundan tampon,sağ çamurluk,kaput değişti.Uzun hikaye aracın başında duramadım experle aralarında ne döndü bilmiyorum.Bu işlemler sırasında 5 -6 ay önce kaldırıma taktığım marşpiyeride beyanda bulunarak yaptırdım.Tramerde kaza tutanağı görünüyor ama hasar 250 TL diyor.Yani marşpiyer tamir masrafı büyük hasar yerine görünüyor.Ben şimdi ne yapayım,çoluğum çocuğum var yalan mı söyleyeyim satarken.

Dediğine katılıyorum.Benim aracımda da mesela 3.500 tl lik kaza gözüküyor.

Yetkili servis onarmak yerine değiştirmeyi tercih ediyor.Parça parası işçilik fazla fazla hesaplanıyor işin içinde kasko olunca.

Ben teslim alırken 2.500 tl masraf olduğunu söylediler.Sağ çamurluk,ön tampon,sağ far,ön panel ve ıvır zıvırlarla düşününce yetkili servis için normal bir fiyat

Kasko şirketinden fazla para almak için 3.500 tl göstermişler.

7980 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:30:26 

Kesinlikle kasko sirketinden fazla para almak icin yapiyorlar. Tamponda cokuk mu var? Hemen butun tamponu yaninda park sensorunu vs vs degistir sigortadan guzelcene para al. Komsu veledi on tampona bisikletle vurdugundan catlak ve sis fari yerinden mi kaydi? On tamponu degistir 2 sis farini da yenile.

Her zaman resimlerini cekmek gerek. Yoksa basit seylerden aldiklari para az sey degil.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1721 Mesaj
5 Ağustos 2011; 4:47:26 

Güzel konu

2615 Mesaj
5 Ağustos 2011; 6:13:42 

arkadaşlar bu sistem kaskosuz araçlarda sonuç veriyor mu ?

284 Mesaj
5 Ağustos 2011; 8:28:17 

İyiymiş...

Nasihatım sana: Herzeyle iştigali bırak;
Adamlığın yolu nerdense, bul da girmeye bak.
Adam mısın: Ebediyyen cihanda hürsün, gez;
Yular takıp seni bir kimsecikler sürükleyemez.
Adam değil misin, oğlum: Gönüllüsün semere;
Küfür savurma boyun kestiğim semercilere.
M.Akif ERSOY

7886 Mesaj
8 Ağustos 2011; 1:20:40 

Arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var
tem 2009 da bir araç aldım ilk aracımdı
2007 model GETZ 1,4 Benzinli

Servise göstertmek yerine ( Kendi adıma bu haraketin hata olduğunu sonradan anladım )
Tanıdığa gösterdiğimde Mekanik sağlam, Ancak kazası olduğunu ve dolayısıyla boya olduğu anlaşıldı.
Kapılarda ve tavanda kısmı boyalar var

Satın aldığım arac bayan üzerine kayıtlıydı ama bir akrabası ilgileniyordu,
Akrabası kazası olduğunu orada öğrenmiş gibi yaptı detayını bilmiyordu
Belki sahibesi ile her zaman görüşmediği için bu akrabası bilmiyordu

Gösterdiğim usta kazası olunca indirim olursa alınabilecek bir arac dediği için
15200 den Pazarlık yapıp aracı 14300 e aldım

Sonra anadolu sigortadan zorunlu kaskoyu yaptırdım
özel kasko için de anadolu sigortadan fiyat istediğimde kara listede dedikleri için yapmadılar
zorunlu kaskoyu yapıyorlar ama özel kaskoyu yapmadılar burası tuhaf geldi bana

Neyse, kardeşim garanti bankasında old için EUROKA da pers indirimi ile uygun fiyata 2 senedir özel kasko yaptırıyorum,

Sonrasında bunu araştırdığımda ilk sahibinden kazası olduğunu ANK plakası olduğunu tespit ettim
Çıkan poliçede 2 tane alt alta hasar görünüyordu ( ERGO İSVİÇRE )
ilk hasarda çarpma - devrilme rücu oranı % 0
ALt satırda TAM ZiYA- Rucu oranı % 100 ( Yani Pert )

Adamın ismi poliçelerde cıktı ancak telefon numarasına ulaşamadım sigortayı aradığımda tel bilgisini vermediler
ARacta değişen parçaları söylemişlerdi ama yanılmıyorsam en önemlisi direksiyon hidroliği değişmiş demişti.
Esas fikri bana resimler verirdi , Kaza resimlerine ulaşmaya calıştım ancak maalesef ulaşamadım

Benim aldığım bayan ( turbanlı ) 2008 de aracı ist dan almış 1,5 sene kullandıktan sonra da ondan ben satın aldım
Tahminim satılırken kolay satılsın diye eşinin üzerine yapmış
Ancak int ilanında bayandan satılık diye bir ibare yoktu

Konuyu öylece kapadım

2 senedir kullanıyorum bu ay 3. seneye girdim
ARacı satmaya niyetim var, satarken neyle karşılaşacağımı bilmek için tekrar araştırayım dedim

SMS ile sorguladığımda 3 tane kaza görünüyor hasar değeri yok gelen SMS de
HSR 1 / 13.02.2007 çarpma / ilk kaza
HSR 2 / 01.10.2007 / çarpma / ilk kazadan 8 ay sonrası
HSR 3 / 29.12.2007 / PERT / ikinci kazadan 2 ay sonrası
Bu bilgilerin doğruluğu nedir bilmiyorum

Burdaki senaryo bence şöyle : İlk sahibi aynı yıl 2 kere ufak kaza yaptı
2. kazadan sonra artık aractan nefret eti veya başka bir sebepten aracı pert göstertip parasını aldı
Sigorta şirketi de aracı alıp İST trafiğine kayıt ettirip satışa koydu ve sattı

Aracıma eski şöförlerden kim binse mekaniği güzel diyor

Yani pert olmuş araç bu kadar iyi olur mu?
Veya tamir edenler gerçekten cok iyi mi tamir etmişler?
Servise göstercem ama adamlar özel serviste tamir ettirmişlerse serviste tamirler görünmeyebilir.

Aracım ilk aldığımda 24 bin KM di şimdi 38 bin KM
Bugune kadar 2010 da bujileri bir kere değiştirdim
geçen ay ki bakımda da balatalar ve arka poryalı rulmanlar değişti,
Sonrasında ateşleme bobini değiştirdim.
Sonra bir de silecek suyu deposunda küçük bir çatlak var suyu ağzına kadar doldurunca kaçırma yapıyor

Yani pertlik arac ne gibi sorunlar çıkartır bilmiyorum ancak ben aracımdan memnunum
Kimbilir sıfır olsa aracım neler hissederdim bilmiyorum

Geçen ay Karaman a gittim geldim 1700 km yol yaptım, yeri geldi 180 km ye kadar hıza da cıkıyorum

Şimdi bu durumda benim nereye kime başvurmam lazım?
Bu mağduriyeti nasıl giderebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 8 Ağustos 2011; 1:33:27 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

908 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:50:40 

Dediğiniz gibi kaskodan para koparmak için aracı pert gösteriyorlar 180 km hıza çıktığınızda herhangi bir sarsıntı hissetmediyseniz araçta şasilerde oynama yoktur sorun yok demektir, araç devrilmiş olabilir tavanı çökmüş olabilir vb. bu perte çıkmasına sebebp olabilmekle beraber şaşilerde bir sorun yaşatmaz

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

1794 Mesaj
10 Ağustos 2011; 18:02:56 

akrabamın aracına bakayım dedim ne bir kayıt nede başka birşey allah allah çağhaal sanayidemi toplattı mercoyu yoksa

intel Haswell 4670k | Asrock Extreme 4 z87 | 7870 Xt [Tahiti] | Corsair Vengeance Ddr3 2x4 1600 Mhz | Corsair Cx 750 [Moduler] | Corsair Air 540 Case | Corsair 128 Gb Gs Ssd | Corsair H100i [Pull~Push] | Asus Vn247h 1920x1080p Full Hd Monitör | qCk Fnatic edition Mouse Pad | SteelSeries Kinzu v2 Pro | Logitech G105 Gaming Keyboard | Thermaltake Shock Gaming HeadSet

1721 Mesaj
10 Ağustos 2011; 18:47:55 

bu tramere üye olmadan araç sorgulatamıyor muyuz? Kayıt olamıyorum da.

291 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:45:41 

avea SMS hizmetinden şasi no ile sorgulama yapıldığında her şey çıkmıyor mu?
Sonuçta Plaka değişse de şasi no değişemez. Bilgisi olan var mı?

ben bu işten ağzı yanan biriyim. Pert arabayı anlamayan "özel servisler" de oluyor. mesela Ankara ERKAY pejo servisi. arabayı alırken oraya göstermiştik araba süper vs dedi, araba pert çıktı. sonra gerçi bi kere de ben pert ettim ama neyse :)

Tecrübem yok ama şasi numarası ile sorgulamadan da bişey çıkmıyorsa "yetkili servis"ten ekspertiz raporu almak

2895 Mesaj
19 Ağustos 2011; 17:08:06 

türlü türlü denedim böyle bir kayıt bulunamadı diyor benmi hata yapıyorum acaba ???

12475 Mesaj
19 Ağustos 2011; 17:17:35 

tamamıyla para tuzağı

bir işi ögrenmeden işin sahtekarlık ve üç kağıt kısmını öğrenen mantelite için tam anlamıyla biçilmiş kaftan

çevremde bir çok insan kazaların büyük yüzdesini kendileri hiç bir yasal prosedüre takılmadan tamir ettiriyorlar sorsanız tamamıyla orjinal

siz şimdi sorgulatın bakalım oradan nasıl gözüküyor

291 Mesaj
22 Ağustos 2011; 17:10:05 

yine de sigorta sistemine girmeksizin tamir ettirme işinin oranı düşüktür. Sonuçta 2 araba kaza yaptığında suçsuz olan/suçu az olan illaki sigorta sistemini kullanarak aracını bedavaya/ucuza yaptırma isteyecektir.

adamın sigorta sistemine girmemesi için tek başına kaza yapması (duvara çarpması vs) ve kaskosu falan olmaması lazım

ama hala şasi numarasından sorgulanınca sisteme giren her kazanın çıkması lazım gibi geliyor bana

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Eylül 2011; 0:31:14 

quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

avea SMS hizmetinden şasi no ile sorgulama yapıldığında her şey çıkmıyor mu?
Sonuçta Plaka değişse de şasi no değişemez. Bilgisi olan var mı?

ben bu işten ağzı yanan biriyim. Pert arabayı anlamayan "özel servisler" de oluyor. mesela Ankara ERKAY pejo servisi. arabayı alırken oraya göstermiştik araba süper vs dedi, araba pert çıktı. sonra gerçi bi kere de ben pert ettim ama neyse :)

Tecrübem yok ama şasi numarası ile sorgulamadan da bişey çıkmıyorsa "yetkili servis"ten ekspertiz raporu almak

kaza dışı nedenlerlede pert olabiliyor araçlar .arkadaşın aracı selde çukura düştü. apartmanın bariyeri yıkılınca arka taraftaki boş bi yer vardı çukura düştü. zar zor perte çıkardılar yok yaptırırız bilmemne .şaside boyasında bile bişey yoktu ama tabi her tarafı su aldı. kasko şirketleri perte çıkarmak istemezler zaten mümkün olduğunca.

en sağlamı expertiz raporu veren servislere bu işi yaptırmak. yazılı olacak her şey.

7886 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:12:18 

Ben bir şey fark ettim
Arabanın ruhsatta yazan trafiğe çıkış tarihi 24 MAY 2011

HSR 1 / 13.02.2007 çarpma / ilk kaza

Tarihe bakın
Araba trafiğe çıkmadan kaza yapmış görünüyor
Bu nasıl mantıktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 7 Eylül 2011; 20:12:56 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

1601 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:38:43 

yetkili servise arac sordurdum.daha eski baska ilden alınma plakasına ulasmıs ve arac pert demiş.bu sitede aracın guncel plakası ile ilgili sonuc veriyor.sase no ilede aynı sonuc.5664 sorgulama vodafon da gecerlimi?

440 Mesaj
18 Eylül 2011; 0:35:09 

bilmeyenler olabilir.. hortlatıyorum konuyu

2011 Grande Punto 1.4 FIRE 77HP E5 S&S + BRC

1454 Mesaj
29 Eylül 2011; 19:59:09 

öğrenme yolu yok.çünkü bu sistem soygun sistemi.şeffaf ve açık bir sistem değil.2.el biraz şans işi.expertiz veya iyi bir usta bulmanız lazım.

Honda Accord 2.4 Executive

307 Mesaj
30 Eylül 2011; 0:30:35 

bu durumda en güvenli yol, sigortacımızdan motor şasi no ve plaka ile sorgulama yapmasını istemek mi oluyor, yoksa birkaç mesajda okuduğum gibi sadece plaka no'dan bütün kayıtlara ulaşabilir mi sigortacılar? en azından araca bakmaya gitmeden, bu aşamayı aradan çıkarabilirsek boşuna zaman ve sinir harcamamış oluruz.

307 Mesaj
30 Eylül 2011; 0:34:57 

tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fremdsprache -- 30 Eylül 2011; 0:41:46 >

307 Mesaj
30 Eylül 2011; 0:36:00 

tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fremdsprache -- 30 Eylül 2011; 0:40:57 >

307 Mesaj
30 Eylül 2011; 0:38:22 

mesaj tekrarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fremdsprache -- 30 Eylül 2011; 0:40:13 >

20 Mesaj
3 Ekim 2011; 0:19:05 

insalalh bende bu geceden sonra yarn bı arac bakmak için yola cıkıcam arac 2007 40 bilerde opel arabay resimelrde baktın zaman cok temız gorunuyo ve hakketende öle yanı neyse şimdi arac sorgulattınız zaman kazalı cıkıyosa yanı pert cıkarsa kasko yaptıramıyoz dımı ozaman ne yapcaz arabamızın pert olmaması lazım ki bu kaskoyu yaptırmak için bi sigortacı kaskocu tanıdıgınızın olması yeterlıdır gıdersın aradam verirsin bi 10 lira corba parası adam bakar inçeler işin üstüne düşer neyse kayıtlarda araba kasko yapılabılır cıktı hasar onemlı dıl bence boya fılan tabi agır kazalar olmadı surece kı agır kazalarda zaten pert şimdi gelelim insan pert olmus bi aracını dısardan kendı cebınden yaptıramaz dımı veya yaptırsa bıle eskıs gıbı olmaz bunu en mal isan bıle bılır yani baktın işin bu resmi işinden temız cıktı araba gelelım arabanın boya deişen ve motoruna ufak kazalrda mesela tampon boyama larda filan insanlar kaskom bozulmasın die cebinden yaptırı ozaman sen kayıtlarda bulamassın arab temız dersin alırsın ama yanlıs neyse işin kısası uykumda geldi zaten kafa duruyo arada :D bence ilk yapılacak sey arabanın resmi yonden sorgulanıp pert olup olmadıgıı ksko yapılıp yapılamadıgını ogrenmek bu işlem bittiken sonra ufak kazalrı bilmez için yanı kaskonun karısmadıgı işin içine girmedigi şeyleri ögrenmek için iyi bir kaporta ve motor ustası bulmak bunlarıda gösterip içiniz rahat etmediyse bi servise gidip 100 150 200 servisine göre elinizde resmi belge olarak aracınıza baktırmak burdanda sorun cıkmadıysa oh tamam demekki bu araba saglamdır demektir tabi bunları yapmadan önce en önemlisi aracın eskı plakaları varsa onalrı ogrenmek ki o plakarda kaza yapılmısmı veya pert kaydı varmı dıyerek işinizi güvence almaktır sonucta binlerce para verip araba alıyorsunuz dişinizden tırnagınızdan artırıyorsunuz yemiyosun içmiyosun byramlarda üstüne yenı bişey almıyosu düyünlerde rezil olcanı bılsen bile en yakın akraban mıllet dünylarca altın takıp sen 50 100 tl verek kendin için bi araba almak için cabalıyosun ama bunca senenın bırıkımı zorlunu gelıp şerefsizin biri bütün umutlarını heveslerını kursagında bırakıyo bunun içi bence hiç bir masraftan kacmayın ve eger aracı sıfır aldıysan her kaza yaptında gerekırse yenı bi ffotgraf makınası alıp cekmek ve saklayıp arsıvlemek lazım kı ilerde satınca kolay olsun yanı uzun alafın kısası bence tek bir işlemle kalmayın bende ole yapıcam aracın altından gırıp ustunden cıkmak lazım 100 200 liradan kacarsın 20 30 bin liıralık araban pert cıkar son kafanı duvardan duvara vurusun hiç bir masraftan kacmayalım

1442 Mesaj
3 Ekim 2011; 0:49:46 

Abi lütfen bir virgül,bir nokta,birşey yani!Okunmuyor ya

SHIFT_to one
2006 NISSAN ALMERA 1.5 VISIA PLUS HB

90 Mesaj
10 Ekim 2011; 18:24:44 

siteden sürdüğüm aracı sorguladım ama sadece kasko bilgilerini bulabildim. kazayla ilgili bir şey yazmıyor. araba daha 5000km deyken direğe sürtmüştüm zalım servis kaskoya 2300 lira masraf çıkarmıştı :) bu bile yazmıyor. aracı 0 aldık, hep aynı plakayla kullandık. neden gözükmüyor olabilir ?

4031 Mesaj
18 Ekim 2011; 23:48:06 

ee şimdi araç sorgulama işi şasi no olmadan yapılamıyormu yani,nerden biliyim şasisini sadece elimde plakası var

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

1041 Mesaj
22 Ekim 2011; 21:38:01 

daha önce arkadaşlarında belirttiği gibi kesinlikle plaka sorgulama düzgün çalışmıyor, önceki plakalar biriri ile bağlı değil
mutlaka şasi no ile sorgulayın ,

Namaz Kılmak Bedava, Kumar Oynamak ParayLa... Oruç Tutmak Bedava, İçki İçmek ParayLa... ALLAH'a İman Bedava, Haram Yemek ParayLa.. Kısacası Cennet Bedava , Cehennem ParayLa...

296 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:45:15 

güncel...

331 Mesaj
8 Aralık 2011; 19:48:20 

1 yıllık araç arayışımından, defalarca yapılan "temiz abi, sadece birkaç parçasında boya var o kadar" konulu telefon görüşmelerinin ardından yapılan kontrolde büyük hasarlı çıkan arabalardan bıktığım için araba almaktan vazgeçtim.
Bu ülkenin ne kadar bozulduğunu şimdi anladım. İnsanlar bu kadar mı yalancı, düzenbaz olur.

Batının bu konuda gözünü seveyim. Orada bir araç alacağınız zaman satıcı ile sözleşme yapıyorsunuz. Satıcı araçtaki herşeyi söylemek zorunda. Herhangi birşeyi gizlediği takdirde sözleşmede belirtilmemiş bir husus ilerde çıkarsa satıcıyı dava edip paranızı çatır çatır geri alıyorsunuz.

İnşallah Türkiye'ye de böyle bir sistem gelir.

81 Mesaj
8 Aralık 2011; 22:37:20 

Ben de mesela sahibinden.com'da bir araç buldum, tam istediğim model, renk ve donanım da, 2011 model. Adamla telefonla konuştuğumda aracı vekaletle aldığını, aracın plakasında 2004 yılında 3 adet hasar göründüğünü, bunun plakanın eski takılı olduğu otoya ait olduğunu, sigorta şirketinin kendisine "sizin ruhsat numaranız farklı" dediğini, bu nedenden dolayı sıkıntı yaşadığını, plakayı telefonda veremeyeceğini ve şahsen gelip görmem gerektiğini söyledi.

Böyle şeyleri duyunca çok işkilleniyor insan. Telefonla 5664 sorgusunun kimi zaman sağlıklı sonuçlar veremediğini ve diğer yandan ekspertiz şirketlerinin verdikleri raporların tramer kayıtları konusunda (ve kimi zaman aracın fiziksel özellikleri hakkında da) eksiklikler içerebildiğini okudum birden fazla kez.

Çık işin içinden çıkabilirsen şimdi.

331 Mesaj
9 Aralık 2011; 13:05:45 

xanadu03, sorgulamalarda çıkan hasarlar genelde doğru. Satıcıların %99'u yalan söylüyor buna emin olabilirsin, tecrübelerimden biliyorum.
Son defasında 2005 model seat cordoba 1.4 tdi signo bakmaya gittim, Allahtan gittiğim yer yakın dı.
Telefonda adamın bana söylediği yolda giderken ön kaput açılmış, ön cama vurmuş, bu yüzden ön cam ve ön kaput değişik. Bunun dışında değişen yok. Birkaç yerde boya varmış o kadar.
Plakayı sorgulattığımda 4 tane hasar dosyası çıkmıştı, aynen o satıcı da 1 tanesi bana ait diğerleri eski plakanın olabilir demişti
Neyse arabayı götürdük gösterdik, araba sağ önden kazalı. Öyle ufak bir kaza da değil hemde, ön sağ kapı direğine kadar hasar vermiş bir kaza...

Sana tavsiyelerim:

* Eğer satıcı hasar ile ilgili sorduğun sorulara kesin olmayan yuvarlak kaçamak cevaplar veriyorsa yalan söylüyordur.
* Doğru söyleyen satıcı adam gibi herşeyi anlatır ve söylediğinin arkasında durur.
* "Ben arabayı oraya buraya götüremem, isteyen ustasını alır gelir bakar" demek "Benim arabamda normalde çoğu ustanın anlayamadığı ama servise gidince çıkan hasarı var" demektir.
* Eğer bir aracın fiyatı çok uygun ise ilanın verildiği tariha bak, eğer 3 günden eskiyse ve hala satılmamışsa bil ki o arabada bir numara vardır. Kelepir araba hiç