TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA
382 Cevap1174151 Görüntüleme38 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2047 Mesaj
5 Mayıs 2010; 0:35:22 

quote:

slytech
Yüzbaşı

20 Kasım 2008; 23:48:04

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27934169

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar merhaba. ben bu durumu yeni öğrendiğim için benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim.
link te aracınızın şasi no su plakası veya plaka tc kimlik nosuyla sorgulama yapıp daha önceki sigortalarını ve kazalarını görebiliyorsunuz. aracının geçmişini iyice öğrenmek isteyen bakbilir. ayrıca herhangi bir kazada sizin suç oranınız da görülüyor.

http://www.tramer.org.t...ar.mxx?cmd=sorgulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 21 Kasım 2008; 2:22:19 >

çok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler

238 Mesaj
5 Mayıs 2010; 1:03:22 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanturkmn

quote:

slytech
Yüzbaşı

20 Kasım 2008; 23:48:04

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27934169

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar merhaba. ben bu durumu yeni öğrendiğim için benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim.
link te aracınızın şasi no su plakası veya plaka tc kimlik nosuyla sorgulama yapıp daha önceki sigortalarını ve kazalarını görebiliyorsunuz. aracının geçmişini iyice öğrenmek isteyen bakbilir. ayrıca herhangi bir kazada sizin suç oranınız da görülüyor.

http://www.tramer.org.t...ar.mxx?cmd=sorgulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 21 Kasım 2008; 2:22:19 >

çok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler

burda aracıma kendi yaptırdığım kaskodan önce hiçbirşey yok.eski kayıtlar yok sanırsam.

emniyet kemerinizi takınız,hız yapmayınız

2126 Mesaj
5 Mayıs 2010; 10:33:54 

Faydalı bir konu olmuş. teşekkürler

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

488 Mesaj
6 Mayıs 2010; 18:52:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mecsoft

arkadaslar bu siteyide inceleyebilirsiniz.

www.motaport.com

2-3 gün önce üye olmuştum ama paralı olduğu için bi daha bakmamıştım. bugün mailime "50 kredi kazandınız" diye mesaj gelmiş. Araştırdığım araçlardan 10 tanesine bakma imkanım oldu, iyi oldu

238 Mesaj
6 Mayıs 2010; 19:34:04 

-Önemli-

Arkadaşlar hasarsız bildiğim aracı www.motaport.com da sorgulattım,almadan önceki bir tarih göstererek "hasarlı" diyor,yalnızca tarih var başka hiçbirşey yok.Toplam Hasar=0 tl diyor bu ne saçmalık ? Milletin kafasını neden karıştırıyor bu site ? Aracı kaç tane bilgisayara ve ustaya gösterdim hiçbirşeyi yoktu belli belirsiz "hasarlı" damgası vurmuş beyefendiler !!

işte burda:

Hasar Tarihi: 13.11.2008
Hasarın Yapıldığı Yer: -
Hasar Açıklama:(boş)
Poliçe Türü:Kasko
Hasar Tutarı: 0

BU NE DEMEK ŞİMDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ragıp Ozan -- 6 Mayıs 2010; 19:47:04 >

238 Mesaj
6 Mayıs 2010; 21:48:23 

Bana yardım !?! üstteki mesajım :(

488 Mesaj
7 Mayıs 2010; 0:31:10 

aynısı bende de oldu. bir hasar yazıyo ama "0" TL yazıyodu. Özellikle aracın sahibine sordum kaza falan olmadı dedi. sadece arka çamurluk çok hafif eğildi dedi. Eğer "0" dan kasıt çok küçük hasarsa "0" yazıyo olabilir. Tam bilmiyorum ben de yanlış yönlerdirme olmasın.

238 Mesaj
7 Mayıs 2010; 10:24:13 

@erosbas bu işi nasıl kesinleştirebiliriz?araçlarımıza neden "hasarlı" damgası vuruyorlar?Bu hakkı kim verdi?

Kaskodan çizik yaptırırsın kasko bozmadan buna da mı hasarlı diyecek bunlar ?!?

238 Mesaj
7 Mayıs 2010; 13:34:21 

önemli olduğu için Up !!

488 Mesaj
7 Mayıs 2010; 14:07:56 

tam emin değilim dostum, bu işlerden iyi anlayan birinin cevabını beklemek lazım. ben de bu konuda bi cevap bekliyorum. Dediğim gibi kazalı ama "0" yazan, satıcı bir kaç kişiyle görüştüm, onlar iddialı bi şekilde araç hiç kaza yapmadı diyolar. Bir de turkcell veya vodafondan plakanı yaz 5664'e gönder, gelen mesajda ne diyo bakalım. Aynı hasarı vericek mi?

238 Mesaj
7 Mayıs 2010; 16:11:37 

benim aldığım kişi de en ufak bir çiziğinin bile olmadığını söylediği gibi bilgisayara da soktum ustalara da gösterdim hepsi bir ağızdan "hatasız" cevabını vermişti.bu sitenin telefonundan arayarak hesap sormak gerek doğru düzgün bilgi vermeden kırmızı renkte "hasarlı" damgası vurmak ne demek diye !

238 Mesaj
8 Mayıs 2010; 16:25:39 

-önemli- up !

18966 Mesaj
12 Mayıs 2010; 23:57:41 

Bu TRAMER ve SMS'le hasar ve kaza sorgulama hem iyi, hem de kötü. İyi çünkü bayandan, doktordan, öğretmenden ve subaydan gibi ifadeleri zamanla da olsa geçersiz kılacak ve daha evrensel bir değerleme sistemine geçişi sağlayacak. Kötü çükü sadece HASAR, TARİH ve KASKO'dan çekilen tutar gösteriliyor. Yani en ufak ve masum bir temas, serviste düzeltme ve aracın değerinin bozulmasına yönelik hiçbir işlem dahi bu HASAR SORGULAMADA büyük bir kazaymış gibi algılanabiliyor.

Kendim de örnek verdim aracımla ilgili (forumda var). Kapının önünde aracım hareketsiz bir haldeyken dikkatsizce park edilen motorsiklet dengesini bozup sol tutamağı aracımın sağ ön çamurluğuna düştü. Göçük oluştu ve boyanması gerekiyordu. Servise götürdüm, servis fabrika spesifikasyonlarına göre ve kusursuzca yaptı ve aracı bana teslim etti. Para de ödemedim, hasarsızlığım da delinmedi ve en ufak bir sorun da çıkmadı ama kendi plakamı TRAMER'de sorguladım ve sonuç HASAR 22.01.2009 ÇARPMA 765 TL yazıyor.

Şimdi ben bunu sildireyim mi? Hayır. Aracı satarken yalan mı söyleyeyim. Hayır. Aracı almak isteyen kişi gider VW Adana Yetkili Bayi ve Servis AYKAN'a ve sorar. Oradan bilgi alabilir. Kendim resim çekmeye bile gerek görmedim. Dünya hali. Herşey olabilir. Aracım battı, yandı, kırıldı mı? Hayır. Aslında hiçbirşey de olmadı ama işin içine KASKO girince otomatik olarak TRAMER de giriyor. Bunu bilen bazı uyanıklar aracı dışarıda kendi cebinden yaptırıyor ki TRAMER'e kayıt düşüp "aracın değeri düşmesin"... Sanki uzman bir kaporta ve boyacı anlamayacak aracın yapılı ve boyalı olduğunu.

O da ayrı bir sorun. Profesyonelce ve yetkili serviste yapılan işlemler ARACIN DEĞERİNİ DÜŞÜRMEZ. Buna alışmamız lazım. Halen dolmuş ve taksi kültürü hakim bizde. Darbe boya var mı. Vuruğu değişeni yok. Olsa ne olur, iyi ki boyatmışsın, teşekkür ederim diyeceğine neden boyattın, öyle bıraksaydın diyip BOYASI SOLMUŞ ama ORJİNAL araba alanlar var. Kendisi çökmüş, ahı gitmiş vahı kalmış, doktora bile gitmez, dişçiye hiç gitmez ama arabası ESKİ ama ORJİNAL.

Daha çok yol katetmemiz gerek.

Taner Göde

488 Mesaj
13 Mayıs 2010; 0:37:54 

İmzayla birlikte tam bi köşe yazısı gibi olmuş. Dediklerine tamamen katılıyorum. Babama araç bakıyoruz, bi araba beğeniyorum gösteriyorum babama "boyası,kazası var mı" diyo. Sol çamurluk boyanmış diyorum. "Geç onu o zaman" diyo
Ne kadar karşı tarafı savunsam da inat işte:D 3 haftadır araba bulamıyorum adama. Hem ikinci el arıyo hem de her gösterdiğime geç bunu diyo. Bakalım bu sene alabilir miyiz bi araba

2478 Mesaj
13 Mayıs 2010; 17:56:07 

aynı durum bende de var.. :(

145 Mesaj
20 Mayıs 2010; 18:38:28 

http://www.hurriyetoto....tay.php?ilan_id=3882029

nolu aracın kaza yapıp yapmadığını

HASAR plakano

yazarak 5664'e gönderdim.

buradan SMS ile öğrendim ve araç 4 kez kaza yapmış.. SMS ile anında cevap geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiryakan -- 20 Mayıs 2010; 18:51:36 >

9106 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:08:09 

bizim aracın da şehir içinde çok küçük bir çarpmadan tamponda iz bile yokken darbe emici çubuklar kırılmış, tampon değişti serviste hasarlı damgasını vurmuşlar hemen, 1300 lira görünüyor bir de

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

277 Mesaj
20 Mayıs 2010; 20:48:03 

motaport isimli siteyi veren arkadaş çok sağol hem bedava sadece kayıt olmak gerekiyo..

9106 Mesaj
20 Mayıs 2010; 21:49:49 

quote:

Orijinalden alıntı: rene54

motaport isimli siteyi veren arkadaş çok sağol hem bedava sadece kayıt olmak gerekiyo..

bedava değil sadece ilk 5 sorgu ücretsiz tanıtım amaçlı, sonrası parayla kredi yüklenip kullanılabiliyor ama birdon çok hesap alınabilir başka kişiler adına yakında 10 milyon üyesi olur buranın, galericilerin, bizim çocuklar yeğenler eşler kardeşler.....

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

1460 Mesaj
29 Mayıs 2010; 10:17:18 

Arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. Bu sorgulama ile çıkan kazaların içeriğini de görebiliyormuyuz? Yani hasar drumunu hangi parçalarda hasar olduğunu falan?

18966 Mesaj
29 Mayıs 2010; 17:12:49 

Öyle bir imkan olacağını sanmıyorum. Ancak hasarı gideren yetkili servisten ve hasarı ödeyen kasko sigortası şirketinin eksper raporundaki resimlerden görebilirsiniz ama onu da araç sahibine ancak verirler, büyük olasılıkla başvuran herkese bu bilgileri ifşa etme zorunlulukları sanırım yoktur. Burada satıcının iyi niyetine inanmanız gerek ama araç satarken yalan söyleme oranı çok, çok ileri seviyede.

Araç ticaretine girecekseniz bence en az bir 6 ay veya 1 yıl tamirci, kaportacı, boyacı, sigortacıların arasında, galerilerde ve sıfır araç bayilerinde, acentalarda gezmeniz, bulunmanız ve çalışmanız gerek... pişmeniz gerek esas deyimle. Bu sektörde adam kandırmak bir kural olmuş. Kilometre düşürmek yüzkızartıcı bir suç olacak kadar kötü birşey iken polislerin akşam eve giderken duraktaki tezgahtan korsan DVD alması gibi herkes yapınca suç, suç olmaktan çıkmış.

İki araç birleştiren, sigorta şirketlerinin ihalelerinden veya arka bahçelerinden pert araçları alıp allayıp pullayıp satan, yamuk şaseye "sürttü" diyen, önden yemiş araca "tampon sıyırdı" diyen, yanmış motora "rektifiye edildi" açıklamasını yapan, "sel hasarlı" pert araca "yağmur girdi" diyecek kadar da yüzsüz ve utanma duygusundan yoksun olan o kadar çok oyuncu var ki bu sektörde, denizdeki kum kadar!

quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. Bu sorgulama ile çıkan kazaların içeriğini de görebiliyormuyuz? Yani hasar drumunu hangi parçalarda hasar olduğunu falan?

1700 Mesaj
29 Mayıs 2010; 21:14:23 

En son baktığım marea'nın tramer kaydı yoktu ama araç pertten çıkmaydı. Aracın geçmişini bilen ustaya gösterdim ordan biliyorum. Yani TRAMER'de kayıt yoksa %100 hatasız araba almış olmuyorsunuz haberiniz olsun.

2429 Mesaj
31 Mayıs 2010; 22:58:32 

quote:

Orijinalden alıntı: erosbos

quote:

Orijinalden alıntı: mecsoft

arkadaslar bu siteyide inceleyebilirsiniz.

www.motaport.com

2-3 gün önce üye olmuştum ama paralı olduğu için bi daha bakmamıştım. bugün mailime "50 kredi kazandınız" diye mesaj gelmiş. Araştırdığım araçlardan 10 tanesine bakma imkanım oldu, iyi oldu

beyler,bu sistemin ücretsiz olanı yok mu,

ya da benım merak ettıgım bu sıte verıyı nerden alıor..??

364 Mesaj
31 Mayıs 2010; 23:21:07 

Benim aracım hasarsız gözüküyor ancak sağ iki kapı değişmişti sevdim bu siteyi

|FordFocusTDCI+SP|

287 Mesaj
6 Haziran 2010; 17:18:57 

merhaba,

arkadaşlar HYUNDAİ ACCENT ADMİRE 2006-CLİO HB 1.2 Expression 2006 İLK SAHİBİNDEN BAYAN ÖĞRETMEN-CLİO HB 1.2 Expression 63.500 km`de FUL+FUL DEĞİŞENSİZ ÇOK TEMİZ ACİL--

yukarıdaki ilanlar hyundai hariç(izmir plaka),sahibinden adlı siteden kısa mesaj sorgusu ile plaka sorgusu yapılan araçlar..LÜTFEN EN AZINDAN PLAKA SORGUSU YAPMADAN İKİNCİ EL ARAÇ ALMAYIN,YUKARIDAKİ ARAÇLAR İÇİN ÖZEL MESAJDAN AYRINTI VEREBİLİRİM

küçük hasarlar konusunda alıcı olan kişiye açıkça neyse söylersin problem olmaz.Çakallık yapmadan delikanlıca.. yukarıdaki araçlar kazasız denenler pertten dönme olan var,birikmiş parasını kimse yakmasın,sonra kasko yaptırmaya gittiğinizde anlarsınız üzülürsünüz

2003 yılından önceki hasarlar görülemiyor bildiğim kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURAT4108 -- 6 Haziran 2010; 17:24:18 >

MURAT4108

287 Mesaj
6 Haziran 2010; 17:47:09 

http://www.sahibinden.c...isensiz-cok-temiz/detay

13500 TL LİK ÇARPMA

17500 TL ÇALINMA

http://www.sahibinden.c...iz-ilk-sahibinden/detay

HATASIZ))) TOPLAM 8 PARÇA HASAR TOPLAM 10 000 TLYİ BULUYOR...

(HER SİSTEMDE OLDUĞU GİBİ BU SORGULAMALARDADA HATA OLABİLİR,GEÇMİŞİ BİLİNEN ARAÇLARDA DOĞRULAMA YAPILABİLİR))

ZATEN KİLOMETRE İŞİNİN ASLINI BİLMEK MÜMKÜN DEĞİL,YETKİLİ SERVİS TAKİBİNDE OLMAYAN ARAÇLAR GÜVENİLİR DEĞİL...

bence bu sorgulamalarda hata yok,ben kendi aracıma yaptım neyse o çıktı,asıl önemli olan ilk sahibinden olan araçlarda 100 de 100 emin olun,ŞİŞİRME FİYATLAR YAKINDA DÜZELİR,İNSANLARIN BİRİKMİŞİNE YALAN SÖYLEYEREK GÖZ KOYMAK YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURAT4108 -- 6 Haziran 2010; 19:21:40 >

MURAT4108

2 Mesaj
7 Haziran 2010; 14:34:38 

TRAMER’inTURKCELL aracılığı 5664 SMS servisinden taşıt sorgulama sistemi yanıltıyor sonucu çok pahalıya maal oluyor sistem düzgün değil.

Geçtiğimiz mart ayında satın aldığım 2004 model aracı almadan önce motor kaporta boya kontrolerini yaptırmış; sonucu iyi olunca
Dahada emin olmak için Tramer’in turkcell aracılığı 5664 SMS servisinden ile bilgi hattından aracın PERT kaydı varmı diye sorguluyorum.
5664 e aracın eski plakasından,Mevcut plakasından,Şasi numarasından,motor numarasından sırasıyla 4 ayrı SMS ile sorguklamanın açılımı aşağıdadır.
1-mevcut..LR 428 plakasından,sorguluyorum gelen cevap aynen; “kayıtlarımıza göre***8544 şasi nolu aracın bir adet hasarı mevcuttur.ve hasar tarihi……’’, yani PERT kaydı yok
2_daha sonra birde eski plakasından sorguluyorum ..EE 069 gelen cevapta yine; “kayıtlarımıza göre***8544 şasi nolu aracın bir adet hasarı mevcuttur.ve hasar tarihi……’’, yani PERT kaydı yok.
3_ daha emin olmak için aracın şasi numarasına göre sorguladığımda “kayıtlarımıza göre***8544 şasi nolu aracın bir adet hasarı mevcuttur.ve hasar tarihi……’’ PERT kaydı yok
4_dahada emin olmak için aracın**9844 nolu motor numarasından sorguladığımda gelen cevap ise bu sefer hiçbir hasar kaydı yok gelen cevap aynen şöyle“ Sorgulanan araca ait TRAMER kayıtlarına göre 2003 sonrası hasar kaydı bulunamamıştır HS Plaka veya HS M Motor no yazark da sorgulayabilirsiniz” PERT kaydı yok araç zaten 2004 model.
Yani aynı araç için dört sorgulama (36 kontör) üç cevapta araçta bir tek hasar aynı tarihte var; bir cevaptada motor no dan sorgulanınca hiç hasar yok
.yani aracın PERT kaydı yok. Ve aracı üzerime satın alıyorum; Kasko yaptırmaya gidiyorum TRAMER kayıtlarında araç PERT görünüyor ne mecburi trafik sigortası yapıyorlar nede kasko.

Şimdi TRAMER’in turkcell aracılığı 5664 servisinden bilgi hattından satın alacağımız aracın PERT kaydı varmı yokmu.vatandaşı bilgilendiriyor diye güvenip aynı aracı 4 defa (Eski plaka,Şimdiki Plaka,Şasi numarası;Motor numarasından) sorguluyorsun Kasko yaptırmaya gittiğinde PERT kaydını görünce acaba bir yanlışlıkmı var paniğiyle 4-5 kez daha sorguluyorsun senden aldığı toplam 80-90 kontörün bedelini Türkcell ile payalşıyor karşılığındada seni yanlış bilgilendiriyor ve sen yerine göre 20.000TL.30.000TL veya daha fazlası eksiği değerinde bir aracı Tramerin 5664 SMS servisinden sorgulamada gelen cevaba göre PERT değil diye satın alıyorsun yine aynı TRAMER aynı aracı kasko yaptırmaya kalktığında Aracın kara listede olduğunu yani PERT olduğunu söylüyor ve Sigorta firmaları mecburi trafik sigortası ve kasko yapmıyor. bu gün PERT kayıtlı bir aracı kimseye satamazsın veya yarı fiyatına satarsın.
Bu nasıl bir sistemdir şimdi mağduriyetimin bedelini kim ödeyecek.

1373 Mesaj
7 Haziran 2010; 15:16:23 

Mesajımız bulunsun lazım olur :D

2001 Golf Comfortline
2006 Clio Alize Dci

83 Mesaj
11 Haziran 2010; 16:26:11 

http://www.tramer.org.t...uQuery.mxx?c=query&nS=E

arkadaşlar bu linkten direk olarak ürün tipini kasko yada trafik olarak seçip diğer gerekli olan bilgileri girerek aracın direk olarak kaza ve hasar geçmişi görüntüleyebilirsiniz

1 Mesaj
14 Haziran 2010; 0:28:37 

aracımın asar durumunu öğrenmek itiyorum

5 Mesaj
23 Temmuz 2010; 15:21:04 

arkadaslar tramer her gecen gün sistermi değiştiriyor biz sigortacılar bile hızına yetişemiyoruz

647 Mesaj
25 Ağustos 2010; 16:20:08 

arkadaşlar aracın pert olduğunu biliyorum adam galeriye sat diye veriyor galeride ilanlarına bir kaç parça lokal boya vardır binicisinden çok temiz araç diye yazıyor utanmadan,saf bir insan almaya kalksa araba elinde patlayacak,alınan sebze meyve değilki olmazsa çöpe atarım diyelim,binlerce lira ödenerek alınıyor o arabalar,alan şahıs dişinden tırnağından biriktirerek pek çok şeyden fedakarlık yaparak alıyor bu araçları,yazık belki bu dünyada insanları kandırırsınız fakat bunun birde öbür dünyası var,zaten malından,ailesinden misliyle çıkıyor bu yapılanlar daha dünyada iken fakat onu anlayacak akıl nerde....

19 Mesaj
8 Eylül 2010; 12:40:47 

tramer ve turkcell de sadece 2003 ve sonrasının kayıtları mevcut sanırım değil mi?

523 Mesaj
13 Eylül 2010; 22:41:10 

Sms ile doğru bilgi verilmiyor.Tramerde aldığım aracın tek kazası var.ilk sahibinede ulaştım teyit ettim.sms ile iki kaza var diyor.sms sorgusuna güvenmeyin derim.

6249 Mesaj
17 Eylül 2010; 12:23:39 

arkadaşlar dogrudan plakadan sorgulama yapmak mümkünmü?
mümkünse nasıl yapabilirim?

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

523 Mesaj
17 Eylül 2010; 19:48:27 

sanırım doğrudan plaka ile ancak sms ile sorgulayabilirsiniz.tramer motor no veya şase no istiyor.

3455 Mesaj
17 Eylül 2010; 21:26:50 

quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

arkadaşlar bu linkten direk olarak ürün tipini kasko yada trafik olarak seçip diğer gerekli olan bilgileri girerek aracın direk olarak kaza ve hasar geçmişi görüntüleyebilirsiniz

Ben bulamadım..Kayıt bulunamadı yazıyor..Tek tek bütün bilgilerimi girmek gerekiyor..Yoksa tc kimlik ve plaka bilgisi yeterli mi?

1234 Mesaj
24 Ekim 2010; 2:20:03 

Bu konuyu açandan ve katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. En kesin sonuç Plaka+Şasi numarası ile çıkıyor.
Polis tespit tutanağının resmi dahi var. taratılmış şekilde hemde. Kim kiminle ne zaman kaza yapmış. Aracı kullanan kim, irtibat telefonu. Karşı tarafın irtibat telefonu. Olay nasıl olmuş, kim suçlu herşey yazıyor tutanakta. Çok iyiymiş.

PSN :kervanci / Ps3 Slim 120gb / LG 32la660s
Ps Move / Logitech G25 / Trackir 4 Pro / Sony Official Headset
Ses sistemi :Creative DDTS-100 +Creative Megaworks THX550

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Ekim 2010; 11:13:27 

teşekkürler tam da böye birşeyvarmı diye bakıyordum

3778 Mesaj
30 Kasım 2010; 22:22:50 

arkadslar arabamda küçük bir hasar vardı serviste hallettiler 650 tl tuttu ancak tramerde 2000 tl gözüküyor bunu düzeltebilirmiyiz..sigorta şirketini aradım o eksperın yaklasık olarak verdiği hasardı tramerde onu kayda almış dediler biz düzeltilmiş degerleri tramere gönderdik dediler ancak ardan gecen 2 aya ragmen yıne degısmedı..bunu nasıl duzeltebilirim..tramer kayıtlarını nasıl guncellerız..

1 Mesaj
30 Kasım 2010; 23:47:43 

53ae291

1001 Mesaj
16 Aralık 2010; 15:02:31 

Arkadaşlar Balatayı sıyıracam

yeni araç aldım.

Tramerden
plaka no ve şase ile kontrol ediyporum.
böyle bir kayıt bulunamadı diyor.

ancak turkcell kaza sorgulamada
hasar var yazıyor ama sase no son 4 rakamını veriyor.

ancak benim sorguladığım aracın şase no son 4 rakamı tutmuyor.

tramerden ne kadar denesem de 1 tane bile kayda ulaşamadım.

bilen varmı yada sorgu yapabilecek biri var mı??

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

1017 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:07:45 

Dişe gelmiyecek seylere kasko ucuk fiyatlar cıkarıp tramerinde bunun yayımlaması ile ortaya haksız bir durumda cıkıyor , karşı tarafın hasarınıda ödediği zaman kaskonuz toplamda olan fiyatı yansıtıyor , kendi aracımda kaput önünde carpma sonrası göcük oluşmuş bir farda çatlamış , karşı tarafınkide kasko tarafından ödenmiş kaskoya maliyet 2500 tl olarak geciyor , normalde 1000 lirayı aşmayacak islemler için

Bu aşk değil biz spor yapıyoruz..

2307 Mesaj
16 Aralık 2010; 20:49:34 

İndirimler / Sürprimler
Hasarsızlık İndirim Yüzdesi: 0 Hasarlılık Sürprim Yüzdesi: 0 Gecikmeden Dolayı Sürprim Yüzde: 0
Z.K-Taşımacılık ind. Yüzdesi: 0 Tarife Basamak Kodu: 4

ben anlamadım. ne oluyor şimdi?

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

19 Mesaj
17 Aralık 2010; 0:02:34 

Sahibinden.com sitesinden bir araba beğendik. expertize baktırdık. Satıcının dediği gibi Bikaç yerinde boya var diğer aksam tam takır çalışıyo. Turkcell'den hasar tespitini sordurduk herhangi bir hasar kaydı bulunamadı mesajı geldi. O zaman arabayı alalım dedik. En son tanıdık sigortacı bi arkadaş vardı. Bide ona soralım bakalım aksi bişey çıkacak mı diye. Neyse plaka ve motor noyu istedi. Bi de ne çıksın araba pertten çıkma. Tam direkten döndük yani. Yoksa araba elimizde patlıcaktı. DAha sonra tramer sitesinden sorgulama yapıyoz ama kayıt bulunamadı yazıyor. Anlıcanız Tramer ve sms güvenilir değil. Mutlaka sigortacı birisine sordurmak lazım.

1001 Mesaj
17 Aralık 2010; 8:48:54 

arkadaşlar eski plakası ile sorgulalamız gerekiyor.
ben buldum.

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

3752 Mesaj
17 Aralık 2010; 10:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

yeni araç aldım.

Tramerden
plaka no ve şase ile kontrol ediyporum.

kardeş, orada 2003 yılından sonraki seceresi çıkmakta
eğer ufak bi kaza olup, vatandaş kendi arasında hallettiyse bu zaten kayıtlara geçmez
şase no.sunun son 4 numarası verilmekte, kayıtlara geçmiş kazası var ise bunun cevabı gelmekte

böyle bi kayıt bulunamadı derken;
kaza kaydı yoktur demek istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tandem_78 -- 17 Aralık 2010; 13:00:53 >

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

3752 Mesaj
17 Aralık 2010; 11:04:23 

ayrıca linkte verilen sitede bi eksiklik var;
misalen ben 3. el bi araba aldım, e bu aracın ilk sahibinin sigorta şirketini bilme şansım yokki?

hem kayıtlara geçmeye kazalar bulunmakta, bunu zaten öğrenemeyiz bu siteden.

5664.e mesaj gönderdiğin zaman zaten 2003 sonrası kayıtlara geçen kazalar telefona msj olarak gelmekte, plaka veya sigorta şirketi isterse 5 kez değişsin

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

926 Mesaj
18 Aralık 2010; 2:18:59 

quote:

Orijinalden alıntı: alidogramaci

Sahibinden.com sitesinden bir araba beğendik. expertize baktırdık. Satıcının dediği gibi Bikaç yerinde boya var diğer aksam tam takır çalışıyo. Turkcell'den hasar tespitini sordurduk herhangi bir hasar kaydı bulunamadı mesajı geldi. O zaman arabayı alalım dedik. En son tanıdık sigortacı bi arkadaş vardı. Bide ona soralım bakalım aksi bişey çıkacak mı diye. Neyse plaka ve motor noyu istedi. Bi de ne çıksın araba pertten çıkma. Tam direkten döndük yani. Yoksa araba elimizde patlıcaktı. DAha sonra tramer sitesinden sorgulama yapıyoz ama kayıt bulunamadı yazıyor. Anlıcanız Tramer ve sms güvenilir değil. Mutlaka sigortacı birisine sordurmak lazım.

sorun sizde değil bakan usta nasıl anlamaz pertten çıkma olduğunu

926 Mesaj
18 Aralık 2010; 4:28:10 

bu motaportta şu an arama yapılmıyor tam da gerektiği zaman

23 Mesaj
21 Aralık 2010; 11:08:06 

yeni araç aldım.

Tramerden
plaka no ve şase ile kontrol ediyorum.

yada bir arkadaş var mı yardımcı olabilecek sorgulama yapabilecek??

teşekkürler..

çözdüm çok şükür olayı bu durumda olan başka arkadaşlar varsa hemen bizim gibi telaşa kapılmasın.

arkadaşım eğer plakan sıfır değilse o hasar senden önceki o plakayı tasıyan aracın hasarı onun için şase no su ile senin şase no birbirini tutmuyor..aslında sms reklamında onu belirtmeleri lazım.

plakan eski ise sen kendi aracına ait olanı öğrenmek istiyorsan şase no ile baktıracaksın ozaman sadece sana ait olan hasar raporu geliyor.

bende sorun çıkmadı çok şükür.

22 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:57:39 

selam tramerden arac şasi no işe sorguluyorum kayıt bulunamadı diyor
sms ile hasar s yazıp gonderiyorum 4 tane kaza gozukuyo
tramer duzgun calismiyormu webde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersoyk -- 27 Aralık 2010; 12:04:46 >

e41

1218 Mesaj
3 Mart 2011; 17:49:27 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

93 Mesaj
15 Mart 2011; 21:48:51 

quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

güzel bilgi teşekkürler

1919 Mesaj
5 Nisan 2011; 17:11:19 

Yardım edicek bir sigortacı yokmu tramerden 2 kazası var diyor tipo aracın ama kazaları nasıl ne boyutta nasıl öğrenebiliriz ?

Devamlı sistem toplayıp satıcağınıza farklı işlere girin en azından zarar etmessiniz teknolojinin sonu yok o nedenle en iyisini alsanda bir süre sonra güncelliği gider.

3142 Mesaj
23 Nisan 2011; 11:26:32 

selamlar tramer sorgu bedelinin kaç lira olduğunu öğrenebilir miyim?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
Sinemaya Farklı Bir Bakış:Pause Tuşu - Screenshot & Paint Ele Ele Verirse? Kağıt, Kalem & Silgi...
GENÇLERBİRLİĞİ

3142 Mesaj
23 Nisan 2011; 15:26:13 

güncel

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
Sinemaya Farklı Bir Bakış:Pause Tuşu - Screenshot & Paint Ele Ele Verirse? Kağıt, Kalem & Silgi...
GENÇLERBİRLİĞİ

1814 Mesaj
23 Nisan 2011; 16:00:45