Şimdi Ara

Danamics'in sıvı metal tabanlı işlemci soğutucusu Avrupa fiyat listelerindeki yerini alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Danamics firması tarafından hazırlanan sıvı metal tabalı ilk işlemci soğutucusu LM10, Avrupa fiyat listelerine görünmeye başladı. Görünümü itibariyle günümüz hava soğutma çözümlerini andıran Danamics LM10'un sahip olduğu ısı aktarım borularında sıvı metal kullanılıyor. Üst kısma yerleştirilen elektromanyetik pompa yardımıyla soğutucu içerisinde dolaşan sıvı metal yardımıyla işlemci soğutucusunun mevcut soğutma çözümlerine göre daha yüksek soğutma performansı sağladığı ifade ediliyor.

135 x 172 x 69 mm boyutlarında ve 900 gram ağırlığında olan soğutucu kısa bir süre için PowerBooster isimli opsiyonel bir cihaz ile gelecek. Elektromanyetik pompa için hazırlanan bu cihaz ile birlikte daha yüksek performans sağlanacağı ifade ediliyor. Intel'in LGA775 ve AMD'nin soket AM2/AM2+ formundaki işlemcileriyle uyumlu olan soğutucunun yanında yine Intel'in LGA1366 formundaki Nehalem tabanlı Core i7 işlemcileri için ücretsiz montaj kiti de verilecek.

Danamics LM10, Avrupa fiyat listelerinde yaklaşık 280 Avro seviyesinden görünmeye başladı.

• Fiyatı acayip. Performansta ciddi bir fark varsa profesyoneller verebilir tabi bu rakamı.
  • sıvı metal derken civadan başka bir şeyi mi kastediyor anlamadım :S
    280 avronun karşılığını verir umarım. elimdeki 30 avroluk dominator ve 10 avroluk fan e8200ü 4 ghzde tam yük altında 40 derecede çalıştırırken özellikle ...
  • Civa manyetik alan ile etkileşmiyor olsa gerek. Demir, nikel, kobalt, krom, manganez, bunlar etkilenenler. Muhtemelen bu sıvı metal denen şey, amalgam denilen civa alaşımlarından birisi. Fiyatının pahalı olmasını da mazur görün, kullanılanlardan ötürü ve bunu fazla satmayacaklarından ve sürümden kazanmayacaklarından. Uçucu bir metal civa, oda sıcaklığında buharlaşabiliyor, bir de bunla manyetik bir alaşım yapacaksınız da, boruların içine koyacaksınız, üstüne de elektromanyetizma ile çalışacak bir pompa sistemi koyacaksınız. İlginç bir ürün... Göz boyamaya yönelik de olabilir o kadar iyi çalışacağını düşünmüyorum. Ne cafcaflı ürünler çıkarıyorlar, piyasadaki en iyi üründen birkaç derece iyi soğutuyor....
  • Bundan birkaç sene önce Ati ekran kartlarınada böyle bir soğutma tekniği geliştirdiği haberini vermiştide bişey somut birşey görememiştik....
  • eide
    280 avroya
    komple sivi sogutma kurulur
    hemde bir suru para artar
    bu sivi sogutmadan daha mi iyi sogutacakki ?[
  • ÇOK YÜKSEK FİYAT
  • quote:

Orjinalden alıntı: Megavolt

Bundan birkaç sene önce Ati ekran kartlarınada böyle bir soğutma tekniği geliştirdiği haberini vermiştide bişey somut birşey görememiştik....

ATi RV870 - Radeon HD 5000 ile VCT kullanacak deniyor.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/10/26/ati-rv870-radeon-hd-5xxx-hakkinda-yeni-detaylar/
    http://www.pclabs.com.tr/2008/10/21/amd-ati-kartlarindaki-sogutucuyu-degistiriyor/

Isı devinimi benzerlik gösterse de aynı değil. Bence VCT çok daha uygun ve ekonomik.

• 280 avro avro başına 1 derece iyi soğutuyosa gidip alalım yoksa ... diyorum:D
  • 280 avro avro başına 1 derece iyi soğutuyosa gidip alalım yoksa ... diyorum:D
  • puaaaaaaaa bunlar akfayı yemiş ya o fiyata türkiyede o aleti alacak adam 20 yi geçmez heralde
  • Isı boruları içinde civanın olduğunu sanmıyorum.
    Beş adet borunun toplam uzunluğu 200 cm civarında, boruların iç çaplarının da 4mm olduğunu varsaysak bile içinin civa ile dolu olma ihtimali yok. Eğer içindeki civa olsaydı da soğutucunun ağırlığının 900gr olma ihtimali yok.
  • çok ama çok pahalı paylaşım için teşekkürler.
  • Bunun farklı bir versiyonunu ben yapacam eğer okul bitene kadar bulmazlarsa.
  • hem kendisi hem de fiyatı terminatör gibi:)
  • ya soğutma biyere kadar şimdi kalkıp eski bi intel presscot u süper soğutsan neolurki para harcamaya değermi cpu nun iyisini almak bence daha mantıklı heleki bu kriz döneminde oda mantıklı değil
  • borular plakalara dagınık girse alabilirdim ama böle çok toplu olmuşlar ısıyı dagıtmakdan uzak
  • Fiyata gell
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.