Şimdi Ara

Paralı otoyolda radar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir hafta kadar önce E80'de Edirne istikametine doğru 136 km hızla radara girmişim. 115 ytl ceza geldi eve arkadaşlar.
    Yıllardır E80 üzerinde binlerce kilometre yol yaptım. 200+ süratlerle çok gittiğim oldu ama ilk defa böyle birşey başıma geliyor.
    Ayrıca paralı otoyolda radar ne alakadır anlayamadım.
    Benzinde yaptıkları indirimleri günler öncesinden çıkartmaya başladılar herhalde.
    Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Çok şaşırdım açıkçası.
    Bu yolu kullancak arkadaşlara da şimdiden ibret olsun saygılar..

• Paralı oto yollarda hız sınırı 120km viyadük ve köprülerde kameralar oluyor artık onlar çekip gönderiyor.
    Birde seyir halinde olan otoban polisleri var bende çok ceza yemiştim onlardan ama onlar durdurup ceza makbuzunu eline veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: helisel

Bir hafta kadar önce E80'de Edirne istikametine doğru 136 km hızla radara girmişim. 115 ytl ceza geldi eve arkadaşlar.
    Yıllardır E80 üzerinde binlerce kilometre yol yaptım. 200+ süratlerle çok gittiğim oldu ama ilk defa böyle birşey başıma geliyor.
    Ayrıca paralı otoyolda radar ne alakadır anlayamadım.
    Benzinde yaptıkları indirimleri günler öncesinden çıkartmaya başladılar herhalde.
    Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Çok şaşırdım açıkçası.
    Bu yolu kullancak arkadaşlara da şimdiden ibret olsun saygılar..

Kurallar bugüne kadar uygulanmadı ise sanırım size göre bunlar kural değilmiş . Yani yazdığınız garip .

Siz Türkiyedeki durumu bilmezmisiniz . Sene sonuna doğru olmayan heryerde kontrol olur .

Ogüne kadar kural vede limitlere uymadıysanız bile senenin son 3 ayı uymanız gerekir .

Çünkü trafik cezaları bütçedeki açığı kapamada en etkili yollardan biri .

Bende geçen gün ceza yedim .

Bursa-eskişehir arasında .

Malum limit 90 + %10 = 99 km

Ceza yediğim hız = 102 km

Senin durumda aynısı ; 120 + %10 = 132 km sınır sen ise 136 ile yemişsin .

Bende ilk cezadan sonra radar cihazı +5 falanmı ölçüm alıyor diye düşündüm ama yapacak birşey yok
  • teknolojik nimetler radar/ceza işlerine de girmiş..tamam artık kazalar bıçak gibi kesilir karayolları bundan böyle kan gölü değil tuz gölü gibi seyirlik olur..
    güncel olarak otobanda 130, dublede 110 olması lazım limitin...
    ama hazine nasıl dolacak? vergi kaçakları nasıl telafi edilecek dimi?
    Zamakıtanı kızdırmamak da lazım..mazallah bayramlık ağzını açıverirse kuruş bile bırakmaz....
  • Kuralı çiğnemişsin, suçu kuralı uygulayana atmışsın iyi iş.
  • yav bu ulkeye gelen arabaları nıye boyle hızlı yapıyorlar yahu hıcbırı 90 ı gecmesın olsun bıtsın kımsede ceza yemesın
  • Desiya kural kuraldır da, bunca gidiş gelişlerimde hiç ceza gelmedi bende zannediyordum ki E80 üzerinde bas basabildiğin kadar..
    Hatta cezayı silivri dolaylarında yemişim, iyi hatırlıyorum yaklaşık yarım saat süreyle bir derginin test aracıyla hep yakın mesafelerde gittim oralarda demekki onlarda yedi cezayı. Onlarda ceza yiyeceklerini düşünmüyorlardı demekki sadece hata bende değil.
    Bütçe konusunda haklısın galiba.
    Neyse vatanımıza milletimize helal olsun ne diyelim.
    Radar doğru ölçüyor bana kalırsa ben uzunca bir süre 140 sabit gittiğimi hatırlıyorum demekki 4km/h hata payı var kadranda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GRONHOLM

Kuralı çiğnemişsin, suçu kuralı uygulayana atmışsın iyi iş.

Eyvallah
  • Aracım daha yepyeni, lastikleri gıcır gıcır, hava da güzel, TEM'e girdim ve Adana'dan Mersin'e doğru yola çıktım. 5 Km. sonra bir Renault bariyerlerin arkasına gizlenmişti. Gişelerde polis durdurdu, anlayış da göstermedi, araç Cruise Control açık falan dedim, daha hiç ceza almadım dedim, cezayı kesti, % 25 indirimli ödedim, sonra da Adana Valiliğine ve İçişleri Bakanlığıa şikayet ettim, gelen cevapta 22 yılda aldığım 3-4 trafik cezası (hız ihlali ve hatalı park) ve video kameranın Passat'ımdan çektiği 3 adet vesikalık resim. Konu kapandı; devlet her zaman haklıdır.

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Aracım daha yepyeni, lastikleri gıcır gıcır, hava da güzel, TEM'e girdim ve Adana'dan Mersin'e doğru yola çıktım. 5 Km. sonra bir Renault bariyerlerin arkasına gizlenmişti. Gişelerde polis durdurdu, anlayış da göstermedi, araç Cruise Control açık falan dedim, daha hiç ceza almadım dedim, cezayı kesti, % 25 indirimli ödedim, sonra da Adana Valiliğine ve İçişleri Bakanlığıa şikayet ettim, gelen cevapta 22 yılda aldığım 3-4 trafik cezası (hız ihlali ve hatalı park) ve video kameranın Passat'ımdan çektiği 3 adet vesikalık resim. Konu kapandı; devlet her zaman haklıdır.

Taner Göde

Abi geçmiş olsun sana da şanssızlık seni de bulmuş.
    İtirazla da hiçbirşey hallolmuyor işte boşuna uğraştığıyla kalıyor insan.
    Sağlık olsun demekten başka çaremiz yok anlaşılan..
  • bazende gişelere yakın oluyor gişe çıkışında polis çeviriyor ara bölgelerde rastlamadım
  • çok şükür otobanda 90'ı geçmediğim için ceza falan yemiyorum. zaten son 3 yıldır yemiyorum. aslında iki sene önce bi polisle tartışmıştım park yeri yüzünden. bana ceza yazdı. bende kızdım imzalamıyorum git ne yaparsan yap dedim. daha gelmedi. 6 ay önce maliyeye gittim arabam için temiz kağıdı almaya. aldım çıktım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meta80

bazende gişelere yakın oluyor gişe çıkışında polis çeviriyor ara bölgelerde rastlamadım

en yakın çay noktası gişeler. bende olsam oraya dururdum

valla kışında işleri çok zor polislerin. ben karnına sıcak su torbası koyan polis gördüm.

Bu arada bi arkadaşı şikayet edip üyeliğini patlatmayı düşünüyodum mesaj yok olmuş. delilleri mi kararttınız yoksa arkadaşın klavyesine el mi kondu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 19 Kasım 2008; 18:56:32 >
  • Hey yavrum ben de hep merak ediyordum otobanda radar falan var mıdır acaba diye, demek varmış. Ancak neden olmasın ki, sonuçta orada da hız sınırı var.

Bir de şunu iyi bilin ki bir yerde radar varsa orada kesinlikle uyarı olmalı bu kanun gereği. Yani "bu yolda radarla kontrol yapılmaktadır" vs. yazıyor olmalı. Bu caydırmak için değil, kanun gereği. O yazmıyorsa belki itiraz edebilirsiniz ama bu heralde aşırı hızdan yediğiniz cezayı silmez.

Bir de son zamlardan sonra nerde 130-140 yapmak, 80'de tasarruf modunda gidiyorum herkese tavsiye ederim
  • Hız Felakettir. Otobanda max 120-130 İdealdir.
  • izmirdede sözde tünellerde 80 diyor ben daha orda 100 km altinda gideni görmedim bide radar levhasi var

daha ceza yiyen duymadim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

izmirdede sözde tünellerde 80 diyor ben daha orda 100 km altinda gideni görmedim bide radar levhasi var

daha ceza yiyen duymadim

Her sabah 120+ geçiyorum akşamlarıda geneldede daha tenha oluyor Karşıyaka Çevreyolu Tünelinde 140 civarı geçiyorum

Sanırım ilk açıldığı gün bi 3e36 coupe donat çizerken kameralara ykalanmış adamın ehliyetini almışlar
  • Kaymak gibi otobana girince hangimiz basmıyoruzki?açık olmak lazım...
    Kontrollü basmak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: catalyst
    Bir de şunu iyi bilin ki bir yerde radar varsa orada kesinlikle uyarı olmalı bu kanun gereği. Yani "bu yolda radarla kontrol yapılmaktadır" vs. yazıyor olmalı. Bu caydırmak için değil, kanun gereği. O yazmıyorsa belki itiraz edebilirsiniz ama bu heralde aşırı hızdan yediğiniz cezayı silmez.

artık o kanun yok bu yolda radar uygulamasıyla sürat tespiti yapılmaktadır yazısını koymalarına gerek yok
  • Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.