- x
Paralı otoyolda radar ?
42 Cevap1912 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Kasım 2008; 16:32:57 

Bir hafta kadar önce E80'de Edirne istikametine doğru 136 km hızla radara girmişim. 115 ytl ceza geldi eve arkadaşlar.
Yıllardır E80 üzerinde binlerce kilometre yol yaptım. 200+ süratlerle çok gittiğim oldu ama ilk defa böyle birşey başıma geliyor.
Ayrıca paralı otoyolda radar ne alakadır anlayamadım.
Benzinde yaptıkları indirimleri günler öncesinden çıkartmaya başladılar herhalde.
Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Çok şaşırdım açıkçası.
Bu yolu kullancak arkadaşlara da şimdiden ibret olsun saygılar..

960 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:48:15 

Paralı oto yollarda hız sınırı 120km viyadük ve köprülerde kameralar oluyor artık onlar çekip gönderiyor.
Birde seyir halinde olan otoban polisleri var bende çok ceza yemiştim onlardan ama onlar durdurup ceza makbuzunu eline veriyor.

AO

10245 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:50:19 

quote:

Orjinalden alıntı: helisel

Bir hafta kadar önce E80'de Edirne istikametine doğru 136 km hızla radara girmişim. 115 ytl ceza geldi eve arkadaşlar.
Yıllardır E80 üzerinde binlerce kilometre yol yaptım. 200+ süratlerle çok gittiğim oldu ama ilk defa böyle birşey başıma geliyor.
Ayrıca paralı otoyolda radar ne alakadır anlayamadım.
Benzinde yaptıkları indirimleri günler öncesinden çıkartmaya başladılar herhalde.
Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Çok şaşırdım açıkçası.
Bu yolu kullancak arkadaşlara da şimdiden ibret olsun saygılar..

Kurallar bugüne kadar uygulanmadı ise sanırım size göre bunlar kural değilmiş . Yani yazdığınız garip .

Siz Türkiyedeki durumu bilmezmisiniz . Sene sonuna doğru olmayan heryerde kontrol olur .

Ogüne kadar kural vede limitlere uymadıysanız bile senenin son 3 ayı uymanız gerekir .

Çünkü trafik cezaları bütçedeki açığı kapamada en etkili yollardan biri .

Bende geçen gün ceza yedim .

Bursa-eskişehir arasında .

Malum limit 90 + %10 = 99 km

Ceza yediğim hız = 102 km

Senin durumda aynısı ; 120 + %10 = 132 km sınır sen ise 136 ile yemişsin .

Bende ilk cezadan sonra radar cihazı +5 falanmı ölçüm alıyor diye düşündüm ama yapacak birşey yok

5421 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:57:08 

teknolojik nimetler radar/ceza işlerine de girmiş..tamam artık kazalar bıçak gibi kesilir karayolları bundan böyle kan gölü değil tuz gölü gibi seyirlik olur..
güncel olarak otobanda 130, dublede 110 olması lazım limitin...
ama hazine nasıl dolacak? vergi kaçakları nasıl telafi edilecek dimi?
Zamakıtanı kızdırmamak da lazım..mazallah bayramlık ağzını açıverirse kuruş bile bırakmaz....

287 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:00:22 

Kuralı çiğnemişsin, suçu kuralı uygulayana atmışsın iyi iş.

2674 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:01:21 

yav bu ulkeye gelen arabaları nıye boyle hızlı yapıyorlar yahu hıcbırı 90 ı gecmesın olsun bıtsın kımsede ceza yemesın

samsung / yamaha / toshiba / pioneer / monitor audio / dali / mk sound

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2008; 17:06:07 

Desiya kural kuraldır da, bunca gidiş gelişlerimde hiç ceza gelmedi bende zannediyordum ki E80 üzerinde bas basabildiğin kadar..
Hatta cezayı silivri dolaylarında yemişim, iyi hatırlıyorum yaklaşık yarım saat süreyle bir derginin test aracıyla hep yakın mesafelerde gittim oralarda demekki onlarda yedi cezayı. Onlarda ceza yiyeceklerini düşünmüyorlardı demekki sadece hata bende değil.
Bütçe konusunda haklısın galiba.
Neyse vatanımıza milletimize helal olsun ne diyelim.
Radar doğru ölçüyor bana kalırsa ben uzunca bir süre 140 sabit gittiğimi hatırlıyorum demekki 4km/h hata payı var kadranda.

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2008; 17:08:17 

quote:

Orjinalden alıntı: GRONHOLM

Kuralı çiğnemişsin, suçu kuralı uygulayana atmışsın iyi iş.

Eyvallah

18966 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:22:41 

Aracım daha yepyeni, lastikleri gıcır gıcır, hava da güzel, TEM'e girdim ve Adana'dan Mersin'e doğru yola çıktım. 5 Km. sonra bir Renault bariyerlerin arkasına gizlenmişti. Gişelerde polis durdurdu, anlayış da göstermedi, araç Cruise Control açık falan dedim, daha hiç ceza almadım dedim, cezayı kesti, % 25 indirimli ödedim, sonra da Adana Valiliğine ve İçişleri Bakanlığıa şikayet ettim, gelen cevapta 22 yılda aldığım 3-4 trafik cezası (hız ihlali ve hatalı park) ve video kameranın Passat'ımdan çektiği 3 adet vesikalık resim. Konu kapandı; devlet her zaman haklıdır.

Taner Göde

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2008; 17:30:57 

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Aracım daha yepyeni, lastikleri gıcır gıcır, hava da güzel, TEM'e girdim ve Adana'dan Mersin'e doğru yola çıktım. 5 Km. sonra bir Renault bariyerlerin arkasına gizlenmişti. Gişelerde polis durdurdu, anlayış da göstermedi, araç Cruise Control açık falan dedim, daha hiç ceza almadım dedim, cezayı kesti, % 25 indirimli ödedim, sonra da Adana Valiliğine ve İçişleri Bakanlığıa şikayet ettim, gelen cevapta 22 yılda aldığım 3-4 trafik cezası (hız ihlali ve hatalı park) ve video kameranın Passat'ımdan çektiği 3 adet vesikalık resim. Konu kapandı; devlet her zaman haklıdır.

Taner Göde

Abi geçmiş olsun sana da şanssızlık seni de bulmuş.
İtirazla da hiçbirşey hallolmuyor işte boşuna uğraştığıyla kalıyor insan.
Sağlık olsun demekten başka çaremiz yok anlaşılan..

3183 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:49:37 

bazende gişelere yakın oluyor gişe çıkışında polis çeviriyor ara bölgelerde rastlamadım

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

3492 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:48:49 

çok şükür otobanda 90'ı geçmediğim için ceza falan yemiyorum. zaten son 3 yıldır yemiyorum. aslında iki sene önce bi polisle tartışmıştım park yeri yüzünden. bana ceza yazdı. bende kızdım imzalamıyorum git ne yaparsan yap dedim. daha gelmedi. 6 ay önce maliyeye gittim arabam için temiz kağıdı almaya. aldım çıktım.

5464 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:56:00 

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

bazende gişelere yakın oluyor gişe çıkışında polis çeviriyor ara bölgelerde rastlamadım

en yakın çay noktası gişeler. bende olsam oraya dururdum

valla kışında işleri çok zor polislerin. ben karnına sıcak su torbası koyan polis gördüm.

Bu arada bi arkadaşı şikayet edip üyeliğini patlatmayı düşünüyodum mesaj yok olmuş. delilleri mi kararttınız yoksa arkadaşın klavyesine el mi kondu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 19 Kasım 2008; 18:56:32 >

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

6367 Mesaj
19 Kasım 2008; 21:09:12 

Hey yavrum ben de hep merak ediyordum otobanda radar falan var mıdır acaba diye, demek varmış. Ancak neden olmasın ki, sonuçta orada da hız sınırı var.

Bir de şunu iyi bilin ki bir yerde radar varsa orada kesinlikle uyarı olmalı bu kanun gereği. Yani "bu yolda radarla kontrol yapılmaktadır" vs. yazıyor olmalı. Bu caydırmak için değil, kanun gereği. O yazmıyorsa belki itiraz edebilirsiniz ama bu heralde aşırı hızdan yediğiniz cezayı silmez.

Bir de son zamlardan sonra nerde 130-140 yapmak, 80'de tasarruf modunda gidiyorum herkese tavsiye ederim

6333 Mesaj
19 Kasım 2008; 21:40:17 

Hız Felakettir. Otobanda max 120-130 İdealdir.

8710 Mesaj
19 Kasım 2008; 21:51:15 

izmirdede sözde tünellerde 80 diyor ben daha orda 100 km altinda gideni görmedim bide radar levhasi var

daha ceza yiyen duymadim

2013 Fiesta 1.5 titanium x

9740 Mesaj
19 Kasım 2008; 21:58:39 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

izmirdede sözde tünellerde 80 diyor ben daha orda 100 km altinda gideni görmedim bide radar levhasi var

daha ceza yiyen duymadim

Her sabah 120+ geçiyorum akşamlarıda geneldede daha tenha oluyor Karşıyaka Çevreyolu Tünelinde 140 civarı geçiyorum

Sanırım ilk açıldığı gün bi 3e36 coupe donat çizerken kameralara ykalanmış adamın ehliyetini almışlar

3042 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:00:57 

Kaymak gibi otobana girince hangimiz basmıyoruzki?açık olmak lazım...
Kontrollü basmak lazım

5663 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:02:30 

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst
Bir de şunu iyi bilin ki bir yerde radar varsa orada kesinlikle uyarı olmalı bu kanun gereği. Yani "bu yolda radarla kontrol yapılmaktadır" vs. yazıyor olmalı. Bu caydırmak için değil, kanun gereği. O yazmıyorsa belki itiraz edebilirsiniz ama bu heralde aşırı hızdan yediğiniz cezayı silmez.

artık o kanun yok bu yolda radar uygulamasıyla sürat tespiti yapılmaktadır yazısını koymalarına gerek yok

787 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:09:03 

Geçmiş olsun.

321 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:18:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

daha ceza yiyen duymadim

Hacu izmir-aydın otoyolunda 75. yıl selatin tüneli var.

Tünel girişinde 80km hız diyor ama
Kamil koçla giderken en önde oturmuştum adam tüneli 110km sabit hızla geçti

arabayla giderkene babam bile 100 ü aşmamıştı tünelde

14841 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:19:30 

Geçen kurban bayramı dönüşünde bandırma yolunda 107km/s hızla ceza yedim. aracım hafif ticari araç. yıl sonudur, cezalar kesilir normaldir. geçmiş olsun.

5111 Mesaj
19 Kasım 2008; 23:21:24 

oha 4km farkla ceza yemişsin, 132 olsaydı ceza olmıcaktı, ne koymuştur

May The Force Be With You

5464 Mesaj
19 Kasım 2008; 23:24:13 

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

oha 4km farkla ceza yemişsin, 132 olsaydı ceza olmıcaktı, ne koymuştur

Komşulara gülünmez

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

1531 Mesaj
20 Kasım 2008; 0:19:35 

quote:

Orjinalden alıntı: kudal

çok şükür otobanda 90'ı geçmediğim için ceza falan yemiyorum. zaten son 3 yıldır yemiyorum. aslında iki sene önce bi polisle tartışmıştım park yeri yüzünden. bana ceza yazdı. bende kızdım imzalamıyorum git ne yaparsan yap dedim. daha gelmedi. 6 ay önce maliyeye gittim arabam için temiz kağıdı almaya. aldım çıktım.

Ya anlamıyorum ben bunu.

Bi de matah bir iş yapmış gibi anlatıyorsunuz.

Polis efendiymiş.

Ters birine denk gelseydiniz, görev başındaki memura hakaretten trene binerdiniz.

Bu tip yazılarla gençlere kötü örnek oluyorsunuz.

1990 Mesaj
20 Kasım 2008; 0:32:30 

Neye şaşırdınız anlamadım. Otoyolda hız limiti 120+12=132 olduğuna göre ceza yemeniz gayet doğal. Ha bu doğru mudur yanlış mıdır bence yanlıştır. Hız limit otoyollarda ve bölünmüş yollarda daha yüksek olmalı. Hükümet hız limitlerini artırmaya çalışır tepki alır(bknz otoyollarda 135 duble yollarda 120 topiği), hız limitini aşana ceza yazılır yine hükümet tepki alır. Ben anlamadım bu işi valla.

5663 Mesaj
20 Kasım 2008; 0:43:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Dhqwer

Hacu izmir-aydın otoyolunda 75. yıl selatin tüneli var.

Tünel girişinde 80km hız diyor ama
Kamil koçla giderken en önde oturmuştum adam tüneli 110km sabit hızla geçti

arabayla giderkene babam bile 100 ü aşmamıştı tünelde

Bolu tünelinde radarı bazen uyguluyorlar

1483 Mesaj
20 Kasım 2008; 2:46:57 

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Taner Göde

Taner abi TEM'den Mersin'e ne zaman gidecek olsam gişelerden önce gizlenmiş bir Renault veya Hyundai oluyor,gişelere girmeden de öpüyorlar,aman dikkat

Geçen de Ramazan Bayramı için tatile geldiğimde Özal'den Barajyolu'na doğru inerken radar kurmuşlardı,ama yırttım nasıl olduğunu bilmesem de

psn: xradiancexx
2013 Scirocco TSI
Dell 15R-5521 İ7

1710 Mesaj
20 Kasım 2008; 10:43:44 

Hız limitlerinin biraz daha arttırılıp, bu foto çek ceza gönder işinin daha da yaygınlaşması lazım...

4163 Mesaj
20 Kasım 2008; 12:14:25 

Bildigim kadarıyla tünel girişlerinde ve çıkışlarında radar var .

4214 Mesaj
20 Kasım 2008; 17:12:50 

quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Neye şaşırdınız anlamadım. Otoyolda hız limiti 120+12=132 olduğuna göre ceza yemeniz gayet doğal. Ha bu doğru mudur yanlış mıdır bence yanlıştır. Hız limit otoyollarda ve bölünmüş yollarda daha yüksek olmalı. Hükümet hız limitlerini artırmaya çalışır tepki alır(bknz otoyollarda 135 duble yollarda 120 topiği), hız limitini aşana ceza yazılır yine hükümet tepki alır. Ben anlamadım bu işi valla.

al bendende okadar

Bilindik hikaye...

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2008; 17:26:05 

Neyseki benim araba 115 i geçemiyor

6367 Mesaj
20 Kasım 2008; 18:49:56 

Bu sene kurban bayramı da yıl sonuna geldi. Çok dikkatli olmak lazım ceza yememek için. (Kaza yapmamak için değil )

1368 Mesaj
20 Kasım 2008; 19:02:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Ogün®

Ya anlamıyorum ben bunu.

Bi de matah bir iş yapmış gibi anlatıyorsunuz.

Polis efendiymiş.

Ters birine denk gelseydiniz, görev başındaki memura hakaretten trene binerdiniz.

Bu tip yazılarla gençlere kötü örnek oluyorsunuz.

Yaw salllıyor işte polisle tartıştım dövdüm felan filan ilk defa duymuyoruz polat yerimdar kim ki bunlar mafya abisi,polis ile tartışır gerekirse döverler(hiç sanmıyorum)bide marifetmiş gibi anlatır adam yanlışını biliyor bide diyor ki yazmasın diye tartıştım yuh artık.

Ne imzası

239 Mesaj
20 Kasım 2008; 19:57:36 

Gelişmiş ülkelerde trafik kurallarının ihlaline ağır cezalar verildiğini az çok biliyoruz arkadaşlar sanırım...

İşte bugün ki İngiltere'de yayınlanan Telegraph gazetesinden bir haber size..

Habere göre İNGİLTERE'DE HIZ LİMİTİNİ 2 DEFA AŞAN SÜRÜCÜLERİN EHLİYETİNE EL KONULMAK ÜZERE GÖRÜŞMELER YAPILIYOR !!!!

0

2146 Mesaj
20 Kasım 2008; 21:39:25 

valla bunu hiç duymadım.türkiyede bu uygulama yok bildiğim kadarı ile.benim rastladığım hep gişelere yakın yerde radar aracı.çünkü otobanda trafiği kesip uygulama yapmaları çok zor.
quote:

Orjinalden alıntı: AO

Paralı oto yollarda hız sınırı 120km viyadük ve köprülerde kameralar oluyor artık onlar çekip gönderiyor.
Birde seyir halinde olan otoban polisleri var bende çok ceza yemiştim onlardan ama onlar durdurup ceza makbuzunu eline veriyor.

6367 Mesaj
23 Kasım 2008; 23:15:31 

quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

valla bunu hiç duymadım.türkiyede bu uygulama yok bildiğim kadarı ile.benim rastladığım hep gişelere yakın yerde radar aracı.çünkü otobanda trafiği kesip uygulama yapmaları çok zor.

İyi de gişeye girerken yavaşlıyoruz zaten bunun pek espirisi yok ki.

4438 Mesaj
23 Kasım 2008; 23:43:29 

Helisel,arkadaşım lafım sana değil. Eğer forumda 1293 tane mesajı olan bir üye paralı otobanlarda hız limiti olmadığını düşünebiliyorsa, hepimiz burada boşuna konuşuyoruz ve sadece geyik yapıyoruz demektir. Forumun eğitici öğretici yanını tamamen törpülemişiz.
Trafik kuralları ya da trafikde uyulması gereken etik, insani değerleri demek ki birbirimize yeteri kadar hatırlatamıyoruz.Sadece marka ve modelleri konuşuyoruz ama onları nasıl kullanmamız gerektiğini ve sadece birer araç olduklarını unutuyoruz. Bence bu konuyu okuyan arkadaşların şapkayı önlerine koyup bir kez daha düşünmelerinde fayda var. Unutmayın trafikte olması gerekenleri bilsek bile, bunları konuşmak hem bilgilerin tazelenmesine hem de insanların sizin güzel hareketlerinizi örnek almasına sebep olacaktır.İyi akşamlar.

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2008; 0:22:26 

quote:

Orjinalden alıntı: ilker67

Helisel,arkadaşım lafım sana değil. Eğer forumda 1293 tane mesajı olan bir üye paralı otobanlarda hız limiti olmadığını düşünebiliyorsa, hepimiz burada boşuna konuşuyoruz ve sadece geyik yapıyoruz demektir. Forumun eğitici öğretici yanını tamamen törpülemişiz.
Trafik kuralları ya da trafikde uyulması gereken etik, insani değerleri demek ki birbirimize yeteri kadar hatırlatamıyoruz.Sadece marka ve modelleri konuşuyoruz ama onları nasıl kullanmamız gerektiğini ve sadece birer araç olduklarını unutuyoruz. Bence bu konuyu okuyan arkadaşların şapkayı önlerine koyup bir kez daha düşünmelerinde fayda var. Unutmayın trafikte olması gerekenleri bilsek bile, bunları konuşmak hem bilgilerin tazelenmesine hem de insanların sizin güzel hareketlerinizi örnek almasına sebep olacaktır.İyi akşamlar.

Dostum anlatmak istediklerini hissediyorum haklısın tabii ki.
Ancak ben konuyu en başta anlatırken biraz yanlış akesttirmişim açıkçası onu da belirtmek isterim.
Nedenine gelince, aslına bakarsanız benim şaşırdığım konu bahsettiğim E80 de defalarca uzun yol yapmış olmama ve daha yüksek süratlerde gitmeme rağmen ceza yememiş olmam.
Yanlış anlaşılmam yine benim yazdığım bir cümle yüzünden "paralı otoyolda radar ne alakadır anlayamadım" cümlesinden kaynaklanıyor.
Hız sınırlamasının olmadığı bir yolun olamayacağını da biliyorum ancak o yolda radar kontrolüne daha önce raslamadım.
Bugün birçok derginin test ettiği araçlar da yine bu yolda kullanılır.
Saatte 250 kilometre hızlara varabilen otomobillerin maksimum hız testleri tam da bu yol üzerindedir.
Ayrıca yine bu yol üzerinde içinde tahminimce 250+ süratlerle giden otomobillere de rasladım.
Genel geçer bir durum olmuş artık ben ve tanıdıklarım için bu yolda radar kontrolünün olmaması.

136 km hız belki yüksek bir sürat olarak görülebilir ancak kendini bilen kontrollü bir insan için pekde yüksek sayılabileceği söylenemez bilirsiniz.
Ben kendime güveniyorum. Nedenine gelince yaşımı zaten profilimden görebilirsiniz. 18 yaşımı doldurduğum gibi ehliyetimi almış birisiyim.
Bu zaman zarfında yaptığım yol miktarını bu forumda belki 10 yıl boyunca göremeyen otomobil sürücüleri var.
Ben kendim, tek başıma 7-8 saatlere varan yollar yaptım ve şükürler olsun ki bu güne kadar hiç kimseye çarpmadan bunca yolu bitirebildim.
Hayatımdaki tek suçlu olduğum kazam ise radyo ile ilgilenirken bir anlık dikkatsizlik sonucu bariyerlere vurmamla sonuçlanmıştır.

Ben makas atmam, kontrolsüz sollamaya çıkmam, önümdekinin dibine yüksek süratlerle girip sellektör yaparak yol istemem..
Sadece yol müsaitse yüksek süratlerle giderim.
Gayet standart bir kullanıcıyımdır. Ha mükemmel bir insan tabiiki değilim.
Şehir içinde emniyet kemeri kullanmam örneğin. Sadece şehir dışı yollarda kullanırım.

Anlatmak istediğim, yukaridaki bilgisizlikten sormuş olduğum bir soru değildir. Özellikle de belirttiğim E80 üzerinde radar olayına ilk kez şahit olmuş olduğum ve buna şaşırmamdır. Aksine de insanların inanıp inanmaması benim için önemli değil.
Bu yüzden en baştaki yanlış anlaşılabilecek olan ifademi halen editlemiyorum.

Ancak gösterimiş olduğunuz tepkiyi anlayabiliyorum ve haklısınız da.
Bense hala bu yolda radar cezası yemiş olduğuma şaşıyorum..
İyi geceler, saygılar..

3718 Mesaj
24 Kasım 2008; 0:51:44 

peki yaptığı abuk sabuk yollar yüzünden telef olan insanların cezasını devletten kim tahsil edecek?

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

2047 Mesaj
24 Kasım 2008; 1:10:50 

quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

peki yaptığı abuk sabuk yollar yüzünden telef olan insanların cezasını devletten kim tahsil edecek?

Hakkını aramayı öğrenmeyi başaran halk. Bir gün...inşallah

1104 Mesaj
24 Kasım 2008; 9:13:34 

Paralı yolda radar olurda asıl çukur var bi dolu Edirne yolunda. Otoyol diye giriyorsun 3 şerit giden yol yer yer 2 şerite düşüyor. Ağır vasıtalar yüzünden yolda deformasyon var yer yer çukurlar var ve devlet bu yol için para alıyor insanlardan.

3389 Mesaj
24 Kasım 2008; 10:39:56 

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

İyi de gişeye girerken yavaşlıyoruz zaten bunun pek espirisi yok ki.

Radar cezalarımın tümünü gişelerde yedim. Hız kurallarına dikkat ederim. Tem'de çok olağandışı birşey yoksa 110 - 120 km/s civarı seyrederim. Ama ne hikmetse 3 defa radar cezası yedim. Çünkü gişelere yaklaşırken bazı bölgelerde resmen 10 - 12 şeritli yol olsa bile hız sınırı daha 1 km civari mesafe varken 70 km'ye düşüyor. İşte o bölgelerde 90 km hızla istemedikleri kadar adam yakalıyorlar.

Uzun lafın kısası Tem'de 220 km ile gitmek, gişelere 1 km kala 90 ile gitmekten daha tehlikesiz görünüyor yetkililere ki radarlar hep gişe yakınlarında oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 24 Kasım 2008; 10:40:12 >

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.482