Şimdi Ara

bir habere göre hatlarımızı ücretsiz devir alabileceğiz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir habere göre hatlarımızı ücretsiz devir alabileceğiz.

quote:

Orjinalden alıntı: Achina

Konuyu bulacam diye anam ağladı...
    Rivayet gerçek oldu ...
    Müjde!!
    quote:

5809 sayılı "Elektronik Haberleşme Kanunu" 10 Kasım 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun’un "Abonelik Kayıtlarının Güncellenmesi" başlıklı geçici 5. maddesinde;

"(1) GSM mobil telefon hizmeti sunan işletmeciler nezdinde tutulan abonelik kayıtlarının tam, doğru ve güncel bilgilerden oluşmasını teminen, tüm abonelik kayıtları bu Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde güncellenir. Bu kapsamda ilgili işletmeciler nezdindeki bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlıkları bulunan tüm aboneler, bu süre içerisinde kimliklerini ispatlayıcı belgelerle birlikte ilgili işletmeciye başvururlar. Başvuru esnasında abonelerden kimliklerini ispata yarar belgelerin birer örneği ile birlikte bireysel abonelerden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları, kurumsal abonelerden ise vergi numaraları alınır. Bu madde kapsamında bilgileri güncellenemeyen hatların elektronik haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilir.

(2) Bu Kanunda tanımlanan son kullanıcılar, kullanmakta oldukları hatları, bir kereye mahsus olmak üzere verilen süre içerisinde, hiçbir vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın kendi üzerlerine kaydettirmek için ilgili işletmeciyle abonelik sözleşmesi akdedebilir. Söz konusu hatların eski abonelerinin yapılan işleme bir yıllık zamanaşımı süresi içinde itiraz hakları saklıdır.

(3) Bu maddenin uygulanmasına ilişkin düzenlemeler Kurum tarafından yapılır." hükmü bulunmaktadır.

Bu hüküm doğrultusunda gerekli işlemlerin 10 Kasım 2009 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Bu hakkın kullanımı ile ilgili başlangıç süresi kurumumuzca bildirilecektir. Detaylı bilgiyi Turkcell hizmet noktaları ve 444 0 532 – 444 0 535 nolu telefondan Müşteri Hizmetleri’ni arayarak edinebilirsiniz.

Kaynak:http://www.turkcell.com.tr/yardim/duyurular/abonelikkayitlarininguncellenmesi
    Ama anladığım kadarıyla daha süre daha başlamamış..
    "Bu hakkın kullanımı ile ilgili başlangıç süresi kurumumuzca bildirilecektir." diyor.
    M.H. arrayıp bilgi almalı!!!

http://www.haber7.com/haber/20081119/Butun-cep-telefonlari-yeniden-kayit-edilecek.php

Bütün cep telefonları yeniden kayıt edilecek!

Türkiye'de halen kullanımda olan yaklaşık 100 milyon cep telefonunun kaydı yenileniyor. Bir kereye mahsus olacak bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hatlarını sistem kesecek....

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayının ardından yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Yasası uyarınca; GSM operatörlerinde tutulan abonelik kayıtlarının güncellenmesi amacıyla, 100 milyon cep telefonuna ait abonelik kayıtları 1 yıl içinde yenilenecek.

Ücretsiz yapılacak

Herkes, kullandığı cep telefonunu hiçbir ücret ödemeden kendi üzerine kaydettirebilecek.
    Bu kapsamda bilgi ve belgelerinde eksiklik ya da yanlışlıkları bulunan tüm aboneler, 1 yıl içerisinde kimliklerini ispatlayıcı belgelerle birlikte ilgili işletmeciye başvuracak. Başvuru esnasında abonelerden kimliklerini ispata yarar belgelerin birer örneği ile birlikte, bireysel abonelerden TC kimlik numaraları, kurumsal abonelerden ise vergi numaraları alınacak. Bu şekilde bilgileri güncellenemeyen hatların elektronik haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek.

Üzerinize alın

Cep telefonunun son kullanıcıları, kullanmakta oldukları hatları, bir kereye mahsus olmak üzere verilen süre içerisinde, hiçbir vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın kendi üzerlerine kaydettirmek için ilgili işletmeciyle abonelik sözleşmesi yapabilecek
    . Söz konusu hatların eski abonelerinin de, yapılan işleme 1 yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piri.reis -- 8 Ocak 2009; 1:32:24 >

• yaw daha yeni kaydettirdik ya..amaç neymiş peki
  • quote:

Orjinalden alıntı: dranov

yaw daha yeni kaydettirdik ya..amaç neymiş peki

diyelim ki ;

ortaokula giden ogrenci hat almak için eskiden babası adı üzerine hat açtırıp kullanıyordu daha sonra kendi üzerine almak istediğinde devir ücretleri ödemek zorundaydı. bu yasaya göre ücretsiz olarak kendi üzerine alabilecek.. kısa özeti
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgiturk

quote:

diyelim ki ;

ortaokula giden ogrenci hat almak için eskiden babası adı üzerine hat açtırıp kullanıyordu daha sonra kendi üzerine almak istediğinde devir ücretleri ödemek zorundaydı. bu yasaya göre ücretsiz olarak kendi üzerine alabilecek.. kısa özeti

evet bu haberden öyle anlaşılıyor.

doğruysa çok güzel olacak.

bende 26 tane hat var.
    13ü kendi adıma kayıtlı.
    12si akraba ve arkadaşlarımın adına kayıtlı
    1 tanesi açık hat. (izmirli bir adamın adına kayıtlı)

bu uygulama başlarsa hatların hepsini kendi adıma alabileceğim.

• Burda cep telin imei nosundan mı bahsediliyor.Yoksa hat devir işlemlerinden mi bahsediyor.

Anladığım kadarıyla ikisindende söz ediyor doğru mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

quote:

Orjinalden alıntı: bilgiturk

quote:

diyelim ki ;

evet bu haberden öyle anlaşılıyor.

doğruysa çok güzel olacak.

bende 26 tane hat var.
    13ü kendi adıma kayıtlı.
    12si akraba ve arkadaşlarımın adına kayıtlı
    1 tanesi açık hat. (izmirli bir adamın adına kayıtlı)

bu uygulama başlarsa hatların hepsini kendi adıma alabileceğim.

ayıptır sorması o kadar hattı ne yapıyorsun??
    parça kontör hesabı mı

• quote:

parça kontör hesabı mı

kullanıyorum.

ölünce içindeki kontörlerle birlikte hayır kurumlarına bağışlayacağım.

• quote:

quote:

parça kontör hesabı mı

kullanıyorum.

inanalım mı

• quote:

quote:

quote:

parça kontör hesabı mı

kullanıyorum.

inanalım mı

sen turkcell forumuna ilk kez giriyosun heralde

• Valla piri.reis'in yerinde ben olsam hatlardaki kontörleri çatıur çatır yerim biriktirme falan yapmam yani
  • uzun süredir böyle güzel bir haber almadım.Bu haberi görmeden daha dün neler konuştum.parayı versemmi yoksa ne çakallıklar yapsam diye sorıyordum.Bakalım nasıl olacak inşallah doğru haberdir
  • bu arada başlamış mı yoksa başlayacak mı
  • benim çin malı telefona ne olacak onuda üzerime nasıl alacağım ki?
  • Valla güzel olur. Bi ara turkcell hat devir ücreti için 24ytl istemişti. Bende kalsın demiştim. Eğer bu uygulama geçerse hemen hattı kendi üzerime geçiririm.
  • benim hatlardan birini acik almistim sahibini bulamam ne yapmam gerekir
  • Çok iyi bir haber.
  • Biri Turkcell biri Avea olmak üzere 2 hattım babamın üzerine kayıtlı. 18'imi doldurduğum gün(2,5 ay sonra) bunları kendi üzerime almak istiyordum. Numara taşınabilirliğini ücretsiz yapan operatörlerin, hat devir işlemlerini de ücretsiz yapmaları normalde olması gereken birşeydi.
  • Ben bu haberi görmüştüm ama burada yazdığı gibi anlamamıştım ben. 10 Tane Turkcell hat kullanıyorum. 4 Tane Avea, 8 tane de Vodafone hattım var. Bu işlem ne zaman başlayacak acaba. Çünkü hepsi üzerime kayıtlı değil, tüm Operatörlerde mi geçerli olacak?

Konu Turkcell'e açılmış, sanırım sadece Turkcell'de geçerli. Keşke diğerlerine de olsaydı:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: xfurix

benim hatlardan birini acik almistim sahibini bulamam ne yapmam gerekir

Evet bende de benzer bir durum var.. Hattın sahibi olmadan üzerimize alamayız sanırım değil mi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HmB_SaL

bu arada başlamış mı yoksa başlayacak mı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.