Şimdi Ara

Media Markt Optimum/Yenisahra 27 Kasım Perşembe 06'da açılıyor... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
0
Favori
34.971
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peşin alacaklar için tabii ki haklısın,sonuçta iki türlü de kazanan biz oluyoruz bu kapışma bize yarıyor zaten olması gereken de bu değil mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tas7035

Peşin alacaklar için tabii ki haklısın,sonuçta iki türlü de kazanan biz oluyoruz bu kapışma bize yarıyor zaten olması gereken de bu değil mi

çok haklısın... +1903
  • Buz pistini ziyaret eden var mı arkadaşlar ? Nasıl pist ? Fiyatlar nasıl ?
  • arkadaslar acılıstaki kampanyalı olan 3 laptoptan da yığınla duruyor.Alacaklara duyurulur.bugun aksam ordaydım kimse almamıs resmen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Archelot

quote:

Orjinalden alıntı: ikarus-78

quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

hakkaten ya... mekan iğrenç... arkası direkt gecekondu mahallesi... ama alışveriş merkezi çok ferah geldi bana... yemek yeri filan çok güzeldi...

Bu gecekondu mahallelerı neden rahatsız edıyorkı senı.Herkes senın gıbı hayatını Residence lerde surduremıyor

emınım anlının terı ıle emegınle oturuyorsundun recıdencınde

Emek harcamadan emegın degerını bılemezsın

Kımse gecekonduda oturma ya bayılmıyordur .Hayat herkese aynı sartları sunmuyor

Biraz edep yahu

Bu arada fiyasko dediğiniz açılışın cirosu şu an Electroworld son açtığı 3 mazağazanın açılış cirosu kadar hemen hemen bilginize.Tam ciroyu tabiki biliyorum ama söyleyemiyorum maalesef.

Media Markt Avrupa'nın 1 numaralı Elektronik Markası. Electroworld kaçıncı bu bir. İkincisi Electroworld geçtiğimiz 6 ayda kaçtane çalışanını çıkardı ? Üçüncüsü Bursa'daki Korupark'da dışarıda 3 adet büyük reklamı olan Electroworldün şu an neden 1 tane bile panosu yok Koruparkta? Dördüncüsü Eylül başında 55 çeşit Notebook sortimenti olan Electroworld neden günden güne sortimentini azaltıyor.(Şuan 30 civarı var Bursada)

Electroworld 2010 da Türkiyede olmayacak !!! Bu bir iddia değil gerçek...

PArdon ama Siz hem electroworld hemde media marktın cirosunu nerden biliyorsun ?? 2 inci avrupanın 1 numarı elektronik markasımı yoksa magazasımı ? korupark reklamı dahalan var 3 tane payanu kaldırıp KOrupark yazısına artına sadece 1 taneye aldılar gözünden kaçmiş olmalı..notebook cesidi hakkında 55 çeşit bilerek ve isteyrek 30 çeşide düşürüdür elindeki ürünleri bitirdi tamamen yeni sekmene geçti (yani yeni ürünler) ...Electroworld 2010 olmıyacak die bişi yazmıssın iddia deil gerçek diyorsun bunu kanıtlaman lazım kanıtlayamazsan YALANCI durumuna düşersin( electorworld 2009 10 tanaye yakın magaza daha acacakken )

• quote:

Orjinalden alıntı: $tinGG

quote:

quote:

quote:

hakkaten ya... mekan iğrenç... arkası direkt gecekondu mahallesi... ama alışveriş merkezi çok ferah geldi bana... yemek yeri filan çok güzeldi...

Bu gecekondu mahallelerı neden rahatsız edıyorkı senı.Herkes senın gıbı hayatını Residence lerde surduremıyor

Biraz edep yahu

Bu arada fiyasko dediğiniz açılışın cirosu şu an Electroworld son açtığı 3 mazağazanın açılış cirosu kadar hemen hemen bilginize.Tam ciroyu tabiki biliyorum ama söyleyemiyorum maalesef.

Media Markt Avrupa'nın 1 numaralı Elektronik Markası. Electroworld kaçıncı bu bir. İkincisi Electroworld geçtiğimiz 6 ayda kaçtane çalışanını çıkardı ? Üçüncüsü Bursa'daki Korupark'da dışarıda 3 adet büyük reklamı olan Electroworldün şu an neden 1 tane bile panosu yok Koruparkta? Dördüncüsü Eylül başında 55 çeşit Notebook sortimenti olan Electroworld neden günden güne sortimentini azaltıyor.(Şuan 30 civarı var Bursada)

PArdon ama Siz hem electroworld hemde media marktın cirosunu nerden biliyorsun ?? 2 inci avrupanın 1 numarı elektronik markasımı yoksa magazasımı ? korupark reklamı dahalan var 3 tane payanu kaldırıp KOrupark yazısına artına sadece 1 taneye aldılar gözünden kaçmiş olmalı..notebook cesidi hakkında 55 çeşit bilerek ve isteyrek 30 çeşide düşürüdür elindeki ürünleri bitirdi tamamen yeni sekmene geçti (yani yeni ürünler) ...Electroworld 2010 olmıyacak die bişi yazmıssın iddia deil gerçek diyorsun bunu kanıtlaman lazım kanıtlayamazsan YALANCI durumuna düşersin( electorworld 2009 10 tanaye yakın magaza daha acacakken )

Media markt avrupanın 1.elektornik mağzası,onun dışında yeni sekmene geçen bi mağza çeşit azalatmaz çeşit çoğaltması gerekir 30 çeşit notebook böyle bi mazğa için çok az bir rakam...electroworldün 2010a kadar türkiye pazarından çekiliceği doğrudur bu bir gerçektir,ispatla demişsin bu istapatlanıcak bişey değil yazılı belge getirilemez sonuçta buraya bekleyip hep beraber görürüz,elektroworld 10taneye yakın mağza açıcak diyosun media markt 2009 yılı içerisinde en az 20 tane mağaza açıcak türkiyede buda media marktın elektroworlden nekadar büyük olduğnun göstergesidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: SeyfiBerk

arkadaslar acılıstaki kampanyalı olan 3 laptoptan da yığınla duruyor.Alacaklara duyurulur.bugun aksam ordaydım kimse almamıs resmen.

satamayınca yakında iyi bir kampanya yaparlar artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedevourer

quote:

Orjinalden alıntı: $tinGG

quote:

Media markt avrupanın 1.elektornik mağzası,onun dışında yeni sekmene geçen bi mağza çeşit azalatmaz çeşit çoğaltması gerekir 30 çeşit notebook böyle bi mazğa için çok az bir rakam...electroworldün 2010a kadar türkiye pazarından çekiliceği doğrudur bu bir gerçektir,ispatla demişsin bu istapatlanıcak bişey değil yazılı belge getirilemez sonuçta buraya bekleyip hep beraber görürüz,elektroworld 10taneye yakın mağza açıcak diyosun media markt 2009 yılı içerisinde en az 20 tane mağaza açıcak türkiyede buda media marktın elektroworlden nekadar büyük olduğnun göstergesidir.

Bu forum'da iddalar degil, gösterilen kaynaklar önemlidir.

Bu söylediğinizi bir kaynak ile destekleyebiliyor musunuz?

Eğer bir kaynak ile destekleyebiliyorsanız, herkesin başı üstünde yeriniz var,
    ama destekleyemiyorsanız, o zaman yalan yanlış iddaların bir önemi yoktur.

Lütfen kaynalarınızı bizimle paylaşınız.

Sevgiler, saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: thedevourer

bu mantıkla düşünürsek teknosada media markt'tan büyüktür yani senin deyişinle avrupanın en iyisinden büyüktür,firmaların büyüklükleri sahip oldukları şube sayısıyla hiç bir zaman kararlaştırılamaz,anlaşılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glazer -- 29 Kasım 2008; 4:22:38 >

• bir de bu tarz marketlerden ürün alırken hemen orada kutusunu açın.mediamarkt ümraniye den lg notebook aldım geçen kullanılmış çıktı geri verdim.muhtemelen benim iademi de paketleyip satacaklar.
  • quote:

quote:

Biraz edep yahu

bizde onu diyoz dayı, ayranı yok içmeye tahterevanla gider sıçmaya, ne işin var orda burda alışveriş merkezlerinde, alışveriş merkezleri bizim neyimize, az tasarruf lütfennn

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=111820&cat=180&dt=2008/11/29 bakın dünyada da neler olmuş !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 29 Kasım 2008; 13:01:46 >

• gittim ve İşe yarar (ucuz) hiç birşey yoktu. almadan geri döndüm. Labirent gibi yapılan demir barikatlarında yanından geçtim dolaşmakla uğraşamadım. :D En Büyük Açılış değil de en büyük fiyasko oldu bence buj :D
  • bu tarz asparagas haberler hep olmuştur,olacakta.ama bir elektronik marketler zincirinin türkiye gibi bir ülkeden çekileceği konusu bu kadar sıradan bir tartışmaya dönüştürülmemeli.ayrıca bu iddiaların sahibi kişiyi çok merak ediyorum;acaba karşımızda mediamarkt mağazalar koordinatörümü var????kaldı ki o bile 2009 içinde kaç mağaza açacağını bilmiyordurböyle haberlere pek tenezzül etmemek gerekiyor,konuşmaya bile deymez.ne zaman sis dağılır o zaman görürüz kim ayakta kim değil...ama bir electroworld çalışanı olarak şunu söyleyebilirimki electroworld geleceği için emin adımlarla sağlam şeyler yapıyor ve inanın diğer firmaların ne yaptığı bizi çok ilgilendirmiyor.biz sadece kendimizle yarışıyoruz....
  • quote:

Orjinalden alıntı: diablosvelos

bu tarz asparagas haberler hep olmuştur,olacakta.ama bir elektronik marketler zincirinin türkiye gibi bir ülkeden çekileceği konusu bu kadar sıradan bir tartışmaya dönüştürülmemeli.ayrıca bu iddiaların sahibi kişiyi çok merak ediyorum;acaba karşımızda mediamarkt mağazalar koordinatörümü var????kaldı ki o bile 2009 içinde kaç mağaza açacağını bilmiyordurböyle haberlere pek tenezzül etmemek gerekiyor,konuşmaya bile deymez.ne zaman sis dağılır o zaman görürüz kim ayakta kim değil...ama bir electroworld çalışanı olarak şunu söyleyebilirimki electroworld geleceği için emin adımlarla sağlam şeyler yapıyor ve inanın diğer firmaların ne yaptığı bizi çok ilgilendirmiyor.biz sadece kendimizle yarışıyoruz....

valla tüketici olarak kimin ne kadar mağazası var beni hiç ilgilendirmiyor.isterse küçücük tek bi dükkan olsun,yeter ki fiyatları uygun olsun.media markt gibi açılış fiyatları diye geleni öpmeye kalkmasın.adam gibi indirim olsun.yoksa elektroworld,media markt,teknosa vs... al birini vur ötekine.
    önemli olan fiyatların uygun olması ve üründe bir sorun olduğu zaman arkasında durabilmesi.gerisi lafı güzaf.

• öncelikle biraz konu dışı olucak kusuruma bakmayın ama biraz önce optimumdan geldim ve
    ne yazıkki trafik bir felaket!!!
    zaten rezalet olan İstanbul trafiği Kozyatağı-Yenisahra hattında inanın tam bir kabusa dönmüş durumda
    adamlar alışveriş merkezini yaparken bunu düşünmüşler midir bilemiyorum ama
    özellikle o bölgede yaşayanlar için kabus dolu günler başladı sanırım....
    ileride ne olur bilemem ama şuan orası berbat durumda;
    ayrıca trafikta bulunduğum süre zarfında 2 ambulans gördüm ve umarım bir yakınımız veya biz,
    birgün onların içinde İstanbul trafiğinde ruhumuzu teslim etmeyiz....

• teknosada ps3 80 gb ve fıfa 2009 oyunu dahil 899 ytl idi ve stokları vardı isteyenler kaçırmasın.bi haber vereyim dedim
  • Alışveriş mantığımız da tuhaflaştı...

Bugün elime Mediamarkt ın broşürü geçti....İlk sayfada Nokia E 51 telefon ...444 ytl 3 taksit....

Bakalım fiyat nasılmış diyerek Vatan Bilgisyar ın sitesine baktım....

5 taksit 540 ytl
    12 taksit 587 ytl

Şimdi Bu fiyatlara bakarak E 51 özelliğinde bir telefona ihtiyacı olan vatandaş gider ..Mediamarkt tan alır.....Şimdi ...Mediamarkt büyük Electroworld küçük ... Teknosa Temiz.......Bimeks Parlak ....Bunlar bir ürünü almak isteyenleri neden ilgilendirsin ????

Sanırım açılışta ...sabah 06.00 da gidenler...yine E 51 örneğini vereyim....Bu ürünü 100 ytl na Yenisahra Mediamarkt tan alıp....Gidip Kadıköy de 2. elde 200 ytl na satma fırsatı bekleyenler. !!!!!!

Burada yazılan Mediamarkt fiyatları yaramaz...bu kampanya değil sızlanmaları ...bence....Yaaaa Bu herifler malları % 10 fiyatına satıp ...bize de helalinden bir ekmek yedirmiyor....ağlamasından başka bişey değil.!!!!!!

Aman yanlış anlaşılmasın...Mediamarkt ın avukatı değilim....Örneğin ..Bugün Bimeks ...Motorola K1 telefonu ...piyasanın yaklaşık yarı fiyatına satıyor...Ama olur mu ..o telefon yaramaz...o telefon dandik....10 ytl na filan satacak ki...biz de alıp götürelim... 25 -30 ytl na dükkanlara verip...3-5 kuruş ekmek yiyelim di mi ...akıllı ...zekiiiiii.....arkadaşlar.!!!!!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: CoMiSeR

@Archelot,

dostum tartışmak için değil de beni anlayacağına inarak bir kaç cümle yazmak istiyorumi
    bence ciro hereşy demek değil,
    şahsen ben çok basit bir örnek verdim, electoro da zaten 220 olan ürünü öve öve bitirilemeyen açılışta 220 küsüre veriyor mediamarkt,
    yurdum insanı da gerizekalı spastik mi spastik insanlara benzetilerek yapılmış mediamarkt katologlarına aldanıp gidip alıyor,
    hanslar manslar gibi reklam politikası ile, hele hele o atlet ile elinde poşetlerle çekilmiş fotoğraflar ve de daha basit fotoğraflarla süslü katologları ile,
    mediamarkt Türkiye ayağı benim gözümde basittir, o katologları bulup buraya koymak için uğraşmayacğaım zira ankaradaki açılışta oldukça tartışma konusu olmuştu,
    büyük firmadır orası ayrı, kaliteli firmadır electro dan onu da bilemeyiz ki sen verilerle konuşmuşsun electro kötüye gidio diye,
    ama tekrar bertekrar söyleyeyim bu Türkleri aşağılayan reklam politikası ve de genel itivari ile hesaplı olmayan açılış fiyatları devam ettiği sürece ben mediamarkta karşı olacağım,
    bilmeyen insanlar çabuk kanar bu mediamarkt a, hatta atleti ile elindeki poşetleri taşıyan genç çocuk komik bile gelir belki ama,
    bizim gibi burada bilinçli olarak takip eden kişiler hesaplı olmadıkça almıyorz, gerçi azınlıktayız ne yazık ki..

sürç-ü lisan ettiysem kusura bakma, naçizane içimden geçenlerdi..

Comiser sanırım bendeğilde başkası olsa daha ağır yazardın beni sevdiğinden kıyak geçmişsin
    Ama ben de seni severim aramızda polemik olmaz merak etme...

Şimdi en başta şunu söyliyim.Media Markt'ın Ankara Forum Açılış reklamlarını beğendin mi diye bana da sorarsan hayır beğenmedim.Ama o reklamı yapan da ALman değil.Almancı olarak tabir ettiğimiz , yıllarca orada yaşamış sonra Media Markt ile birlikte Türkiyeye gelmiş bir kızcağız.O reklamı da farklı düşünceler içinde Media markt konsepti içinde yapmaya çalışmış.O reklamda fotoğrafları olanlardan sakallı olan Merkezde çalışan bir arkadaş , poşetleri kaldıranda Bilgisayar Bölümü Departman Müdürü Nedim Abi ( I.T Takım Lideri) .

Media markt'ın Almanyadaki reklamları fiyatları gibi çok agresif.Mesela sloganı Ich Bin doch nicht Blöd yani Ben Salak Değilim !!! Türkiye'ye transfer yapılırken tabiki Türkiyeyi tanıdıkları düşünülerek Almancı tabir ettiğimiz Türklerden transfer yapıldı ama maalesef bazı konularda onların da kendi ülkelerini tam olarak tanıyamaması sorun oldu.Ben Nataşa reklamı dahil Media Marktın hiçbir reklamını beğenmedim şimdiye kadar.Ama daha iyi reklamların olacağında %100 eminim.Ayrıca bu reklamlarda yapılmak istenen şeyide anlıyorum kesinlikle Türkleri küçümsemek gibi bir amaç yok.Bu şirketin çok üst düzey yerlerinde birçok Türk çalışıyor ve senden benden çok daha fazla millyetçi bu insanlar emin ol.Bunun zerrisini hissetseler kıyamet kopar.

Media Markt kampanyasında ürünlerle ilgili burada okuduğum yorumlardan sonra gerçekten böylemi diye diğer mağazaları araştırdım.Notebook - PC - Monitör ve televizyonlarda (benim daha bilgili olduğum ürünler) rakiplerle arada %25 - %40 arası fark vardı.Diğer ürün gruplarında dahada fark olan ürünler olduğunu duydum arkadaşlardan...Senin dediğin ürünlerde haklı olabilirsin.Electroworld 1 tane HDD ve 1 tane flashdisk'te Media Marktı vurmuştur direk kabul ediyorum.Ama Electroworld açılış yaptığı birgün Media Markta gitme fırsatın oldu mu hiç bilmiyorum.Media markt direk tüm broşürdeki ürünleri vuruyor o gün.Electroworld mağaza açtığında git kontrol et diyicem ama bu saatten sonra zannetmiyorum yeni mağaza açacağını...

Türkiye'nin Media markt gibi firmalara ihtiyacı var.Vatan Bilgisayar'da , Bimeks'te hatta yabancı yatırımlı bir şirket olmasına rağmen Electroworld'de personele verilen değerin ne kadar düşük olduğunu ( maaş - özgürlük - yöneticilerin tutumları) bilfiil personellerinden duyman mümkün.Bu sektörde yüzlerce kişi tanıyorum ve içim acıyor.Bizim insana insan gibi muamele yapan , personeline olsun müşterisine olsun adam gibi davranan firmalara ihtiyacımız var.Bugün koskoca Sabancı holdingin Teknosasının personeline sunduklarını görseniz gerçekten üzülürsünüz duruma.Almandır yabancıdır gavurdur diye sevmediğiniz firma personeline değer veriyor , tedarikçisine değer veriyor , müşterisine değer veriyor.En basit örneğiyle firmanın CEO'susırtında kutu taşıyabiliyor destek için arkadaşlarına! Normalde firmayı padişah mantığıyla idare eden yöneticiler gördükten sonra bu beni şoke etmişti gerçekten...

Yanlışlar yok değil ama size garantisini veriyorumki Media Markt her ülkenin ihtiyacı olan ve her personelin hayalini kurduğu bir ortamı olan bir firma.Burada özellikle reklamlar konusundaki eleştirileri yapan herkesede çok teşekkürler.Emin olun bunlar ciddiye alınıyor ve ona göre hareket ediliyor.

Umarım bazı şeylerin kfanızda netleşmesini sağlayabilmişimdir.Teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: darkseed

quote:

Orjinalden alıntı: SeyfiBerk

arkadaslar acılıstaki kampanyalı olan 3 laptoptan da yığınla duruyor.Alacaklara duyurulur.bugun aksam ordaydım kimse almamıs resmen.

satamayınca yakında iyi bir kampanya yaparlar artık.

Dostum ya başka notebooklar karıştırıyorsun ya da başka bir durum var ama 500 tane stokta olan Asus notebıooktan bugün itibariyle 100 tane kalmıştı.Sanırım şu saatlerde 50 civarı kalmıştır ve garanti ediyorum yarın olmayacak !!!

Dediğim gibi fiyatlar yüksek diyen aynı ürünlere diğer firmalarda bir baksınlar. . .
  • Bu optimum alışveriş merkezi bomba gibi düştü anadolu yakasının trafiğine, inanılmaz bi trafik var, evime 5 dk yürümesinde olan bu ev açılmadan ben böyle bi trafiğe rastlamamıştım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.