Şimdi Ara

Nvidia'nın çift grafik işlemcili GeForce GTX 2xx X2 modeli Ocak ayında geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
4.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 200 serisi ekran kartlarına güç veren GT200 GPU'sunu 55nm üretim sürecine dahil etmeye hazırlanan Nvidia cephesinde çift grafik işlemcili yeni bir model çalışmasının bir süredir devam ettiği kulaktan kulağa dolaşıyordu. Hatta firmanın 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun çiftine sahip olacak GeForce GTX 260 X2 modelini de Aralık ayı içerisinde lanse edebileceği belirtiliyordu.

Firma cephesinden henüz resmi herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, beklenen çift grafik işlemcili yeni modelin Aralık ayı yerine yeni yıl ile birlikte önümüzdeki Ocak ayı içerisinde ringe çıkabileceği bildiriliyor. Nvidia'nın GeForce GTX 260 mı yoksa GeForce GTX 280 için mi çift grafik işlemcili yeni bir model hazırlayacağı henüz netlik kazanmış değil.

AMD-ATi'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeline cevap olarak performans liderliğini yeniden ele geçirecek yeni bir modeli, 40nm üretim sürecine geçmeden önce duyurmayı planlayan Nvidia, 55nm üretim sürecinin sağladığı güç tasarrufu ve maliyet avantajı ile SLI optimizasyonu gelişmiş, çift grafik işlemcili yeni bir model ile Ağustos ayında teslim ettiği liderlik koltuğunu rakibinden geri almayı hedefliyor.

• Nvida CEO'su şimdi bu kartı överse ben kesin söverim bu adama...
    İki ay önce cift GPU lu kartları yerden yere vuruyordu.
  • haber için teşekkürler
    nvidia
  • adamlar kendilerinin yalancıları oldu bu kadar da döneklik olmazki koskoca firmaya bak ...

bunların ceo sunuda hicbir yerde sahitlik filanda yaptırmamaları gerekir bence...
  • ne dönek şirket şu nvidia X2 yapamayınca yapamadım de yapana çamur atma bari.
  • hepinizi destekliyorum...
  • taklit kokuyor
  • vallahi ne derseniz deyin nvidia grafik işinin en iyi

ustası.

ve gpu ya yön veren 3dfx katilidir.

(halen elimde 1999 yılında çıkan asus v6800 geforge 256

ddr grafik kartını kullanıyorum hala taş gibi)

ayrıca ati directx'e (yani microsoft'a)destek verir nvidia

açıkkaynağa yani opengl'e destek verir.

o yüzden bir id software (ki John Carmack da opengl'e

destek verir)oyunu oynamak istiyorsanız paraya kıyıp

nvidia alacaksınız , paranızın tam karşılığı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nirvanha

vallahi ne derseniz deyin nvidia grafik işinin en iyi

ustası.

• Hangisi olursa olsun şimdilik x2 kartlara verilen para boşunadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Kasım 2008; 16:12:58 >
  • 4870x2 lerde iki GPU arasında doğrudan haberleşmeyi sağlıyacak side port bağlantısı vardı. Bu bağlantı daha sonradan yazılım yoluyla aktif edilecekti. Takip ettiğim kadarıyla bu bağlantı henüz aktif edilmedi. ATI nin GTX 2xx X2 (neçok x kullandım) ye cevabı bu portu açacak olan bir BigBang-ATI yazılım atağı olabilirmi ne dersiniz.
  • GT200b GPU'sunun fiyat performans konusunda iyi olmadığını hatırlıyorum, belik başarım konusunda iyi olabilr ama %15 altında başarımın hiç bir anlamı yok.

GT200b GPU'sunun X2 olması bana kalırsa başarımı zaten iyi olacaktır; enfazla %15=hd4870X2 "farazi düşüncemdir" ancak fiyat ne olacak sorun budur bence, fiyat performans eşitlerse ki bu çok zor birdurum, yani ya körler yada insanlarla dalga geçiyorlar.
    Çünki bir bakıma bindikleri dalı kesmek zorunda kalacaklar. GTX260, GTX280 bu karlarda indirime gitmeleri ve doğal olarak GTX2xx X2de fiyatını düşürmeleri gerekecek.
    SONUÇ OLARAK GTX2XX X2 doğuştan özürlü doğacak.
  • gx2 gibi yan yana 2 kart olacaksa fena ama sli yapılmış bir 55nm gtx280 e kimse hayır demez
  • quote:

Orjinalden alıntı: nirvanha

vallahi ne derseniz deyin nvidia grafik işinin en iyi

ustası.

sen de 6800 devrinde kalmışsın anlaşılan o olay tamamen değişti ati kartları quake warsda en hızlı kartlar

• Çarşı karışacak galiba yine
  • gereksiz ötesi bir kart x2 olayına atidede nvidiadada karşıyım insanların paralarını çöpe atmaları için yapmakdıkları şey yok
  • atinin çift gpuları her zaman teknoloji ve güç tüketimi açısından daha iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

gereksiz ötesi bir kart x2 olayına atidede nvidiadada karşıyım insanların paralarını çöpe atmaları için yapmakdıkları şey yok

anakart gerektirmeden sli yada crossfire yapmış oluyorlar daha ne olsun
  • yha bence dolar bu seviyedeyken hiç bişi almamalı
  • Yanlış mı görüyorum, kart tek pcbli mi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.