Şimdi Ara

USB 3.0 için spesifikasyon çalışmaları tamamlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel, HP, Microsoft, NEC, ST-NXP Wireless ve Texas Instruments gibi sektör devi firmalardan oluşan girişim grubu, çalışmaları uzunca bir süredir devam eden USB 3.0 spesifikasyonunun tamamladığını açıkladı.

Günümüz modern donanımlarınca yaygın olarak kullanılan USB 2.0 arabiriminin devamı olarak geliştirilen ve SuperSpeed USB olarak tanımlanan 3.0 spesifikasyonu 4.7Gbps'lik (USB 2.0'da 480Mb/s idi) veri aktarım hızı ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Geri dönük uyumluluğu da sahip olan USB 3.0 arabirimi için yapılan açıklamada ilk USB 3.0 kontrolcülerinin önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde, destek veren ilk tüketici ürünlerinin ise 2010 yılında hazır olacağı belirtildi.

• Maşallah hız 10 kat artmış
  • teroideeeeeeeeeeeee artimis 10 kat
  • Teori yada değil.. Sonuçta hdd yada ssd'lerin o zamana kadar o hiza ulaşabileceğini sanmıyorum.. Dolayısıyla saniyede 4.7gb hız görmemiz çok zor..
  • şimdiki usb 2.0 ı tam anlamıyla kullanamıyoruz ki 3.0 ı kullanalım...
  • niye kullanamadığımız kanısına vardın.
    Bence usb 3.0 ı çıkarmak için geç bile kaldılar.
    saniyede 60MB çok yavaş kalıyor.
    Özellikle harici diskten veri aktarırken
  • USB 2.0'ın teorik olarak saniyede 480 Mb/s (60 MB/s) hız sağlaması lazım. Ama bilmiyorum bu hızı görenleriniz var mı?

Benim en fazla görebildiğim 25 MB/s civarıdır.
  • MB/sn değildir o hızlar. Doğrusu:
    # USB 1.0 ve 1.1 : Hız 12 Mbit/sn (1.5 MBayt/sn)
    # USB 2.0 : Hız 480 Mbit/sn (60 MBayt/sn)
    # USB 3.0 : Hız 4,8 GBİT/SN (600 MBYTE/SN )
  • MB/sn değildir o hızlar. Doğrusu:
    # USB 1.0 ve 1.1 : Hız 12 Mbit/sn (1.5 MBayt/sn)
    # USB 2.0 : Hız 480 Mbit/sn (60 MBayt/sn)
    # USB 3.0 : Hız 4,8 GBİT/SN (600 MBYTE/SN )
  • keşke usb 2.0 60 mb hıza ulaşabilseydi.
    doğrusu 240 mbit tir. 1 usb hub ın hızı 480 mbit tir her hub da iki port vardır. yani bir port 240 mbit teorik bant genişliği sağlar bunun da ancak 192 mbit kadarı kullanılabilir. 1 tb lik harici disklerle 30 mb tan hızlı
    aktarım yapıldığını görmedim.
  • hdd ler yazma özürlü ise sen istersen USB 4.0 koy kaç yazar.
    bu external diskler USB 2.0 ın bant genişligini kullanmaktan aciz. Sadece flash bellekler ve SSD ler için hız getirisi olur, gerisi de hikayeden olur.
  • usb 3.0 anakartlarda çıkana kadar 1 yıl geçer.
  • aman chip in üzerine fan falan koymasınlarda.!
  • @mk2kill katılıyorum.
    Gerçekten iyi bir hız değeri ama öncelikle bu hızı tam olarak kullanabilecek aygıtların geliştirilmesi lazım yoksa istersen 100Gb/s yap bi manası yok.
  • biraz zaman alacak oturması ama logo guzel olmus :)
    birde romen rakamıyla III (3) YAPSAYMIS
    JİLETblue 3 gibi olurdu
  • 2010 yılında intelin 15ghz işlemci hedefi olduguna göre bence usb-3 ün yayınlanan yazıdaki performansı çok düşük geldi bana
  • siz 100 mbit lan ile 480!mbitlik usb hızlarını karşılaştırın. daha 100mbit çalışan harici disk yok kaldı ki usb 3 1 gbit i bile göremeyecektir reel olarak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.