Şimdi Ara

»» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.647
Cevap
58
Favori
816.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BEnim araçta alarm var kapılar otomatik alarm düğmesi ile açılıp kapanıyordu.
    Ama 2-3 aydan beri ön kapılar yarıda kalıp kapanmıyor elle kapatıyorum. Açarkende aynı şekilde bazen açılmıyor elle açmak zorunda kalıyorum. Arka kapılarda bir problem yok onlar sorunsuz açılıp kapanıyor. Ne yapmamız lazım bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

İyi akşamlar arkadaşlar.
    BEnim araçta alarm var kapılar otomatik alarm düğmesi ile açılıp kapanıyordu.
    Ama 2-3 aydan beri ön kapılar yarıda kalıp kapanmıyor elle kapatıyorum. Açarkende aynı şekilde bazen açılmıyor elle açmak zorunda kalıyorum. Arka kapılarda bir problem yok onlar sorunsuz açılıp kapanıyor. Ne yapmamız lazım bilgisi olan var mı?

alarm ile ilgili bir problem var sanırım.Yeteri kadar çektirmiyor olabilir.
  • benim araçta da adam sonradan alarm taktırmış ama anahtar üzerindeki tuşa bastığımda sadece dortlü yanıyor kapı kilitlenmiyor sorun ne olabılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanı aracın kendı anahtar kumandası kılıtlemıyor sonradan takılan kumanda çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Normalede kendi hoparlörleri fena sayılmaz. Teyp pioneer ile değiştirin. Farkı fark edeceksiniz :)

Ön kapılar 13cm, arka pazidotlar 16.5cm, Lastik sesi ise yumuşak lastikler daha az ses çıkarar diye düşünüyorum. Yumuşak lastik denince Michelin aklıma geliyor. Ben lassa kullanıyorum.

Panzidotları söktürürken Cam rezistans soketleri ne dikkat edin. elinizde kalabilir...

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Michelin evet araştırdım yumuşak ve güzel bir lastikmiş ama 'otoban lastiği' dedi lastikçiler o yüzden bulunduğum yere göre bana gelmez gibime geldi.Servise sordum bridgestone kullanıyorlarmış tabi tercih meselesi ama insan iyi olanını almak istiyor.Bende lassa yada goodyear almayı düşünüyorum ebat olarak:1.3 Admire 13'' jant için servis verisi 175/70 R13 ama seçmeli olarak şunu takabilirsin demiş 185/60 R14, 185/55 R15.Ben bu lastik işini anlamadım bilen arkadaşlar bi yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinar626 -- 20 Ekim 2014; 4:33:08 >

• D@rk34 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolasın şu lastik işini salı günü halletikten sonra hoparlör ve teyp işine el atacağım hepinizin yardım ve fikirlerini alacağım kısaca bir süre kafanızı ağrıtacağım yani iyi geceler
  • kadirates87 K kullanıcısına yanıt
    Aracı bende yeni aldım aynı sorun bende de var gibi bence gaz ayarı kısık gibi geldi az yaksın diye yapıyor ustalar bazen ama benzinde de öyle diyorsunuz baktırmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinar626 -- 20 Ekim 2014; 4:28:52 >
  • 2003 Model Accent Admire 1,5CRDİ GP şimdiye kadar sorunsuz kullandığım araç. Temizlikten sonra bir kaç fotoğraf..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 20 Ekim 2014; 10:06:01 >

• Merhaba arkadaslas bugun Uşak tan Karabük e geldim 623 km de toplam 110 tl lpg harcadim buda 0.176 kuruş yapiyor . ortalama hizim 90-110 km arasi mumkun olduguca diikatli kullandim sonuc nasil sizce

Bu arada teker ve jantlari degistirdim 185 60 r 14 aldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -EgeLi- -- 23 Ekim 2014; 22:13:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinar626

quote:

Normalede kendi hoparlörleri fena sayılmaz. Teyp pioneer ile değiştirin. Farkı fark edeceksiniz :)

Ön kapılar 13cm, arka pazidotlar 16.5cm, Lastik sesi ise yumuşak lastikler daha az ses çıkarar diye düşünüyorum. Yumuşak lastik denince Michelin aklıma geliyor. Ben lassa kullanıyorum.

Panzidotları söktürürken Cam rezistans soketleri ne dikkat edin. elinizde kalabilir...

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Michelin evet araştırdım yumuşak ve güzel bir lastikmiş ama 'otoban lastiği' dedi lastikçiler o yüzden bulunduğum yere göre bana gelmez gibime geldi.Servise sordum bridgestone kullanıyorlarmış tabi tercih meselesi ama insan iyi olanını almak istiyor.Bende lassa yada goodyear almayı düşünüyorum ebat olarak:1.3 Admire 13'' jant için servis verisi 175/70 R13 ama seçmeli olarak şunu takabilirsin demiş 185/60 R14, 185/55 R15.Ben bu lastik işini anlamadım bilen arkadaşlar bi yardımcı olur musunuz ?

Kardes ben araci alali 2 hafta oldu aldigimda ayaginda 195 50 r15 vardi surtme falan fistik yasamadim bulindugum yer de yol dalgali ve yol yapim falan var baya kotu surtme olmadi ama agir geldidigini yenileri taktirinca gormus oldum yakiti artirmadin anlami yok gunumuz sartlarini ve yakit fiyatlatlarini dusundugumuzde ama en nihayetinde tercih meselesi zevkler degiskenlik gosterir onveki jantlarla bir gram esnemiyordu ama yeni lastikleri takinca kus gibi oldu arac snki yakitim dustu konforum artti ben cok baktim arastirdim degistirme konusunda kararsiz kaldim en ssonunda degistirdim mutlu oldum boyle yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: -EgeLi-

Merhaba arkadaslas bugun Uşak tan Karabük e geldim 623 km de toplam 110 tl lpg harcadim buda 0.176 kuruş yapiyor . ortalama hizim 90-110 km arasi mumkun olduguca diikatli kullandim sonuc nasil sizce

Bu arada teker ve jantlari degistirdim 185 60 r 14 aldim

Sonuç gayet mükemmel bence güle güle kullanın Lastiklerinizde hayırlı olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dinar626

quote:

Kardes ben araci alali 2 hafta oldu aldigimda ayaginda 195 50 r15 vardi surtme falan fistik yasamadim bulindugum yer de yol dalgali ve yol yapim falan var baya kotu surtme olmadi ama agir geldidigini yenileri taktirinca gormus oldum yakiti artirmadin anlami yok gunumuz sartlarini ve yakit fiyatlatlarini dusundugumuzde ama en nihayetinde tercih meselesi zevkler degiskenlik gosterir onveki jantlarla bir gram esnemiyordu ama yeni lastikleri takinca kus gibi oldu arac snki yakitim dustu konforum artti ben cok baktim arastirdim degistirme konusunda kararsiz kaldim en ssonunda degistirdim mutlu oldum boyle yani...

Öyle olur aslında herşeyin orjinal hali güzel :)

• Arkadaslar bwnim araca onceki sahibi alarm taktirmis ama merkezi kilit var orjinalden. Anahtardan kilitlemiyor sadece aciyor ama kilitlemek icin bastigimda sinyal gidiyor.

Ama kilitlemeyi sonradan takilan kumanda ile yapiyorum ve anahtari kontaga taktigimda kapidaki kilitler tik tik tik Yapiyor 3 5 kez ne oldugunu anlamadim yedek anahtar da ayni sey oluyor.

bu durum normal degil sanirsam sikinti ne olabilir .

birde gogusteki saat hep yanlis gosteriyor servis saat bozulmus olabilir biz yapmiyoruz sanayide yaptira bilirsin dedi ( bu cumleyi servisin soylemesi de garip geldi)

• quote:

Arkadaslar bwnim araca onceki sahibi alarm taktirmis ama merkezi kilit var orjinalden. Anahtardan kilitlemiyor sadece aciyor ama kilitlemek icin bastigimda sinyal gidiyor.

Ama kilitlemeyi sonradan takilan kumanda ile yapiyorum ve anahtari kontaga taktigimda kapidaki kilitler tik tik tik Yapiyor 3 5 kez ne oldugunu anlamadim yedek anahtar da ayni sey oluyor.

birde gogusteki saat hep yanlis gosteriyor servis saat bozulmus olabilir biz yapmiyoruz sanayide yaptira bilirsin dedi ( bu cumleyi servisin soylemesi de garip geldi)

saat tamirini yapmıyorlar serviste direk değiştiriyorlar onun için öyle demişlerdir :)

Kilit konusunda alarm da bi sıkıntı var sanırım göstermekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rk34

quote:

Arkadaslar bwnim araca onceki sahibi alarm taktirmis ama merkezi kilit var orjinalden. Anahtardan kilitlemiyor sadece aciyor ama kilitlemek icin bastigimda sinyal gidiyor.

saat tamirini yapmıyorlar serviste direk değiştiriyorlar onun için öyle demişlerdir :)

Isin kotusu degisimide disarda yaptiracaksin dedi degisimi biz yapmiyoruz dediler

• quote:

quote:

quote:

Isin kotusu degisimide disarda yaptiracaksin dedi degisimi biz yapmiyoruz dediler

Yok hyundai yetkili servisinde saat satılıyordu fiyatı yüksekti ben öyle hatıelıyorum başka servise sormakta fayda var.

• Usak ta tek servis var oda oyle dedi a RT yik disarda yaptiracam fiyati hakkinda bilginiz varmi

bugunde egzozum delindi sinirlerim bozuldu iyice .
    kaynak nekadara yaparlar pahalimidir orta kisimlardan ses geliyor. Ins degisim gerekmez

• quote:

Usak ta tek servis var oda oyle dedi a RT yik disarda yaptiracam fiyati hakkinda bilginiz varmi

bugunde egzozum delindi sinirlerim bozuldu iyice .
    kaynak nekadara yaparlar pahalimidir orta kisimlardan ses geliyor. Ins degisim gerekmez

pek masraf yaratacağını sanmıyorum egzozcu halleder onu da saatin 0 orjinali 200 lira civarındaydı sanırım yanlış hatırlamıyorsam tabi.İyi bir elektrikçi bulabilirseniz uygun fiyata tamir olabilir heralde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sesu12

Bende o farları far ısıtma sanıyordum ya. Acemilik kötü birşey işte :)

4 lünün solundaki reziztans düğmesi de eğer aynalarınız elektrikliyse aynalardaki buharı da alır arka cam ile birlikte.

Tekrar merhaba arkadaslar
    karabukte yagmur vardi bugun arka cam rezistansi actim ust kismini cozuyor alt kismi kaliyor temassizlik var sanirsam ne yapmak lazim

ayrica aynalar elektrikli ama aynalari kurutmadi ayni yerden mi kaynaklaniyor sorunum

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sesu12

Bende o farları far ısıtma sanıyordum ya. Acemilik kötü birşey işte :)

4 lünün solundaki reziztans düğmesi de eğer aynalarınız elektrikliyse aynalardaki buharı da alır arka cam ile birlikte.

Tekrar merhaba arkadaslar
    karabukte yagmur vardi bugun arka cam rezistansi actim ust kismini cozuyor alt kismi kaliyor temassizlik var sanirsam ne yapmak lazim

ayrica aynalar elektrikli ama aynalari kurutmadi ayni yerden mi kaynaklaniyor sorunum

aynaların buharı gidiyor da damlacıkları kurutması zaman alıyor.arka cam rezistansı için üstleri açıyor altları açmıyorsa ilk olarak köşelerdeki bağlantılara bakın olmassa bir kopukluk vardır camdaki çizgileri takip edin bir boşluk varsa tamamlayın genelde komple camı değiştirmeyi teklif ediyorlar onun için ama iletken cam boyası oluyor bunlar için maskeleme yaparak ondan sürerseniz sorununuz hallolacaktır.

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.