Şimdi Ara

Internet Download Manager [IDM] Kullanma Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
11
Favori
227.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: erdalonline

Ana indirme kuyruğu ile senkronizasyon kuyruğu arasında ne fark var?

"İş Düzenle" kısmında ki bir kaç ayarları değişik.
    Başka bir özellikleri yok.
  • Arkadaşlar biliyorsunuz idm nin free versiyonu sadece 30 günlük. Sonra ücret ödeyerek lisans almanız gerekiyor.

Lisans alacak durumu olmayanlar için portable tavsiye edebilirim yalnız güncelleme yapmayın.

İndirmek isteyenler;

http://rapid-share.com/files/168864697/Portable_IDM_5.9.rar (tireyi kaldırın)
  • darkpower2000 kullanıcısına yanıt
    Selam beyler uzun zamandir idm kullanıyorum yaklasık 1 aydır indirmek istediğim dosyaları ts olarak indirme seceneği geliyor bunun sebebini bilen var mı?
  • Linkleri topluca IDM'e almak?

Bulduğumuz linkleri yeni bir not defteri metni oluştururak, burada toplayalım.

:: Özgün Bilgi::
    Bu sistemi pek kimse bilmez. Ben kendim deneyerek buldum.
    Belki de ilk kez burada duyuyor olabilirsiniz, bilemiyorum.

Tam açılımlı link olarak verilmemiş olan linkleri IDM'e nasıl ekleyeyebiliriz? (Yukarıda ki şekil gibi)

Normal bir Vbulletin forumdan linkleri tek, tek eklemek yerine liste yaptığımız metnin içine almak için şu yöntemi uyguluyoruz.

Linkleri gördüğünüz sayfa da birinci mesajdan alıntı yapın. Aynen altta ki gibi bir görüntü oluşması gerekiyor.

"[URL]" uzantılı oldukları için bunları teker, teker eklememiz gerekiyor normal şartlarda.
    Ama dediğim gibi "Alıntı" tuşuna basıp, bu linkleri İlk başladığı yerden son partına kadar seçiyoruz.
    Bu işlem sonucunda büyük bir kolaylık sağlamış oluyoruz ve artık o linkleri de metnimiz içine alabiliriz.

Sıra geldi linklerimizi IDM'e almaya.
    Bunun için işlem sıramız.

Görevler > Al > Text Dosyadan

Tamam diyoruz ve linklerimiz artık IDM'e eklendi.

Sıralı olarak download yapmak?

Bunun için önce "Yeni Kuyruk" oluşturacağız.
    Solda ki menüden; "Kuyruklar" yazısı üzerinde sağ tuş ardından "Yeni Kuyruk Oluştur" diyoruz.
    Bir isim giriyoruz ve kendi isteğinize göre ayarlarınızı yaptıktan sonra (ben ayar yapmıyorum) "Tamam" diyoruz.

Linklerimizi yeni kuyruğumuza eklemek?

Linklerimizi seçiyoruz, Sağ tuş > Kuyruğa Ekle (Taşı) > Yeni Oluşturduğunuz Kuyruk (Benim ki "Karışık Linkler")

Sıralı downloadımızı başlatmak?

Üst menüden, "İş Düzenle" ye basıyoruz. Karşımıza çıkan menüden.

Üst tarafta "İndirme Eş Zamanlı Dosyalar" bölümü aynı anda indirilecek dosya sayısını belirler.

Sol taraftan Kuyruğumuzu seçip, "Başlat" diyoruz.
    Ve böylelikle IDM'de downloadımız başlamış bulunmaktadır.

Her türlü sorularınızı bekliyorum. En çok toplu indirme sorulduğu için önce bunu anlattım.
    İsteklere göre bütün kullanımları ekleyebilirim.

Saygılarımla.

• Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

Teşekkürler.

+1 işime yaradı
  • Sağol Gny de bana "Bu Video Dosyasını İndir" butonunun Opera'da olması lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtbrc6378

Sağol Gny de bana "Bu Video Dosyasını İndir" butonunun Opera'da olması lazım...

Maalesef ki IDM Opera'da tam entegre olarak çalışmıyor.
    Örn: "Bütün linkleri indir" seçeneği de Opera'da çalışmıyor. Umudumuz ilerki versiyonlarda düzeltilmesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

quote:

Orjinalden alıntı: mrtbrc6378

Sağol Gny de bana "Bu Video Dosyasını İndir" butonunun Opera'da olması lazım...

Maalesef ki IDM Opera'da tam entegre olarak çalışmıyor.
    Örn: "Bütün linkleri indir" seçeneği de Opera'da çalışmıyor. Umudumuz ilerki versiyonlarda düzeltilmesi.

Pc kapalıyken de modemi kullanarak download yapabiliyor mu ?

• Teşekkürler. premium alınca işimize yarar.
  • Ellerine saglık
  • Teşekkürler.
  • Yardımcı olabildiysek, ne mutlu.
  • Ana indirme kuyruğu ile senkronizasyon kuyruğu arasında ne fark var?
  • Ana indirme kuyruğu inen dosyalar siliniyor listeden. Senkronizasyon silinmiyor.
  • Rsfind eklentisi ile sayfadaki tüm rapidshare linklerini bulup istediğim linkleri bir tuşla kopyalıyorum ve rapgetede yapıştıyorum.hepsi bu.
    IDM'den daha hızlı galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Layblood

Rsfind eklentisi ile sayfadaki tüm**** linklerini bulup istediğim linkleri bir tuşla kopyalıyorum ve rapgetede yapıştıyorum.hepsi bu.
    IDM'den daha hızlı galiba

Dediğiniz program IDM ile entegre ise mükemmel olur.
  • download manager rapid linkini htm olarak indirdikten sonra linke yönelmiyor.not defteri açılıyor.ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.
  • Tesekkurler, cok isime yarıyor
  • IDM en sevdiğim indirme yöneticisi ama günümüz de rapidshare dışında download linki verilmez oldu. Durum böyle olunca üyelik sahibi olmazsanız IDM nin hiç bir esprisi kalmıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.