Şimdi Ara

Internet Download Manager [IDM] Kullanma Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
11
Favori
227.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bulduğumuz linkleri yeni bir not defteri metni oluştururak, burada toplayalım.

:: Özgün Bilgi::
    Bu sistemi pek kimse bilmez. Ben kendim deneyerek buldum.
    Belki de ilk kez burada duyuyor olabilirsiniz, bilemiyorum.

Tam açılımlı link olarak verilmemiş olan linkleri IDM'e nasıl ekleyeyebiliriz? (Yukarıda ki şekil gibi)

Normal bir Vbulletin forumdan linkleri tek, tek eklemek yerine liste yaptığımız metnin içine almak için şu yöntemi uyguluyoruz.

Linkleri gördüğünüz sayfa da birinci mesajdan alıntı yapın. Aynen altta ki gibi bir görüntü oluşması gerekiyor.

"[URL]" uzantılı oldukları için bunları teker, teker eklememiz gerekiyor normal şartlarda.
    Ama dediğim gibi "Alıntı" tuşuna basıp, bu linkleri İlk başladığı yerden son partına kadar seçiyoruz.
    Bu işlem sonucunda büyük bir kolaylık sağlamış oluyoruz ve artık o linkleri de metnimiz içine alabiliriz.

Sıra geldi linklerimizi IDM'e almaya.
    Bunun için işlem sıramız.

Görevler > Al > Text Dosyadan

Tamam diyoruz ve linklerimiz artık IDM'e eklendi.

Sıralı olarak download yapmak?

Bunun için önce "Yeni Kuyruk" oluşturacağız.
    Solda ki menüden; "Kuyruklar" yazısı üzerinde sağ tuş ardından "Yeni Kuyruk Oluştur" diyoruz.
    Bir isim giriyoruz ve kendi isteğinize göre ayarlarınızı yaptıktan sonra (ben ayar yapmıyorum) "Tamam" diyoruz.

Linklerimizi yeni kuyruğumuza eklemek?

Linklerimizi seçiyoruz, Sağ tuş > Kuyruğa Ekle (Taşı) > Yeni Oluşturduğunuz Kuyruk (Benim ki "Karışık Linkler")

Sıralı downloadımızı başlatmak?

Üst menüden, "İş Düzenle" ye basıyoruz. Karşımıza çıkan menüden.

Üst tarafta "İndirme Eş Zamanlı Dosyalar" bölümü aynı anda indirilecek dosya sayısını belirler.

Sol taraftan Kuyruğumuzu seçip, "Başlat" diyoruz.
    Ve böylelikle IDM'de downloadımız başlamış bulunmaktadır.

Her türlü sorularınızı bekliyorum. En çok toplu indirme sorulduğu için önce bunu anlattım.
    İsteklere göre bütün kullanımları ekleyebilirim.

Saygılarımla.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

quote:

Orjinalden alıntı: huzur sokağı

download manager rapid linkini htm olarak indirdikten sonra linke yönelmiyor.not defteri açılıyor.ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.

Pm'de atmışsınız, cevapladım.

bn de linkleri txt dosyası na aşagıdakı gibi kaydettım adımları uyguladım;

http://rapidshare.com/files/163838617/T_S_T_P_2_DVDrip_2008_HitDivX.com.part1.rar.htm
    http://rapidshare.com/files/163838787/T_S_T_P_2_DVDrip_2008_HitDivX.com.part2.rar.htm

fakat yukelme yaparken sdc 12.35 kb indiriyo direk 100 mb olarak gormuyo acaba nerede yanlış var yenı premıumlu oldum da :) şimdiden tesekkurler...

• Arkadaşlar biliyorsunuz idm nin free versiyonu sadece 30 günlük. Sonra ücret ödeyerek lisans almanız gerekiyor.

Lisans alacak durumu olmayanlar için portable tavsiye edebilirim yalnız güncelleme yapmayın.

İndirmek isteyenler;

http://rapid-share.com/files/168864697/Portable_IDM_5.9.rar (tireyi kaldırın)
  • najaggurler güzel paylaşım bende ne zamandır idm indirme linki arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: atheet

benim sorunum ise kuyrukları silme acaba bu işlemi nasıl yapıyoruz baktım ama bulamadım

İndirilen dosyaları elle teker teker seçip yada ctrl+a ile hepsini seçip 'delete'e basarak silebilirsiniz.

---

Bu arada aranızda otomatik güncelleştirmeleri kapatmak isteyenler var mı bilmiyorum ama ben kapattım şu şekil;

varsayılan:
    C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasını not defteri ile birlikte açın ve metnin en altına şu adresleri yapıştırın:

127.0.0.1 tonec.com 
    127.0.0.1 www.tonec.com
    127.0.0.1 registeridm.com
    127.0.0.1 www.registeridm.com
    127.0.0.1 secure.registeridm.com
    127.0.0.1 internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 secure.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror2.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror3.internetdownloadmanager.com

kaydet deyin ve çıkın. Artık otomatik güncelleştirme derdinden kurtuldunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuN4TiC -- 23 Ocak 2012; 22:16:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LunaticYsf

quote:

Orijinalden alıntı: atheet

benim sorunum ise kuyrukları silme acaba bu işlemi nasıl yapıyoruz baktım ama bulamadım

İndirilen dosyaları elle teker teker seçip yada ctrl+a ile hepsini seçip 'delete'e basarak silebilirsiniz.

---

Bu arada aranızda otomatik güncelleştirmeleri kapatmak isteyenler var mı bilmiyorum ama ben kapattım şu şekil;

varsayılan:
    C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasını not defteri ile birlikte açın ve metnin en altına şu adresleri yapıştırın:

127.0.0.1 tonec.com 
    127.0.0.1 www.tonec.com
    127.0.0.1 registeridm.com
    127.0.0.1 www.registeridm.com
    127.0.0.1 secure.registeridm.com
    127.0.0.1 internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 secure.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror2.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 mirror3.internetdownloadmanager.com

kaydet deyin ve çıkın. Artık otomatik güncelleştirme derdinden kurtuldunuz

yok benim yapmaya çalıştığım yukarıda kurğu başlat kuruğu durdur yerlerinde silmek dosyaları silmek değil

• Arkadaşlar İdm> ayarlar > gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesi kullan bututonuna tıkladım anda base filtering engine yazan bi hata vaerıyor arastırdım cozumu bazı arkadaslar bulmus.

base filtering engine = temel filtreleme motoru vs altyapısı herneyse bu seçenek bende çıkmı sebep ne olabılır arkadaslar.

chrome da çalıstırmak ıstıyorum

Hata ardın idm kendı sitesine yolluyo anlatılmıs nasıl yapılacagı çözümü fakat dediğim gibi bende temel filtreleme alt yapısı diye bir secenek yok...

http://www.internetdownloadmanager.com/register/new_faq/enableBFE.html

yardımlarınızı beklıyoum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mlyk

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

arkadaşlar idm elektrik kesintisi olduğunda kaldığı yerden devam etmesi gerekmiyor mu? ben dün bi dosya indirirken elektrik gitti. idm yi açtım ve devam et dedim, indirme oranı %90 lardayken % 80 lerden devam etmeye başladı... bu sorunu yaşayan var mı normal mi?

idm nin hız göstergesine ve yüzdelik göstergesine pek güvenmeyin. yüzde 90 la gösterip hızınızı son seviye gibi yansıtıyor ancak yüzde 10 a varan yanlışlık var.

hangi formatta olduğunu bilsem videoların bi çaresine bakıcam da onu da bilmiyorum pc video indirme programı kaynıyo her video formatını indirebilen bi program biliyo musunuz :)

www.webhatti.com/yazilim-genel/613928-google-chrome-ile-izlediginiz-videoyu-indirin.html

blog.tamindir.com/firefox-video-indirme-eklentileri_417/

Ikisini deneyin belki uyar. Yanlız site izin vermez ise hiç birşey yapılmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün IDM ile dosya indirmeye başladım fakat ne indirirsem dosyanın bir kısmından sonra hata veriyor.Hata şu:

IDM started to download the file from the beginning since data was corrupted because newly received data did not match the same data downloader earlier.

Do you want to red about possible reasons of data corruption?

Diye bir hata veriyor.Bunu internetten araştırdım hiçbi şey yazmıyordu.Çözümü nedir bunun dosya indiremiyorum

EDİT:Resim eklendi.

• Slm arkadaşlar ben de çok uzun süredir idm kullanıyorum şimdiye kadar bi sorunum yoktu ama bikaç gündür şu videoyu indirmeye çalışıyorum flv olarak görüyor ama indiremiyor. Kb lık dosya indiriyor.. Benim için önemli bir video bu. Yardım ederseniz sevinirim.
  • Internet Download Manager 6.15 Build 15 Final
    https://hotfile.com/dl/225620170/c57...Final.rar.html
  • Arkadaşlar cevap biraz geç oldu sanırım ama.Ben çok basit bir çözüm buldum.

Bu Link ten programı (Avant Browser) indirin... =http://www.gezginler.net/indir/v/406/

Programı indirdikten sonra açın ve google açın.
    Google dan ne indirmek istiyorsanız açın.(Tabi O sırada IDM açık olacak)
    videoyu/filmi vs. başlattıktan birkaç saniye sonra izlediğiniz videonun sağ üst köşesinde indirme butonu her türlü çıkacaktır.

Yardımım buraya kadar başka bir sorunla karşılaşırsanız sormanız yeterli arkadaşlar.

• Arkadaşlar dizimi şuradan 1080p olarak indirmek istiyorum indirme seçeneği gelmiyor hep 1080p'li olan oynatıcıda hem VK'da.
    http://www.dizibox.org/game-of-thrones-5-sezon-3-bolum-izle/2/
    Eskiden her videoyu indirirdim şimdi sadece bazılarını indirebiliyorum. Sürüm mü yükseltmem gerek. 6.10 sürümü var bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8DDC600D -- 27 Nisan 2015; 23:58:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Arkadaşlar dizimi şuradan 1080p olarak indirmek istiyorum indirme seçeneği gelmiyor hep 1080p'li olan oynatıcıda hem VK'da.
    http://www.dizibox.org/game-of-thrones-5-sezon-3-bolum-izle/2/
    Eskiden her videoyu indirirdim şimdi sadece bazılarını indirebiliyorum. Sürüm mü yükseltmem gerek. 6.10 sürümü var bende.

6.23 sürümüne geçtim. Çatır çatır indiriyor tüm videoları. Bayılıyorum bu programa yav

• zaman ayarı yapıyorum ancak gece 02:00'de indirme başlasın istiyorum tam tersi gece o saatte kapanıyor /uyutuyor neden böyle oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 27 Mayıs 2017; 22:40:42 >
  • Merhaba donannimhaber ailesi internet download manager kurulum içeriğimi linke tıklayarak izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=etzg0YR9CtY&t=129s
  • Evet virüssüz bir şekilde idm trial reset dosyası bulunuyor. Her ayda 1 dosyası çalıştırıyorum. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.