Şimdi Ara

614C için Kırılmış Rom Güncelleyicisi Buyrun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP Ipaq 614c için Hp ne yazık ki Türkiye'de satılan cihazlar için bir güncelleme yayınlamadı. En son gördüğüm kadarıyla 22 Temmuz 2008 Tarihli bir güncellemesi var gibi. Lakin o güncelleme de dil olarak İngilizce(uluslararası) seçildiğinde gözüküyor ve bizim cihazımıza romu ingilizce değil diye ki cihaz ingilizce :) - yüklenmiyor. Yaptığım araştırmada işin püf noktasının "ROMUpdate.dll" dosyasında asklı olduğunu gördüm. Yaptığım araştırmalar sonucunda kırılmış bir ROMUpdate.dll dosyası buldum.İzlediğim Adımlar:

1) HP'nin sitesinden bu cihaza ait İngilizce(uluslararası) rom dosyasını indirdim.(sp40097.exe, 53.1 MB)
    2) İndirdiğim dosyayı winrar ile bir klasöre çıkarttım.
    3) Kırılmış "ROMUpdate.dll" dosyasını klasöre kopyaladım.
    4)"hpRUU.exe" dosyasına tıklayarak kurlumu başlattım.
    5)İşlem sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Daha önce gelen romun dili uyumsuz diye bir uyarı olmadan güncellemeyi cihaza kurdum.

Bu sayede cihazın yeni bilgileri:,

ROM Date: jun212008 (burasıda önceden 31mar gibi birşeydi)
    Rom Revision: MP-1.01.04(burası da değişti)
    Os Revision : 6
    Bootloader Version: MP-1.01.05 (eskiden 1.0.0.4 idi)
    XIP Version : 1.0.0.0
    Radio Firmware : M-MP-0088 (eskiden 0.81 di)

Güncellemeden sonra cihazın serinumarasında yada id bilgilerinde bir sıkıntı olmadı. Özelliklerine baktığımda dil hala Turkish olarak gözüküyor.
    Sanırım diğer rom güncellemelerinidebu kırılmış dll dosyası sayesinde hp nin kendi romupdater programı işle yapabiliriz gibi geliyor. Alternatif romları denemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Bu arada bütün bu işlemin sorumluluğu yapan kişiye aittir.

Kırılmış Dll dosyası:http://rapid-share.com/files/164332706/ROMUpdate.dll

Ekleme: Ufak bir ekleme bu güncellemeden sonra Türkçe XT9 kaybolmakta. Fakat onun için de bir çözüm mevcut. Güncel olan "HP 614c Denendi" Başlığına Bakın. Orada bir arkadaşımız türkçe dosyalarını paylaşmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muuzoo -- 25 Aralık 2008; 16:06:51 >

• ahah
    muhteşem. şuan telefonum update ediliyor :D

süper bilgiymiş. teşekkürler.
  • Aynı yöntemle bende güncelledim :) Sırf sizin cihazınız TR versiyon dediği için güzelim güncel ROM'u yükleyemiyordum. Çok iyi oldu, çok teşekkürler. Sonuçta en güncel resmi ROM u kullanmak lazım :D
  • Ufak bir ekleme bu güncellemeden sonra Türkçe XT9 kaybolmakta. Fakat onun için de bir çözüm mevcut. Güncel olan "HP 614c Denendi" Başlığına Bakın. Orada bir arkadaşımız türkçe dosyalarını paylaşmıştı.
  • Evet ben de muuzoo arkadaşımın bahsettiği yöntemle XT9 olayını çözdüm. Başarılı.
  • arkadaşlar ben cihazımı Türkçeleştiremedim. cddeki yazılım kuruluyor, lakin cihaz İngilizce kalmaya devam ediyor :)

Gerçi İngilizce olarak da kullanabilirim. Ancak klavye ayarları Türkçe olsa güzel olurdu :)
  • Bir arkadaş o cd'deki yazılımın autorun'dan değil de direk setup'ından kurulması gerektiğini aksi taktirde kurulumda sorun çıktığını söylemişti. Bana çok mantıklı gelmedi ama belki bilgi işinize yarar. Denemekten zarar çıkmaz.
  • İlginçtir bu ROM update dll.dosyasını kullanarak update işlemi başarılı olmadı yine. Yapna arkadaşlar XP'de mi yaptılar? Vista'nın klasik huysuzluğu da muhtemel sorunlar arasında olabilir...
  • Ben vista 64 bitte yükledim bugün...önce bitmesine yakın hata verdi yüklenmedi tekrar yeniden başlattım ikincide yüklendi...
    quote:

Orjinalden alıntı: El Fuego

İlginçtir bu ROM update dll.dosyasını kullanarak update işlemi başarılı olmadı yine. Yapna arkadaşlar XP'de mi yaptılar? Vista'nın klasik huysuzluğu da muhtemel sorunlar arasında olabilir...
  • Ben Vista 32 bit'te yükledim.
    quote:

İlginçtir bu ROM update dll.dosyasını kullanarak update işlemi başarılı olmadı yine. Yapna arkadaşlar XP'de mi yaptılar? Vista'nın klasik huysuzluğu da muhtemel sorunlar arasında olabilir...
  • Windows XP Home Edition SP3'te sorunsuz şekilde yüklemeyi ilk seferinde tamamladım. Dünden bari stabil bir şekilde kullanıyorum. Bu arada daha 5 günlük bir kullanıcı olarak pil süreleri hakkında deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bu cihazı çok isteyerek aldım ama çok kullanmadığım halde (wi-fi, gps, bluetooth) 1-1,5 gün şarjı gidiyor. Genellikle piller 3-5 şarjdan sonra kendine gelir, acaba ilerleyen günlerde şarj durumum ne olacak? Sizlerden deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
  • Ben wi-fi, gps, bluetooth kullanmayınca 2.5 gün civarında gidiyor. Bu iyi bir süre aslında.

PC ortamında üst sürüm windows her zaman daha fazla sistem gereksinimi duyar ve daha yavaş çalışır ama pda'larda durum her nedense tam tersi. Daha yeni bir rom yükleyince cihaz daha hızlı çalışıyor. :D
  • Teşekkür ederim hocam, sağolasın. Bana da 2-3 günlük kullanım yeter aslında. Ama 1-1,5 günde şarjı bitince şaşırdım.

En güncel ROM'u yükledim, pilde birkaç şarjdan sonra kendine gelecek bakalım ne civarda dayanacak..

En güncel ROM'u herkesin yüklemesini tavsiye ederim. Çünkü elimizde resmi bir 6.1 ROM'u malesef yok, bari 6.0'ın en güncel resmi ROM'unu kullanalım.
  • quote:

Windows XP Professional SP3 'te yükleme yaptım ve bir sıkıntı olmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.