Şimdi Ara

DFI hız aşırtmacılar için hazırladığı X58 yonga setli anakartını gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız aşırtma tutkunları ve performans meraklıları için anakartlar hazırlayan DFI hemen her yeni modeliyle ses getirmeyi başarıyor. Intel'in Nehalem platformuna yönelik te çalışmalar yapan firma, LGA1366 formundaki Core i7 işlemcileri için hazırladığı X58 yonga setli yeni anakartlarını önümüzdeki günlerde kullanıma sunmayı planlıyor. Firmanın LanParty UT serisi dahilinde hazırladığı X58-T3EH8 modeli görücüye çıktı.

Yeni nesil anakartlarında yer verdiği soğutucular için son dönemde konusunda uzman firmalardan biri olan Thermalright ile yakın ilişki içerisinde olan firmanın X58 yonga setli anakartı da soğutucu tasarımıyla dikkat çekiyor. Daha yüksek performans için yine kasa dışına konumlandırılan ek bir modülün yer aldığı soğutucuda özelleikle giriş çıkış birimlerinin olduğu kısımdaki büyük ısı emici dikkatlerden kaçmıyor.

DFI'ın yeni anakartı Intel'in X58+ICH10R yonga setini kullanıyor ve LGA1366 formundaki Core i7 işlemcilerine destek veriyor. Yani Intel, Bloomfiled serisini yeni modeller ile geliştirene kadar anakart sadece Core i7 920, 940 ve Extreme Edition işlemcileriyle kullanılabilecek. Altı adet DIMM slotuna sahip olan ve 24GB'a kadar yüksek hızda DDR3 bellek desteği sunan anakart, katı kapasitörleriyle de dikkat çekiyor.

Firmanın hemen her yeni anakartında olduğu gibi UV duyarlı komponentlere sahip olan anakart, modifikasyon tutkunları ve şeffaf panelli kasa sahipleri için özellikle loş ortamlarda yine görsel farklılık sunmayı hedefliyor. Kuzey ve güney köprüsü pasif soğutma ile desteklenen yeni model DFI'dan beklendiği üzere dijital güç tasarımıyla birlikte geliyor ve hız aşırtmacılara özel ekstra özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Dijital güç tasarımına sahip olan anakartın daha yüksek hız aşırtma başarımı için ciddi opsiyonlar sunacağı söylenen gelişmiş bir BIOS menüsüne sahip olduğu belirtiliyor. Kart üstü güç ve reset butonlarına sahip olan LanParty UT X58-T3EH8, Debug LED fonksiyonunda sahip. Çoklu ekran kartı kurulumlarına olanak tanıyan anakart hem Crossfire X hem de 3 yollu SLI desteği sunabiliyor.

PCIe 2.0 spesifikasyonuyla uyumlu olan ve 3x PCIe x16 slotuna sahip olan yeni model üzerinde ayrıca ik iadet PCI ve bir PCIe x4 slotu bulunuyor. Farklı RAID konfigürasyonlarına destek veren 8x SATA-II konnektörüyle donatılan DFI'ın yeni anakart, gigabit ethernet, 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği ve kullanıma hazır çok sayıdaUSB 2.0 konnektörü gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Peki DFI'ın özellikle hız aşırtmacılar tarafından merakla beklenen yeni modeli ne zaman gelecek? Öncelikle şunu belirtelim DFI, Intel'in X58 yonga setini kullanan 3 yeni model üzerinde çalışıyor ki bu modeller, DFI LanParty LP UT X58-T3eH8, LanParty LP DK X58-T3eH6 ve JR X58-T3H. DFI'ın yeni anakartları için beklentiler yıl sonunu işaret ediyor tabii firma yol haritasında herhangi bir değişiklik yapmaz ise.

• tek kelimeyle harika bi anakart
  • DFI işte. Tüm anakartların kralı...
  • herşey güzel fakat fiyatlar çok ucuk oluyor

böyle bir kalite herkese hitab ederse çok iyi olur özellikle fıstık yeşili olanlar
  • kart guzel ama renkleri asus kadar guzel değilmiş, asus kartlar daha şekil duruyor
  • Fiyatları açıklıyorum:

Sadece Kutu: 150$+KDV
    Sadece Anakart : 350$+KDV

İkisi beraber promosyonlu: 449$+KDV = 850YTL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 16 Kasım 2008; 9:05:33 >
  • çok güzel ve kaliteli görünüyor

bir gün bir dfi kart sahibi olucam
  • offf offf offf biri şu dfı a dur desin
  • mukemmelsın yaaaa(L)
  • dfi şu anakart isimlendirmelerini değiştirse güzel olurdu ne bu böyle T3eH6,T3eH8,JR X58-T3H falan :)
  • Gerçekçi olmak gerek...

DFİ bu kartı çıkarana kadar ASUS 10 tane farklı X58 modeli çıkarır....

ASUS derim başkada bişey demem...

Ama Anakart hakkaten güzel görünüyor... Çamur atmış gibi olmiyim
  • müthiş olmuş DFI tebrikler... bence mhz rekorunu bu kart elinde tutar... yani ilerde testlerde görürüz... X58 ler arasında en tepe anakart bu olur...
  • Asustan artık cacık olmaz yeni nesil kartlarının çoğu problemli önerim gigabyte,DFI dır
  • işte bu
  • USB 3.o nerede kaldı bu kartlarda görmek isteriz artık ve Bıos yongası yerine EFI yongası
  • Ben asus kullanıyorum bundan öncede 3 tane asus kullandım ve hiç problem görmedim tabii şans ama dfı şekil kart yapmış dfı yı x58 e geçişte düşünüyorum ama evga veya asusa da devam diyebilirim fiyat ve performans önemli olacak benim için
  • Vercen ışığı cayır cayır yanar bu kart zaten özelliklerine dicek yok....
  • Nahalem deki yeni bordum bu olcak %100 Fıstık yeşli board fstık gibi board

DFI anakartları şu gunlerde bogaz içi bilgisayarın getireceyi sölenmişti umarım iyi fiyatlandırma yaparlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HİPER -- 17 Kasım 2008; 3:14:47 >
  • yeni anakartım bu olmalı süper görünüyor
  • süper bi şey bu ya :S
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.