Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.416
Cevap
55
Favori
360.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla bu cihaz için öyle 250-400 gibi para harcama...ben sana fiyatına göre iyi kalitede olan bir cihaz öneriyim. o da CARTEL CNP-3500. büyük ekranlar araçta dikkat dağıtabilir o yüzden önermem. 3,5 inç iyi bu durumda.dikkat dağılması kazaya yol açabilir.bu cihazda navturk yazılım var.ama olsun buna ek olarak igo-8 yükleyebilirsin.ben mesela lisanslı igo-8 yükledim.sonra yok müziği ses sistemine yansıtalım yok bluetooth olsun. gerek yok.bunun için bu kadar paraya gerek yok.ama zenginsen sen bilirsin.ama dersen 150-180 civarı gps alıyım.sana bunu öneririm..saygılar...
    Ayrıca bu cihazda 256 sd ram var.yüksek fiyatlı cihazları kontrol edersen bu kadar ram'e sahip bir cihaz zor bulursun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: goalya

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Konustugun kisi Mercedes ve BMW'yi bir kenara birakmis..

Ferrari vb. hic bakmamis...
    sana orta sedanlari siralamis...

Ardindan da arabayla lastiklerin ayri marka olabileceginden de bahsetmemis..

bir de uzmanim demis...

ayip etmis.

Sevgiler.

Alim K.

quote:

teşekkürler.. bu gün görüştüğüm bir kişi bu cihazların kendi elinden geçtiğini ve raporlarını hazırladığını söyledi aşağı yukarı bütün cihazların testini yapıp rapor hazırladığını söyledi. bunların içinde mio ve navitechlerin taiwan diğerlerinin ise çin malı olduklarını kalite olarak mio ve navitech itibaren sıralnıp aşağı doğru inildiğini hatta telefonda nokıa neyse nevigasyonun nokiasının da mio olduğunu söyledi diğer bazı markalarda ise belirttiğim gibi detaylı köy belde yollarını göremeyeceğimi hatta bizim bu bölgenin boş arazi olarak göründüğünü söyledi. bu işlerde yetkin olduğu konuşmasından ses tonundan belli o yüzden kafam iyice karıştı; napsak ki yav az para da değil meretler!

ferrariler bmw ler ve mercedesler hangileri? yannız dediğim gibi 250-400 tl gibi cihazlar olcak, opel ford orta sınıfından olsun birden zaten mercedese hele hele ferrariye zıplayamayız. sizin de söylemlerinizden bu işin ehli olduğunuz anlaşılıyor, acaba dediğim özelliklerde sizden de marka ve model fikir alabilir miyim? şimdiden teşekkürler...

Bahsettiginiz fiyatlara bir cok urun alabilirsiniz.. ferrari degilse de mercedes bmw alirsiniz..
    biraz arastiriniz...

ben konumum geregi tavsiyede bulunamiyorum, ama yanlis yonlendirmeleri duzeltmemekte ayip olur..

Alim K.
    @CeBIT

• yardımcı olan arkadaşların hepsine teşekkürler...sanırım belirledim next ya da navitech, ama hanım aklıma başka bişey daha getirdi, madem bu kadar para vercez bu zımbırtıya parkederken aracın arkasını görebilelim dedi hadi buyur bakalım şimdi de bunun kamera bağlananından araştıyom. next in 800 lü modelinde bu özellik var falan dediydi birisi ama emin değilim, acaba nextin o modelinde b özellik var mıdır?
  • Değerli arkadaşlar,
    bazı sorularım olacak. tam detay olarak fiyat bilgileri de olmak üzere cevap verirseniz teşekkür ederim.

Navigasyon sisteminin gerçek anlamda kullanmak istediğimiz yer bir İstanbul taksisi... Müzk dinleme gibi bir niyetimiz olmadığını da belirtmek isterim.

Malumlarınız teknoloji çok hızlı ilerliyor ve hergün yeni bir ürün piyasaya çıkıyor. Ama ürün ne kadar yeni olursa olsun iş harita güncellenmesinde tıkanıyor ki bu bizim kullanmak istediğimiz bir konu kesinlikle değil.

Ayrıca malumlarınız taksi fazla kazanan bir meslek değil ve harcanacak her kuruşun bir değeri var. Navigasyon sistemi için Taksinin kullanıldığı durağa bir çok petrol şirketi ücretsiz cihazlar dahi önermekte....

Bizim buradaki amacımız İstanbul da insanlarımıza modern bir hizmet verilebildiği göstermektir. Bu nedenle cihaz GÖSTERMELİK değil AKTİF olarak kullanılabilmelidir.

Bu sonuçlar altında ;
    1- Arızası ile uğraşılmayacak hangi navigasyon cihazını almalıyız?
    2- Alınacak cihaz arka koltukda dahi oturabilen müşterinin görmesini de arzu ettiğimiz için ekranı ortalamamanın biraz üzerinde olmalıdır.
    3- Bu tür bir cihaz kaç paradır?
    4- Cihaza yüklenecek en son ve en kullanışlı harita programları hangi veya hangileridir ve ücretleri ne kadardır?
    5- Harita programını satan firmalar güncellemeleri uydu kanalıyla otomatik mi yapmaktadırlar yoksa habire servise bir ücret mi ödenecektir?
    6- Harita programlarını kim yüklemektedir?

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 11 Ekim 2009; 22:46:21 >

• quote:

bir de uzmanim demis...

ayip etmis.

Sevgiler.

Alim K.

quote:

teşekkürler.. bu gün görüştüğüm bir kişi bu cihazların kendi elinden geçtiğini ve raporlarını hazırladığını söyledi aşağı yukarı bütün cihazların testini yapıp rapor hazırladığını söyledi. bunların içinde mio ve navitechlerin taiwan diğerlerinin ise çin malı olduklarını kalite olarak mio ve navitech itibaren sıralnıp aşağı doğru inildiğini hatta telefonda nokıa neyse nevigasyonun nokiasının da mio olduğunu söyledi diğer bazı markalarda ise belirttiğim gibi detaylı köy belde yollarını göremeyeceğimi hatta bizim bu bölgenin boş arazi olarak göründüğünü söyledi. bu işlerde yetkin olduğu konuşmasından ses tonundan belli o yüzden kafam iyice karıştı; napsak ki yav az para da değil meretler!

Alim Bey, goalya nın ilk mesajlarını okumadığı için böyle garip bir cevap yazmış, goalya ne diyor, 10 milyar ile 20 milyar arası bir araç bakıyorum, 50-100 milyarlık Mercedes Ferrari veya BMW bakmıyorum. Yani Alim Bey söylediklerini haksızca yazmış, kendi söylemiyle ayıp etmiş...

• http://forum.donanimhaber.com/m_35075883/tm.htm

konuyla ilgilenebilir misiniz?
  • Piyasada demekki komik insanlarda türemeye başladı :) O herşeyi test eden yurdum insanı bilseki 1GB ram bile olsa onu kullanacak becerisi yoksa yazılımcının ne işe yarar Ve o yurdum insanına biri anlatsın ÇİN MALI ile ÇİN ÜRETİMİ nin aynı olmadığını,ah ahhh zamanında firmalar etiket basarlardı demek şimdide herşeyi bilenler kafa karıştırmaya başlamışlar.

goalya bence önce siz ne için cihaz arıyorsunuz onu tek tek düşünüp yazın

1- Sadece navigasyon
    2- 1+multimedya desteği
    3- 2+bluetooth
    4- 3+Teknolojik yenilikler
    5- 4+kullanıcı isteklerini dinleyen firma
    6- 5+satış sonrası teknik destek
    vs.vs.vs.vs

Bu sıralanır gider böylece

Haaa unutmadan telefonda nokia en çok satan olabilir,ama zamanında hacı muratta satardı çok satacağına belli kitleye satar kaliteyi yüksek tutar,ona görede ücreti bellidir.Yani teknoloji olarak bakarsanız nokia ortanın altındadır zaten.Basit arayüz ve yaygınlık....Teknoloji harikası denilen iphone bile son yazılımla video çekmeye başladı unutmayın.

Size net bir yanıt vereyim...paranızı biriktirin biraz ve size sorun olmayacak bir markayı seçin.Bunu bulmakta okadar kolayki,mesela bu forumdaki mevcut başlıkları araştırın.Memnun kullanıcıları veya olmayanları okuyun.Marka seçimi yaparkende Türkiye'de olduğunuzu unutmayın

• piranha partfinder kullanıyorum cihaz açılırken ekrana gelen piranha logosu öylece kalıyo hiçbir işlem yapılmıyo tahminim içinde yüklü Windows CE 5.0 var windowsta bi sorun var bilgisayara bağladığımda navigasyon programına ait dosyaları görebiliyorum fakat windowsa ulaşamıyorum ne yapmamlazım
  • Boyle bir siteyi hizmete sunan(lar)'a, burada bilgilerini, deneyimlerini, tecrubelerini paylasan arkadaslarimiza cok tesekkurler. Bende son 1 hafta 10 gundur anladigim kadariyla inceleyip baktigim navigasyon cihazlarinda, benim bilemedigim bagzi noktalari sizlerle paylasip yardimlarinizi istiyorum.

Arkadaslar. Cihazlardaki Multimedia ozellikleri bir kenara birakirsak, amacimiz cihazin, yanilmadan, hata payini enaza indirgeyen yani guvenilir bir sekilde bir yerden bir yere goturmesi ise, bu cihazlarin teknik kisimlarina bakmamiz gerekmezmidir? Hal boyleyken cihazin islemcisi, yazilimi ve bunlari uyum icerisinde calistiran RAM'.
    Piyasada bulunan cihazlarin islemcileri cok cesitli. Orn; Samsung 2443-400 Mhz, HotFix, Centrality A3 372 Mhz gibi... Veya isletim sistemleri. Orn; Win.Ce.Core 5.0 , City Navigator gibi... Uyduya baglanma teknolojilerinde, Kimisi SirfStarIII , kimisi GSC3 diye adlandirmislar. Bir bukadarda Harita'da onemli degilmi? Bagzi firmalar Basarsoft derken, bir baskasi Navtec diyor.

Arkadaslar. Benim, yukarida'da bahsettigim bu konular, ozellikler hakkinda bir bilgim yok. Alacagim cihazi hangi kriterlere gore, neye gore secmeliyim? İyi bir cihaz almak istiyorum. Tecrubeli, bilgisi olan arkadaslarin yardim ve onerilerini bekliyorum.

• navia nb-1020r almayı düşünüyorum ama nasıl bi cihaz artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim
  • ve bazende açız işsizlik var denen ülkemizde maalesef bir küçük cihaza bile (bunların içinde pahalı cep telefonları da dahil) büyük paralar sayılabiliyor. 300-400-700 ve hatta 800 TL gibi büyük miktarda para saçılabiliyor. Demekki aç değiliz.Demekki piyasada komik insanlardan ziyade zengin insanlar çoğalmışki asgari ücretin 500 olduğu bir ülkede bir cihaza 700-800 gibi rakamlar sayılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnetmsk

quote:

bir de uzmanim demis...

ayip etmis.

Sevgiler.

Alim K.

quote:

Alim Bey, goalya nın ilk mesajlarını okumadığı için böyle garip bir cevap yazmış, goalya ne diyor, 10 milyar ile 20 milyar arası bir araç bakıyorum, 50-100 milyarlık Mercedes Ferrari veya BMW bakmıyorum. Yani Alim Bey söylediklerini haksızca yazmış, kendi söylemiyle ayıp etmiş...

Selamlar,

Goalya'nin ilk mesajini okudum. 250 400 TL arasinda satilan cihazlara baktim ve oyle yazdim.
    Soyledigim sey ise bunun tamamen disinda, kendini bu isin kitabini yazan adam olarak tanitan kisi, fiyat araligi ile icindeki haritalari es tutmus.. .. Benim soyledigim ayip budur. Yani bilmedigi konuda ahkam kesmektir. Cihazin parasi ile icindeki haritayi da eslemek yanlistir.. yoksa dogru mudur?? ben mi yanlis goruyorum???

elmayla armutu karsilastirip sonra kestaneden ucuzmus denirse itiraz etmek lazim...

Saygilar.

Alim K.

• Eh işte türeyenlerde akıl verirse 200tl'yede cihaz olur 150tl'ye de.Sanki alan o aleti öyle kullanıyor,nasıl kullandığını herkes biliyor.O nedenle sirkecideki hırsızlığa bir son vermek lazım,bu zaten tahtakele tarafınada yayılmış durumda.Üstelik bu hırsızlığı alenen yapıyorlar.Hatta fuar zamanında daha önce elimden geçen ama bir kenara attığım (çünki inanılmaz kötü bir teknolojisisi vardı) cihazların bazılarını bir firma boy boy poster bile yapmıştı,ve poh pohluyordu.Herhalde 1-2 haftaya şikayetler başlar,gerçi pek ortada görünmeyen bir firmaydı ama olsun
  • merhabalar

bir tane navigasyon cihazı almak istiyorum ama bu konularda çok bir bilgim yok o yüzden sizden bu konda tavsiye isticem

benim için mp3 calıyormus video oynatıormus fln çok önemli degil asli görevi olan navigasyon özelligi bana yeter
    sorunsuz bir cihaz olmasını istiyorum kullanırken beni deli etmiyecek sinyal sorunu yaşamayacagım
    ve maksimum 300-350 lira civarında olacak tabi daha uygun fiyatlı olarak varsa tercihimdir
  • farklı fiyata bir çok cihaz bulabilirsin dartyde cartel marka cihaz var 3,5 inch 139 tl içindeki harita 2007 yılı haritası bu cihazdan elimde var yedek cihaz olarak verildi deneme şansım oldu uzak yerlere şehirlerarasına süre aşıldı hatası veriyor.uyduya bağlantıda sorun yaşamadım 2 kere 1 nolu sokaktayken 2 nolu sokaktaymış gibi işlem yaptı içinde navturk haritası var.birde 5 inch ekranlı bulbul N500 B 269 tl içinde 2008 12 ay haritası var bu markanın 3,5 inchlik b90 modeli bende var istanbulda şu ana kadar sorun yaşamadım. bu marka yılda 1 kere güncelleme çıkartıyor içinde infotech haritası var...birde next navigasyon cihazları var YE-G708 NEXT 399,00 TL 4,3 inch 2011 yılına kadar ücretsiz güncellemesi var yılda 4 defa güncelleme çıkıyor içinde başarsoft haritası var ... sonuç olarak tüm cihazların kendine göre artıları ve eksileri var büyükşehirlerde dönüşler ve yolların sıksık yönleri değişebilmekte veya trafiğe kapatılabilmektedir..istanbul bahçelievlerde kaç yıldır dönüş yaptığım caddedeki dönüşü bugun kapatıldığını gördüm o yüzden bu cihazlar asistandır.fakat istanbulda navigasyon faydalıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbekler -- 17 Ekim 2009; 21:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbekler

farklı fiyata bir çok cihaz bulabilirsin dartyde cartel marka cihaz var 3,5 inch 139 tl içindeki harita 2007 yılı haritası bu cihazdan elimde var yedek cihaz olarak verildi deneme şansım oldu uzak yerlere şehirlerarasına süre aşıldı hatası veriyor.uyduya bağlantıda sorun yaşamadım 2 kere 1 nolu sokaktayken 2 nolu sokaktaymış gibi işlem yaptı içinde navturk haritası var.birde 5 inch ekranlı bulbul N500 B 269 tl içinde 2008 12 ay haritası var bu markanın 3,5 inchlik b90 modeli bende var istanbulda şu ana kadar sorun yaşamadım. bu marka yılda 1 kere güncelleme çıkartıyor içinde infotech haritası var...birde next navigasyon cihazları var YE-G708 NEXT 399,00 TL 4,3 inch 2011 yılına kadar ücretsiz güncellemesi var yılda 4 defa güncelleme çıkıyor içinde başarsoft haritası var ... sonuç olarak tüm cihazların kendine göre artıları ve eksileri var büyükşehirlerde dönüşler ve yolların sıksık yönleri değişebilmekte veya trafiğe kapatılabilmektedir..istanbul bahçelievlerde kaç yıldır dönüş yaptığım caddedeki dönüşü bugun kapatıldığını gördüm o yüzden bu cihazlar asistandır.fakat istanbulda navigasyon faydalıdır...

Next cihazlar 2013 yılına kadar güncellemelidir,tavsiyem bu markayı garmin ile falan kıyaslayın.

• Navigayon cihazına yazılıö güncellemesii yapıldıktan sonra ilk kez açarken GPS sinyali görmesi gerekir mi?

Örneğin -2 kattaki magazamızda yazılım güncellemesi yaptım.-2 gps görmez ike açma ile gps görür bir yerde ilk kez açmanın etksi var mıdır?
  • Benim aşağıdaki linkteki Navigasyon cihazlarıyla ilgili sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler ...
    http://forum.donanimhaber.com/m_35183460/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: toskalar

Boyle bir siteyi hizmete sunan(lar)'a, burada bilgilerini, deneyimlerini, tecrubelerini paylasan arkadaslarimiza cok tesekkurler. Bende son 1 hafta 10 gundur anladigim kadariyla inceleyip baktigim navigasyon cihazlarinda, benim bilemedigim bagzi noktalari sizlerle paylasip yardimlarinizi istiyorum.

Arkadaslar. Cihazlardaki Multimedia ozellikleri bir kenara birakirsak, amacimiz cihazin, yanilmadan, hata payini enaza indirgeyen yani guvenilir bir sekilde bir yerden bir yere goturmesi ise, bu cihazlarin teknik kisimlarina bakmamiz gerekmezmidir? Hal boyleyken cihazin islemcisi, yazilimi ve bunlari uyum icerisinde calistiran RAM'.
    Piyasada bulunan cihazlarin islemcileri cok cesitli. Orn; Samsung 2443-400 Mhz, HotFix, Centrality A3 372 Mhz gibi... Veya isletim sistemleri. Orn; Win.Ce.Core 5.0 , City Navigator gibi... Uyduya baglanma teknolojilerinde, Kimisi SirfStarIII , kimisi GSC3 diye adlandirmislar. Bir bukadarda Harita'da onemli degilmi? Bagzi firmalar Basarsoft derken, bir baskasi Navtec diyor.

Arkadaslar. Benim, yukarida'da bahsettigim bu konular, ozellikler hakkinda bir bilgim yok. Alacagim cihazi hangi kriterlere gore, neye gore secmeliyim? İyi bir cihaz almak istiyorum. Tecrubeli, bilgisi olan arkadaslarin yardim ve onerilerini bekliyorum.

Degerli arkadaslar. Daha oncede yazdigim ve sizlerden yardim bekledigim konular var. Hani YARDİİİM

• PIRANHA Voyager kullanırken dondu bilgasayrda toolbox programına bağladım fakat toolbox usb bağlantısı
    yok diyor, güncelleme yapamıyorum gps de yanlızca başlangıcda görünen piranha arayüz çıkıyor ve ölece kalıyor, açılıp kapanabiliyor

NE yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz1i -- 31 Ekim 2009; 21:42:49 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.