- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!!
2222 Cevap258207 Görüntüleme40 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     4 [6] 8 9 10 11 12 13      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

981 Mesaj
17 Ağustos 2009; 16:31:10 

benım sırket aracınca gps var nasıl devre dısı bırakılır :P yada sadece socketımı cekeyım hueheuh ...

167 Mesaj
18 Ağustos 2009; 4:24:28 

benm tel 7610 navigasyon olabilirmi

Everything is nothing.

79 Mesaj
18 Ağustos 2009; 11:54:08 

bildiğim kadarıyla 7610'un işletim sistemi symbian, eğer öyleyse olabilir..

bunun için bir adet bluetooth GPS aparatı ve bir adet symbian uyumlu navigasyon paketi almalısınız. (garmin, sygic, ndrive gibi..)

quote:

Orijinalden alıntı: Alone_in_Life

benm tel 7610 navigasyon olabilirmi

211 Mesaj
26 Ağustos 2009; 12:55:11 

Arkadaşlar merhaba,

Ben çok yeni başladım navigasyon kullnmaya.Sorum su nasıl bu nasıldır yönünde değil için.
Ben 2 adet cihaz kullanıyorum.Route66 ve Garmin olmak üzere 2 adet te yazılım doğal olarak.
Sizlere asıl sormak istediğim acemiliğime verin ama adres ararken zorlanıyorum.Ya sadece sokok numarası yazıyorum,yüzlerce aynı olan numaradan tarama yapıyorum,yada bulunduğum yer civarında arama yapıyor sadece.
Yani başka bir şehirdeki bir cadde veya sokağı numarası ile arayamazmıyım?
Yani nasıl adres yazıp arayacağımı bulamadım.
Yardımcı olabilirseniz bu konuda sevinirim.
Kolay gelsin....

Şeytan sadece sunar,insan isterse alır...

79 Mesaj
26 Ağustos 2009; 14:09:59 

Garmin'de "nereye" menusunden "adres" düğmesine tıkladığınızda il olarak en son nerede GPS sinyali alındıysa o il gösterilir. başka bir ilde arama yapacaksanız ili değiştirmelisiniz.
daha sonra zaten ilçe seç, sokak/cadde seç gibi seçenekler sizi yönlendiriyor.
R66 ise tam olarak hakim olmamakla birlikte adres kutusuna gideceğiniz adresin tamamını yazıyorsunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: pegasus69

Arkadaşlar merhaba,

Ben çok yeni başladım navigasyon kullnmaya.Sorum su nasıl bu nasıldır yönünde değil için.
Ben 2 adet cihaz kullanıyorum.Route66 ve Garmin olmak üzere 2 adet te yazılım doğal olarak.
Sizlere asıl sormak istediğim acemiliğime verin ama adres ararken zorlanıyorum.Ya sadece sokok numarası yazıyorum,yüzlerce aynı olan numaradan tarama yapıyorum,yada bulunduğum yer civarında arama yapıyor sadece.
Yani başka bir şehirdeki bir cadde veya sokağı numarası ile arayamazmıyım?
Yani nasıl adres yazıp arayacağımı bulamadım.
Yardımcı olabilirseniz bu konuda sevinirim.
Kolay gelsin....

75 Mesaj
29 Ağustos 2009; 3:54:04 

mrb umut bey benim sorum kendi aracıma gprs alıcı takmak ve bunu bilgisayarımdan takip etmek istiyorum
bunu nasıl yapabilirim ve nekadara bana maal olur
şimdiden teşkkür ediyorum
iyi forumlar

üstte başlık ekleyemedim

612 Mesaj
29 Ağustos 2009; 23:30:08 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanaysel

benım sırket aracınca gps var nasıl devre dısı bırakılır :P yada sadece socketımı cekeyım hueheuh ...

GPS jammerlar var , yurtdışında 70 $ civarında. çakmaktan giriyorsun ve bulunduğu bölge de etkisini gösteriyor (15 mt dairesel etki)

| Zenit 212 | + | Canon A520 | + |Canon S2 | + | Canon 350D | + | Canon 450D | + | Canon EOS D60 |

Canon S2 ve Tamron 28-75mm f/2.8 (Canon) - Satılıktır - PM atabilirsiniz...

132 Mesaj
30 Ağustos 2009; 15:22:43 

Selamlar.
Bunları aslında uygun bir başlıkla sormuştum ancak gözden kaçması ihtimali ve Hızlıal yetkililerinin daha doğru cevap verme durumunu düşünerek buraya da yazmayı uygun gördüm.

7" ekranlı GPSTURK 9007'den bir adet satın alma düşüncesindeyim. 20 kanallı, bluetooth desteği bulunan ve görsel açıdan güzel bir cihaz gibi görünüyor. Ancak Donanımhaber forumu dahilinde, bu cihaz hakkında verilmiş herhangi bir bilgiye rastlamadım. GPSTURK 9007 kullanan ya da kullanmış olan veya gpsturk hakkında bilgisi olanlardan mevcut bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Bazı ayrıntılar benim için önemli.
1. Navigasyon esnasında mp3 dinleme şansı tanıyor mu?
2. Harici anten opsiyonel görünüyor, üzerinde harici anten girişi mevcut mu? deneyen var mı?
3. Bluetooth ile görüşme yaptıktan sonra, Piranha Leon'da olduğu gibi bir önceki menüye dönüş sıkıntıları yaşanıyor mu?
4. Geri vitesle çalışacak kamera tertibatı bağlandığında, kameranın aktif olması durumunda görüntü vermeye başlayıp, kameranın devreden çıkması ile menüye tekrar dönebiliyor mu?
5. Üzerindeki mikrofonun ses alma konusunda verdiği herhangi bir sıkıntı var mı?
6. Rota hesaplama, alternatif rota sunma gibi işlemlerdeki başarısı nasıl?
7. Açılıştan uydu bularak konum hesaplama işlemini tamamlaya kadar geçen süre yaklaşık ne seviyede?
8. Büyük olmasına rağmen düşük çözünürlüğe sahip olan ekranı, görsel açıdan rahatsızlık verici şekilde pikselleri belli ediyor mu?
9. Bluetooth ile eşleştirdiğimiz telefonun rehberine, sms kutularına veya diğer veri klasörlerine erişme şansı tanıyor mu?
10. Konum belirleme olmadığında, yani navigasyon kapalı iken, uydu ile saat eşleşmesi yapmadan yani, bluetooth üzerinden telefon eşleştirmesi yaptığımızda, tarih ve saat konusunda sabit bir değerden başlayarak arama listesi ile sms listesinde zaman sıralaması karışıklığı oluşturuyor mu?
11. Dışarıdan tv, dvd vesaire gibi kaynaklar kullanarak av girişi yaptığımızda, aynı zamanda bir başka amplifikatöre av çıkış verebiliyor mu, ilaveten fm üzerinden yayın yapmayı sürdürebiliyor mu? Yani dvd player bağladığımda, atıyorum, elimde herhangi bir başka ara kablo yoksa, fm transmitter aracılığıyla dvd playerdan aldığı sesi fm bandından iletebiliyor mu? By-pass tabir edilecek bu işi becerebiliyor mu?
12. Işık yansıması, güneş parlaması sorun teşkil ediyor mu?

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Sorularımdan bir kısmını cevaplayabilmeniz bile benim için büyük nimettir. 1, , 4, 5, 6 ve 10 numaralı sorular benim için daha yüksek önem taşımaktalar.

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

26 Mesaj
31 Ağustos 2009; 2:01:47 

Merhabalar,

Geri Görüş Kamerası bağlanabilen (1000 TL ye kadar) bir navigasyon cihazı önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.

58 Mesaj
4 Eylül 2009; 3:41:48 

arkadaşlar acil olarak yardıma ihtiyacım var. Samsung GT-M7603 telefon almak istiyorum.Telefonda gps özelliği var ama navigasyon programı mevcut değil. Telefon java tabanlı olduğu için program bulamıyorum. Samsunglar genelde Route 66 yazılım ile geliyor.Bu programı symbian yada windows mobile tabanlı bulmak çok kolay ama java destekli telefonlar için bulamadım. Programın sitesinde java tabanlı telefonlar için haritalar var ama ben internette bulamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

37 Mesaj
4 Eylül 2009; 14:07:25 

arkadaşlar bu navigasyon olayında yeni ve acemiyim, piranha pathfinder aldım dün, gps e girdim çalıştı, yer bulma bölümüne grip bir yer yazdım sonra çıktım kapattım..sonra açtığımda gps düğmesi çalışmıyordu, harita silinmiş nasıl olduysa? şimdi üzerinde yüklü gelen yazılımı nasıl temin edebilirim? toolbox diye bi programı var , o da görmedi bi türlü cihazı.. Acil yardım lütfen..

5323 Mesaj
4 Eylül 2009; 21:42:44 

denizdeyken teknede kullanabileceğimiz navigasyon programı var mıdır?

26 Mesaj
5 Eylül 2009; 14:58:01 

Arkadaşlar geri görüş kamerası bağlanabilen bir navigasyon cihazı önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.

1 Mesaj
9 Eylül 2009; 12:43:15 

ARKADAŞLAR
YENİ NAVİGASYON CİHAZI ALDIM.İÇİNDE İNFOTEK ATLAS YAZILIMI VAR.AMA BANA SEYEHATTE KULLANMAK İÇİN NEW YORK HARAİTASI VE GEREKLİ YAZILIM LAZIM.YARDIMCI OLABİLİRMİNİZ.?

1 Mesaj
9 Eylül 2009; 23:55:47 

Arkadaşlar;
Yeni aldığım HTC Touch Dia 2 (Windows Mobile 6.1) ile uyumlu navigasyon programları hakkında bilginize ihtiyacım var. Şimdiden tşk.ler

1 Mesaj
10 Eylül 2009; 3:33:12 

Arkadaşlar merhaba,

Navking 300 aldım ancak, sd kartına format atma gafletinde bulundum. Navigasyon çalışmıyor şu anda, ayrıca cd den back up denedim, hata verdi sd kartı alete takınca. İnternetteki güncellemeleri indirip onları kurmaya çalıştım, o da olmadı. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Kullanamıyorum artık aleti
[font="Arial"]

79 Mesaj
10 Eylül 2009; 13:45:19 

firmanın teknik servisinden yardım alamadınız mı?
quote:

Orijinalden alıntı: ocaltun

Arkadaşlar merhaba,

Navking 300 aldım ancak, sd kartına format atma gafletinde bulundum. Navigasyon çalışmıyor şu anda, ayrıca cd den back up denedim, hata verdi sd kartı alete takınca. İnternetteki güncellemeleri indirip onları kurmaya çalıştım, o da olmadı. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Kullanamıyorum artık aleti
[font="Arial"]

10 Mesaj
12 Eylül 2009; 21:26:40 

Arkadaşlar.Ben cartel 3500 navigasyon cihazı aldım. Bu ürün hakkında bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum.Birde içinde navturk yazılımı mevcut, bunu başarsoftun yazılımıyla değiştirebilir miyim? Olursa bu iş masraflı olur mu? Eğer değiştirebilirsem nasıl yapmalıyım? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.İlginiz için şimdiden teşekkürler...

vvv

612 Mesaj
13 Eylül 2009; 2:50:43 

135 YTL ye Darty den aldınız sanırım , ben de gördüm o cihazı , lakin kutusunda en ufak bir bilgi vermemişti (ne nedir kim gibi) geri bıraktım...yazılımlar hakkında arkadaşlar bilgi verirler. Cihazdan çok umutlu olmamanızı tavsiye ederim....

| Zenit 212 | + | Canon A520 | + |Canon S2 | + | Canon 350D | + | Canon 450D | + | Canon EOS D60 |

Canon S2 ve Tamron 28-75mm f/2.8 (Canon) - Satılıktır - PM atabilirsiniz...

3614 Mesaj
13 Eylül 2009; 9:53:44 

Cihaz almak isteyenler keşke görüp 1 gün sabredim forumlardan araştırsalar ya

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

79 Mesaj
14 Eylül 2009; 15:33:02 

Başarsoft haritası kullanan lisanslı programları www.yolbil.com.tr'den alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: metin8028

Arkadaşlar.Ben cartel 3500 navigasyon cihazı aldım. Bu ürün hakkında bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum.Birde içinde navturk yazılımı mevcut, bunu başarsoftun yazılımıyla değiştirebilir miyim? Olursa bu iş masraflı olur mu? Eğer değiştirebilirsem nasıl yapmalıyım? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.İlginiz için şimdiden teşekkürler...

1 Mesaj
16 Eylül 2009; 13:20:51 

bende jensen diye amerikadan aldığım cihaz var buna türkiye haritasını nasıl yükletebilirim

6 Mesaj
16 Eylül 2009; 22:43:32 

quote:

Orijinalden alıntı: navman

Başarsoft haritası kullanan lisanslı programları www.yolbil.com.tr'den alabilirsiniz.

aynı ürün bendede var ve güncellemelerini bulamıyorum. Ürünü hızlıal.com dan aldım. gerekli desteği umut bey verir diye düşünüyorum

325 Mesaj
17 Eylül 2009; 1:07:54 

mio c520 için video oynatma programı arıyorum kırık olmayan bi link rica ediyorum.

176 Mesaj
17 Eylül 2009; 11:18:47 

arkadaşlar slm lar bende f900bt cihaz var her dvd yi okumuyor (yurutulemez okuma hatası veriyor nedendir )genelde bu hatayı veriyor birde bu cihazin işletim sisitemine vüris girebilirmi usb den şimdiden tşkler

MaCKaLl

7 Mesaj
18 Eylül 2009; 11:44:00 

merhaba arkadaşlar.bi sorum olacaktı
nokia n96 cihazımda ilaçlı garmin mxt yüklü .bu cihazımla deniz navigasyonu yapabilmem için deniz haritası bulup yüklemem yeterli mi?yoksa kara haritasını silmem veya harita birleştirmem mi gerekiyor?
yardımınız için şimdiden teşekkürler.

22 Mesaj
19 Eylül 2009; 13:51:13 

arkadaşlar 300-400 lira arasında bir navigasyon cihazı alacağım. Bu aralıkta en iyisi hangisi?

163 Mesaj
19 Eylül 2009; 20:06:11 

herkese merhaba. arkadaşımın amerikadan hediye getirdiği garmin nüvi 205 model navigasyon cihazına internetten bulduğum haritayı yükledim ancak cihaz restart yaparken "loading maps" yazan ekranda donup kalıyor.usb ile bilgisayara bağlayıncada açılmıyor. daha önce bu tip bir olayan yaşayan varsa bana yardımcı olabilirmi? sanırım cihazı fena hırpaladım bilmeden

683 Mesaj
22 Eylül 2009; 0:05:13 

Navitech nasıldır arkadaşlar. internette bir çok araba markası için yapılmış ürünü var. kaliteli ve sağlam gözüküyor

7 Mesaj
22 Eylül 2009; 7:20:14 

HTC P3300 marka bir telefon aldım. dahili GPS'i var.
HTC'nin satın aldığımda bana tanıdığı hak olan 1 adet haritayı istanbul haritası olarak indirdim. cıhazda düzgün çalışıyor. sonradan başka yerlerden indirdiğim bir türkiye haritası da var cıhazımda. yaklaşık 200 Mb.
bu haritayı etkinleştirmem için ne yapmam gerekiyor?
tercihleri değiştir/haritaları yönet/harita değiştir alanında, sadece HTC'nin indirmeme izin verdiği istanbul haritasını görebiliyorum. yani aynı mini sd kartımda bulunan türkiye haritam bu listede görünmüyor.
muhtemelen başka haritalar da indirsem, aynı şey olacak. yani listede göremeyeceğim. acaba neyi yanlış yapıyorum?

kurda "niye ensen kalın" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan" demiş!

1372 Mesaj
23 Eylül 2009; 0:23:27 

Samsung s8003 jet telefona igo yazılım ve başarsoft haritası yükleyebilir miyiz acaba arkadaşlar?

i30 1.6 CRDi Prime Otomatik - Ateş Kırmızı

19 Mesaj
26 Eylül 2009; 13:22:37 

Arkadaşlar, tüm cihazlara yönelik lisanslı yazılımları bir çok e-ticaret sitesinden alabilirsiniz ama yüklenmesini istediğinizde böyle bir desteği bulamazsınız. Amerika'dan gelen, Avrupa'dan gelen , Uzakdoğu dan gelen veya elde kalan tüm navigasyon cihazlarına lisanslı olarak yazılım yüklenmesi veya cihazların haritalarının güncellenmesi işiyle ciddi olarak ilgilenen bir firma var : www.navigasyonburada.com

Buradaki arkadaşlarla alışveriş olmadan da cihazlar, yazılımlar, haritalar ve güncellemeler, cihaz üreticileri, sektörün son durumu vs. pek çok konuyu konuşabiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile Navturk haritası yüklü cihazlara özel bir çalışmaları var, Navturk'ün verdiği fiyata gerçek 2009 güncellemesi verecekler.

19 Mesaj
26 Eylül 2009; 13:28:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kaptansss

Navitech nasıldır arkadaşlar. internette bir çok araba markası için yapılmış ürünü var. kaliteli ve sağlam gözüküyor

Hocam Navitech'in hangi modelini almak istiyorsun, modeline göre üreticisini ve cihazın kalitesini söyleyebilirim.

3614 Mesaj
26 Eylül 2009; 19:19:49 

Siz reklammı yapıyorsunuz bilgimi veriyorsunuz belli değil.

Modele göre üretisini söyleyebiliyorsanız sizden ricam Navitech'in 200B'nin üreticisi kimdir yazarmısınız.

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

19 Mesaj
27 Eylül 2009; 0:59:08 

Navitech'in 200B modelinin üreticisi Tayvanlı MSI Computers şirketidir (bildiğimiz mainboard ve notebook firması). Aynı zamanda NavP110 ve NavP250BC modellerinin de üreticisi aynı firmadır.

Foruma çok nadir giren biri olarak bugün biraz mesajlara gözattığımda gelen mesajların genelde yurdışından gelen cihazlara veya ellerinde bulunan cihazlarda oluşan sorunlara çözüm arayan veya cihazlarına güncelleme yaptırmak isteyen pek çok arkadaş olduğunu gördüm. Bu sebeple daha önceden bir kaç kişinin tavsiye ettiği ve bizzat benim de Kanada ve Avustralya'dan gelen iki cihazıma yazılım yüklettiğim www.navigasyonburada.com adlı siteyi tavsiye ettim. Eğer buna reklam diyorsanız o zaman çözüm verebilen başka bildiğiniz yerler varsa onları da siz tavsiye edin herkes öğrensin. Bu arkadaşları bulmadan önce hepsiburada.com'a, hizlial.com'a, netteenucuz.com'a, ereyon'a, hepsidijital'e vs. bu alanda çok bilinen yerlere Kanada'dan cihaz geldiğini ve lisanslı yazılım yükletmek istediğimi belirttim, ne tür cevaplar aldığımı az çok tahmin edersiniz. Bu nedenle konuyla ciddi olarak ilgilenip yardımcı olan, çözüm sunabilen bir yer duyunca hemen cephe almaya çalışmayalım. Varsa sizin bildiğiniz onları da söyleyinki insanlar hangisi kendine yakınsa ona gidip çözüm alabilsin.

3614 Mesaj
27 Eylül 2009; 10:45:38 

Sizi tuttum ama lütfen sahibi olmadığınız ve inceleme durumundaki bir siteyi savunur mesajlar yazmayın.Bir yer evet hizmet verebilir ancak yasallığı bir yerde yazmıyor.Firması veremezken bazı cihazlara yazılım veriliyor gibi görünüyor.O nedenle kendi bilgilerinizi paylaşmanız daha doğru bir yoldur.

240 Mesaj
28 Eylül 2009; 9:36:11 

gps.navigation Üstad,

Bence bu yorumunuz doğru değil, her ne kadar carnetmsk in verdiği bilgiler doğru veya yasal olmasa da sonuçta verilen bilgiler tarafsız birinin yorumları.
Bence asıl Sahibinin kendi sitesi veya ürünü hakkında verdiği bilgiler objektif değil. Bu sebeple tarafsız bir gözle başka site veya ürün hakkında verilen bilgiler takdire değerdir...

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation
... sahibi olmadığınız ve inceleme durumundaki bir siteyi savunur mesajlar yazmayın...

2005 Toyota Corolla Sport HB
Garmin Nüvi 200

19 Mesaj
29 Eylül 2009; 19:40:49 

Sn. gps.navigation ve Sn. huseyin10,

Öncelikle verdiğiniz yorumlar için teşekkür ederim. Fakat tamamen iyi niyetle yazılmış bir konuda polemiğe doğru giden bir tartışma yaratmak istemem. Bu site (forum.donanimhaber) Türkiye'de en önemli bilgi paylaşım sitelerinden biridir. Şu kişi şöyle yazmışsa şunu demek istemiştir, veya şöyle derse şu anlama gelir gibi yorumların herkesle paylaşılacak bilgi sınıfına girip girmediğinin takdirini size bırakıyorum. Bu mesajdan sonra yorum içeren hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim, sadece bilgi almak veya bilgisini paylaşmak isteyen arkadaşların mesajlarına bilgim dahilinde cevap vereceğim.

Navigasyon ve GPS konusunda iyi derecede bilgisi olan arkadaşlardan son zamanlarda adını duymaya başladığımız Connected Navigation konusunda bilgi vermelerini rica edeceğim. Nedir? Nasıl kullanılır? Türkiye'de varmı? Hangi cihazlar destekliyor vs?
Cevap veren ve konuya ilgi gösteren herkese şimdiden teşekkür ederim.

1537 Mesaj
29 Eylül 2009; 22:29:33 

Selamlar Carnetmsk,

connected navigation aslinda avrupadaki kadar entegre olmasa da uzerinde calistigimiz bir konu. Emniyet'te MOBESE projelerinde polisler icin gelistirdigimiz fonksiyonlari PND uzerine tasiyarak Yolbil-Connected versiyon uzerinde calisiyoruz.

Sanirim ilk prototiplerimiz 1-2 ay icinde kurulmaya baslanacak. Su anki hedefimiz oncelikli olarak polisten sonra, ambulans ve itfaiyeler icin calistirmak. Cunku ilk ihtiyac bilgiye erismekten cok, sahada mobil bir araca hedefi merkezden tarif vb. gerektirmeden gonderebilmek... Bakalim neler cikacak ustunde....

getirecegimiz urun 4,3 inch ve Turkcell ile calisacak sekilde hazirlandi ve geliyor.

Saygilar.

Alim K.
quote:

Orijinalden alıntı: carnetmsk

Sn. gps.navigation ve Sn. huseyin10,

Öncelikle verdiğiniz yorumlar için teşekkür ederim. Fakat tamamen iyi niyetle yazılmış bir konuda polemiğe doğru giden bir tartışma yaratmak istemem. Bu site (forum.donanimhaber) Türkiye'de en önemli bilgi paylaşım sitelerinden biridir. Şu kişi şöyle yazmışsa şunu demek istemiştir, veya şöyle derse şu anlama gelir gibi yorumların herkesle paylaşılacak bilgi sınıfına girip girmediğinin takdirini size bırakıyorum. Bu mesajdan sonra yorum içeren hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim, sadece bilgi almak veya bilgisini paylaşmak isteyen arkadaşların mesajlarına bilgim dahilinde cevap vereceğim.

Navigasyon ve GPS konusunda iyi derecede bilgisi olan arkadaşlardan son zamanlarda adını duymaya başladığımız Connected Navigation konusunda bilgi vermelerini rica edeceğim. Nedir? Nasıl kullanılır? Türkiye'de varmı? Hangi cihazlar destekliyor vs?
Cevap veren ve konuya ilgi gösteren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Alim Kucukpehlivan
Basarsoft Bilgi Teknolojileri A.S.

73 Mesaj
29 Eylül 2009; 23:00:13 

Arkadaşlar Vereceğiniz cevapklar için şimdiden çok teşekkür ederim...

Dün Samsung i780 model bir Pda aldım.Ama navigasyonu başlattığım zaman (Route 66) "active senkronizasyon gerekiyor" diye bir uyarı geliyor.Lütfen bu programı çalışır hale gelmesinde yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

3 Mesaj
30 Eylül 2009; 16:12:52 

slm ben de bir navigasyon cihazı var aracımda kullanıyorum programı igo8. cihaz gps sinyali almıyor. ayarlarda gps etkin i işaretliyorum yine bulmuyor. geri gelip ayarlara tekrar girdiğimde gps etkin işaretli olmuyor. otomatik bağlan diyorum yine bulamıyor.
sorunu çözmede yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler...

19 Mesaj
30 Eylül 2009; 20:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar Carnetmsk,

connected navigation aslinda avrupadaki kadar entegre olmasa da uzerinde calistigimiz bir konu. Emniyet'te MOBESE projelerinde polisler icin gelistirdigimiz fonksiyonlari PND uzerine tasiyarak Yolbil-Connected versiyon uzerinde calisiyoruz.

Sanirim ilk prototiplerimiz 1-2 ay icinde kurulmaya baslanacak. Su anki hedefimiz oncelikli olarak polisten sonra, ambulans ve itfaiyeler icin calistirmak. Cunku ilk ihtiyac bilgiye erismekten cok, sahada mobil bir araca hedefi merkezden tarif vb. gerektirmeden gonderebilmek... Bakalim neler cikacak ustunde....

getirecegimiz urun 4,3 inch ve Turkcell ile calisacak sekilde hazirlandi ve geliyor.

Saygilar.

Alim K.

Alim Bey merhaba,

Connected navigation da zaten asıl amaç çift yönlü veri transferi yoluyla PNA ve PND türü cihazları dumb terminal türü cihaz özelliğinden kurtarıp daha çok bir PDA gibi kullanmak ve özellikle ambulans, kurtarıcı, acil servis hizmetleri, itfaiye gibi zamana karşı yarışan hizmetler için, merkezlerden sorunun olduğu yere en yakın ekibi/aracı görüp onu en hızlı şekilde yönlendirebilmektir. Bu da navigasyon cihazına GPRS / GSM yoluyla mesaj veya rota bilgisinin gönderilip (adres girmeye gerek kalmadan) ekibin/aracın bulunduğu yerden istenilen yere rotasının otomatik olarak başlatılmasıyla olur.

Sizin de söylediğiniz gibi öncelikli kullanım alanları Polis, İtfaiye ve Ambulans gibi zaman töloransı olmayan kamu hizmetleridir. Bununla beraber bir durağa bağlı taksiler için, acil ilaç ve sağlık ekipmanı dağıtımcıları için, mobil kuryeler için veya mobil yemek hizmeti verenler için çok güzel projeler geliştirilebilir. Örneğin mobil börek veya pizza aracı, aracın sağ tarafı tepsi tepsi çiğ börekler veya pizzalar, sol tarafı da fırın şeklinde. Araçtaki navigasyon cihazına merkezden bir sipariş geliyor ve rota bilgisi geliyor. Navigasyon cihazında hem sipariş görünüyor hem de herhangi bir adres girmeden oraya navigasyon başlamış oluyor, araçtaki personel de siparişi hemen fırına veriyor adrese ulaşıncaya kadar börek pişmiş oluyor ve sipariş sıcak sıcak teslim edilmiş oluyor.
Şimdiye kadar bu alanda fazla gelişme olmamasının en önemli sebeplerinden biri de cihazların maliyetlerinin oldukça fazla olması idi, sanırım siz bu engeli aşmışsınız, bu konuda proje geliştirmek insana keyif veren bir mühendislik çalışması bence, sizi tebrik ederim.

Saygılarımla,

79 Mesaj
2 Ekim 2009; 14:13:56 

ürününüzün marka ve modelini bildirebilir misiniz?
quote:

Orijinalden alıntı: surveyor_60

slm ben de bir navigasyon cihazı var aracımda kullanıyorum programı igo8. cihaz gps sinyali almıyor. ayarlarda gps etkin i işaretliyorum yine bulmuyor. geri gelip ayarlara tekrar girdiğimde gps etkin işaretli olmuyor. otomatik bağlan diyorum yine bulamıyor.
sorunu çözmede yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler...

130 Mesaj
2 Ekim 2009; 19:48:41 

===ACİL YARDIM ===merhaba arkadaslar, hayırlısıyla birtane nissan qashqai platinyum aldım.gayet güzel araba.yalnız sorun navigasyon yazılımında var galiba.bütün nissan qashqai premium sahipleri bilir sd map kartınızı takın diyor.bende lisanslı igo 8 var onu yukluyorum sd karta sokete takıp çalıştırmasını bekliyorum ama hiç kıpırdama yok.nedenini sordum.nissanın kendi formatlı sd kartı olması gerekiyormuş.bu işden anlaya bilen uzmanlardan RİCAM bize yardımcı olabilirmisiniz.map olayını nasıl hallederiz. saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^^0DARK^4BLUE -- 10 Ekim 2009; 19:30:07 >

COD 2

185 Mesaj
2 Ekim 2009; 21:40:34 

Yaklaşık 1,5 yıllık TYTN II kullanıcısıyım ve son 1 yılında değişik birsürü RO kullandım. Özellikle PDACorner ROM lardan oldukça memnun kaldım. En son versiyonunu da denememe rağmen en stabil çalışanının (bence) Ultimate-X.V4 olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yanına bir de DJKoa 3D Dialer ekleyince tadından yenmez oldu. Buraya kadar herşey iyi güzel de. Uzun zamandır İGO yu kullanmıyordum. Bu ROM'u yükledikten sonra 2 gün önce ihtiyacım oldu açmaya çalıştım fakat başlangıç ekranı açılıyor ve STARTING kısmında takılyor. Hatta inat edip yaklaşık 15 dakika bekledim fakat nafile. Bu arada İGO 8.0.0 kullanıyordum. Sonrasında İGO 8.3.1 ve 8.3.2 yi denedim fakat sonuç yine aynı. Başlamaya çalışıyor giriş ekranı açılıyor altta yazılar geçiyor ve en son STARTING kısmında takılıyor. Açıkcası ROM ile ilgili bir sorun olduğunu dşünüyorum fakat ROM'u değiştirmeden düzeltebileceğim bir yol arıyorum. Bilenlerden bana yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkürler.

4022 Mesaj
2 Ekim 2009; 23:09:43 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin10

Sn. acorpse,

Benim kullandığım cihaz Garmin Nüvi 200, programı basit fakat kullanışlı değil. Bu sebeple Next YE-G 708 almanı tavsiye ederim. Fiyatı www.hizlial.com 398 TL (yanında 4GB kingston hafıza kartı hediye ediyor).

Next firması ile görüşüp, cihaz içinde hem Türkiye hem de avrupa haritaları yükletebilirsin. Veya önce www.hizlial.com sitesinden cihazı alırsın, daha sonra Avrupa haritalarını ilave ücret ile yüklersin. Dediğim gibi firma ile görüşmen lazım. Zaten Next firması en esnek firmalardan, yardımcı olacaklardır.
Programı iGO8 yani dünyanın en iyi programı.

Cihaz türk malı olduğu için Türkçe dilinde. Ekran LG marka, kullanılan malzeme de kaliteli.

FM transmitter özelliği ve 16GB hafızası (ilave kart ile) sayesinde araç radyosundan mp3 leri ve Navigasyon komutlarını birlikte dinleyebiliyorsun. Belki direk kendi hoparlöründen de mp3 çalıyor olabilir, tam bilmiyorum.

Ekranı 4,3" LG marka geniş ekran.

Haritası Başarsoft , türkiyenin en iyi haritası ve google tedarikçisi, 4 ayda bir güncelleme çıkıyor. 2013 yılına kadar bedava güncelleme hakkı var.

Ayrıca Next YE-G 708 cihazında aşağıdaki özellikler de var:
SiRFInstantFixII özelliği sayesinde uydulara çok hızlı bağlanıyor (Garmin 200 de yok)
Bir sonraki dönüş işareti var (Garmin 200 de yok)
Yol hız limiti işareti var (Garmin 200 de yok)
iGO8 programı sayesinde sürüş ekranında istediğin POI'leri görebiliyorsun (Garmin 200 de yok)
İşlemcisi çok hızlı 400Mhz.
Waas+Egnos desteği ile çok hassas GPS konumlama özelliği var (Garmin 200 de yok)
Video oynatıyor - MPEG4, DivX, Xvid, MPEG2, MPEG.

Peki YE-G 828 ile YE-G 708 arasındaki fark ne ? Fiyat olarak ciddi fark var çünkü ? Genelde arabada kullanacağım.Kırsal kesimde yol bulması daha önemli benim için.Kırsal kesim ama gideceğim yerler tanınmış yerler yani cihaz bulur diye düşünüyorum.

135 Mesaj
3 Ekim 2009; 10:17:31 

Kullandıkları harita aynıdır. 828 de ilave olarak Bluetooth ve kamera vardır.

Saygılar.

3614 Mesaj
3 Ekim 2009; 12:06:20 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Peki YE-G 828 ile YE-G 708 arasındaki fark ne ? Fiyat olarak ciddi fark var çünkü ? Genelde arabada kullanacağım.Kırsal kesimde yol bulması daha önemli benim için.Kırsal kesim ama gideceğim yerler tanınmış yerler yani cihaz bulur diye düşünüyorum.

Tanınmış yerleri cihaz bulmaz !!! Üzerindeki harita bulur,yani bu cihazdaki harita ile bulamıyorsanız zaten hiç bir cihazdaki harita ile de bulamayacaksınız demektir.Çünki neredeyse çoğu cihaz başarsoft verisi kullanır,teleatlas verisini hiç yazmıyayım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ekim 2009; 12:08:26 

yeni citröen c6 aldım aracım gps sistemi hangi markadan yoksa citröenmi gömülü veriyor?

4022 Mesaj
3 Ekim 2009; 15:06:19 

quote:

Orijinalden alıntı: azzurami

Kullandıkları harita aynıdır. 828 de ilave olarak Bluetooth ve kamera vardır.

Saygılar.

Kamerayı bildiğim birşey fakat Bluetooth pratik olarak ne işime yarıyor.Aracımda bluetooth özelliğimde kitimde mevcut değil kullanmıyorumda telefon gelince sağa çekenlerdedim

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation
Tanınmış yerleri cihaz bulmaz !!! Üzerindeki harita bulur,yani bu cihazdaki harita ile bulamıyorsanız zaten hiç bir cihazdaki harita ile de bulamayacaksınız demektir.Çünki neredeyse çoğu cihaz başarsoft verisi kullanır,teleatlas verisini hiç yazmıyayım

Sorry, harita diyecektik değil mi

3 Mesaj
7 Ekim 2009; 16:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: navman

ürününüzün marka ve modelini bildirebilir misiniz?

adresteki cihazın aynısı http://www.sahibinden.c...29390WQQpXQQdisplayitem

212 Mesaj
8 Ekim 2009; 17:48:19 

iyi akşamlar ben dağ bayır köy yayla küçük belde ilçe gezmeyi yeni yerler görmeyi çok severim, google deki haritalar çok işime yarayacak gibi o yüzden lap topu yanımda taşıyıp internete bağlanıp google map'ten takip ederim diye düşünürken navigasyon olayını öğrendim ki hakketten lap topu taşıyacam da internete bağlanacam da google mapı açacam hanım da yazık bilgisayarı kucağında tutup benim görüş açımda bekletecek külfetli , hem çok külfetli bi işmiş..vel hasılı navigasyon olayına hiç kafa yormaz araştırmazken iyi ki bi bakıyım demişim...neyse araştırdım; navitech p110, pirana, next 708, bi de germin 200 veya bir kaç modeli olabilir, bunlar arasında kaldım. istediğim 250-400 ytl gibi olsun dağ bayır köyler ilçeler arası yolları görelim, servis sıkıntısı olmasın, ne bilem video müzik falan olsun, arabanın teybine bağlantı yapıp müzk dinleyelim bellek gibi kullanabilelim, dışarda da şarj edebilelim bir süre ücretsiz güncelleme yapabilelim ve kolay olsun, menü türkçe olsun cihazı da kolay kullanabilelim gibi bazı bizi tatmin etmesini beklediğimiz özellikler var, tabi ki dikkat etmemiz gereken daha bi sürü özelliği vardır ancak bu hususta cahil olduğumuz içinm aklıma gelmiyor. şimdi ben neyliyim kafam da karıştı, insaniyet namına bi kardeşim bi koltuk çıksa bi akıl verse bi tavsiyede bulunsa diyorum veya da direk telefonla falan görüşüp bilgilenebileceğim biri var mıdır?şimdiden teşekkürler...

379 Mesaj
8 Ekim 2009; 21:03:22 

Arkadaşlar,

IGO8'de Yol Türleri penceresinde bulunan, Ücretli ve Ödemeli yollar arasında nasıl bir fark vardır. Şimdiden teşekkür ederim.

240 Mesaj
9 Ekim 2009; 13:09:53 

quote:

Orijinalden alıntı: goalya

iyi akşamlar ben dağ bayır köy yayla küçük belde ilçe gezmeyi yeni yerler görmeyi çok severim, google deki haritalar çok işime yarayacak gibi o yüzden lap topu yanımda taşıyıp internete bağlanıp google map'ten takip ederim diye düşünürken navigasyon olayını öğrendim ki hakketten lap topu taşıyacam da internete bağlanacam da google mapı açacam hanım da yazık bilgisayarı kucağında tutup benim görüş açımda bekletecek külfetli , hem çok külfetli bi işmiş..vel hasılı navigasyon olayına hiç kafa yormaz araştırmazken iyi ki bi bakıyım demişim...neyse araştırdım; navitech p110, pirana, next 708, bi de germin 200 veya bir kaç modeli olabilir, bunlar arasında kaldım. istediğim 250-400 ytl gibi olsun dağ bayır köyler ilçeler arası yolları görelim, servis sıkıntısı olmasın, ne bilem video müzik falan olsun, arabanın teybine bağlantı yapıp müzk dinleyelim bellek gibi kullanabilelim, dışarda da şarj edebilelim bir süre ücretsiz güncelleme yapabilelim ve kolay olsun, menü türkçe olsun cihazı da kolay kullanabilelim gibi bazı bizi tatmin etmesini beklediğimiz özellikler var, tabi ki dikkat etmemiz gereken daha bi sürü özelliği vardır ancak bu hususta cahil olduğumuz içinm aklıma gelmiyor. şimdi ben neyliyim kafam da karıştı, insaniyet namına bi kardeşim bi koltuk çıksa bi akıl verse bi tavsiyede bulunsa diyorum veya da direk telefonla falan görüşüp bilgilenebileceğim biri var mıdır?şimdiden teşekkürler...

Aradığınız cihaz tam olarak Next YE-G 708. Fiyatı 400 TL. FM transmitteri ile içindeki MP3leri dinleyebilirsin, video izleyebilirsin, navigasyon programı igo8 yani en iyi program, hem araç çakmak şarj cihazı hem de ev için şarj adaptörü veriyor, 2013 yılına kadar bedava güncelleme, süper destek...

Ben bu cihazı kullandım, ayrıca Garmin 200 de kullandım. Garmin sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaz.

Navigasyon kullananlar için bir gezi rehberi konusu açtım, şu ana kadar İstanbul, Kapadokya, İzmir, Samsun, Beypazarı için gezilecek yerler eklendi. Siz de cihazı alınca, gezdiğiniz yerleri de kaydedip buraya eklerseniz çok faydalı olur, çünkü sizin gibi gezmeyi seven arkadaşların paylaşımına ihtiyacımız var.

http://forum.donanimhaber.com/m_34546978/tm.htm

2005 Toyota Corolla Sport HB
Garmin Nüvi 200

36 Mesaj
9 Ekim 2009; 21:19:31 

Arkadaslar i900 e igo8 yükledim TR haritasi Tr poi diye birseyde yukledim program açılıyor ama uydu ile bağlantısı kurulamıyor. Bunun için ne gibi ayar yapmam lazım. Teşekkür ederim.

212 Mesaj
9 Ekim 2009; 21:27:58 

teşekkürler.. bu gün görüştüğüm bir kişi bu cihazların kendi elinden geçtiğini ve raporlarını hazırladığını söyledi aşağı yukarı bütün cihazların testini yapıp rapor hazırladığını söyledi. bunların içinde mio ve navitechlerin taiwan diğerlerinin ise çin malı olduklarını kalite olarak mio ve navitech itibaren sıralnıp aşağı doğru inildiğini hatta telefonda nokıa neyse nevigasyonun nokiasının da mio olduğunu söyledi diğer bazı markalarda ise belirttiğim gibi detaylı köy belde yollarını göremeyeceğimi hatta bizim bu bölgenin boş arazi olarak göründüğünü söyledi. bu işlerde yetkin olduğu konuşmasından ses tonundan belli o yüzden kafam iyice karıştı; napsak ki yav az para da değil meretler!

1537 Mesaj
10 Ekim 2009; 0:15:01 

Konustugun kisi Mercedes ve BMW'yi bir kenara birakmis..

Ferrari vb. hic bakmamis...
sana orta sedanlari siralamis...

Ardindan da arabayla lastiklerin ayri marka olabileceginden de bahsetmemis..

bir de uzmanim demis...

ayip etmis.

Sevgiler.

Alim K.

quote:

Orijinalden alıntı: goalya

teşekkürler.. bu gün görüştüğüm bir kişi bu cihazların kendi elinden geçtiğini ve raporlarını hazırladığını söyledi aşağı yukarı bütün cihazların testini yapıp rapor hazırladığını söyledi. bunların içinde mio ve navitechlerin taiwan diğerlerinin ise çin malı olduklarını kalite olarak mio ve navitech itibaren sıralnıp aşağı doğru inildiğini hatta telefonda nokıa neyse nevigasyonun nokiasının da mio olduğunu söyledi diğer bazı markalarda ise belirttiğim gibi detaylı köy belde yollarını göremeyeceğimi hatta bizim bu bölgenin boş arazi olarak göründüğünü söyledi. bu işlerde yetkin olduğu konuşmasından ses tonundan belli o yüzden kafam iyice karıştı; napsak ki yav az para da değil meretler!