Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.416
Cevap
55
Favori
360.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benım sırket aracınca gps var nasıl devre dısı bırakılır :P yada sadece socketımı cekeyım hueheuh ...
  • benm tel 7610 navigasyon olabilirmi
  • bildiğim kadarıyla 7610'un işletim sistemi symbian, eğer öyleyse olabilir..

bunun için bir adet bluetooth GPS aparatı ve bir adet symbian uyumlu navigasyon paketi almalısınız. (garmin, sygic, ndrive gibi..)

quote:

Orijinalden alıntı: Alone_in_Life

benm tel 7610 navigasyon olabilirmi
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben çok yeni başladım navigasyon kullnmaya.Sorum su nasıl bu nasıldır yönünde değil için.
    Ben 2 adet cihaz kullanıyorum.Route66 ve Garmin olmak üzere 2 adet te yazılım doğal olarak.
    Sizlere asıl sormak istediğim acemiliğime verin ama adres ararken zorlanıyorum.Ya sadece sokok numarası yazıyorum,yüzlerce aynı olan numaradan tarama yapıyorum,yada bulunduğum yer civarında arama yapıyor sadece.
    Yani başka bir şehirdeki bir cadde veya sokağı numarası ile arayamazmıyım?
    Yani nasıl adres yazıp arayacağımı bulamadım.
    Yardımcı olabilirseniz bu konuda sevinirim.
    Kolay gelsin....
  • Garmin'de "nereye" menusunden "adres" düğmesine tıkladığınızda il olarak en son nerede GPS sinyali alındıysa o il gösterilir. başka bir ilde arama yapacaksanız ili değiştirmelisiniz.
    daha sonra zaten ilçe seç, sokak/cadde seç gibi seçenekler sizi yönlendiriyor.
    R66 ise tam olarak hakim olmamakla birlikte adres kutusuna gideceğiniz adresin tamamını yazıyorsunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: pegasus69

Arkadaşlar merhaba,

Ben çok yeni başladım navigasyon kullnmaya.Sorum su nasıl bu nasıldır yönünde değil için.
    Ben 2 adet cihaz kullanıyorum.Route66 ve Garmin olmak üzere 2 adet te yazılım doğal olarak.
    Sizlere asıl sormak istediğim acemiliğime verin ama adres ararken zorlanıyorum.Ya sadece sokok numarası yazıyorum,yüzlerce aynı olan numaradan tarama yapıyorum,yada bulunduğum yer civarında arama yapıyor sadece.
    Yani başka bir şehirdeki bir cadde veya sokağı numarası ile arayamazmıyım?
    Yani nasıl adres yazıp arayacağımı bulamadım.
    Yardımcı olabilirseniz bu konuda sevinirim.
    Kolay gelsin....

• mrb umut bey benim sorum kendi aracıma gprs alıcı takmak ve bunu bilgisayarımdan takip etmek istiyorum
    bunu nasıl yapabilirim ve nekadara bana maal olur
    şimdiden teşkkür ediyorum
    iyi forumlar

üstte başlık ekleyemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanaysel

benım sırket aracınca gps var nasıl devre dısı bırakılır :P yada sadece socketımı cekeyım hueheuh ...

GPS jammerlar var , yurtdışında 70 $ civarında. çakmaktan giriyorsun ve bulunduğu bölge de etkisini gösteriyor (15 mt dairesel etki)

• Selamlar.
    Bunları aslında uygun bir başlıkla sormuştum ancak gözden kaçması ihtimali ve Hızlıal yetkililerinin daha doğru cevap verme durumunu düşünerek buraya da yazmayı uygun gördüm.

7" ekranlı GPSTURK 9007'den bir adet satın alma düşüncesindeyim. 20 kanallı, bluetooth desteği bulunan ve görsel açıdan güzel bir cihaz gibi görünüyor. Ancak Donanımhaber forumu dahilinde, bu cihaz hakkında verilmiş herhangi bir bilgiye rastlamadım. GPSTURK 9007 kullanan ya da kullanmış olan veya gpsturk hakkında bilgisi olanlardan mevcut bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Bazı ayrıntılar benim için önemli.
    1. Navigasyon esnasında mp3 dinleme şansı tanıyor mu?
    2. Harici anten opsiyonel görünüyor, üzerinde harici anten girişi mevcut mu? deneyen var mı?
    3. Bluetooth ile görüşme yaptıktan sonra, Piranha Leon'da olduğu gibi bir önceki menüye dönüş sıkıntıları yaşanıyor mu?
    4. Geri vitesle çalışacak kamera tertibatı bağlandığında, kameranın aktif olması durumunda görüntü vermeye başlayıp, kameranın devreden çıkması ile menüye tekrar dönebiliyor mu?
    5. Üzerindeki mikrofonun ses alma konusunda verdiği herhangi bir sıkıntı var mı?
    6. Rota hesaplama, alternatif rota sunma gibi işlemlerdeki başarısı nasıl?
    7. Açılıştan uydu bularak konum hesaplama işlemini tamamlaya kadar geçen süre yaklaşık ne seviyede?
    8. Büyük olmasına rağmen düşük çözünürlüğe sahip olan ekranı, görsel açıdan rahatsızlık verici şekilde pikselleri belli ediyor mu?
    9. Bluetooth ile eşleştirdiğimiz telefonun rehberine, sms kutularına veya diğer veri klasörlerine erişme şansı tanıyor mu?
    10. Konum belirleme olmadığında, yani navigasyon kapalı iken, uydu ile saat eşleşmesi yapmadan yani, bluetooth üzerinden telefon eşleştirmesi yaptığımızda, tarih ve saat konusunda sabit bir değerden başlayarak arama listesi ile sms listesinde zaman sıralaması karışıklığı oluşturuyor mu?
    11. Dışarıdan tv, dvd vesaire gibi kaynaklar kullanarak av girişi yaptığımızda, aynı zamanda bir başka amplifikatöre av çıkış verebiliyor mu, ilaveten fm üzerinden yayın yapmayı sürdürebiliyor mu? Yani dvd player bağladığımda, atıyorum, elimde herhangi bir başka ara kablo yoksa, fm transmitter aracılığıyla dvd playerdan aldığı sesi fm bandından iletebiliyor mu? By-pass tabir edilecek bu işi becerebiliyor mu?
    12. Işık yansıması, güneş parlaması sorun teşkil ediyor mu?

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Sorularımdan bir kısmını cevaplayabilmeniz bile benim için büyük nimettir. 1, , 4, 5, 6 ve 10 numaralı sorular benim için daha yüksek önem taşımaktalar.

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

• Merhabalar,

Geri Görüş Kamerası bağlanabilen (1000 TL ye kadar) bir navigasyon cihazı önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.
  • arkadaşlar acil olarak yardıma ihtiyacım var. Samsung GT-M7603 telefon almak istiyorum.Telefonda gps özelliği var ama navigasyon programı mevcut değil. Telefon java tabanlı olduğu için program bulamıyorum. Samsunglar genelde Route 66 yazılım ile geliyor.Bu programı symbian yada windows mobile tabanlı bulmak çok kolay ama java destekli telefonlar için bulamadım. Programın sitesinde java tabanlı telefonlar için haritalar var ama ben internette bulamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • arkadaşlar bu navigasyon olayında yeni ve acemiyim, piranha pathfinder aldım dün, gps e girdim çalıştı, yer bulma bölümüne grip bir yer yazdım sonra çıktım kapattım..sonra açtığımda gps düğmesi çalışmıyordu, harita silinmiş nasıl olduysa? şimdi üzerinde yüklü gelen yazılımı nasıl temin edebilirim? toolbox diye bi programı var , o da görmedi bi türlü cihazı.. Acil yardım lütfen..
  • denizdeyken teknede kullanabileceğimiz navigasyon programı var mıdır?
  • Arkadaşlar geri görüş kamerası bağlanabilen bir navigasyon cihazı önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.
  • ARKADAŞLAR
    YENİ NAVİGASYON CİHAZI ALDIM.İÇİNDE İNFOTEK ATLAS YAZILIMI VAR.AMA BANA SEYEHATTE KULLANMAK İÇİN NEW YORK HARAİTASI VE GEREKLİ YAZILIM LAZIM.YARDIMCI OLABİLİRMİNİZ.?
  • Arkadaşlar;
    Yeni aldığım HTC Touch Dia 2 (Windows Mobile 6.1) ile uyumlu navigasyon programları hakkında bilginize ihtiyacım var. Şimdiden tşk.ler
  • Arkadaşlar merhaba,

Navking 300 aldım ancak, sd kartına format atma gafletinde bulundum. Navigasyon çalışmıyor şu anda, ayrıca cd den back up denedim, hata verdi sd kartı alete takınca. İnternetteki güncellemeleri indirip onları kurmaya çalıştım, o da olmadı. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Kullanamıyorum artık aleti
  • firmanın teknik servisinden yardım alamadınız mı?
    quote:

Orijinalden alıntı: ocaltun

Arkadaşlar merhaba,

Navking 300 aldım ancak, sd kartına format atma gafletinde bulundum. Navigasyon çalışmıyor şu anda, ayrıca cd den back up denedim, hata verdi sd kartı alete takınca. İnternetteki güncellemeleri indirip onları kurmaya çalıştım, o da olmadı. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Kullanamıyorum artık aleti

• Arkadaşlar.Ben cartel 3500 navigasyon cihazı aldım. Bu ürün hakkında bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum.Birde içinde navturk yazılımı mevcut, bunu başarsoftun yazılımıyla değiştirebilir miyim? Olursa bu iş masraflı olur mu? Eğer değiştirebilirsem nasıl yapmalıyım? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.İlginiz için şimdiden teşekkürler...
  • 135 YTL ye Darty den aldınız sanırım , ben de gördüm o cihazı , lakin kutusunda en ufak bir bilgi vermemişti (ne nedir kim gibi) geri bıraktım...yazılımlar hakkında arkadaşlar bilgi verirler. Cihazdan çok umutlu olmamanızı tavsiye ederim....
  • Cihaz almak isteyenler keşke görüp 1 gün sabredim forumlardan araştırsalar ya
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.