- x
LENS HAKKINDA!!
29 Cevap30012 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2008; 23:44:43 

İyi Geceler Arkadaşlar

Gözlerim bozuk değil fakat ben yeşil ve mavi lens takmak istiyorum , bunların fiyatları ne kadar civarı , göze zararı varmı ve başka bilgilerinizde varsa yazarsanız sevinirim , teşekkür ederim

1670 Mesaj
13 Kasım 2008; 23:50:55 

bende lens kullanıyorum. renkli lens alma. mal gibi oluyo bakışların. şaşı gibi bakıyon. yani lens olduğu belli oluyo, normal lens al kullan..

321 Mesaj
13 Kasım 2008; 23:52:25 

Hacu aynı şeyi dün bende merak etmiştim...

Böyle sitelere falan baktım

iyi lensler 50 YTL falan başlıyor.

Ama kremleri pahalı nedense (110 YTL)

Ama önce bi doktora gitmeyi düşünüyorum ben..

Göz sonuşta bu ötesi varmı ...

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2008; 23:54:12 

gözlerim bozuk değil , gözlerimin rengi kahverengi , yeşil veya mavi yapmak istiyorum 1-2 ay falan , bununla ilgili bilgi almak istemiştim..

Uzaklaştırılmış
14 Kasım 2008; 0:19:35 

http://www.optilens.com.tr/urunler.asp

doktora git. sana numalarını söylesin ona göre buradan lens alabilirsin. yanılmıyorsam türkiyenin herbir tarafına ücretsiz kargo var

1474 Mesaj
14 Kasım 2008; 1:49:04 

illa içinde kaldıysa al ama;
1.Gözünde doğal durmuyor yani lens kullandığın belli olur
2.4 sene civarı şeffaf lens kullanıyorum her akşam çıkarman temizlemen lazım, gözün hava almasını engelliyor gözün kızarır,batma yapabilir vs. vs.

kısacayı sırf hevesin geçsin diye istiyorsan al ama kozmetik amaçla tavsiye etmem, hem ruslar kara göz kara kaşa bayılıyor bakma bizim odun kızlara :) benim gözüm mavi de noluyor

4279 Mesaj
14 Kasım 2008; 13:44:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Odysseus348

illa içinde kaldıysa al ama;
1.Gözünde doğal durmuyor yani lens kullandığın belli olur
2.4 sene civarı şeffaf lens kullanıyorum her akşam çıkarman temizlemen lazım, gözün hava almasını engelliyor gözün kızarır,batma yapabilir vs. vs.

kısacayı sırf hevesin geçsin diye istiyorsan al ama kozmetik amaçla tavsiye etmem, hem ruslar kara göz kara kaşa bayılıyor bakma bizim odun kızlara :) benim gözüm mavi de noluyor

bende air optix var haftada 1 çıkartıyorum.. bişey de olmuyo çok rahat..

1474 Mesaj
14 Kasım 2008; 15:12:58 

göz doktorlarının tavsiyelerine bakarsanız 1 hafta kullanımın yanlış olduğunu görürsünüz

göz kendi oksijenini havadan alıyor arkadaşlar, lensle bunu kesiyorsunuz havasız bırakıyorsunuz gözü.en iyi lens kullanımı, en az kullanımdır

3639 Mesaj
14 Kasım 2008; 15:17:14 

[font="Papyrus"]Arkadaşım bende 1,5 ay önce falan aldım . Süreli olan lenslerden . Benim gibi hobi olarak başlıcaksan freshlook almanı tavsiye ederim . Hem tuzlu değil , hemde iyi . . Solusyonu 20 ytl civarında 3 ay boyunca gidiyor zaten . . Freshlook lensin çifti ise 35 ytl . Koyu yeşil hareli aldım , normal göz rengim açık kahverengiydi . İlk hafta takıp çıkarması bayağı uğraştırıyodu nerden aldım bu nalet şeyi diyodum :S Daha sonraları alışınca ne gözümde olduğunu hissettim ne de takıp - çıkarmam 1 dakikayı geçti :) Tüm kızlardan olumlu yönde eleştiri aldım :) Lens olduğu belli oluyo diyen arkadaşlar , öpüşücek kadar yakında olan insan ancak anlar :) Bir de önceden göz rengini bilen insanlar anlar :) Yoksa lens olup olmadığı belli olmuyor bence .
Hatta bi foto ekliyorum buraya :) Samimiyetine güvenerek :)
http://photos-b.ak.fbcd...5992071_949273_3013.jpg
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DieselTRoniC -- 14 Kasım 2008; 15:43:35 >

BeşiktAŞK

Uzaklaştırılmış
14 Kasım 2008; 15:18:44 

yorumlarınız için teşekkürler , mavi veya yeşil lens almak için ne kadar para harcamam gerekir?

Uzaklaştırılmış
14 Kasım 2008; 15:34:39 

5741 Mesaj
14 Kasım 2008; 15:55:07 

Lensin göze inanılmaz zarar verdiğini ve verdiği bu zararın geri dönüşünün olmadığını umarım biliyorsunuzdur.. Üstelik hiç ihtiyacınız olmadığı halde bu hasarı vermek sizce ne kadar mantıklı..

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs

155 Mesaj
14 Kasım 2008; 16:01:46 

quote:

Orjinalden alıntı: powermoon96

bende air optix var haftada 1 çıkartıyorum.. bişey de olmuyo çok rahat..

1 haftaliklar zararlidir ...

en iyisi sabah takip aksam cikarmak...gece duranlar var ama gozune zarar verir ve daha cok bozulur...

Tomorrow's Another Day...

54 Mesaj
14 Kasım 2008; 16:57:57 

gözlerim mavi ama malesef gözlük kullanıyorum 15 yaşındayım ilerde lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum fiyatı nedir bu operasyonun nasıl bi ameliyattır bilgi verirseniz sevinirim

443 Mesaj
14 Kasım 2008; 18:03:07 

kendinizi beğenmiyorsunuz başka kişi olmaya çalışıyosunuz iyice robot insan olmaya başladık

3271 Mesaj
14 Kasım 2008; 18:52:38 

renkli lensleri her gece muhakkat cıkartın

51 Mesaj
14 Kasım 2008; 19:30:18 

Benim lensim 70 YTL(Mavi)

gözℓєяιм∂є вιя ƒιℓмѕιη. göz çυкυяℓαяıм∂α υуυуα кαℓмış вιя вєвєкѕιη

544 Mesaj
16 Kasım 2008; 23:46:58 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Lensin göze inanılmaz zarar verdiğini ve verdiği bu zararın geri dönüşünün olmadığını umarım biliyorsunuzdur.. Üstelik hiç ihtiyacınız olmadığı halde bu hasarı vermek sizce ne kadar mantıklı..

KUjum ben takabilirmiyiimmm:):)))

iiyi görüyorum ama değişiklşik bakımından hanii kara kara olmuoooo daha bii değişik baksamm olarmıııı :)))

eskilerden=>nil_fb

8 Mesaj
17 Kasım 2008; 0:06:08 

alcaksan iyisini al.

ucuz diye gidersin 20 ytlye alırsın 2 aya kalmaz gözlerin aha böyle olur

0

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

655 Mesaj
17 Kasım 2008; 0:56:22 

aman arkadaşlar! lens illa zarar verir diye bi şey yok ama riski yüksek bir ürün! istediğiniz kadar dikkat edin bi şekilde gözününüz konjitivit ya da kornea zedelenmesiyle karşı karşıya kalabilir. 10 sene sorunsuz kullanan da var 3 ay 6 ay 1 senede sıkıntı yaşayan da! ama lensin zarar verdiği noktalar genellikle gözün kendini kolaylıkla yenilediği tabakalar! sağlıklı bir insan korneasını kalemle kazısanız 48 saat içinde kendini yenileyebilir fakat yine de renkli gözlü olmak için lens kullanmak şahsi fikrimce çok gereksizce alınan bir risk olabilir!!

ben bunları nerden mi biliyorum! 1,5 senedir lens kullanıyorum. strese bağlı kendiliğinden oluşan ssr (retinada ödem) teşhisi nedeniyle bi buçuk aydır sürekli doktor kontrolündeyim) hiç suçu olmamasına rağmen lens kullanımım yasak gerçi onun da bazı yarattığı deformasyonlar oldu ama yukarda dediğim gibi ön tabaka erozyonları çabuk iyileşiyor gözde. Yani demem o ki aman bu lens olayına dikkat!

202 Mesaj
22 Kasım 2008; 12:13:37 

lens kullananlar veya denemek isteyenler için numaralı ve numarasız lens bulabilecekleri site linki aşağıda, renkli lenslerinde numaraları mevcut hatta acayip renklerde kırmızı, kedi gözü şeklinde, yada üzeri desenli lensler bile var.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/LENS_DEPOSU/

174 Mesaj
22 Kasım 2008; 12:19:17 

Benimde sormak istediğim birşey var.Ben doktora gittim bir gözüm 3.25 diğeri ise 2.75 çıktı.Doktora lens almak istediğimi öyledim bana en yüksek numara 2.75 dedi yani diğer gözüm açıkta kalıyor var mı böyle birşey.Hem astigmat hem miyop varmış.Yani bu hastalıkları için en yüksek lens numarası 2.75 mi ?

Deli gömleği giydirdiler düşlerime...

174 Mesaj
22 Kasım 2008; 12:48:19 

quote:

Orjinalden alıntı: SiyahLeke

Benimde sormak istediğim birşey var.Ben doktora gittim bir gözüm 3.25 diğeri ise 2.75 çıktı.Doktora lens almak istediğimi öyledim bana en yüksek numara 2.75 dedi yani diğer gözüm açıkta kalıyor var mı böyle birşey.Hem astigmat hem miyop varmış.Yani bu hastalıkları için en yüksek lens numarası 2.75 mi ?

698 Mesaj
22 Kasım 2008; 13:00:56 

quote:

Orjinalden alıntı: SiyahLeke

böyle bişeyi ilk defa duyuyorum..4.50 lens numarası olan biliyorum..

ama astigmattan kaynaklanan bi durum varsa bilemem..normal yumuşak lenslerde öyle bir

sınır yok..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

202 Mesaj
22 Kasım 2008; 13:17:29 

böyle birşey yok, ben lens işi yapıyorum, 20 numaraya kadar lens var, ancak belirli markalarda bu numara değişebilir. mesela a markasının 10 numaraya kadaradır b markasınınki 15 e kadardır. ancak her markanın size uygun lensi vardır. çünkü öyle çok extreme bi numaranız yok. aşağıdaki linkten istediğini seçebilirsin.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/LENS_DEPOSU/

174 Mesaj
22 Kasım 2008; 18:02:19 

Anladım...Doktora lens kullanmak istedimi söylediğimde bana 2.75'ten yukarı lens yoktur dedi.Yurt dışından da sipariş verdi.Birde muayene kağıdını vermedi.Şimdi ben gidip kağıdı alsam daha sonra lensi kendim alsam olur mu ?

698 Mesaj
22 Kasım 2008; 19:46:32 

bu numaralardan tam olarak eminsen o kağıda da gerek yok..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

0 Mesaj
1 Aralık 2009; 19:20:57 

Ben 7 Senedir renkli lens kullanıyorum Gözlerimde bir bozuklukj yok sadece renk değiştirmek için kullanıyorum ama bi marka tavsiye edemem bence sende etmemelisin çünkü freshlook yada herhangi bi başka marka gözden göze çok farkediyor bazıları çoık ucuz lens almasına rağmen anlaşılmıyor bazıları ise dünya kadar para versede farkediliyor :)

597 Mesaj
17 Kasım 2011; 18:03:33 

Arkadaslar bugun goz doktoruna gittim 5sene once aldigim 1.70 numarali gozluklerimi hic denecek kadar az kullanmistim bugun doktorun yaptigi olcumlerde 2.60 +asig. cikti lens icin uygunmusum fakat toric lensmi ne vericem ama biraz sıkıntilidir dedi + normal gozluk lensi her zaman kullanmami simdilik tavsiye etmedi aranizda toric lens kullanan varmi deneyimleriniz nedir lenslerim yakinda 1 adet numune lens gelicek onu 1ay kullandiktan sonra bir sorun olmaz ise lense devam edicez 17 yaşındayım gözler gitmiş yav

Ayrıca: Lenslerin adını türünü kağıda yazdı ama öyle bi doktor yazısı ki okuyup internetten araştıramıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 17 Kasım 2011; 21:53:43 >

0 Mesaj
4 Şubat 2012; 0:50:35 

arkadaşlar acuvue marka lensler hakkında hertürlü aşağıdaki adresten bakabilirsiniz...

http://www.acuvue.com.tr

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.195