- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
silinsin. teşekkürler
22 Cevap56372 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1576 Mesaj
13 Kasım 2008; 22:34:52 

silinsin. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTLu. -- 15 Mayıs 2013; 20:10:45 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2008; 22:42:06 

eskiden oks ile askeri liselere alıyolardı şimdi hangi sınavla alıyolar bilmiyorum liseden sonrada öss puanı ile harp okuluna alıyolar http://www.kho.edu.tr/K...asayfa/giris/index.html

3738 Mesaj
13 Kasım 2008; 22:44:06 

ALS'ye girmen gerekiyordu. Neyse geçti artık..
Liseyi bitirdikten sonra ÖSS sonucuna göre sivil lise kaynaklılar için seçim aşamaları oluyor. ÖSS zamanı harp okullarının internet adreslerinin duyurularından takip edersin. Yeterli görülürsen alınır Harp 1 olarak başlarsın.

edit : Jandarma filan demişsin sonradan senin dediğin Uzman Çavuş. Subay olabilmen için önce astsubay olabilmen gerekir sonra da subay yani mucize. Uzman olarak kalırsın 45 yaşında da koşamıyorsun artık denilerek meslekten atılır 65 yaşına kadar da emekli olabilmeyi beklersin. Neyse astsubay olmak daha kolay bu arada yine ÖSS puanı ile alınıyor ama daha fazla öğrenci alımı olduğundan girme şansın daha fazla. Sonra da parlak bi sicilin olur ve sınavını da geçersen teğmen olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkiNNy -- 13 Kasım 2008; 22:46:05 >

• AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
  • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
  • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
  • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
  • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
  • PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.

13713 Mesaj
    13 Kasım 2008; 23:26:12 

Üniversiteden bilgisayar mühendisi,doktor v.s olarak mezun olursanız,subaylık sınavlarına katılarak direkt teğmenlikten başlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiabloXT -- 13 Kasım 2008; 23:26:39 >

18 Mesaj
    15 Kasım 2008; 17:51:59 

ben maliye mezunuyum uzun dönem olur mu

Uzaklaştırılmış
    16 Kasım 2008; 12:16:22 

quote:

Orjinalden alıntı: blade14

ben maliye mezunuyum uzun dönem olur mu

aralık döneminde gideceksen çok zor

30 Mesaj
    29 Nisan 2010; 11:53:46 

Muvazzaf Subaylık için Harp Okullarına müracaat edecek olan adaylara bir çok şart koşuluyor bende araştırıken uygunmuyum değilmiyim diye online kontrol eden bir yer buldum sanada faydası olur umarım linke tıklayıp ulaşabilirsin Subaylık Şartları

Ata

326 Mesaj
    1 Mayıs 2010; 0:12:39 

quote:

Orijinalden alıntı: winchester

eskiden oks ile askeri liselere alıyolardı şimdi hangi sınavla alıyolar bilmiyorum liseden sonrada öss puanı ile harp okuluna alıyolar http://www.kho.edu.tr/K...asayfa/giris/index.html

www.kktcell.org ®™
    |l|lllll|lll||ll||lll
    ³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

91 Mesaj
    15 Mayıs 2010; 22:36:59 

Subay olmak için 4 yöntem vardır.Baya bi araştırma yaptım bende olmak istiyordum,vazgeçtim.
    *Birincisi 8. sınıf öğrencisiyken als (askeri liseler sınavları) girersin.Eğer iyi bir puan yapabilirsen ve mülakatlarıda geçersen kuleli,maltepe,ışıklar gibi askeri liselerde okuyabilirsin.(ben tavsiye etmem çünkü 8 sene askeri okullarda çekilmez en azından ben dayanamam o yüzden 2. yöntemi tavsiye ediyorum)
    *İkinci olarak öss şimdiki ikili sistemde ygs ve lys sınavlarına girersin.Baraj puanlarını geçebilirsen mülakatlarıda geçersen harp okullarına girebilirsin.Bildiğim kadarıyla deniz ve hava 300,kara 800-900 kişi alcakmış bu sene.Deniz ve hava için sayısal,kara için tm ve sayısalcı olman gerek.4 senelik okuldan sonra teğmen rütbesiyle mezun olursun.1 senelik sınıf okulu eğitiminden sonra atanırsın.
    *Üçüncü yöntem öss den astsubay meslek yüksek okullarından birini kazanırsın.bu okullar 1.bölüm puanından alırlar ve girmesi kolaydır.2 yıl okursun ve mezun olursun.6 sene astsubay olarak görev yaparsın.Altıncı senende subaylık sınavlarına girme hakkı kazanır ve eğer sicilinde iyiyse sınavdada başarılı olursan teğmen olursun.
    *Dördüncü olarak normal bir üniversiteye gidersin.4 yıllık okursun.Askeriyenin istediği kriterlere okuduğun bölüm ve sen uyuyorsan sözleşmeli subaylık sınavlarına girer eğer kazanırsan 6 aylık bir eğitimden sonra teğmen olursun.muvazzaf subaylardan hiçbir farkın olmaz.Gerek orduevi gerek lojman gerekse gatadan onlar gibi faydalanır aynı maaşıda alırsın.

Bunların yanında geçici bi subaylıkta bana yeter diyorsan;4 senelik bir okul okur yedek subay yani asteğmen olarak 8 ay subaylık yaparsın.Hevesini alırsın heralde :)

Ben girmedim ama subay olan arkadaşlarım ve akrabalarım çok zor olduğunu söylüyorlar yani eğer çok istiyorsan git babam istiyor fln diye gitme.Yoksa daha okurken dayanamaz bırakmak zorunda kalırsın..Hakkında Hayırlısı olsun..

187 Mesaj
    19 Mayıs 2010; 20:36:24 

@omertacı

Kardeş gecic subay olup sonra kalmak istersen kalamıyormusun?

:)

14955 Mesaj
    5 Haziran 2010; 12:00:47 

Subay olmadan önce

Ankaraya git C.tesi - Pazar günleri harbiyelilerin çarşı izinleri var

Onlarla konuş ondan sonra subay olmaya karar ver

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

2916 Mesaj
    10 Haziran 2010; 23:43:09 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 8 Eylül 2011; 20:58:13 >

Yoruldum Deme
    Ölünce Dinlenirsin

1 Mesaj
    27 Ocak 2011; 15:27:11 

Ya Bunun İçin Şartlar Şölemiş Evi Falan İpotek Eddiriliomuş Okumadımmı Da Ev Gidiomuş Okumadımmmı Yani Ne Kadar Kötü Oldummu Dersler Ev Elden Gidio Bilgilendirirseniz Soalun

Uzaklaştırılmış
    28 Ocak 2011; 19:19:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ErenKaygusuz

Ya Bunun İçin Şartlar Şölemiş Evi Falan İpotek Eddiriliomuş Okumadımmı Da Ev Gidiomuş Okumadımmmı Yani Ne Kadar Kötü Oldummu Dersler Ev Elden Gidio Bilgilendirirseniz Soalun

taahütveriyorsun "ben yapamadım bırakıyorumw dersen belli bi miktar talep ediyolar o da aşağı yukarı bi ev parasına denk gelebilir.

1 Mesaj
    8 Eylül 2011; 18:40:35 

*İkinci olarak öss şimdiki ikili sistemde ygs ve lys sınavlarına girersin.Baraj puanlarını geçebilirsen mülakatlarıda geçersen harp okullarına girebilirsin.Bildiğim kadarıyla deniz ve hava 300,kara 800-900 kişi alcakmış bu sene.Deniz ve hava için sayısal,kara için tm ve sayısalcı olman gerek.4 senelik okuldan sonra teğmen rütbesiyle mezun olursun.1 senelik sınıf okulu eğitiminden sonra atanırsın.

tm ve sayısalcı demissin tm ney ve eşit ağırlık ve sözel okusam olur muyum ? sayısal okumasamda ?

556 Mesaj
    9 Eylül 2011; 14:06:04 

Askeri okullar'da başarılı olamazsan para cezası felan ödüyomuşsun diye birşey duymuştum sallama bi duyumda olabilir bilemiyorum yani.

1 Mesaj
    9 Mayıs 2012; 21:58:15 

Arkadaşlar sayısal değilde sözel olsa olmuyor mu?

4 Mesaj
    23 Ağustos 2012; 15:13:58 

Kolumda platin var subay olabilir miyim ? sorun çıkar mı ?

TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ

1 Mesaj
    24 Ağustos 2012; 20:14:39 

Ben Suan Almanyada okulumu bitirdim. 18 Yasindayim. Iki sene bi özel okula yazildim Sonrasi Türkiyede Subay olmak istiyorum gereken sartlar nedir Yardimci olursaniz sevinirim

1067 Mesaj
    26 Ağustos 2012; 11:14:43 

-abdye biat etmek
    - cemaatci olmak
    - pkkya terorist diyememek
    - VATAN HAINI OLMAK

I paint the house black, my wedding dress black leather, too. You have no room for light, Love is lost on you. I keep my lips red, they seem like cherries in the spring.But, ohhh...what can I do, to turn you on, or get through you? Darling, you can't let everything seem so dark blue.

4 Mesaj
    26 Ağustos 2012; 21:21:28 

istersen askeri liseye git istersen sayısal bi anadolu lisesine git bitane kara harp okuluna gitmen gerikio harp okulundan mezun olduktan atanmayı beklecin bu kadar

TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ

4 Mesaj
    26 Ağustos 2012; 21:24:01 

kara harp okulu biraz zor dayanıklılığını felan sınıolar mekik şınav barfix felan işte

TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ

4 Mesaj
    26 Ağustos 2012; 21:39:26 

Subay Olmak için gereken özellikler - koşullar

Subay ve Astsubay Olmak için

Askeri Okullar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı parasız yatılı okullardır
    Sosyal Durum, Ahlak ve Karakter İle İlgili Koşullar

* TC. Vatandaşı ve erkek olmak
    * Nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak
    * Kendisinin, anne, baba ve kardeşlerinin;
    * Tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü, ideolojik görüşleri benimsememiş bu gibi faaliyetlerde bulunmamış ve bu faaliyetlere karışmamış olması
    * Toplumca ayıp sayılan ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmaları,
    * Kusursuz bir ahlak ve karaktere sahip olmaları
    * Dürüst bir yaşam düzeyinde olmak ve yüz kızartıcı fiillerde bulunmamaları
    * Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturma sonunda şüpheli yada sakıncalı hallerin bulunmaması
    * Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış ya da para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak;
    * Okuduğu okullardan ahlak ve disiplin sebepleri ile çıkarılmamış olmak
    * Okula karşı uygun nitelikte (Dürüst bir yaşam düzeyinde, yüz kızartıcı fiilleri bulunmayan) sorumlu bir veli göstermek.

Sağlık İle İlgili Koşullar:

* Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin, Askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin aşağıda yazılan sağlık niteliklerine uygun olmak;
    * Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, kellik, frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak, düztaban olmamak.)
    * Duymasında en ufak bir kusuru bulunmamak.
    * Her ne derece olursa olsun gözlük-lens kullanmamak, gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak.
    * Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak
    * Ağırlğı, boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ele alındığında, bu rakamdan en çok 5 kg.'a kadar (5 kg. dahil) fazla, en çok 15 kg.'a kadar (15 kg. dahil) eksik olmak.
    * Sevk edileceği Askeri Hastane'den "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kaydını içeren sağlık raporu almak.
    * Türkçeyi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, söyleyiş bozukluğu vb. olmamak)

Boy ve Yaş İle İlgili Koşullar Yaş ve boy (ayakkabısız) aşağıda belirtilen sınırlar içinde bulunmak.

ASGARİ BOY 13 145 cm 14 152 cm 15 157 cm 16 161 cm 17 166 cm Hazırlık sınıfı okuyanlar için en fazla 17 yaşında (veya daha genç doğumlu) diğerleri için 16 yaşında (veya daha genç doğumlu) olmak.
    Öğrenim İle İlgili Koşullar

* MEB'e bağlı herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ilköğretim okulları ile dengi okullardan 2002 yılı Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Öğretmenler kurulu kararı ile geçenler ve son sınıfta 2 yıl okuyarak mezun olan veya öğreniminin herhangi bir safhasında mesleğe yönelik okullarda okumuş olanların başvurusu geçersizdir)
    * Özel okullar ve yurtdışındaki okul mezunları için bu okulların mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okulları ile denkliğini belirten MEB'ce onaylanmış belge ile başvuruda bulunmuş olmak.
    * Okul bitirme dereceleri (Son 5 yılın ortalaması); Askeri Liseler için en az 3,50 Astsubay hazırlama okulları iin en az 3.00 olmak (Şehit/vazife malülü, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, ve er çocukları ile öz kardeşlerinde ve muvazzaf / subay / astsubay çocuklarında, belirtilen okul bitirme dereceleri aranmaz. Bunların haziran döneminde doğrudan mezun olmaları yeterlidir.)

UYARI !

* Giriş koşullarını taşımadıkları halde, yanlış bilgi vererek, asılsız belge düzenleyerek / düzenleterek askeri okullara kaydını yaptırmış olanların bu durumları, eğitim-öğretim süresi içerisinde tesbit edildiğinde, okuldan ilişkileri derhal kesilir ve haklarında yasal işlem yapılır.

* Askeri Lise ve Astsubay Hazırlama Okulu Giriş sınavlarına katılacak adaylara son sınıfta her ne şekilde ve şartta olursa olsun öğreminine ara vermiş ve bütünlemeye kalmış olanlar ile son sınıfı öğretmenler kurulu kararı ile geçenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ
    Sayfa:   [1]
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422