Şimdi Ara

Leadtek'in Cell tabanlı video işlem kartı gecikiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 450 çalışanının işine son vereceği konuşulan Leadtek, resmi duyurusunu geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı Cell tabanlı yeni video hızlandırma kartını kısa bir ertelemeyle, planlanan takvimden yaklaşık bir hafta sonra yani 14 Kasım kasım yerine 19 Kasım'da kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Son dakika değişikliği olarak değerlendirilen bu ertelemenin nedeni açıklanmazken PxVC1100 kod adlı yeni video işlem kartının 290$ seviyesinden pazara giriş yapacağı ifade ediliyor. Dört çekirdekli SpursEngine işlemcisini kullanan kart üzerinde 1600MHz'de görev yapan 128MB kapasiteli XDR bellek bulunuyor.

• Sadece video hızlandırma için mi kullanılıyor? Değişik bir kart...
  • tabii bu kartın da bir piyasası vardır
  • Piyasası vardır ama bence geleceği yok. Cuda biraz daha gelişirse bu kartlar leadtek in elinde kalabilir.
  • Bu kartı kimler ne amaçlı kullanıyor acaba?
  • Gerçekten ilginç bir kart
  • Daha piyasaya cikmadan gereksiz demek , firmanin elinde kalir demek bana cok sacma geldi.Hele bi piyasaya ciksin , ustune testleri gorelim sonra isteyen istedigi yorumu yapsin!!
  • Video kameradan ripleme, avi den coding işlemi vs için kullanılıyor. Düğün kasediniz vcd ye çekilir tarzı yerler için Ama artık işlemciler çok gelişti, kartsız da yapılıyor. Blue-ray vs için lazım olur bundan sonra.
  • ULYSES çok da basite indirgedin kartı.

piyasada böyle kartlara sırf işlemlerini hızlandırsın diye 1000lerce dolar verecek insanlar var. Tahmininden de fazla hemde.

Kart senin için üretilmiyor, sen kullan da denmiyor zaten.

Sen hala nişan, sünnet düğününde kalmışsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eryen

ULYSES çok da basite indirgedin kartı.

piyasada böyle kartlara sırf işlemlerini hızlandırsın diye 1000lerce dolar verecek insanlar var. Tahmininden de fazla hemde.

Evet arkadaşım haklısın fakat; gezgin adlı arkadaşa hak veriyorum. Bence de Cuda geliştirilirse, bu kart ellerinde patlayabilir. Eğerki; GPU'lardan da yüksek performans verirse, işte o zaman dönüm noktası olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: eryen

ULYSES çok da basite indirgedin kartı.

Kart benim için üretilmiyor ben geri kalmışım bu konularda da, o binlerce dolar ödeyecek vatandaşların ne işler yaptıklarını açıklasaydınız, bir parça ışık, bir bilgi kırıntısı verseydiniz de (varsa) aydınlansaydık. Ama ukalalık beleş tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.