Şimdi Ara

X58 yonga setli anakart fiyatları netleşiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte X58-UD5

Resmi lansmanı ve paralelinde satışı önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak olan Nehalem tabanlı Core i7 serisi yeni nesil Intel işlemciler ile birlikte X58 yonga setli anakartlar da kullanıcılar ile buluşmaya başlayacak. Intel Nehalem mimarisi ile birlikte soket değişikliğine giderek LGA 1366 formuna geçtiği için Core i7 serisi işlemci almak isteyen kullanıcıların DDR3 bellek kullanımına ek olarak anakart güncellemesi de yapacak.

Tabii X58 yonga setinin X48'in devamı olarak yüksek performans segmentinde yer aldığını düşündüğümüzde toplam geçiş maliyeti açısından kullanıma sunulacak X58 yonga setli anakartların fiyatı da son kullanıcılar açısından ciddi derecede önem taşıyor. 5 gün sonra kullanıma sunulacak olan X58 yonga setli anakartların fiyatları da netleşiyor. Avrupa fiyat listelerine giriş yapmaya başlayan firmaların farklı özellikteki çok sayıda yeni modeli arasında şimdilik en uygun fiyatlı çözümün Gigabyte'ın X58 serisi dahilinde hazırladığı X58-DS4 modelinin olduğunu görüyoruz.

Core i7 920, 940 ve Extreme Edition 965 modelleriyle kullanılabilen ayrıca Crossfire X desteği de sunan anakart abileri diyebileceğimiz X58-UD5 ve X58-Extreme gibi SLI teknolojisinin kullanımına ise olanak tanımıyor. 3 kanal bellek desteği sunan anakartın iki adet PCIe x16 slotuna sahip olduğu ayrıca 8 kanal yüksek tanımlı ses, gigabit ethernet ve katı kapasitör kullanımı gibi özelliklerle donatıldığı ifade ediliyor. Gigabyte'ın X58 yonga setli DS4 modeli için Avrupa fiyat listelerindeki fiyat 220 Avro civarında.

Bu arada en iyi ihtimalle önümüzdeki yılın muhtemelen ikinci çeyreğine kadar Bloomfield serisi Core i7 işlemciler ve X58 yonga setli anakartlar Nehalem için tek alternatif olacağından zamanla fiyatlarda düşüş veya AMD'nin geriye dönük uyumluluk avantajıyla kullanıma sunacağı 45nm Phenom işlemcilerinin sergileyeceği performansa göre fiyatlarda indirim de gerçekleşebilir.

Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için;

http://www.geizhals.eu/?cat=mbp4_1366_ddr3

• fiyatların oturması için bahara kadar beklemeli
  • ülkemizde 220 dolar civarı olur herhalde...
    ilk etapta pahalı evet ama zamanla ucuzlar...
  • Ekonomik versiyonları da geliyor,
    http://www.provantage.com/msi-x58-platinum~7MST909E.htm
    239$
  • Bence Ecs nin modelleri fiyat açısından daha uygun olabilir
  • Hepsinin ekonomik versiyonu çıkar.Zamanla pahalıların fiyatı da düşer.

Umarım DDR2 versiyon anakartlar da çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 12 Kasım 2008; 11:07:08 >
  • Gerçek şu ki görüntüsüne bile hayran kaldım :-) bunun fiyatı nekadar acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

fiyatların oturması için bahara kadar beklemeli

neden bahara kadar beklenmeli
    baska yerden haber filanmi geldi yoksa kisisel tahmininmi
  • X58'lerden en iyisi bence MSI X58 Platinum.Yerleşim iyi(SATA ve HDD için) ve fiyatının da en uygun kart olacağını düşünüyorum...
  • @Furious hocam;

Hocam bellek denetçileri işlemcilerde olduğu için, acaba DDR2 desteği işlemcilere bağlı olmuyor mu? Yani Intel'in yeni işlemciler üretmesi gerekmez mi? Yoksa benmi yanlış düşünüyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

@Furious hocam;

Hocam bellek denetçileri işlemcilerde olduğu için, acaba DDR2 desteği işlemcilere bağlı olmuyor mu? Yani Intel'in yeni işlemciler üretmesi gerekmez mi? Yoksa benmi yanlış düşünüyorum?

O konuda pek bilgim yok işte
  • lga 1366 için ddr2 desteği söz konusu değil,çünkü işlemci içerisindeki bellek denetleyicisi ddr3 ten başka çeşide destek sunmuyor. Bu sefer asrock bile melez kart üretemeyecek ne yazıkki
  • offf ne güzel ya tam intelci fiyatı! 300-1000 usd arası bir i7 alınır sonra anlamsız FPS artışları kazanılır. eee yaparlar nede olsa zengin adamlar!
  • Az bir performans farkı için bu anakartlara bu paraları ödeyenler kimler acaba gerçekten çok merak ediyorum.
  • kazık bileniyor:) 220 euroluk kart dahi buraya 300-350 dolar + kdv'ye gelir. acelesi olmayan p55'i beklesin.
  • Kazık bileniyor :-) Espri çok iyiydi vallahi. Dakikalardır gülüyorum.
  • X58-Extreme güzelmiş bekliyoruz çıksınlar artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: justbejust

kazık bileniyor:) 220 euroluk kart dahi buraya 300-350 dolar + kdv'ye gelir. acelesi olmayan p55'i beklesin.

pc mi sattım phenom almayı düşünüyorum bi taraftan ta i7 mi alayım diye düşünüyordum
    daha aklımdan çıkmaz hocam "kazık bileniyor" sözünüz
  • bu dolar fiyatı ile bu sistem yenilemeyi nasıl yapacağız bakalım
  • bu kart dalgalı kur ve kdv ile 500ytlyi geçer belki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.