- x
Barınaklardan köpek almak..?
35 Cevap29660 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4666 Mesaj
11 Kasım 2008; 22:46:46 

Arkadaşlar, kısmetse bir köpek edinmek istiyorum. Bahçedeki klubesinde kalacak ve hergün muntazam en az 2 saatlik yürüyüşlere çıkarılacak.
Öncede cins köpeklere bakıyordum ancak fiyatları gerçekten UÇMUŞ!

Şöyle iyi bir Alman kurdu için 500 lira civarı parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bende böyle bir para vermek istemiyorum. Aslına bakarsanız bu güzel dostlarımızın ticari malzeme yapılmasına hepten karşıyım! (fakir avuntusu)

Acaba diyorum, barınaklardanmı köpek alsam. Şöyle bir baktım; harika köpekler var. Hem eğer 3-5 aylık alırsam riskli dönemi atlatmış, kendini kurtarmış bir köpek almış olurum. Ama o duygusal bağ tekrar kurulurmu acaba?..

Varmı bir bilgisi olan arkadaş? Barınaktan köpek alan falan?

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

1679 Mesaj
11 Kasım 2008; 23:18:31 

banada fiyatlar çok pahalı geldi.
budava ya yada az bir miktar ücretle köpek almak istiyorsa ya veteriner,pet shopçu bir tanıdığın olacak,ya da tek yol barınak

And the Raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;
And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,
And the lamp-light o'er him streaming throws his shadow on the floor;
And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted—nevermore!

3144 Mesaj
12 Kasım 2008; 1:45:38 

Barınaklarda bir sürü cins köpek var.Duygusal bağda sorun olmaz.Zaten hayvan cins olduğundan sahibi tarafından terk edilmiştir.Dolayısıyla yeni bir sahip için can atar.Barınaklardan derlediğim ve bahçede beslenebilecek köpekler:

http://www.fatihbelediy...as-erkek-saf-kan-boxer/
http://www.fatihbelediy...n-ilanlar/15-yas-boxer/
Alttakine melez diyorlar ama bence değil.
http://www.fatihbelediy...-ismi-aslan-disi-kisir/
http://www.fatihbelediy...lar/8-aylik-saf-kangal/
http://www.fatihbelediy.../3-yasinda-alman-kurdu/
http://www.fatihbelediy...r/2-yasinda-saf-kangal/
http://www.fatihbelediy...da-coban-kangal-melezi/
http://www.fatihbelediy...inda-safkan-rotweiller/
http://www.fatihbelediy...arayanlar/1-yas-kangal/

"8 aylık Kurt kızımız" dediği kuyruğunu diken kurt köpeği:
http://www.uskudarbarinagi.com/yuvaarayanlar.php

Encinaar

4666 Mesaj
12 Kasım 2008; 8:15:59 

Ata çok teşekkürler dostum.

Gerçekten şu 2 dişi kurt çok hoş görünüyorlar. Güzelce bakımları yapılırsa zımba gibi olabilirler. Ben bu işe yoğunlaşiim..
Umarım en kısa zamanda tekrar köpek sahibi olurum!

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

833 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:54:53 

quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Ata çok teşekkürler dostum.

Gerçekten şu 2 dişi kurt çok hoş görünüyorlar. Güzelce bakımları yapılırsa zımba gibi olabilirler. Ben bu işe yoğunlaşiim..
Umarım en kısa zamanda tekrar köpek sahibi olurum!

Aldın mı? Ben de almayı düşünüyorum da...

1036 Mesaj
12 Nisan 2012; 18:01:30 

quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

Aldın mı? Ben de almayı düşünüyorum da...

cok buyuk iyilik yapmis olursun hem kendine hem hayvancagiza

4059 Mesaj
12 Nisan 2012; 18:51:22 

Bende hayvan evlat etmeyi düşünüyorum fakat barınaklarda yavru yok sanırım yada denk gelmedi; labrador golden farketmez biri olsa direk alacağımda yok arkadaş. İlk tecrübem olacağı içinde yetişkin köpek alamıyorum.

833 Mesaj
14 Nisan 2012; 0:07:43 

Barınaktan bir yavru alacağım. Büyüdüğünde küük bir köpek mi yoksa büyük bir köpek mi olacağını nasıl anlarım?

1134 Mesaj
14 Nisan 2012; 15:47:22 

barinaktaki veterinerler bu konuda yardımcı oluyorlar
nekadar buyuyecegi vs belli bir aydan sonra belli olabiliyor

833 Mesaj
15 Nisan 2012; 17:39:18 

Barınaklarda kısırlaştırıyorlar mı hayvanları?

1134 Mesaj
19 Nisan 2012; 23:09:11 

tabiki eger isterseniz kısırlastirma asilar vs bakımlar yapılıyor.
tum hayvanlar kısırlastırılmıs degil kısırlastırılmamış hayvan bulmanız mumkun.

550 Mesaj
21 Nisan 2012; 17:17:41 

Ankarada barinak adresi bileniniz varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

arızalı iphone veya diğer apple ürünlerini bana getirin size yenisini verelim...
http://resim.donanimhaber.com/m_69979327/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69979327

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2012; 17:41:05 

dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru köpek bulamazsın hatta çoğu yaşlıdır aldığından 1 ay sonra yaşlılıktan ölür bu yüzden sakın barınaktan köpek alma git bütün pet shopları gez mutlaka 300 e 400 e golden veya alman kurdu bulabilirsin her pet shopçu her cins köpeği aynı fiyata satmaz

4059 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_yılın

dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru köpek bulamazsın hatta çoğu yaşlıdır aldığından 1 ay sonra yaşlılıktan ölür bu yüzden sakın barınaktan köpek alma git bütün pet shopları gez mutlaka 300 e 400 e golden veya alman kurdu bulabilirsin her pet shopçu her cins köpeği aynı fiyata satmaz

yazık.

Uzaklaştırılmış
21 Nisan 2012; 19:09:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

yazık.

bencede.

418 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:24:00 

barınaklar deneymsiz kişilerin hevesle aldığı hayvanlarla dolu ilk kez köpek besleyeceksen barınak ilk tercihin olmalı kesinlikle...
ben alman kurdu aldım pet shopdan eğitime gitti bende deneyimli olmama rağmen köpek karaktersiz çıktı.
bakırköy barınağından alman kurdu aldım yediği önünde yemediği ardında kaçdı.
sokakda annesiz yavru bir köpek buldum 1 yaşına az kaldı canavar kuş uçurtmuyor ve inanılmaz akıllı türkçeyi söktü desem yeridir

Yeryüzünün sonuna gittim
Suların sonuna gittimGökyüzünün sonuna gittim
Dağların sonuna gittimArkadaşım olmayan bir şey bulamadım
Navajo Kabilesi

1087 Mesaj
26 Nisan 2012; 11:56:31 

Barınaktan alınan köpekler yavru alınan köpeklerden daha çok sahibine baglanıyor bunu gördük yaşadık.Bağlanırmı bana diye korkmayın , o terkedilmenin verdiği hissi bildiği için öyle bir bağlanırki size siz bile şaşırırsınız.Vede eğer inançlı biriyseniz hayatınızda yapabileceginiz en büyük sevaplardan birtanesidir buna emin olun diğer tarafta karşılıksız kalmicaktır..

‘‘Yerde yürüyen hayvanlar ve iki kanadıyla uçan kuşların hepsi sizin gibi bir ümmettirler (yani topluluklardır). Biz bu kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Sonra ancak onlar toplanıp Rablerine gelirler.'' (En'am 38)"
"Yüce dinimiz, hayvan sevgisini bir insanın ulaşabileceği en büyük mutluluk olan cennete girmenin bir vasıtası olarak görmektedir."

GIGABYTE 990FXA-UD5 AM3+ // AMD FX X8 8320 AM3+ 4.5GHZ o.c // (4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600 // MSI HD6950 2GB (6970 BİOS) //WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 2TB HDD// SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD // HİGH POWER HPC620W // XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA // COOLER MASTER HAF X942 // CREATİVE AUDİGY 2 ZS // CERATİVE THX 550 // LOGİTECH G300 GAMİNG MOUSE // Tt eSPORTS Challenger GAMİNG KEYBOARD // LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT // 3X SAMSUNG 22" EYEFİNİTY MONİTOR ***** PANASONIC TX-P50U30E 50" PLASMA // SONY STR-DH520 AVR 7.1 // JAMO S426HCS5B // DIGITURK HD FULL //

Rottweiler besleyenler kulübü

0 Mesaj
5 Temmuz 2012; 14:01:02 

kardes sana önerim alfa kurdu biraz pahalı olabilir ama çok sadık bir dost biraz eğitirsen yanından ayrılmaz her dediğini yapar bizde var 6 yasında köpek sürüsü gelse bile seni asla bırakmıyo tek basına sürüye dalıyo :) sahibini bırakıp gittiğini görmedim böyle birşey istiyosan alfa kurdu al hem güçlü hem cesur :)

650 Mesaj
5 Temmuz 2012; 17:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

Barınaklarda kısırlaştırıyorlar mı hayvanları?

Kısırlaştırılıp veriliyor.

Geçmişin kasvetli İzleri

0 Mesaj
20 Eylül 2012; 11:46:14 

merhabalar,

bir arkadaşım adana'da bulunan çiftliğine 2 adet köpek almak istiyor barınaktan fakat adanadaki barınaklardan uygun köpek bulamadığı için benimle iletişime geçti, istanbuldaki barınaklara bakmam konusunda.

istanbuldaki barınaklardan köpek sahiplenirsem bunları adanaya gönderebilme konusunda yardımı olabilir mi barınakların veya benzer derneklerin. bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı ya da daha önce bu işi yapmış birileri.

1545 Mesaj
20 Eylül 2012; 13:46:00 

quote:

Orijinalden alıntı: rooney8

merhabalar,

bir arkadaşım adana'da bulunan çiftliğine 2 adet köpek almak istiyor barınaktan fakat adanadaki barınaklardan uygun köpek bulamadığı için benimle iletişime geçti, istanbuldaki barınaklara bakmam konusunda.

istanbuldaki barınaklardan köpek sahiplenirsem bunları adanaya gönderebilme konusunda yardımı olabilir mi barınakların veya benzer derneklerin. bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı ya da daha önce bu işi yapmış birileri.

Bence barınağı aramanız lazım. artık her barınakta 24 saat görevliler var ve böyle hizmetleri varsa yardımcı da olacaklardır.

Bu arada barınaklardaki hayvanlarla ilgili çok yanlış bilgiler var.
Ben 10 yıl önce üniversitedeyken barınaktan almıştım köpeğimi ve ömrünün sonuna kadar yaşadı benle. Kesinlikle oradan alınan hayvan daha fazla sahipleniyor sizi. Ayrıca kısırlaştırılmış şekilde veriyorlar. Sonradan kısırlaştırma ile uğraşmıyorsunuz.
Bir çok cins hayvan mevcut barınaklarda ama bazı uyanık barınak görevlileri cins olanları dışarıya parayla verebiliyor. Bu yüzden cins bulmak çok kolay değil.

Ben bu haftasonu bursa Nilüfer barınağına uğramayı düşünüyorum. Bir bakalım hangi cins canlar gelmiş oraya. Eğer düşündüğüm bir ırk varsa alacağım.

PSN: Oz_Oz35
Diablo Battletag: ariaven#1944

Philips 46PFL9705 - Sony BDV-N790W-Sony Playstation 3 - Atlanta HD Box - Egreat M34A - Samsung S2 - Ipad 4 Retina Display 16GB - Honda Civic 2012

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2012; 19:52:04 

Asıl barınaklardan aldığınız köpeklerle güçlü bir duygusal bağ kurarsınız. Size güveni artar ve kaybetmekten korkar. Tabi bu aşırıya kaçarsa sorun niteliği de taşıyabilir. Köpeği kesinlikle petshoplardan ve veterinerlerden almayınız masraf niteliğinde dahi para isteyenlere para vermeyiniz. Ya barınaktan ya da köpek çiftliklerinden alın zaten safkan bir alman çoban köpeği 500 lira değil daha pahalıdır. Petshoptakilerin çoğunluğu safkan değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 30 Eylül 2012; 19:53:54 >

3252 Mesaj
6 Ekim 2012; 15:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_yılın

Yazan arkadaşın banlandığı iyi olmuş. Bu kafada insanlar hala var ve biliyorum diye geçinebiliyorlar ya yazıklar olsun.

1- Barınakta cins köpekler de vardır, kırma köpekler de. Maksat bir dost sahibi olmak ise cinsinin önemi yoktur ama.
2- Terkedilmiş köpekler her zaman çok daha bağlanırlar yeni sahiplerine.
3- Sakat olmayan köpeklerin büyük çoğunluğu henüz 1.5 - 2 yaşına bile gelmemiştir zira bir hevesle yavruyken alınıp büyüdüğünde sokağa bırakılmıştır bu canlar.
4- En büyük yanlış; Pet Shop'lardaki köpeklerin daha sağlıklı olduğu kanısıdır. Aksine barınaktaki köpekler çok daha sağlıklıdır çünkü sürekli veteriner gözetiminde bulunurlar ve sahiplendirilmeden önce her türlü bakımı, aşısı, istenirse kısırlaştırılması yapılır. Pet Shop'larda ise yavrular kafeslere tıkılır, içlerinden biri bile hastaysa diğer hepsine bulaştırır (sağlıksız ortamda çoğaltıldıklarından aralarında hasta bir yavru olma ihtimali de yüksektir) ve bu hasta köpekler insanlara satılır. Ayrıca kafes arkasında gelenin geçenin oyuncağı olmak, cam ardından sevilmek büyük depresyon yaratır hayatları boyunca.

PSN ID: VilliLapsi | Origin: VilliLapse | Battlelog: VilliLapse
DayZ | Uncharted 3 | Battlefield series | Left 4 Dead 2 | CS:GO | Borderlands 2
- Birlikte DayZ oynamak isteyen mesajla Steam'ini verebilir -

League Of Legends TR: Uddopekka

542 Mesaj
7 Ekim 2012; 19:19:50 

Barınaktan alınan köpeklerin kulaklarındaki küpeyi aldırmak mümkün müdür ?

440 Mesaj
8 Ekim 2012; 1:16:27 

quote:

Orijinalden alıntı: famousekolll

Barınaktan alınan köpeklerin kulaklarındaki küpeyi aldırmak mümkün müdür ?

Evet mümkün.

120 Mesaj
8 Ekim 2012; 15:40:40 

Antalyada yaşıyorum ve hep beslediğim köpekler bana sığındı,safkan cinstiler.
Hep petshopta alınan kopekler zora gelınce atılıyor :(
Ehm,neyse. Istanbul barınagnda cıns safkan kopekler var. Hıcbı zaman hayvan beslemekten korkmayın,arabanız varsa hayvanın masraflarını sıgortadan cıkarabılırsınız.
Istanbul içi sahiplendirme sitelerinde başka şehre yollandığını okudum ama onun kargosunu da belediye karşılamaz :)

440 Mesaj
8 Ekim 2012; 16:12:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Forumdaşşş

Antalyada yaşıyorum ve hep beslediğim köpekler bana sığındı,safkan cinstiler.
Hep petshopta alınan kopekler zora gelınce atılıyor :(
Ehm,neyse. Istanbul barınagnda cıns safkan kopekler var. Hıcbı zaman hayvan beslemekten korkmayın,arabanız varsa hayvanın masraflarını sıgortadan cıkarabılırsınız.
Istanbul içi sahiplendirme sitelerinde başka şehre yollandığını okudum ama onun kargosunu da belediye karşılamaz :)

arabanız varsa hayvanın masraflarını sıgortadan cıkarabılırsınız.

Burda tam olarak neyi kastettiniz acaba ? Merak ettim :)

542 Mesaj
8 Ekim 2012; 20:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Evet mümkün.

Çok sağolun peki nasıl ve nereden yaparız vetler yapıyor mu acaba ?

32 Mesaj
9 Ekim 2012; 2:32:48 

Barınakdan köpek alabilirsin köpekler dogustan insana sevgi besler zaten duygusal baglanmada herhangibi bir sıkıntı olmaz ama şöyle birşey olabılır psikoloji denen bişey var hayvan kendine güveni eksik olabilir insanlardan diger hayvanlardan korkabilir arabalar kalabalık yerler sürekli havlama saldırganlık egılımı giibi şeyler olabilir bunuda zamanla atlatabilirsin sosyal bir köpek yaparak herşeye alıştırarak onun dışında bence bir sıkıntısı olmaz para verip köpek almakda saçma bence çünki bunu tamamen ticaret olarak görüyolar çogu hayvanlar hastalıklı vs olabiliyor barınak mantıklı

Vazgeçmek her zaman zayıflık demek değildir, bazen bırakacak kadar güçlü olmaktır.

44 Mesaj
12 Kasım 2013; 21:40:28 

quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

arabanız varsa hayvanın masraflarını sıgortadan cıkarabılırsınız.

Burda tam olarak neyi kastettiniz acaba ? Merak ettim :)

arabayla çarptığımız veya yolda yaralı gördüğümüz hayvanları veterinere götürmemiz halinde ücretin sigortadan kesildiği gibi birşeyler okumuştum ama çok fazla bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar vardır illaki

183 Mesaj
12 Kasım 2013; 22:07:47 

Beyler konu 2008 de açılmış uyandırayım.

45 Mesaj
28 Mayıs 2014; 14:41:58 

bende bi uyandırayım bu hafta içi barınaktan köpek almayı düşünüyorum.. ne cins olduğu önemli değil tek istediğim bana bağlansın yeter..

46 Mesaj
30 Mayıs 2014; 15:48:49 

sokaklardaki yavrulardan al bıtane annesı sana ne olacagı hakkında bılgı verir ve coğu gayet zekıdır

gri olmadık hiçbir zaman ya siyahız ya beyaz

92 Mesaj
30 Mayıs 2014; 15:51:30 

quote:

Orijinalden alıntı: luzyto

sokaklardaki yavrulardan al bıtane annesı sana ne olacagı hakkında bılgı verir ve coğu gayet zekıdır

Ayhan kardeş benim bir arkadaşım var ismi Halil TÜRKMEN tanıyormusunuz ?

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
BEDİÜZZAMAN SAİD-İ NURSİ

46 Mesaj
30 Mayıs 2014; 15:54:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

Ayhan kardeş benim bir arkadaşım var ismi Halil TÜRKMEN tanıyormusunuz ?

yok paşam tanımıyorum o kadar çok türkmen var ki bilemezsin ;)

gri olmadık hiçbir zaman ya siyahız ya beyaz

122 Mesaj
30 Mayıs 2014; 16:50:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.TSC

bende bi uyandırayım bu hafta içi barınaktan köpek almayı düşünüyorum.. ne cins olduğu önemli değil tek istediğim bana bağlansın yeter..

Köpekler sürü hayvanlarıdır ve sürü liderine ihtiyaç duyarlar. Sen sahipleneceğin yavrucağın lideri olacaksın. Yani sana bağlanmaması mümkün değil. Hangi cins alırsan al istersen sokak köpeği al sana bağlanır. Şüphen olmasın.
En Beğenilmeyen Yorumlar
dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru... Yoruma Git Yorumun Devamı ercan_yılın - 21 Nisan 2012; 17:41:05 -2
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Evcil Hayvanlar » Köpekler » Barınaklardan köpek almak..?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422