Şimdi Ara

===> Nokia N86 | Ana Başlık - 8mp - 2.6' OLED - 8GB - GPS - Wi-fi <=== (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.033
Cevap
4
Favori
289.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kamerasının video çekimi iyi. En azından video ses formatı olarak ACC kullanmağı tercih etmiş olamaları iyi.
  • Mobile-Review daki resimleri henüz görmedim birşey diyemem, ama verdiğimhttp://2009.nseries.com/images/custom/skaterBig.jpg resmi de ilk çıktığında EXIF'inde N85 yazıyordu, sonradan "undisclosed" yani "açıklanmamış" a çevirdiler, sanırım ilk prototiplerde 1-1 N85 yazılımı mevcut.

Ayrıca Mobile-Review'daki Eldar Murtazin Nokia'ya yakınlığı ile bilinen birisi, eline geçen cihaz da büyük olasılıkla ilk prototiplerdendir, satışa çıkacak neslin aynı hatalara sahip olması şart değil. Cihazın gerçek başarısını veya başarısızlığını üretim modelleri çıktığında diğer cihazlarla aynı koşullar altında yapılan karşılaştırmalarla göreceğiz.

Ya bir de bir şey sorayım. Ben neden kızayım ki Noctivagant? Alıntı yaptığın yerde yalnızca cihazın başka bir cihazın 1-1 aynısı olmadığını söylemeye çalıştım ama bir N86 hayranı değilim, zaten Xenon'u olmayan alet benim için başlamadan bitmiştir

• quote:

Orjinalden alıntı: GeceBekcisi

Mobile-Review daki resimleri henüz görmedim birşey diyemem, ama verdiğimhttp://2009.nseries.com/images/custom/skaterBig.jpg resmi de ilk çıktığında EXIF'inde N85 yazıyordu, sonradan "undisclosed" yani "açıklanmamış" a çevirdiler, sanırım ilk prototiplerde 1-1 N85 yazılımı mevcut.

Ayrıca Mobile-Review'daki Eldar Murtazin Nokia'ya yakınlığı ile bilinen birisi, eline geçen cihaz da büyük olasılıkla ilk prototiplerdendir, satışa çıkacak neslin aynı hatalara sahip olması şart değil. Cihazın gerçek başarısını veya başarısızlığını üretim modelleri çıktığında diğer cihazlarla aynı koşullar altında yapılan karşılaştırmalarla göreceğiz.

Ya bir de bir şey sorayım. Ben neden kızayım ki Noctivagant? Alıntı yaptığın yerde yalnızca cihazın başka bir cihazın 1-1 aynısı olmadığını söylemeye çalıştım ama bir N86 hayranı değilim, zaten Xenon'u olmayan alet benim için başlamadan bitmiştir

tabiki bire bire aynısı değil ama yüzde 98 ya da daha insaflıca yüzde 97 falan diebiliriz

• N97 den daha cok ilgimi cekti eger foto cekimi kaliteliyse normal bir fiyattan piyasaya cıkarsa alabilirim guzel gorunuyor
  • Tasarımını nedense hiç beğenmedim plastik gibi duruyor.N97 imi N86 ımı deseler hiç düşünmeden N97 derim ama tabi seçim meselesi
  • fotolarda parlama vs var mobile-review'de

bazı resimler özel çekim zaten orada
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre_14

Tasarımını nedense hiç beğenmedim plastik gibi duruyor.N97 imi N86 ımı deseler hiç düşünmeden N97 derim ama tabi seçim meselesi

n97 çok hoşta klavye olayı biraz ürkütüyo kullanış bakımından tereddütlerim var
  • quote:

Orjinalden alıntı: n96zede

quote:

Tasarımını nedense hiç beğenmedim plastik gibi duruyor.N97 imi N86 ımı deseler hiç düşünmeden N97 derim ama tabi seçim meselesi

N97 klavye konusunda alternatif sunuyor o açıdan güzel piyasaya çıkmadan resim konusunda geri kalmış gibi gözüküyor ama bence 5 gayet yeterli. 8 olmuş 12 olmuş ne fark eder 8i sekiz 12 oniki yapan merceğidir. omnia hd 4.8 mercek kullanılmış şuan 5 mega pixel N95 8GB bile 5.6 mm mercek var. N97 de 5 mega pixel diye özelliğini aşağı görmüyorum. N86 da 4.8/4.6 mercek kullanılmış. N97 de 5.4mm mercek kullanılmış. şuan piyasanın en iyi mercek kullanılmış telefonları N95 ve Samsung i8510 INNOV8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 21 Şubat 2009; 21:53:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: master88

quote:

Orjinalden alıntı: n96zede

quote:

N97 klavye konusunda alternatif sunuyor o açıdan güzel piyasaya çıkmadan resim konusunda geri kalmış gibi gözüküyor ama bence 5 gayet yeterli. 8 olmuş 12 olmuş ne fark eder 8i sekiz 12 oniki yapan merceğidir. omnia hd 4.8 mercek kullanılmış şuan 5 mega pixel N95 8GB bile 5.6 mm mercek var. N97 de 5 mega pixel diye özelliğini aşağı görmüyorum. N86 da 4.8/4.6 mercek kullanılmış. N97 de 5.4mm mercek kullanılmış. şuan piyasanın en iyi mercek kullanılmış telefonları N95 ve Samsung i8510 INNOV8

tabi bu da göz önüne alınması gereken çok önemli özellik

• xenonsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViRüS84 -- 22 Şubat 2009; 4:29:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Un1qU3

xenonsuz

xenonsuz olma nedenleri bence tamamen şarjı etkilediği için koymuyorlar. led flashların güç yüklenmesi ile xenon'ki farklı. fotoğraf makinalarında bile flaşı kapatınca 2 katına çıkan çekim gücüne sahip olunuyor.
  • Xenon = Daha fazla enerji gereksinimi (daha kısa süren batarya ömrü) + boyut gereksinimi (cihazın daha kalın olma zorunluluğu) + daha yüksek maliyet (değişen sadece flaş olmuyor, mekanik obtüratörlü sensör de gerekiyor)

Asıl sebepler bunlar...
  • Güzel telefon sadece tuş takımı hoşuma gitmedi..
  • http://www.mobile-review.com/articles/2009/mwc-nokia-n86-en.shtml
    buradan da görebileceğiniz gibi cihazın ilk ismi N85 8MP miş. İlk olarak N85 refresh diye düşünülmüş. Sonradan isim değişikliğine gidilmiş. YAni ilk baştaki exif bilgilerinde N85 diye geçmesi mantıklı.

Öte yandan elalemin malı için birbiriniz kırmayın arkadaşlar. Fanatikliğe, umarsızca savunmalara girmeyin. Sanki bizim ürettiğimiz ürünlermiş gibi sahipleniyoruz. Markacılığın insan psikolojisi üzerindeki etkisi gerçekten enteresan. Sözüm meclisten dışarı...
  • Al PaC şimdi inceledim, evet söylediğinde haklısın cihaz bir "N85 refreshment"

quote:

By the way, while the N86 was in the works it was called Nokia N85 8 MP, but then they decided that it’d be much better off with a new index.

ancak neden böyle bir cihaza yeni bir model ismi vermeleri gerektiğini hissettiklerini anlayamıyorum.

Ayrıca bu anlamsız "fanatiklik" konuşmalarını daha fazla uzatmak niyetinde değilim, zaten neyin ne olduğu ortada..
  • daha oncede soyledigim gibi,,,sorunlari giderilmis,,,,,daha iyi kamerali bir N85,,

demek oluyorki,,bu telefonu almak isteyenler,,,,biraz daha gonul rahatligi icinde olabilirler,,cunku yeni bir telefon degil,,az cok sorunlari olan,,N85 in,,gelistirilmis hali,,buda gosteriyorki,,DAHA AZ SORUN,,,,

yaniliyormuyum yoksa ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: nokiauser

daha oncede soyledigim gibi,,,sorunlari giderilmis,,,,,daha iyi kamerali bir N85,,

demek oluyorki,,bu telefonu almak isteyenler,,,,biraz daha gonul rahatligi icinde olabilirler,,cunku yeni bir telefon degil,,az cok sorunlari olan,,N85 in,,gelistirilmis hali,,buda gosteriyorki,,DAHA AZ SORUN,,,,

yaniliyormuyum yoksa ???

yoo tamamen haklısın
  • nokia 2009 roadmap'te vardı zaten n85 in güncellenmiş hali kod adı da ''athlon''du.5 mp deniyordu 8 olmuş.yani corolla denen xenon flashlı ve 3 inç ekranlı,8mp model de tanıtılacak bir değişiklik olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayaz77 -- 23 Şubat 2009; 22:50:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Al PaC

http://www.mobile-review.com/articles/2009/mwc-nokia-n86-en.shtml
    buradan da görebileceğiniz gibi cihazın ilk ismi N85 8MP miş. İlk olarak N85 refresh diye düşünülmüş. Sonradan isim değişikliğine gidilmiş. YAni ilk baştaki exif bilgilerinde N85 diye geçmesi mantıklı.

Öte yandan elalemin malı için birbiriniz kırmayın arkadaşlar. Fanatikliğe, umarsızca savunmalara girmeyin. Sanki bizim ürettiğimiz ürünlermiş gibi sahipleniyoruz. Markacılığın insan psikolojisi üzerindeki etkisi gerçekten enteresan. Sözüm meclisten dışarı...

bkz. 16 şubat 21:22

quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Belki o beklenilen 8mp değil bu. Portfolio'da N85 Reflesh diye 1 model vardı ama 5mp yazıyordu. Belki karar değiştirip 8mp yapıp onu sürmüşlerdir piyasaya.

Karşılaştırmada çoğu şey aynı veri olarak tabi. Kullanıma da bakmak lazım.
    Ayrıca multimedya tuşu olmaması ilginç.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.