- x
Yeni Honda civic için Navigasyon cihazı
86 Cevap36955 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

178 Mesaj
10 Kasım 2008; 11:35:42 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

http://www.navitech.com.tr/nrd-ax3400.asp

arkadaşlar daha önce yaptıran varmı merak ettim. Bu hafta Honda damlaya gittiğimde kataloğunu verdiler ve inanılmaz bir alet ön konsolun o kısmını değiştirip yerine bu aleti takıyolar. Navigasyon müzik dvd -cd kart okuyucular usb girişi , opsiyonel olarak arka taraf için kamera gibi bir çok özelliği var.

HONDA CIVIC 2008

SAMSUNG GALAXY S2

10241 Mesaj
10 Kasım 2008; 12:03:00 

kaça takıyorlar bunu

凯末尔•阿克苏耶克

178 Mesaj
10 Kasım 2008; 13:22:14 

honda damlanın verdiği fiyat 2.750 ytl civarı

HONDA CIVIC 2008

SAMSUNG GALAXY S2

95 Mesaj
10 Kasım 2008; 13:26:28 

fiyatı biraz inse ben de taktıracağım bundan çok güzel ya, başka bir forumda taktıran arkadaşın resimlerini görmüştüm gerçekten çok güzel

568 Mesaj
10 Kasım 2008; 16:19:09 

Bu aletler her arabaya olmuyormuş bmw ve peugeot gibi.Bende yeni araba alıcam 6 aya kadar ona göre bir araba almayı düşünüyorum.

Suzuki Burgman 400 K7

178 Mesaj
10 Kasım 2008; 16:36:23 

bu alet navitechin honda civic için üretiği özel bir ürün. Ön konsolu komple değiştiriyolar ve bunu takıyolar. Alet gayet güzel ama canlı olarak taktıran biri varsa resimlerini gönderirse seviniriz.

HONDA CIVIC 2008

SAMSUNG GALAXY S2

2463 Mesaj
10 Kasım 2008; 17:44:06 

CANLI OLARAK TAKTIRANLARIN TEK SIKINTISI EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNÜN YETERSİZ OLMASI.
ONUN DIŞINDA ÇOK GÜZEL BİR OLDUĞU SÖYLENTİSİ YAYGIN.
FİYAT ŞUAN ÜRÜN YENİ BİR TASARIM OLDUĞU İÇİN PAHALI. DÜŞMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ.

quote:

Orjinalden alıntı: tayfa__

bu alet navitechin honda civic için üretiği özel bir ürün. Ön konsolu komple değiştiriyolar ve bunu takıyolar. Alet gayet güzel ama canlı olarak taktıran biri varsa resimlerini gönderirse seviniriz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

95 Mesaj
10 Kasım 2008; 23:26:24 

alıntıdır:

0

0

0

0

0

0

7836 Mesaj
10 Kasım 2008; 23:31:42 

Kaza yaptırır bu adama, sakat!!!

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

4106 Mesaj
10 Kasım 2008; 23:43:25 

oww o ibre görüntüsü süper olmuş bu nasıl çalışıyor bilgisayar gibi bişeymi yani istedğin programı yükleyebilirmisin????

gösterge falan

2463 Mesaj
11 Kasım 2008; 11:46:41 

İÇİNDEKİ YAZILIM WİNDOWS OLSA İDİ .
HAKLI İDİN.

KENDİNE ÖZEL BİR YAZILIMI MEVCUT.

PROGRAM OLARAK ESNEKLİK YOK YANİ.

İÇİNDE NE YÜKLÜ İSE O.
DAHA SONRA BELKİ YAZILIMI GÜNCELLEME YAPILIR (ÜCRETLİDİR GENELDE BU HİZMET DE)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
3 Aralık 2008; 18:39:23 

ben aldım ürünü kullanıyorum
fiyatı yazıldığı gibidir.
üründe herhangi bir sorunda karşılaşmadım.
navigasyon sistemi güncellemesi honda servisleri tarafından yapılacak.güncelleme çıkınca firmadan bize haber gelecek biz sizi telefonla çağıracağız dediler.
cihazın gps anteni ön camda doğru noktaya monte edilirse kesintisiz çalışıyor.
ürün piyasada satılmıyor.honda türkiye firma ile anlaşmış yalnızca servislerde satılıyor.piyasadan satın alamazsınız.
piyasadan aynı özelliklerde ürün arıyorsanız honda civic için üretilmiş
http://www.buldabul.com...tegoryid=6&productid=23
ürününü alabilirsiniz.
navigasyon yazılımı temmuz 2008 de güncellenmiş yazılımla geliyor yani şu an güncel ve en az 6 ay sonra yenisi çıkar.geri görüş kamerası gece gündüz renkli görüntü alıp yeterli açıya sahiptir.
düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
fiyatı yüksek bulanlar için ise;piyasada aynı özelliklerde tüm ürünlerin fiyatları birbirine yakınh.yani servislerde özellikle pahalı satılmıyor. yukarıdaki linkte verdiğim ürünün fiyatıda hemen hemen aynı.
aracın göğsünün 3 de biri değişmiş oluyor.hemde aynı kalitede bir ürünle.yani herhangi sırıtma abes durma sözkonusu değil.

5648 Mesaj
3 Aralık 2008; 19:31:02 

ürün çok güzel ama yazılan fiyat doğruysa çok pahalı

G.S

12204 Mesaj
4 Aralık 2008; 13:33:21 

Ürün gerçekten çok güzel

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

2463 Mesaj
4 Aralık 2008; 16:30:05 

ÜRÜN YAZILIMSAL OLARAK EKSİK KALMAKLA BİRLİKTE( WİNDOWS OLABİLİR Dİ) FİYATINA GÖRE ÖZELLİKLERİ AZ OLAN BİR ÜRÜNDÜR.

2225 Mesaj
4 Aralık 2008; 17:49:26 

vallaha eğer civic kullansaydım ciddi ciddi düşürdüm,

.

665 Mesaj
4 Aralık 2008; 18:20:46 

tamam dışardan bakıldığında gayet güzel görünüyor ama cihaz özellik olarak nasıl acaba? İçindeki yazılımın çalışması nasıl? geçişler vs yeterince seri mi? işlemcisi yeterince hızlı mı? ses çıkışı yeterli seviyede ve kalitede mi? kullanımı kolay mı sürüş esnasında fazla dikkat kaybı yaşatır mı? kamerasının görüntüsü ne kadar iyi az ışıklı ortamlarda iş görüyor mu fps si kaç? ekran görüntüsü nasıl? çok aydınlık ortamda ekranın görünebilirliği iyi mi? vs vs vs böyle daha bir sürü sorunun çoğuna tatmin edici cevap vermesi gerekiyor o parayı haketmesi için. bence bu teknoloji henüz yeterince gelişmedi, acele etmemek lazım.

4116 Mesaj
4 Aralık 2008; 23:44:52 

yahu yapmayın 2bin ytl gibi bir rakamdan bahsediyoruz. en kral laptobu alırım koyarım sağ kolduğa

amma velakin bunu bana birisi bedava versin zevkle kullanırım orası ayrı

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

10241 Mesaj
5 Aralık 2008; 0:37:38 

konsolu e-bay dan ekranı piyasada satılanlardan alırsanız 900 ytl ye falan maledebilirsiniz, bu forumda detaylı olarak anlatılmışı bu konu, sanırım resimleride vardı

凯末尔•阿克苏耶克

11050 Mesaj
5 Aralık 2008; 3:06:34 

Açıkçası fiyatı çok pahalı.Benim için navigasyon çok da önemli dğeil.Onun yerine yime konsol değiştirip,Double Din ana ünite tak bence.Daha ucuza gelir.

2463 Mesaj
5 Aralık 2008; 8:39:52 

alternatif çok fazla düşünülebilir ancak.
buradaki amaç farklı.
arabanın görüntüsünü ve direksiyondaki butonların iptal olmadan orjinal bir görüntü ile ses ve diğer sistemlerin arabaya entegre edilmesinden ibaret.

bu düşünülürken ekran çözünürlüğü ve yazılım tamamen alt seviyede kalmış.
fiyatı çok yüksekkk kalıyor.
başka alternatifler çıkacağını (onaylı) ümit ediyorum.

2225 Mesaj
5 Aralık 2008; 11:36:54 

belki mukayese edilmez ama kamyoncu bi dostumun, kamyonunda navigasyon cihazı vardı, o negüzel bir allettir, yaw okdar ayrıntılı tarif ediyoki inanamazsınız, hiç yol iz bilmeden rusyanın bir köyüne gidebilirsiniz, demek istediğim ilk defa orda gördüm ve kesinlikle artık araçlarımızda olmalı, ama fiyatta adamı düşündürüyor

.

212 Mesaj
15 Aralık 2008; 14:05:26 

bu sistemde bluetooth ile cep telefonu ve dolaysıyla araç kiti benzeri bir sistem kuruluyorsa eğer, mikrofon falan da konsolun üstünde mi ?
uydu radyo su var mı ?
birde honda nın amerikan civic lerinde aksesuar olarak ek olarak satığı sisteme hiç ama hiç benzemiyor.

Bilgi Güçtür

+Honda Civic Elegance 2008.
+ibook G4 1 Ghz, 1.25 GB Ram.
+macbook pro 15,4' 2.53 Ghz 4 GB ram, SD slot
+iphone 4 turkcell.
+Nikon D80, 18-135mm, 50mm f1.8.

17 Mesaj
16 Aralık 2008; 12:19:51 

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır böyle bir konu arıyordum ve en sonunda buldum.
Ben bu bahsedilen cihazı yeni civic alırken iki ay önce 2950 ytl vererek aracıma taktırdım.
Cihaz gerçekten parasını hakeden süper bir cihaz fakat bir sorun çıktı navigasyon sinyali sürekli gitti.
Yani bazen 2 dakika sonra geldi (bu normal) bazen komple 1 gün çalışmadığı oldu.
Ve birkaç gün sonra çok sık ve uzun süre kesildi. Cihazı Damla'ya götürdüm şikayetimi anlattım. Hem anteni değiştirdik hemde antenin yerini
değiştirdik gelin alın süper çalışıyor dediler. Akşam gittim deneme sürüşü yaparken sinyal hiç gelmedi. Servisteki elemanlar bu konuda doğru düzgün bilgi sahibi değiller. Neden acaba diye bana sordular. Velhasıl araç orada 1 gün kaldı. Sonra cihazın yenisini taktılar antenide arka camın önüne koydular. Aynı sorun devam etti. Distribütör firmaya gittim ordada aynı sorun oldu gördüler ama bişey yapamadılar. Sonra zar zor cihazı iade etim ve paramı aldım.

Şimdi bu ürünün bana denk geldiğini böyle bir sorun olmadığını söylüyorlar ama bilen arkadaşlara rica ediyorum. Böyle bir sorun var mı ? Navigasyon anteni tam olarak nerede duruyor ?

Varlığımın Kıymetini bilmeyeni yokluğumla terbiye ederim.

17 Mesaj
16 Aralık 2008; 12:25:35 

quote:

Orjinalden alıntı: densev

bu sistemde bluetooth ile cep telefonu ve dolaysıyla araç kiti benzeri bir sistem kuruluyorsa eğer, mikrofon falan da konsolun üstünde mi ?
uydu radyo su var mı ?
birde honda nın amerikan civic lerinde aksesuar olarak ek olarak satığı sisteme hiç ama hiç benzemiyor.

Uydu radyosu yok. Mikrofon konsolun hemen üzerinde direksiyona yakın. Net konuşmak istersen biraz konsola doğru eğilmek iyi oluyor. Yoksa sesin az uzaktan geldiğini söylemişlerdi. Bu honda'nın bir ürünü değil. Navitech diye bir firmanın yurtdışından uyumlu cihazları getirmesi ile Honda servisleri ile anlaşarak araçlara uyguladığı bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaralp -- 16 Aralık 2008; 12:34:25 >

17 Mesaj
19 Aralık 2008; 9:44:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Versatile
cihazın gps anteni ön camda doğru noktaya monte edilirse kesintisiz çalışıyor.

Yani sen veya birisi böyle bir problem yaşadımı yukarıdaki cümleyi vurgulamışsın.
Bildiklerini anlatırsan gerçekten makbule geçer.
Çünkü bende de aynı sorun oldu. Gps sürekli kesildi.

10 Mesaj
19 Aralık 2008; 18:50:36 

Merhabalar,

Bana da Honda Damla'dan broşür gelmişti, bunun üzerine navigasyon cihazları çok ilgimi çekti, ama Honda servislerinde halen araç içi navigasyon cihazı hakkında çok da iyi destek verilemiyor, henüz çok yeni bir konu olduğundan belki de.
Gelen bu broşürden dolayı HONDA'nın seçimi diye Navitech markası ile ilgilendim, 2 hafta kadar araştırdım. Fakat araç içi modelin yüksek fiyatından ve markanın kullandığı harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Portatif navigasyon cihazını Civic lerin camında kullanmak hiç mümkün değil, biliyorsunuz cam çok ileride. Ben konsola paketten çıkan konsol tutucuyu yapıştırdım, sağlam ve görüntü olarak gayet iyi oldu, üstelik yol görüşümü de hiç engellemiyor (cama yapıştırılanlar görüşü az ya da çok mutlaka engelliyor, bence tehlikeli olabilir)

Yani demek istediğim ille de konsol içi düşünmek zorunda değilsiniz. Cihaz, kullandığı harita ve yazılımı değerlendirip, birçok özelliği olan portatif bir ürünü çok daha iyi bir fiyata alabilirsiniz. Ben portatif aldığım için gayet memnunum ama tabii tercih meselesi...

GPS navigasyon başlıklı forumu okumanızı tavsiye ederim, kafa karışsa da birşeyler öğreniyor insan. Öyle ki, teknomarketlerde satışını yapanların çoğundan daha çok şey biliyorum diyebilirim şu anda :) Yani satıcılar bile çok bilgili değil halen navigasyon konusunda..

Doğru seçimler dilerim herkese..

(Honda Civic Elegance 2008 beyaz)

2463 Mesaj
19 Aralık 2008; 23:10:49 

portatif navigasyon cihazlarının en güzel yeri bence sol kelebek camına aparatın yapıştırılarak cihazın şoföre bakacak şekilde konumlandırmaktan geçiyor.

haklısınız bu tip cihazlar ön camın konumundan dolayı ses sitemi hizasında orta tarafta uygun değil fikrindeyim.

quote:

Orjinalden alıntı: mozaika

Merhabalar,

Bana da Honda Damla'dan broşür gelmişti, bunun üzerine navigasyon cihazları çok ilgimi çekti, ama Honda servislerinde halen araç içi navigasyon cihazı hakkında çok da iyi destek verilemiyor, henüz çok yeni bir konu olduğundan belki de.
Gelen bu broşürden dolayı HONDA'nın seçimi diye Navitech markası ile ilgilendim, 2 hafta kadar araştırdım. Fakat araç içi modelin yüksek fiyatından ve markanın kullandığı harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Portatif navigasyon cihazını Civic lerin camında kullanmak hiç mümkün değil, biliyorsunuz cam çok ileride. Ben konsola paketten çıkan konsol tutucuyu yapıştırdım, sağlam ve görüntü olarak gayet iyi oldu, üstelik yol görüşümü de hiç engellemiyor (cama yapıştırılanlar görüşü az ya da çok mutlaka engelliyor, bence tehlikeli olabilir)

Yani demek istediğim ille de konsol içi düşünmek zorunda değilsiniz. Cihaz, kullandığı harita ve yazılımı değerlendirip, birçok özelliği olan portatif bir ürünü çok daha iyi bir fiyata alabilirsiniz. Ben portatif aldığım için gayet memnunum ama tabii tercih meselesi...

GPS navigasyon başlıklı forumu okumanızı tavsiye ederim, kafa karışsa da birşeyler öğreniyor insan. Öyle ki, teknomarketlerde satışını yapanların çoğundan daha çok şey biliyorum diyebilirim şu anda :) Yani satıcılar bile çok bilgili değil halen navigasyon konusunda..

Doğru seçimler dilerim herkese..

(Honda Civic Elegance 2008 beyaz)

17 Mesaj
20 Aralık 2008; 12:36:09 

quote:

Orjinalden alıntı: mozaika

harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Navtürk ile ilgili durum ve Başarsoft ile ilgili durumu bende araştırdım tamamen haklısın. Acaba bu navitech konsolun hafıza kartına başarsoft yüklense çalışırmı ?

95 Mesaj
25 Aralık 2008; 11:42:50 

2463 Mesaj
25 Aralık 2008; 12:53:10 

ürünün kendi özellikleri iyi olabilir . birşey diyemiyorum ancak.

araba ile bütünlükten çok uzakta kalmış.
yakışmamış.

quote:

Orjinalden alıntı: safakbal

bir de şöyle bir ürün buldum bu nasıl sizce?
http://urun.gittigidiyor.com/HONDA-CIVIC-SEDAN-DVD-TV-NAVII-KAMERA_W0QQidZZ14466943#aciklama
0

0

8 Mesaj
25 Aralık 2008; 13:31:29 

arkadaşlar bu konuda benim detaylı bilgim var .Ürün NAVİTECH tarafından koreli bir firmaya kendileri de yazılım desteği sunarak imal ettirildi .Üründe windows ce işletim sistemi kullanıcı kapalı olarak çalışmaktadır .İki adet navigasyon yazılımı mevcuttur .Bİri navtürk diğeride başar soft .İstenildiğinde başarsoft haritası ücretsiz olarak merkez servislerinde yüklenebiliyor ve bu harita ile ürünün çalışması muazzam hızlanıyor .Bunun sebebi haritanın kullanıldığı andaki ön bellek meşguliyetinin az olmasından kaynaklanıyor .Ekran çözünürlüğü piyasada bulunan tüm benzer ürünlerden daha az değil .Şu an piyasada yok ama yeni versiyonunda tüm menülerde türkçe olacak .Yaklaşık 1 2 ay içinde türkiyede olur .GPS sinyali sıkıntısı yaşayan arkadaşlar için söylüyorum .Navitech in ürettiği vw toyota hyundaı honda crv ford chevrolet modellerinde kesinlikle bu gps kesilme sıkıntısı yok .Bu sıkıntıyı yaşayanlar ya gps anteninin kablosunun fazla kısımlarını konsolun içinde ve kenarda toplamadılar ya araçta cam filmi var yada alçak frekansla çalışan ogs ,garaj kumandası vb gibi sinyal çıkaran ürünlerden kaynaklandığını bilmeliler .Yüzlerce satışı yapılan bir ürün .Navitech merkez servise sorun kaç tane satılmış kaç arıza kendilerine yansımış .Ürünün aracın can protokolu ile tam uyumlu .Dieksiyon kumandası özelliği sorunsuz çalışıyor ve ayrı bir aparatı yok.Bu ürünün montajı kesinlikle yetkili servis tarafından yapılmalıdır .Hona servislerinin yaptığı montajlar en
fazla onların oto elektrikçisi tarafından yapılır .Bu ürünün montajı için montaj ücretini servislerine Navitech ödüyor zaten .Ürünün ekranında görmek istediğiniz logoyu siz şeçebiliyorsunuz .Çocuğunuzun bile resmini koyabilirsiniz .:)) cd özelliği tüm görüntülü medya formatlarını açabiliyor .Ekranda ne izlerseniz izleyin arkaya takacağınız bir monitörde sizn tercih ettiğiniz görüntü oluyor .Hepsinden önemlisi bu ürünü Delco elektronik Türkiye ye kendi markası olarak getiriyor .Ayrıca PIONEER Türkiye ve Bulgaristan distribütörü .
Satış sonrası hizmetlerde çok iyiler .Ne isterseniz sorabilirsiniz yada navitech.com.tr adresine mail atın servis mailleride servis@delco.com.tr .istediğinizi sorun bakalım cevap verecekler mi .Ciddi bir firma olup olmadığını anlarsınız .Fiyat konusuna gelince bu ürünün muadilini ve satış sonrası hizmetlerini verecek bir firma bulamazsınız bu nedenle üç beş fark olması normal ama herkesin kendi kesesi .Ben bizzat bu firmanın servis müdürü Erhan bey ile görüştüm mail attım soru sordum telefonumu yazmıştım aradı ve bana tüm detaylarını anlattı . Şok oldum aklımda soru işareti kalmadı .Balıkesir hondadan ürünü aldım .Bi gün apple ı podum çalışmadı izmirdeydim tekrar telefonla aradım izmir servisini aradılar işimle hemen ilgilendiler problemi saniyede çözdüler .Resetlemem yeterliymiş .:)) ı pod daki görüntüleri de aktarabiliyosunuz ve ekranda ıpodun menü görüntüsü çıkıyor .Tek kelime ile süper bi ürün .Yeni versiyonu daha da iyi olacakmış ama aldık bi kere bunu kullanıcaz .

17 Mesaj
26 Aralık 2008; 20:18:54 

quote:

Orjinalden alıntı: xy1xy1
Yeni versiyonu daha da iyi olacakmış ama aldık bi kere bunu kullanıcaz .

Türkçe olması çok önemli değil ama yeni versiyonda ne gibi değişiklikler olacakmış paylaşırsan sevinirim.

17 Mesaj
5 Ocak 2009; 17:37:09 

Bugün öğrendiğime göre başarsoft harita kullanılmaya başlanmış.
Daha önce alanlar 20 ytl'ye haritayı değiştirebiliyormuş.

Ama hala yeni versiyonda negibi farklılıklar olacak bilemiyorum ?

10241 Mesaj
5 Ocak 2009; 17:40:37 

opel insignia orijinal monajlı, türkçe nevigasyonla geldi

凯末尔•阿克苏耶克

7836 Mesaj
5 Ocak 2009; 20:10:48 

Adres bulmak bu kadar mı zor? Kim kaybolmuş da gideceği noktaya varamadan geri dönmüş veya açlıktan-susuzluktan arabasında ölü bulunmuş???

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

914 Mesaj
5 Ocak 2009; 21:18:24 

Antalya'da kaybolmak zor olabilir ancak İ.Melih Gökçek'in yaptığı saçma sapan kavşaklar, altgeçitler, abuk sabuk tek yön yollar yüzünden 8 yıldır yaşadığım Ankara'da hala kaybolabiliyorum. Bilmediğim bir yere ya da karmaşık bir yere gitmeden önce google maps ten yollara bakıyorum, özellikle tek yönlü yollar sorun çıkarabiliyor.
sıhhiye meydanında büyük bir miting olduğu zaman sıhhiye meydanına çıkan bütün yollar kapatılıyor, bu da Ankara'nın göbeğinde abuk sabuk yollara saparak kaybolmanız için bir sebep.

The Power of Dreams Honda

2008 Honda Civic Dream Galaksi Gri

Sürat Felakettir!

77 Mesaj
5 Ocak 2009; 21:47:41 

Bir buçuk senedir mio c520 kullanıyorum. Müthiş bir rahatlık. Kimlerin yollarda kalıp, susuz kaldığının çetelesini tutmadım. Ama bu cihaz sayesinde ankarada, istanbulda, diyarbakırda, antepte, adanada, mersinde kaybolmadan, aç kalmadan(lokanta-restaurant poileri), dışarıda yatmadan(polisevleri-öğretmenevleri-otel vs poileri) gezdim.

Türkiyedeki navigasyon alt yapısı gayet güzel (İgo 8 ile Hakkaride bile gezdim ki gerçekten helal olsun başarsofta) ama otomobil firmaları daha yeni yeni navigasyonlu cihazları TRye getirmeye başladı. İnşallah devamı gelirde, yıllarca mahrum kaldığımız bu teknoloji hakkında tuhaf yorumlar yapmamıza neden olmazlar..

Sui misal, emsal olmaz..

17 Mesaj
5 Ocak 2009; 23:06:31 

Navigasyonu sadece adres tarifi düşünmeyelim arkadaşlar,
navigasyon aracın içinde otururken çevredeki atm,benzinci,karakol,okul,avm,banka,hastane,
kafe ve eczane gibi yerleri görebilmenizi de sağlıyor.
3 boyutluya getirince tamamiyle uçak kokpiti gibi oluyor arabanın içi
Yani gelmiş geçmiş en iyi teknoloji ile tanıştık ülkemizde.
İlerde daha fazla kişi bilgi sahibi olacak ve bunun sadece adres tarifi olmadığını anlayınca
herkes bir tane edinecek kendine diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaralp -- 5 Ocak 2009; 23:04:47 >

10241 Mesaj
6 Ocak 2009; 1:16:09 

ucuzlayınca alırım

凯末尔•阿克苏耶克

7836 Mesaj
6 Ocak 2009; 2:12:16 

Şu krizde bir sürü kapanan işyeri ve taşınanlar var. Eczane diye gidilen yer Mazallah gaybar falan çıkarsa...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2601 Mesaj
6 Ocak 2009; 10:18:44 

4.3 inch lik olanlarını aldım ben. Sol kelebek camına da monte ettim, süper oldu arabanın içinin görüntüsü. Kesinlikle faydalı bir şey.. Yaşaralp e de katılıyorum. En basiti acil bir ilaç gerekse, pazar günü ya da geceleri nöbetçi eczane falan aramıyorsun. En yakın eczaneye gidip nöbetçi eczanenin ismini alırsın, navi den rota yı basarsın, eliyle koymuş gibi götürür..
Tecrübeyle sabittir..

914 Mesaj
6 Ocak 2009; 17:33:56 

quote:

Orjinalden alıntı: enginu

4.3 inch lik olanlarını aldım ben. Sol kelebek camına da monte ettim, süper oldu arabanın içinin görüntüsü. Kesinlikle faydalı bir şey.. Yaşaralp e de katılıyorum. En basiti acil bir ilaç gerekse, pazar günü ya da geceleri nöbetçi eczane falan aramıyorsun. En yakın eczaneye gidip nöbetçi eczanenin ismini alırsın, navi den rota yı basarsın, eliyle koymuş gibi götürür..
Tecrübeyle sabittir..

hocam sol kelebek camına yerleştirdiğin aletin bi fotosunu koyabilir misin?

The Power of Dreams Honda

2008 Honda Civic Dream Galaksi Gri

Sürat Felakettir!

2601 Mesaj
6 Ocak 2009; 18:08:30 

quote:

Orjinalden alıntı: drmoz

en kısa zamanda koyarım tabi neden koymayayım

Piranha Voyager bu arada aldığım ürün.. 1 haftadır kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim. 330 ytl aldım. Diğer ürün ucuzlayana kadar hakkını veririm ben bu aletin.

4.3 inch ekran büyüklüğü
IGO8 harita var. Başarsoft un haritasını kullanıyor cihaz ki şu an Türkiyede ki en iyi harita.. Bildiğim kadarıyla yılda bir kez ücretsiz update hakkı veriyor.
3 boyutlu haritada sorunsuz seni istediğin yere götürüyor. Rotadan saparsan anında başka bir rota çıkrıp illaki seni o noktaya götürüyor.
2gb lık SD Card destekliyor demiş ama ben 8Gb alıp taktım sorunsuz çalışıyor.
Avi, Mpeg gibi film dosyaları yükleyip izleyebiliyorsun.
mp3, mp4, wmv, ogg gibi ses dosyalarını destekliyor mp3 player olarak kullanabiliyorsun
Telefon araç kiti özelliği mevcut. Telefonla cihazı bluetooth ile birbirine bağlayıp kendi mikrofonu ve hoporloru ile gelen telefonları cevaplayabiliyorsun, dokunmatik ekranından arama yapabiliyorsun.
vsvsvs

bu da cihazın orjinal açıklamaları..

# Genel Özellikler i-GO™ MyWay 8.0 3D (Üç boyutlu) Navigasyon yazılımı (http://www.piranha.web.tr/igo8)
# 81 ili kapsayan detaylı BAŞARSOFT™ 2009 harita
# 4.3 İnç Dokunmatik TFT LCD ekran
# Cep telefonları ile bütünleşmiş kullanım için Bluetooth desteği
# Türkçe konuşan robot ile sesli yol tarifi
# Taşınabilir Mp3 ve Mp4 oynatıcı
# 400 Mhz Samsung 2440 CPU ile yüksek işlemci hızı
# Yeni nesil Sirfstar III dâhili GPS anteni ile daha hızlı uydu bağlantısı
# 2GB'ye kadar destekli dâhili SD kart okuyucu
# Vidalama veya yapıştırma sorunu olmayan kolay monte vakumlu ayak
# 3D (üç boyutlu) harita görüntüsü alabilme
# GPS koordinat konumlama
# Kayıt gerektirmeyen doğrudan uydu bağlantısı (tak, kullan)
# Gece sürüş modu, Yaya modu
# Araç hızını gösterebilme
# Windows tabanlı işletim sistemi
# 2 Farklı dil desteği (Türkçe, İngilizce )
# Binlerce önemli nokta bilgisi (Otopark, benzin istasyonu, AVM, sinema, eczane, hastane, ATM banka, restoran, postane, vs.)
# Yüksek kaliteli dâhili hoparlör
# Kulaklık çıkışı ve harici anten girişi
# 2 Yıl garanti
Paket İçeriği
# Cihaz
# Vakumlu ayak
# Seyahat şarj aleti
# Araç içi çakmak şarj aleti
# Torpido üstü yardımcı montaj aparatı
# USB Kablo • Taşıma kılıfı • Yazılım CD • Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti kartı
Ürün Özellikleri :
Bluetooh Araç Kiti Özelliği Var
Ekran Boyutu 4,3"
mp3 Çalma Özelliği Var
Arttırılabilir Hafıza Var
Garanti Süresi (Ay) 24

0

2463 Mesaj
6 Ocak 2009; 18:08:51 

AYDINLATMASI BİR DE MAVİ TONLAMALI İSE DEĞMESİNLER KEFİNİZE.
EVET GÜZEL BİRKAÇ RSİM İLİŞTİRİRSENİZ SEVİNECEĞİZ...

quote:

Orjinalden alıntı: drmoz

2601 Mesaj
6 Ocak 2009; 18:36:46 

evet default arka plan mavi tonlamalı. dilediğiniz arka planı seçebiliyorsunuz zaten..

bir arkadaş resimlerini çekmiş navi bölümünde..

0

bu da alev temalı arka plan ama ben mavi kullanıyorum.

0

çeker resimlerini eklerim en kısa zamanda ben de

4116 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:03:30 

@enginu bekliyoruz resimleri

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

2601 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:28:50 

az önce geldim eve. sonra hadi resim çekeyim dedim indim arabanın yanına odakladım makinayı, ve tataaaam foto makinasının pilinin şarjı bitti

Biraz dolsun, inerim yine

2463 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:55:10 

pil dolmuştur birazcıkta olsa işinizi gör3ecek kadar dimi?????

merakla bekliyoruz çok çok resimlerinizi.araçtaki konumunuda gösteren resimde ilave olursa güzel olur hani.

quote:

Orjinalden alıntı: enginu

az önce geldim eve. sonra hadi resim çekeyim dedim indim arabanın yanına odakladım makinayı, ve tataaaam foto makinasının pilinin şarjı bitti

Biraz dolsun, inerim yine

2601 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:47:35 

Resimler..

0

0

Ana Menü
0

Media menüsü
0

Hadise nin klibi
0

Harita ekranı (pixellenme görünüyor ama makinada makro çekim yaptığım için öyle oldu.. Foto makinasının kalitesinden o

0

Rota Menüsü
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginu -- 6 Ocak 2009; 23:45:30 >

665 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:09:50 

Güzel görünüyor hayırlı olsun. Yalnız bizim arabaların A bloğu biraz kalınca ve o kelebek cam çoğu zaman önem taşıyor. Cihaz o camı engelliyor mu?

2601 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:16:37 

quote:

Orjinalden alıntı: tedmiller

Güzel görünüyor hayırlı olsun. Yalnız bizim arabaların A bloğu biraz kalınca ve o kelebek cam çoğu zaman önem taşıyor. Cihaz o camı engelliyor mu?

Teşekkür ederim sağolasın..
A bloğu? Anlamadım bu tanımı..
Cihazı vakumlu aparatıyla oraya yapıştırdığınızda tabiiki o kısmı kapamış oluyorsunuz. O bölümden nereye bakıosunuz ki?
Bizim araba derken aynı araba değil mi zaten.. 2009 civic benimki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginu -- 7 Ocak 2009; 0:14:56 >

665 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:40:32 

Evet 2009 civicten bahsediyorum. Sanırım A bloğu deniyor o kelebek camın çevresindeki kalınca çerçeveye. Görüşümü engelliyor bazen hatta hafif eğilip o kelebek camdan baktığım bile oluyor :)

2601 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:47:26 

bak bir arkadaş da böyle bişey yapmış. aynanın hemen altına.. ben pek tercih etmem ama..

0

0

31 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:47:39 

Mrhba arkadaşlar
bendede honda cıvıc hb var bende bunun o kısmı değiştirmek istiyorum
bi tane varmış sanırım herşeyi var içinde dediler bluetooth, navigasyon ve diyerleri
2500 civarıda bi fiyat sölediler bi iki yerden araştırdım o sedanları için dediler
bayiden sordurdum hb için yok dediler ama dışarda var diolar
cıvıc hbler için bu tarz bi alet hakkında bilginiz var mı?
varsa eğer nerden kaça ne kdra bulabilirim?

2601 Mesaj
8 Ocak 2009; 6:42:29 

resim resim dediniz gecenin bi vakti koyduk, tık yok sizde de he..