Şimdi Ara

Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
703
Cevap
4
Favori
339.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak türkcell kontörlü hattımı avea ya geçirmek için 21.12.2009 pazartesi 12.30 gibi avea bayisine başvurdum ordaki arkadaş eksik bir bilgi felan olursa seni ararım dedi.bugün 25.12.2009 cuma.ama hattıma herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmedi.sizce bu kadar uzun sürmesi normalmi yoksa kabul edilmedimi acaba.kabul edilmeyincede bilgi mesajı geliyormu acaba.tşkrlr.
  • Yeni alınan hattı tasıyabilmem için gecmesi gereken süre nedir ?

1 ay vs 3 ay ???
  • 3 ay
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekek

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak türkcell kontörlü hattımı avea ya geçirmek için 21.12.2009 pazartesi 12.30 gibi avea bayisine başvurdum ordaki arkadaş eksik bir bilgi felan olursa seni ararım dedi.bugün 25.12.2009 cuma.ama hattıma herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmedi.sizce bu kadar uzun sürmesi normalmi yoksa kabul edilmedimi acaba.kabul edilmeyincede bilgi mesajı geliyormu acaba.tşkrlr.

vodadan aveaya taşıdığım hattıma 2. gün bilgilendirme mesajı geldi. 4. gün de hattım taşındı.
  • vodafona hattımı taşıdım
    ilk ay yükledim 250 geldi
    2. ay yüklemeyip 3. ay yüklesem sorun olur mu ?
    yani toplamda 1500 veriyor,her ay ardışık olarak yüklenmesi gerekiyor mu?
  • Arkadaşlar TCELL hattımla yaklaşık 300-350 dk konuşuyorum. Tcell öldürdü artık 100 tl den aşağı fatura gelmiyor.
    AVEA ya da Vodafon dan hangisini tavsiye edersiniz. Avea kullandım şebeke hatası vs. çok oluyordu. Vodafon nasıl, bi de uygun tarifesi var mı?
  • Babamın üstüne olan avea hattımı taşımak için babamla turkcell bayine gitmiştim ama taşınmadı.bir kere sevgilim de üstüne olan hattı taşımaya çalışmıştı onda da aynı sorun oldu.sorduğumuz turkcell bayileri hat bilgilerinizi güncelleyip öyle taşıyın diyor.böyle yaparsak hat taşıma işlemi başarıyla gerçekleşir mi? Avea yapıştı bırakmıyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oggie Boogie -- 9 Ocak 2010; 17:15:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yougivemefever

Babamın üstüne olan avea hattımı taşımak için babamla turkcell bayine gitmiştim ama taşınmadı.bir kere sevgilim de üstüne olan hattı taşımaya çalışmıştı onda da aynı sorun oldu.sorduğumuz turkcell bayileri hat bilgilerinizi güncelleyip öyle taşıyın diyor.böyle yaparsak hat taşıma işlemi başarıyla gerçekleşir mi? Avea yapıştı bırakmıyor resmen.

evet
  • peki şu an hattını Turkcell'e taşıyanlar,hangi hat taşıma kampanyasından faydalanıyorlar? Haydi Gel kampanyası 31 Aralık 2009'da bitiyor olarak görünüyor Turkcell'in sitesinde.
  • Yeni hatların taşınması için gerekli süre olan 3 ay gün olarak bakılıyor dimi ?
    Hattı 10 Kasım'da üzerime aldım 20 Ocak'ta 3. faturam gelecek, 20 Ocak'tan sonra tasıma işlemi yapabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: visualize

Yeni hatların taşınması için gerekli süre olan 3 ay gün olarak bakılıyor dimi ?
    Hattı 10 Kasım'da üzerime aldım 20 Ocak'ta 3. faturam gelecek, 20 Ocak'tan sonra tasıma işlemi yapabilirmiyim ?

hattı üzerine aldığın tarihten itibaren 3 ay geçmesi gerekli tarihi sen hesap et
  • 15 Ocak Cuma günü Avea kontorlü hattımı Turkcell faturalı hatta taşımak için işlemleri başlattım.

17 Ocak Pazar günü akşam telefonuma mesaj geldi.

Değerli müşterimiz numara taşıma işleminiz onaylanmıştır. 554715XXXX no'lu hattınızın taşıma işlemi 19/01/2010 tarihinde 12:03 saatinde gerçekleşecektir. Simkartinizi belirtilen gün ve saatte telefonunuza takınız.

İşlem süresi 4 gün. Gayet makul.

Bu arada hat benim üstüme.
    Faturalı hatta geçmek için hat sahibinin üstüne sabit bir fatura olması gerekiyormuş. ( Doğalgaz, su, elektrik vb. )
    Fakat bütün faturalar annemin üzerine.

Sonradan Turkcell prosedürü değiştirmiş. Bu işle ilgilenen arkadaşım hemen beni aradı. Annenin üstüne olan bir fatura ve annenin kimliğiyle gel dedi.
    Bende doğalgaz, digitürk faturasını ve kimliğini aldım annemin. Hemen bayiye gittim.
    İşlemi gerçekleştirdim ve gördüğünüz gibi işlem onaylandı
    .

Böyle bir sorun yaşayanlar artık dert etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Ocak 2010; 1:03:27 >

• merhaba arkadaşlar 2 tane kullanmadığım vodafone hattımı turkcelle taşıdım 3,5 ay önce..... numaralarımı hiç telefonda kullanmadım, yani aktif etmedim. numaralar iptal olur mu? aktif etmem gerekir mi? bunun belli bir süresi var mı??????
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

merhaba arkadaşlar 2 tane kullanmadığım vodafone hattımı turkcelle taşıdım 3,5 ay önce..... numaralarımı hiç telefonda kullanmadım, yani aktif etmedim. numaralar iptal olur mu? aktif etmem gerekir mi? bunun belli bir süresi var mı??????

??
  • uzun süredir kontör yüklemediğimden gelen ve giden aramalara kapalı turkcell hattım var
    bu şekilde numara taşıma yapabilirmiyim
  • avea kontörlüden turkcell kontörlüye geçeceğim bir miktar kontörüm var turkcelle geçtiğimde kontörlerim sıfırlanır mı?
  • arkadaşlar ben bu sabah turkcellden aveaya geçtim. aveadan arayabiliyorum ama mesela ev telefonundan avea hattımı aradığım zaman meşgul çalıyor. bu geçici midir acaba?
  • geçici
  • iflas etmiş kapanan bir şirket için atanmış yetkili şirkete ait numaraları şirker sahibinin bilgi olmadan taşıya bilirmi?
  • Ben sorumu sorayım biraz karışık.

Turkcell hattımı önce Avea'ya taşıdım. Hediyeleri kullandım. Daha sonra Aveadan Vodefona taşıdım ve hediyelerini kullandım (6 ay geçti)
    Şimdi bu hattı nereye taşısam avantajlı olurum ve bedava dakika kazanırım?
    Ya da ikinci defa taşındığında Turkcell ya da Vodefone hediye dk veriyor mu? Yoksa hattı mı değiştireyim.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.