- x
Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz?
638 Cevap174786 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 3 [5] 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3579 Mesaj
30 Nisan 2009; 1:17:02 

Ben de bugün Tcell'den Vodafone'a geçmek için başvurdum. Yalnız, 2 ay kadar önce, haftada 2 gün ücretsiz konuşma kampanyasına katılmış ve yıl sonuna kadar operatör değiştirme talebinde bulunmak istersem bir miktar ücret ödeyeceğimi taahhüt etmiştim. Bu durum geçişte sıkıntı yaratır mı?, yoksa o ücret direkt son faturaya yansıtılıyor mu? Bilgisi olan var mı acaba?

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

104 Mesaj
30 Nisan 2009; 14:39:12 

1 ay önce Avea öğretmen hattından Turkcell'e geçiş yaptım. 6 ay 10 saat bedava kampanyası vardı. Bir de her yöne 15 krş konuşacaksın diye mesaj gelmişti.

Bugün e-faturam geldi. Orada BizBize tarifesinde olduğunu gördüm ve konuşma ücretlerimin 15 kuruş olmadığı yazıyordu.

Benim diğer operatörlerle 15 kuruşa konuşup konuşmadığımı nasıl öğrenebilirim.

Cep telefonu tarifesi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler www.cebimyanmasin.com web sitesini incelesin.
Faturalı ve Kontörlü Tarife Sihirbazı ile konuşma süreleriniz ölçüsünde her tarife için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Tarife ve kampanya bilgileri sürekli güncellenmektedir.

8288 Mesaj
3 Mayıs 2009; 22:45:20 

avea hattımın sim kartı bozuldu açılmıyordu daha sonra cuma günü numarayı vodafone'ye taşıma başvurusunda bulundum 6 günde tamamlanacak taşıma bi aksilik olupta taşınıp taşınmadığını nasıl öğreneceğim

1350 Mesaj
4 Mayıs 2009; 11:56:31 

5 aydır kontor yüklemediğim gelen aramalara açık olan ancak arama yapamadığım hattımı kontör yüklemeden başka bir şebekeye taşıyabilir miyim?

1531 Mesaj
4 Mayıs 2009; 12:20:24 

quote:

Orjinalden alıntı: omegama

5 aydır kontor yüklemediğim gelen aramalara açık olan ancak arama yapamadığım hattımı kontör yüklemeden başka bir şebekeye taşıyabilir miyim?

Taşınması Lazım Bildiğim Kadarıyla

8288 Mesaj
4 Mayıs 2009; 16:32:23 

quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

www.numaranitasi.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.

DAHA taşınmamış

26 Mesaj
4 Mayıs 2009; 19:57:35 

quote:

Orjinalden alıntı: omegama

taşırsın hocam

104 Mesaj
5 Mayıs 2009; 11:32:26 

Bugün müşteri temsilcisiyle görüştüm. Tarifemin BizBize olduğunu fakat kampanyadan dolayı bedava Turkcell araması haricinde HER YÖNE 15 krş ilekonuşabileceğimi söyledi. Yalnız ben Turkcell harici neredeyse hiç konuşma yapmıyorum ve bugün turkcell'in online islem sayfasına bakınca güncel fatura sayfasında gördüğüm rakam 15 krş ile görüşme rakamı olamaz gibi geliyor. Acaba müşteri hizmetlerini arama ücreti ekleniyor olabilir mi? Müşteri hizmetleri görüşme ücreti nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: mcetintr

1 ay önce Avea öğretmen hattından Turkcell'e geçiş yaptım. 6 ay 10 saat bedava kampanyası vardı. Bir de her yöne 15 krş konuşacaksın diye mesaj gelmişti.

Bugün e-faturam geldi. Orada BizBize tarifesinde olduğunu gördüm ve konuşma ücretlerimin 15 kuruş olmadığı yazıyordu.

Benim diğer operatörlerle 15 kuruşa konuşup konuşmadığımı nasıl öğrenebilirim.

Cep telefonu tarifesi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler www.cebimyanmasin.com web sitesini incelesin.
Faturalı ve Kontörlü Tarife Sihirbazı ile konuşma süreleriniz ölçüsünde her tarife için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Tarife ve kampanya bilgileri sürekli güncellenmektedir.

104 Mesaj
5 Mayıs 2009; 11:44:35 

İnternetten şimdi bulduğum sayfada şöyle yazıyor. http://www.turkcell.com.tr/bizeulasin/musterihizmetleri

"Müşteri Hizmetlerini cep telefonunuzdan aramak sadece 1 sms ücretidir. Müşteri temsilcisine bağlanmadan işleminizi Sesli Yanıt Sistemi'nde tamamlarsanız herhangi bir ücret ödemezsiniz."

Demekki benim müşteri temsilcisiyle her görüşmemde benden ücret alacaklar. Güncel fatura şimdi anlamlı oldu.

Teşekkürler.

quote:

0,27 TL.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mayıs 2009; 17:17:04 

Meraba arkadaslar ben hattimi aveadan türkcell'e gecircem 3 ay boyunda bedava konturlerden yararlancam ama gecerken bana 1 yıl boyunca zorunlu türkcell'de kalicaksin 1 yil içinde baska operatöre gecemezsin diye bi sart koyuyolar mi ? yada bu süreden az veya uzunda olabilir?

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2009; 21:27:55 

quote:

Kontörlü hatlarda böyle bir taahhüd bulunmamaktadır, zaten bulunamaz.

Tesekkurler

245 Mesaj
14 Mayıs 2009; 15:05:52 

ben numara taşımaya başvuralı 7 gün oldu hala bir mesaj yok. numaram taşınmadı. acaba ne kadar sürüyor bu taşınma işlemleri. yarın şehir dışına cıkacagım icin kartı en gec yarın almam lazım da.

110 Mesaj
14 Mayıs 2009; 15:11:20 

Hangi operatörden hangi operatöre geçiş yapma için başvurdunuz?

245 Mesaj
14 Mayıs 2009; 16:03:21 

avea'dan turkcell'e bizbize kamu tarifesine

245 Mesaj
15 Mayıs 2009; 14:44:28 

bugun basvurdugum electroworld turkcell yetilikisiyle konustum. Türkiye genelinde sistemde sorun varmıs. o yuzden bi hafta once basvurdugum halde bugun tekrar bilgileri gireceklermiş. bu işlemler de bi iki gün sürer diyo. Böyle bir sorun oldugunu suyan var mı ?

246 Mesaj
19 Mayıs 2009; 17:52:13 

EVET MALESEF böyle bir sorunla ben de karşılaştım sana söylenen aynen bana da söylendi beklicez artık.

419 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:05:49 

Cuma günü arkadaşım Vodafone hat aldı 2 saat geçmeden Avea ya taşıma başvurusu yaptı.Ben aynı uygulamayı daha önce Turkcell den yaptığımı ve sorun çıkmadan taşıma işleminin yapıldığını ancak vodafone da sorun olup olmayacağını bilmediğimi söyledim.Arkadaş başvuruyu yaptı bu akşama kadar sonuçlanmadı.Bu akşam arkadaş aradı Vodafone kartını telefona takınca sım kart başarısız diyormuş ve arama yapınca Vodafone a kayıtlı böyle bir numara yoktur diyormuş neden böyle bir durum oldu acaba daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu ?

1 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:14:44 

bende vodafoneden turcle gectım ama tekrar vodafoneye gecıcem acaba mumkun mu

6891 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:19:22 

quote:

Orjinalden alıntı: saime doğa

bende vodafoneden turcle gectım ama tekrar vodafoneye gecıcem acaba mumkun mu

mümkün

8 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:26:57 

geçen hafta pazartesi hattımı turkcellden vodafone taşımak için başvuru yaptım .cuma günü ayın 15inde taşıma işlemi gerçekleşti.
aradan 4 gün geçmiş.tekrar turkcelle geçmek istiyorum.bunun için bir süre var mı?vodafone art niyetli kullanımı bahane ederek hattımı iptal eder mi? sözleşme falan imzalamadım adres bilgilerimi ,anne kızlık soyadını, adresimi falan yazdılar.kardan çok zararım oldu.
hattım kontürlü.

419 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:30:10 

Bu durumda arkadaşım bir hak iddia edebilir mi peki ?

quote:

Vodafone art niyetli kullanım şartına dayanarak hattı iptal etmiştir.

419 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:46:33 

Ben taşıyorsan Turkcell hat al demiştim o dinlemedi.Neyse söylerim durumu arkadaşa ilgin için teşekkürler Bungee20

quote:

Edemez. Sözleşmeye yazmışlar. Abonenin art niyetli olduğunun belirlenmesi halinde vodafone istediğini yapar. (yazmışlar)

Vodafone'dan 20 gün içinde hattın iptal nedenini belirten bir mektup gelecek (miş). Herkese gelecek demişler ama bir Allahın kulu da bak mektup geldi bana diye foruma yazmadı. Göndermiyor olabilirler. Neyse mektup önemli değil zaten.

Bir vodafone shop'a gidin, hattı "belirli bir ücret karşılığında" tekrar açabilirler. Tabi tekrar taşımaya çalışırsanız ne yaparlar onu bilemem.

1131 Mesaj
20 Mayıs 2009; 18:46:56 

dün ben de avea hattımı turkcelle taşıma işlemini başlattım.sim kart verdiler ve şu an işlemin bitmesini bekliyorum.bakalım kaç gün sürcek?

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

Uzaklaştırılmış
20 Mayıs 2009; 21:53:02 

Aklima cok sinsi bişi geldi arkadaslar sorularim var size:
1)1 kişi üzerine kac tane avea hat alabiliriz?
2)avea hatti aldik ayni gün turkcell'e tasiyabilir miyiz?

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2009; 17:49:50 

quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

Aklima cok sinsi bişi geldi arkadaslar sorularim var size:
1)1 kişi üzerine kac tane avea hat alabiliriz?
2)avea hatti aldik ayni gün turkcell'e tasiyabilir miyiz?

Ögrendim bugun 1 ay boyunca kullanmak lazimiş hatti ..
onu gectim halamin kizinin üstüne alcaktim malesef gittigimde illaha tutturdular kendi gelsin kendi gelsin diyorum istanbulda kimlik fotokopisi var gelemez yok illahada gelsin gelemezse ordan yapsin dediler ondan ugrasilmaz hiç..

128 Mesaj
22 Mayıs 2009; 12:15:58 

Turkcele geçcem ama yeni hat mı numara taşıma mı

aynı numarayı kullanmanın çok fazla da önemi olmadığı için
yeni bir hat da alınabilir aslında

hangisi daha akılcı olur

Saygılar

1131 Mesaj
23 Mayıs 2009; 23:48:47 

aveadan turkcele taşıma işlemini salı başlattım cuma gece taşındı.gayet başarılı ve süre makul.

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

128 Mesaj
24 Mayıs 2009; 11:08:50 

Turkcell bizbize de turkcell lilerle görüşmenin dakikası bir kontor sanıyordum
oysa 3.3 kontor diyor (yanlızca 1ilk ay bir kontor)

avea zaten 100 kontör yüklesen gene her yöne bir kontör

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2009; 17:14:26 

Arkadaslar bugun ablam gitti benim hattimi turkcell'e tasidi simdi ona hat vermişler ama benim hala tasinan hat cekiyor avea olan bendeki acaba o hat geldiginde bişi yapitigimda mi cekmicek yada bu hatla bişiler girip mi bunla devam edicem napicam ?

6891 Mesaj
27 Mayıs 2009; 17:19:24 

quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

Arkadaslar bugun ablam gitti benim hattimi turkcell'e tasidi simdi ona hat vermişler ama benim hala tasinan hat cekiyor avea olan bendeki acaba o hat geldiginde bişi yapitigimda mi cekmicek yada bu hatla bişiler girip mi bunla devam edicem napicam ?

birkaç gün sonra avea hattınıza turkcellden sms gelecek, şu gün şu tarihte hattınız açılacaktır diye,
mesajda belirtilen tarihte yeni verilen simkartı takıp 8090ı arayıp hattınızı aktif ettikten sonra görüşmeye başlayabilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2009; 18:19:26 

quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

birkaç gün sonra avea hattınıza turkcellden sms gelecek, şu gün şu tarihte hattınız açılacaktır diye,
mesajda belirtilen tarihte yeni verilen simkartı takıp 8090ı arayıp hattınızı aktif ettikten sonra görüşmeye başlayabilirsiniz.

Cok tesekkur ederim hocam

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2009; 16:23:04 

Halettim tesekkur ederim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YourMotherWasAngel -- 29 Mayıs 2009; 22:17:07 >

1052 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:15:16 

avea'dan bugun aldıgım hattı yarın taşısam bir sorun çıkar mı?

LG Optimus G Kullanıcıları Kulübü

1415 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:27:50 

arkadaşar şuan 532 li faturalı turkcell hattım var bunu aveaya veya vodoya taşısam sonra geri turkcele taşımam için aradan zaman geçmelimi yoksa 1 haftada 2 haftada halledebilirmiyim turkell kamuya geçmek için diyorum bunu

PSN: uA_OzaN

Honda Cbr 125R & iPhone 5s & Playstation 4

... İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ...

1415 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:46:39 

1 hattı 1 ay içinde 1 kere geçirebilirsiniz diye bişey duymuştum yok öle bişi yani tam olarak açıklarmısın lütfen arkadaşım sana zahmet

trkcell hattımı bugün aveaya geçirip geçiş tamamlnınca hemen turkcele geçirsem ikli faturamı gelcek nasıl olcak

1415 Mesaj
2 Haziran 2009; 16:01:25 

vayy çok teşekürler arkadaşım bilgiler ve ilgin için

3 Mesaj
3 Haziran 2009; 1:23:03 

selam

avea her yöne sınırsız tarifesine geçmek istiyorum ancak avealı olanlar için ilk sefere mahsus 60 liralık bi bağlantı ücreti ödenmesi gerekiyormuş. ancak diğer operatörlerden geçiş olursa bağlantı ücretine gerek yokmuş.

şimdi ben turkcell veya telsim alsam yarın mesela. sonra başvursam avea her yöner sınırsız için numaramı taşısam bağlantı ücretimden muaf olur muyum acaba

6891 Mesaj
3 Haziran 2009; 1:28:14 

quote:

Orjinalden alıntı: adigecan

selam

avea her yöne sınırsız tarifesine geçmek istiyorum ancak avealı olanlar için ilk sefere mahsus 60 liralık bi bağlantı ücreti ödenmesi gerekiyormuş. ancak diğer operatörlerden geçiş olursa bağlantı ücretine gerek yokmuş.

şimdi ben turkcell veya telsim alsam yarın mesela. sonra başvursam avea her yöner sınırsız için numaramı taşısam bağlantı ücretimden muaf olur muyum acaba

telsim alır taşıma başvurusu yaparsan hat taşınacak diye çok beklersin. kötü kullanım nedeniyle hattın kapatılır. en erken 3 hafta veya 1 ay sonra taşıyabilirsin.

turkcell al, içindeki kontörü harca. 1 hafta kadar sonra taşıma başvurunu yap.

3 Mesaj
3 Haziran 2009; 1:51:49 

peki şöyle yapsam. numaram aynı kalsın istiyorum.

bende turkcell hat vardı 534. aveaya kamuya taşımıştım şu an hala onu kullanıyorum.

şimdi bunu tekrar telsime veya turkcele taşısam bi süre geçtikten sonra tekrar avea her yöne sınırsız için taşısam olur mu ?

yani üç defa taşımış olacağım.

olursa telsimde veya turkcellde ne kadar süre kullanmam gerekiyor?

burdaki maksdım mevcut numaramın değişmeden avea her yöne sınırsıza geçmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigecan -- 3 Haziran 2009; 1:52:37 >

6891 Mesaj
3 Haziran 2009; 2:20:41 

quote:

Orjinalden alıntı: adigecan

bende turkcell hat vardı 534. aveaya kamuya taşımıştım şu an hala onu kullanıyorum.

şimdi bunu tekrar telsime veya turkcele taşısam bi süre geçtikten sonra tekrar avea her yöne sınırsız için taşısam olur mu ?

bu dediğin hat için avea tarife geçiş ücretini alabilir.(bu konu tam olarak net değil)

Mevcut Avea aboneleri ile daha önce Avea numarasını bir başka operatöre taşımış olup bu tarifeye numara taşınabilirliği yoluyla kaydolmak isteyen abonelerin, "Bireysel Faturalı HerYöne Sınırsız" tarifesine geçmesinin ücreti bir defaya mahsus KDV ve ÖİV dahil 66,65 TL'dir. Diğer işletmecilere ait numaraları taşıyarak bu tarifeye kaydolan abonelerden geçiş ücreti alınmaz.

http://www.avea.com.tr/...aturali.sinirsizheryone

3 Mesaj
3 Haziran 2009; 2:32:34 

anladım teşekkür ettim bir önceki mesajınızdaki dediğiniz gibi yapayım o zaman ben.

turkcell alayım bi hafta geçtikten sonra başvurayım.

bakalım olacak mı?

ilerde aynı durumda olabilecek arkadaşlara yardım oolması için sonucu paylaşarım sizlerle.

5092 Mesaj
3 Haziran 2009; 15:47:58 

Numara taşındığında numarada değişiklik olmuyor değil mi? Başı 0505'liydi de benimkinin o baş numarası turkcell'e döner mi?

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

316 Mesaj
4 Haziran 2009; 20:56:09 

başka bir operatörden turkcell kontörlü hatta taşıma yapınca, turkcell taşıma ücreti alıyor mu?

316 Mesaj
4 Haziran 2009; 21:23:00 

teşekkür ederim

quote:

Hayır.

Uzaklaştırılmış
6 Haziran 2009; 0:39:47 

fazla konuşma yapmadığm faturalı vodafone hattım var, acaba şu an benim için en uygun operatör hangisidir?

48 Mesaj
8 Haziran 2009; 20:33:44 

Numaramı aveadan turcele taşıdım. Fakat öğrendimki gün boyu kimse bana ulaşamamış . Fakat ben aradığım kişiye ulaşabiliyorum. Sonra başka bi telden aradım kendimi sonuç aynı. Ulaşılmıyor.
Sorun ne olabilir sizce

92 Mesaj
8 Haziran 2009; 22:16:00 

turkcellden avea ya gecisler kac gun suruyor acaba?
5. gune giricek halen bilgi mesaji gelmis degilde

48 Mesaj
8 Haziran 2009; 22:54:25 

Numaramı aveadan turcele taşıdım. Fakat öğrendimki gün boyu kimse bana ulaşamamış . Fakat ben aradığım kişiye ulaşabiliyorum. Sonra başka bi telden aradım kendimi sonuç aynı. Ulaşılmıyor.
Sorun ne olabilir sizce
buna cevap yok mu?????

82 Mesaj
16 Haziran 2009; 12:42:22 

Gelen mesajda numaramın sabah 6da Avea'dan, Vodafone'a taşınacağı yazıyordu fakat hala açılmadı.
Numara sorgulamadan baktığımda ise Vodafone'dan hizmet aldığımı söylüyor. Ne yapmalıyım?

1588 Mesaj
20 Haziran 2009; 23:14:09 

quote:

Orjinalden alıntı: -DuKe-

Gelen mesajda numaramın sabah 6da Avea'dan, Vodafone'a taşınacağı yazıyordu fakat hala açılmadı.
Numara sorgulamadan baktığımda ise Vodafone'dan hizmet aldığımı söylüyor. Ne yapmalıyım?

dostum bu iş kaç günün sonunda oldu?

kaç gun bekledın yani

20 Mesaj
24 Haziran 2009; 12:25:01 

arkadaşlar bu numara taşıma muahbbeti bir kaç kez yapılabiliyor mu? mesela ben turkcellden aveaya geçsem,bi süre sonra vodafona yada turkcele geri dönebilme ihtimalim var mı? yoksa sadece bir kez mi yapılabiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jool5 -- 24 Haziran 2009; 12:25:33 >

1350 Mesaj
24 Haziran 2009; 12:59:31 

@jool5, istediğin kadar (en azından şuan için) operatörler arası geçiş yapabilirsin.

466 Mesaj
24 Haziran 2009; 14:12:20 

quote:

Orjinalden alıntı: -DuKe-

aynı şey benim başıma geldi az önce yani 13:30 da ave hattım kapandı voda kartımı taktığımda sim kart kaydı yapılamadı diyor. mh yı aradım bugün 4 e kadar çalışma olduğunu o saate kadar düzeleceğini söyledi?

134 Mesaj
26 Haziran 2009; 13:16:11 

turkcell hattımı aveaya taşımıştım. şimdi tekrar turkcelle taşırsam beni arayanlar uyarı sinyali duyucaklarmı?

372 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:03:21 

Arkadaşlar diyelim avea yada vodafone kontorlu hattan turkcell faturalı hatta gecersek ilk ay vergiler alınıyormu(ilk hat açılış vergileri) yoksa alınmıyormu bilgi verirseniz sevinirim baktım ama herhangi sayfada bulamadım

Hayatımız sınav

60 Mesaj
1 Temmuz 2009; 15:13:29 

numara taşıma için ortalama süre ne kadar arkadaşlar? 20 haziranda aveadan turkcelle geçmek için başvurdum. ancak henüz numaram taşınmış değil.

570 Mesaj
2 Temmuz 2009; 1:22:54 

bir hattın taşınması için açıldıktan sonra ne kadar süre geçmesi gerekiyor, yani yeni bir turkcell hat alsam kontörlü ertesi gün numara taşıma için başvursam mümkün mü böyle bir şe

PSN: UmbertoGTI

806 Mesaj
12 Temmuz 2009; 21:10:54 

quote:

Orjinalden alıntı: tacoist06NL

bir hattın taşınması için açıldıktan sonra ne kadar süre geçmesi gerekiyor, yani yeni bir turkcell hat alsam kontörlü ertesi gün numara taşıma için başvursam mümkün mü böyle bir şe

bende vodafone kontürlü hat aldım , aynı şeyi düşünüyorum

1130 Mesaj
14 Temmuz 2009; 3:35:16