Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz?
622 Cevap154523 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6174 Mesaj
22 Aralık 2008; 20:46:34 

quote:

Orjinalden alıntı: farukkk

quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

arkadaşlar belki sorulmuştur inceleyemedim sayfayı ancak sorum şu;

ben yaklaşık 1.5 ay önce avea hattımı turkcell e taşımıştım,şimdi birtakım nedenlerden dolayı o hattımı tekrar aveaya geçirmek için başvursam bir problem çıkartırlar mı?

taşımayı düşündüğünüz hat ile alakalı bir borç yada başka bir sorun yok ise hattınızı tekrar taşımanızda bir problem çıkmaz

teşekkür ederim cevabınız için

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

2319 Mesaj
23 Aralık 2008; 0:41:42 

Bugün turcel hatlarımdan birini vodafona taşıdım fakat sonradan aklıma geldi şimdi bu eski simdeki mesajlar,rehber felan noliyo,siliniyo mu?
Bu tecrübeyi yaşayanlar cevatlarsa sevinirim.

1490 Mesaj
23 Aralık 2008; 1:46:36 

bir şey soracaktım...Diyelim ki benim hattımın 3 aylık süresi dolmuş ve arama yapamıyorum ama gelen çağrılara cevap verebiliyorum...Böyle bir durum da da hattımı taşıyabilirmiyim...

14247 Mesaj
23 Aralık 2008; 9:00:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Neo_1

Bugün turcel hatlarımdan birini vodafona taşıdım fakat sonradan aklıma geldi şimdi bu eski simdeki mesajlar,rehber felan noliyo,siliniyo mu?
Bu tecrübeyi yaşayanlar cevatlarsa sevinirim.

evet siliniyor simi siz kopyalamanız gerekiyor

quote:

madeinturkey
bir şey soracaktım...Diyelim ki benim hattımın 3 aylık süresi dolmuş ve arama yapamıyorum ama gelen çağrılara cevap verebiliyorum...Böyle bir durum da da hattımı taşıyabilirmiyim...

taşıma işleminin başlaması için hattın gelen giden aramlara açık olması hattın aktif olması gereklidir.

Samsunglar İçin MSN |Samsungların Kulaklık ve Sesinin Çoğaltılması |OperaMini Programı |Samsung Kodları
K790/K800/K810 Menü/Patch/Akustik/Cam Driver |Setolden Dosya Yükleme Anlatımı
YazılımDeposuhttp://byfarukkk.4shared.com/ |Bütün SE Yazılım Main FS Dosyaları
SE Yazılım Sorunları ve Yüklemeleri Resimli Anlatımı |Iphone Bölümü Önemli Konu Linkleri

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

6891 Mesaj
23 Aralık 2008; 9:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: madeinturkey

en son 5 ay öncesinde kontör yüklediğim ve simkartı arızalanan vodafone hattımı turkcele taşıdım. böylece yeni simkarta 8 ytl ödemek zorunda kalmadım. ama önce vodafone sordum, simkartım arızalı yenisini ücretsiz berebilirmisiniz dedim. kaba bir dille öyle bir uygulamamız yok dediler. siz bilirsiziniz deyip hattımı diğer operatöre taşıdım. vodafone ile ilgili hiç bir sorun çıkmadı. hatta turkcelin bayisinde yaşanan bir problem nedeniyle hat 1 hafta geç açıldığı için bayiden ve turkcellden şikayetçi oldum. turkcell tam 720 kontör hediye verdi.

317 Mesaj
23 Aralık 2008; 12:03:57 

Bende Avea'dan Turkcell e geçtim şu an için çok memnunum çok kolay ve basit işlemler herkes istediği servis sağlayıcısını değiştirsin bence...

INTEL i5 750 2.66 (OC ile 3.8) GHz Quad Core Socket 1156 8MB / Thermalright Venomous X CPU Cooler / GIGABYTE P55A-UD3R, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, USB 3.0 / Team Xtreem 4GB DDR3 1600MHz CL7 Low Voltage / Powercolor HD5850 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı DirectX 11, DDR5, 256 bit / Samsung 500 gb HDD Sata II 16 MB 7200 rpm / LG W2261VP-PF 21.5" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Wide Screen LCD Monitör / THERMALTAKE ARMOR+ MX SİYAH VH8000BWS / OCZ 550W Fatal1ty PSU

701 Mesaj
30 Aralık 2008; 22:24:27 

Bugün, bir yakınımın adına kayıtlı olan Turkcell hattımı Vodafone'a taşımak için başvuruda bulundum. (O yakınımın kimliğini getirmemin yeterli olacağını söylemişlerdi;) Bayii, geçişin normalde 6 gün içinde tamamlanması gerektiğini, ancak Turkcell'in geçişi engellemek için zorluk çıkarabildiğini söyledi. Ancak kararlıyım, gerekirse gider yeni Vodafone hat alırım, artık yakamdan düşüreceğim bu adamları

Merak ettiğim nokta şu ki, birkaç gün önce Vodafone'un sitesinden numara geçişi için başvuruda bulunmuştum. "Sizinle temasa geçilecektir" denmesine rağmen ses çıkmayınca, ben de başvuruyu bayiiden yaptım. Yani mükerrer başvuruda bulunmuş oldum.

Bu durum, numara taşınması konusunda bir sorun çıkarır mı?

7098 Mesaj
31 Aralık 2008; 0:53:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ultranet

Bugün, bir yakınımın adına kayıtlı olan Turkcell hattımı Vodafone'a taşımak için başvuruda bulundum. (O yakınımın kimliğini getirmemin yeterli olacağını söylemişlerdi;) Bayii, geçişin normalde 6 gün içinde tamamlanması gerektiğini, ancak Turkcell'in geçişi engellemek için zorluk çıkarabildiğini söyledi. Ancak kararlıyım, gerekirse gider yeni Vodafone hat alırım, artık yakamdan düşüreceğim bu adamları

Merak ettiğim nokta şu ki, birkaç gün önce Vodafone'un sitesinden numara geçişi için başvuruda bulunmuştum. "Sizinle temasa geçilecektir" denmesine rağmen ses çıkmayınca, ben de başvuruyu bayiiden yaptım. Yani mükerrer başvuruda bulunmuş oldum.

yeni hat alma o numara senin istediğin yere taşırsın hakkını ara kardeşim

Beşiktaşım;hayat sensin,dünyam sensin,herşey sensin...

mustafavmms

3828 Mesaj
31 Aralık 2008; 9:04:01 

internetten başvurun sorun çıkarmaz bi müddet sonra arayıp randevu istiyorlar, sende ben shoptan basvurdum dersin bir problem çıkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: ultranet

1419 Mesaj
1 Ocak 2009; 12:58:43 

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz pazar günü Turkcell'in sitesine girdim ve numara taşımak için önbaşvuru formunu doldurdum.Hattım Vodafone bu arada
Ön başvuru formuna kendi adımı yazdım ama hat babamın üstüneydi.P.tesi günü yani 1 gün sonra kullandığım vodafone hattım birden gitti daha dorusu sim kart bozuldu durup dururken tel açılmıyordu başka telefona taktım hattı sim bozuk hatası aldım.Bunların hepsinini ön başvuru formundan dolayı olduğunu düşünüyorum.
Sonra babamıda alıp Turkcell ekstraya gidip numara taşıma işlemini yaptım.Sözleşme vs. yaptık.Yeni sim kartımı aldım.Ordaki arkadaş şuanki hattınıza msj gelcek o saatten sonra Turkcelli olacaksınız dedi ama bnm eski sim kartım çalışmıyor.
Bu durumu ordaki arkadaşa anlattım ön başvuruyla bir alakası olmadığını söyledi.Bugün perşembe yeni kartı takıyım dedim 3 gün oldu belki açılmıştır ama açılmamış Inactivite Sim yazıyor telde.Numara taşımayı sorguladım.Numaranız taşındı Turkcell yazıyor.Beklemelimiyim sizce sorun nedir

1419 Mesaj
1 Ocak 2009; 13:15:19 

quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

Vodafone sim kartınızın bozulmasının, turkcell'e yaptığınız ön başvuru ile alakası yok. (kesin)

www.numaranitasi.gov.tr adresinde numaranız taşınmış olarak gözüküyor ise, yeni sim kartınız 2 gün içerisinde aktif olacaktır. (Bu sitede taşınmış olarak gözükmesi, taşıma onayının verildiği anlamına gelmektedir, esas taşıma 2 gün içerisinde gerçekleşmektedir.)

quote:

Orjinalden alıntı: Sahin-YK

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz pazar günü Turkcell'in sitesine girdim ve numara taşımak için önbaşvuru formunu doldurdum.Hattım Vodafone bu arada
Ön başvuru formuna kendi adımı yazdım ama hat babamın üstüneydi.P.tesi günü yani 1 gün sonra kullandığım vodafone hattım birden gitti daha dorusu sim kart bozuldu durup dururken tel açılmıyordu başka telefona taktım hattı sim bozuk hatası aldım.Bunların hepsinini ön başvuru formundan dolayı olduğunu düşünüyorum.
Sonra babamıda alıp Turkcell ekstraya gidip numara taşıma işlemini yaptım.Sözleşme vs. yaptık.Yeni sim kartımı aldım.Ordaki arkadaş şuanki hattınıza msj gelcek o saatten sonra Turkcelli olacaksınız dedi ama bnm eski sim kartım çalışmıyor.
Bu durumu ordaki arkadaşa anlattım ön başvuruyla bir alakası olmadığını söyledi.Bugün perşembe yeni kartı takıyım dedim 3 gün oldu belki açılmıştır ama açılmamış Inactivite Sim yazıyor telde.Numara taşımayı sorguladım.Numaranız taşındı Turkcell yazıyor.Beklemelimiyim sizce sorun nedir

Eyvalllah kardeşim saol Peki bu 2 gün içerisinde aktif olmamış hattımın telefonda takılı olmasının bir zararı varmı yoksa başka hatmı kullanıyım geçici olarak..

1419 Mesaj
1 Ocak 2009; 13:22:27 

quote:

Size verilen yeni sim kartı ara ara telefonunuza takıp, aktif hale gelip gelmediğini kontrol edin. (Sürekli açık bırakırsanız, sim kart aktif hale gelse bile, sizin telefonunuzda aktif hale gelmez) Bu süreçte başka bir hat kullanabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: Sahin-YK
Eyvalllah kardeşim saol Peki bu 2 gün içerisinde aktif olmamış hattımın telefonda takılı olmasının bir zararı varmı yoksa başka hatmı kullanıyım geçici olarak..

1419 Mesaj
2 Ocak 2009; 13:37:03 

Artık bende Turkcell'liyim

305 Mesaj
5 Ocak 2009; 17:12:20 

bende turkcell'den vodafone geçtim 4 günde geçtim ancak kampayalarına harfiyen uymama rağmen hediye kontör gelmedi arasam dakka başı 1 kontörden kontörlerim azalacak pişman olmak üzereyim.. :=(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb17 -- 5 Ocak 2009; 17:10:54 >

7098 Mesaj
6 Ocak 2009; 0:44:41 

quote:

Orjinalden alıntı: byjoseph

vodafone hattımı boyner kampanyasından dolayı turkcelle taşıdım, taşındıktan sonra 1 hafta içinde vodafone'a tekrar taşıyabilir miyim??
turkcell çalışanı 30 günden önceye izin verilmeyeceğini söyledi ama doğru mudur bilmiyorum???

ben böyle birşey duymadım ama doğru olabilir

Beşiktaşım;hayat sensin,dünyam sensin,herşey sensin...

mustafavmms

409 Mesaj
8 Ocak 2009; 23:30:12 

ben bugün numara taşımak için vodafoneye başvurdumm.. fakta turkcell hattım ayın 13.de kontör yüklemediğimden dolayı kapanacak... bugün başvurduğumdan dolayı hat taşınırmı yoksa iptal mi olur..

3881 Mesaj
8 Ocak 2009; 23:37:21 

Arkadaşlar 15 puanlık uzmanlık sorusu.
Örneğin 53x li Tcell den Avea kontörlü hatta geçtiniz. Avea da iken kontör yükleme sürelerini doldurdunuz ve hattınız iptal oldu. Bu durumda iptal olan numara Avea nın mı, Tcell in mi oluyor.
Şayet son kullanım Avea da olduğu için numara Avea nın oluyorsa o zaman bir süre sonra 53x li Avea veya Vodafon numaraları veya 50x, 54x li Tcell numaraları satılıyor olabilir, ne dersiniz.

14247 Mesaj
9 Ocak 2009; 12:23:18 

ayhan173

numara taşıma süresi maksimum 6 gündür eğer bu süreden daha önce taşınır ise sorun yaşamazsınız eğer bir sorundan dolayı hat taşıma gecikir ise taşıma işleminiz kontör yüklemeden gerçekleşmiyecektir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Samsunglar İçin MSN |Samsungların Kulaklık ve Sesinin Çoğaltılması |OperaMini Programı |Samsung Kodları
SE Yazılım Sorunları ve Yüklemeleri Resimli Anlatımı |Iphone Bölümü Önemli Konu Linkleri

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

3881 Mesaj
10 Ocak 2009; 22:40:37 

quote:

Şimdi yönetmelikten alıntı yapacak vaktim yok, isteyen www.numaranitasi.gov.tr adresindeki yönetmeliğe bakabilir.

Numara esas sahibine, yani turkcell'e geri döner. Turkcell de numarayı istediği gibi tekrardan satabilir.

Bilgi kesindir.
quote:

Orjinalden alıntı: Egé

Arkadaşlar 15 puanlık uzmanlık sorusu.
Örneğin 53x li Tcell den Avea kontörlü hatta geçtiniz. Avea da iken kontör yükleme sürelerini doldurdunuz ve hattınız iptal oldu. Bu durumda iptal olan numara Avea nın mı, Tcell in mi oluyor.
Şayet son kullanım Avea da olduğu için numara Avea nın oluyorsa o zaman bir süre sonra 53x li Avea veya Vodafon numaraları veya 50x, 54x li Tcell numaraları satılıyor olabilir, ne dersiniz.

Evet haklısınız, yönetmelikte konuyla ilgili maddeyi buldum. Aşağıya kopyalıyorum..

" Taşınmış numaranın iadesi
MADDE 16 – (1) Numarasını taşımış bir abone ile alıcı işletmeci arasındaki abonelik sözleşmesinin sona ermesi ve abonenin diğer bir işletmeciye numarasının taşınması talebinde bulunmaması halinde, alıcı işletmeci, en geç otuz gün içerisinde söz konusu numarayı numaranın tahsisli olduğu işletmeciye iade eder. Numarayı iade eden işletmeci, bu durumu otuz gün içerisinde ilgili diğer işletmecilere duyurur. "

Bu durumda iptal etmeyi düşündüğüm hatları önce diğer operatöre taşıyıp sonra iptal ederek intikam alma planları suya düşmüş oluyor..

294 Mesaj
13 Ocak 2009; 12:29:22 

ilk mesajda eklemiş olduğunuz operatör sorgulama programı na kullanmış olduğum virüs programı
(Avira Premium Security Suite) buradaki Virüs Uyarısını Veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucelkrc -- 13 Ocak 2009; 12:36:35 >

294 Mesaj
14 Ocak 2009; 9:47:37 

merhabalar bu konuda bir arkdaşın mesajını okumuştum, numarasını taşımış konturleri geçtiği hatta olduğu gibi kalmıştı. bu duruma bugun bende şait oldum. vodafone hattımı avea ya taşıdım, hattımda 20 kontur vardı. avea hattım aktif oldu. 9333 ü arayıp konturu sordum zaman yine 20 konturünüz var dedi. paylaşmak istedim, saygılar

2028 Mesaj
14 Ocak 2009; 16:10:50 

Konu çok güzel olmuş. Daha önce belirtmediğimi farkettim. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Numara taşınabilirliği, işini bilirsen ücretsiz konuşma da sağlıyor. 3 Liraya bir şey denemek için aldığım kapanmak üzere olan Vodafone hattımı Turkcell e taşıyıp hem mevcut Turkcell hattıma hem de eski yeni verecekleri aynı numaralı Tcell hattıma 1000 dakika ücretsiz görüşme kazanacağım ki bu bir ay telefon parası vermemek demek

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

2028 Mesaj
14 Ocak 2009; 16:13:55 

quote:

Orjinalden alıntı: yucelkrc

ilk mesajda eklemiş olduğunuz operatör sorgulama programı na kullanmış olduğum virüs programı
(Avira Premium Security Suite) buradaki Virüs Uyarısını Veriyor

bazı virüs koruma programları bu uyarıyı verebiliyor ancak tamamen güvenli bir programdır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İsterseniz telekominikasyon kurumunun sitesinden de sorgulama yapabilirsiniz. Size kalmış ancak bana program daha pratik geliyor.

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

6891 Mesaj
14 Ocak 2009; 17:13:08 

bugünlerde turkcele geçmeyi düşünen veya turkcele taşınmış ancak açılmak üzere olan hattı bulunan var mı?

pm.
yardım.

294 Mesaj
14 Ocak 2009; 17:18:44 

quote:

Durum normal. Diğer şebekede 20 kontörünüzün olması sizi yanıltmış. Vodafone'daki kontörleriniz aslında silindi. Avea size yeni geldiğiniz için 20 kontör verdi. Eğer vodafone'da 50 kontörünüz kalmış olsaydı, avea yine size 20 kontör verecekti.

quote:

merhabalar bu konuda bir arkdaşın mesajını okumuştum, numarasını taşımış konturleri geçtiği hatta olduğu gibi kalmıştı. bu duruma bugun bende şait oldum. vodafone hattımı avea ya taşıdım, hattımda 20 kontur vardı. avea hattım aktif oldu. 9333 ü arayıp konturu sordum zaman yine 20 konturünüz var dedi. paylaşmak istedim, saygılar

bütün operatörlermi geçişin ardından 20 kontür veriyor ?

294 Mesaj
15 Ocak 2009; 9:03:58 

ok, tşkler bilgilendirdiğiniz için. birde bir sorum daha olacaktı. numaramı vodafone dan avea ya taşıdım, farklı bir numaradan taşıdığım numarayı aradığım zaman hiç bir uyarı tonu almıyorum, nedendir acaba

6891 Mesaj
15 Ocak 2009; 12:48:08 

Operatörler şöyle bir kampanya yapsa,
Numaranızı bize taşıyın, eski hattınızdaki kontörün 5 katını hediye ediyoruz deseler, ne güzel olurdu.
(3 katına da razıyım)

294 Mesaj
15 Ocak 2009; 16:43:58 

quote:

Vodafone numarasından ararsanız, uyarı tonu verilir. Başka hatlardan bu uyarı verilmez.

quote:

ok, tşkler bilgilendirdiğiniz için. birde bir sorum daha olacaktı. numaramı vodafone dan avea ya taşıdım, farklı bir numaradan taşıdığım numarayı aradığım zaman hiç bir uyarı tonu almıyorum, nedendir acaba

çok tşk ederim sizin sayenizde bir çok şey öğrendim

115 Mesaj
15 Ocak 2009; 16:47:01 

Arkadaşlar faturalı Turkcell hattım var. Vodafone' a geçmek istiyorum.
1. Sorum Turkcell' de faturalı iken Vodafone' a kontürlü olarak geçebilirmiyim. Turkcell ile hiç bi temasta bulunmadan. Direk olarak kontürlü açılabilirmi hattım yani?
2. Sorum ise faturamı henüz ödemeden vodafone' a geçme talebinde bulunduğumda, Bu ücreti Vodafone' amı ödüyoruz, yoksa o ana kadar olan borcu turkcell e ödeyip üstüne Turkcell iken konuşma yapmayıp talebimizi iletmemizmi gerekiyor? Eğer böyle ise taleb anında hiç telefonla görüşme yapamicazmı ?
Bilgilendirirseniz sevinirim...
Şimdiden teşekkürler ;)

115 Mesaj
15 Ocak 2009; 17:12:39 

Teşekkürler ''bungee20''

Bir sorum daha olacak hat suan babamın üzerine, başvuruyu tmm o yapıcak. Peki benim ismimle kayıtlanabilirmi vodafone hat. Hiçbir değişiklik yapmadan.

115 Mesaj
15 Ocak 2009; 17:43:33 

Yani babamın üstünde iken vodafone' a geçtiğimde vodafone ' ken bidaha üzerime alamazmıyım hattı

2028 Mesaj
15 Ocak 2009; 21:27:36 

quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

Operatörler şöyle bir kampanya yapsa,
Numaranızı bize taşıyın, eski hattınızdaki kontörün 5 katını hediye ediyoruz deseler, ne güzel olurdu.
(3 katına da razıyım)

Hocam seni 2 katı da ihya eder

Bu arada Turkcell numara taşıyana şapka veriyormuş. Numaramı taşıdığımda öğrenmiş oldum

1291 Mesaj
18 Ocak 2009; 23:41:45 

Arkadaşlar benim bir sorum olacak,Turkcell kurumsal hat sahibiyim,bu hattı Avea ya kurumsal olmayan bir tarife üzerinden geçirebilir miyim?yoksa bu kurumsal hattan kurtuluş yok mu?geçişler kurumsal ve biraysel olarak ayrılıyor mu yoksa kurumsaldan bireysele;bireyselden de kurumsala geçmek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaarj -- 18 Ocak 2009; 23:41:24 >

ASUS M51SN

14247 Mesaj
19 Ocak 2009; 0:25:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Skaarj

Arkadaşlar benim bir sorum olacak,Turkcell kurumsal hat sahibiyim,bu hattı Avea ya kurumsal olmayan bir tarife üzerinden geçirebilir miyim?yoksa bu kurumsal hattan kurtuluş yok mu?geçişler kurumsal ve biraysel olarak ayrılıyor mu yoksa kurumsaldan bireysele;bireyselden de kurumsala geçmek mümkün mü?

geçmeyi düşündüğünüz oparatörde istediğiniz tarifeye geçebilirsiniz.

605 Mesaj
21 Ocak 2009; 14:03:00 

Faturalı Turkcell hattımı avea konturlu hatta taşımak istiyorum. Kontur yükleme süresinde tekrar kontur yüklenmezse bildiğim kadarıyla hat iptal oluyor.Bu şekilde hat iptal olunca AVEA hat iptal belgesi veriyor mu ? yeni numara almak ve abone lamak istesem bu belge olursa 31,12 TL özel iletişim vergis ve 12 tl telsiz ruhsat ücreti ödeniyor mu ?

Aşkla nefret arasında ince bir çizgi vardır.

6891 Mesaj
21 Ocak 2009; 14:05:53 

quote:

Orjinalden alıntı: netfriend

Faturalı Turkcell hattımı avea konturlu hatta taşımak istiyorum. Kontur yükleme süresinde tekrar kontur yüklenmezse bildiğim kadarıyla hat iptal oluyor.Bu şekilde hat iptal olunca AVEA hat iptal belgesi veriyor mu ? yeni numara almak ve abone lamak istesem bu belge olursa 31,12 TL özel iletişim vergis ve 12 tl telsiz ruhsat ücreti ödeniyor mu ?

kontör yüklemezsen numaranın kullanım hakları turkcele geri dönüyor.
kontör yüklemediğinden dolayı hat kapanırsa, hat iptal belgesi alamazsın.

965 Mesaj
26 Ocak 2009; 12:38:06 

Vodafone den Aveaya numaramı taşıyıp Mobil Öğrenciye geçtiğimde 50 kontör tarife için kesiliyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 26 Ocak 2009; 12:35:07 >

3140 Mesaj
26 Ocak 2009; 15:37:49 

bugün avea dan turkcell'e geçmek için başvurdum..kampuscell i tercih ettim..peki numaram taşınırken hattımdaki mevcut kontörler de aktarılacak mı turkcell hattıma?

3140 Mesaj
26 Ocak 2009; 19:21:01 

hadi ya..ben bakiyeyi sıfırlayım o zaman :)

965 Mesaj
28 Ocak 2009; 9:47:49 

Vodafone hattımı aveaya taşımaya karar verdim 150 kontör de alacağım. fakat 150 kontör yüklediğimde dağ gibi kampanyalar var. Acaba bu tek seferde 150 yükleyince hepsinden faydalana biliyor muyum?

1.Numaranı Avea'ya taşı, her yöne toplam 600 dakika hediye kazan.
Numaralarını Avea'nın faturasız tarifelerine taşıyan aboneler 2 ay boyunca, her yöne toplam 600 dakika kazanıyor.

2.MobilÖğrenci Yükle Kazan avantajı ile her 30 gün içerisinde tek seferde yükleyeceğiniz ilk 100 kontöre, Avea içi 60 dakika hediye! Hemen kayıt olmak için KAYIT yazın, 4494'e gönderin. Detaylar için tıklayın.

3.Patlican genci, yüklediğin her 150 kontör için 3 saat uzun uzun, doya doya, rahat rahat bedava konuş ve diğer 1. yıl hediyeleri için Patlican.com.tr’yi takip et. Gençlere en iyi teklif yine Avea’da!

4.Ayda sadece 55 kontöre tüm Avealılarla her gün 05:00 ve 17:00 saatleri arasında ücretsiz ve sınırsız doya doya konuşun.

Pakete kayıt olmak için hemen KAYIT yazıp 5055'e gönderin.

Bu 4 kampanya tek seferde 150 kontörle oluyor mu arkadaşlar? Oluyorsa hemen aveaya geçeceğim. Birde çok ince dikkat gerektiren noktaları yazarsanız sevinirim.

6891 Mesaj
28 Ocak 2009; 11:56:15 

quote:

Vodafone hattımı aveaya taşımaya karar verdim 150 kontör de alacağım. fakat 150 kontör yüklediğimde dağ gibi kampanyalar var. Acaba bu tek seferde 150 yükleyince hepsinden faydalana biliyor muyum?

1.Numaranı Avea'ya taşı, her yöne toplam 600 dakika hediye kazan.
Numaralarını Avea'nın faturasız tarifelerine taşıyan aboneler 2 ay boyunca, her yöne toplam 600 dakika kazanıyor.

2.MobilÖğrenci Yükle Kazan avantajı ile her 30 gün içerisinde tek seferde yükleyeceğiniz ilk 100 kontöre, Avea içi 60 dakika hediye! Hemen kayıt olmak için KAYIT yazın, 4494'e gönderin. Detaylar için tıklayın.

3.Patlican genci, yüklediğin her 150 kontör için 3 saat uzun uzun, doya doya, rahat rahat bedava konuş ve diğer 1. yıl hediyeleri için Patlican.com.tr’yi takip et. Gençlere en iyi teklif yine Avea’da!

4.Ayda sadece 55 kontöre tüm Avealılarla her gün 05:00 ve 17:00 saatleri arasında ücretsiz ve sınırsız doya doya konuşun.

Pakete kayıt olmak için hemen KAYIT yazıp 5055'e gönderin.

Bu 4 kampanya tek seferde 150 kontörle oluyor mu arkadaşlar? Oluyorsa hemen aveaya geçeceğim. Birde çok ince dikkat gerektiren noktaları yazarsanız sevinirim.

2.maddedeki hediye kazanabilmek için 100 yüklemeniz gerekiyor. 150 değil.

6891 Mesaj
28 Ocak 2009; 13:29:30 

Turkcell hattımı diğer operatöre taşıyamıyorum diyenlere atfen,

her ay 100-150 kontör yüklenmekte olan ve içindeki kontörü bitmiş ve simkartı kaybolmuş olan turkcell hazırkart için yeni bir simkart çıkartmaktansa, aveaya taşıyıp 600 dakika kampanyasına katılmamın daha avantajlı olduğunu düşündüm.

hat arkadaşımın adına kayıtlı idi.

bana kimlik fotokopisini getirmesini söyledim.
getirdi fakat geçen yıl çıkartmış olduğu yeni kimliğinin değilde evinde eskiden kalmış olan ve üzerinde tc kimlik nosu bulunmayan eski kimliğinin fotokopisini getirdi. alt kısma tc kimlik numarasını yazdım.
bir avea bayisine gittim ve turkcell numaramı aveaya taşımak istediğimi söyledim. yalnız hattın sahibi burda değil. kimlik fotokopisini getirdim dedim. tamam olur dediler.

evrakları doldurduk. anne kızlık soyadını sordu. bilmiyorum, gerek var mı dedim. düşündü düşündü tamam gerek yok dedi. adres imza vb. şeyleri hep ben uydurdum.

ve bugün numaram turkcellden aveaya taşındı.

teşekkürler turkcell & avea

3140 Mesaj
28 Ocak 2009; 19:47:07 

yarın 16.55 itibariyle turkcell ailesine dahil oluyorum..avea ile sözleşmemi tek taraflı feshettim ve turkcell ile 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 3.5 yıllık sözleşme imzaladım..yarın 14.00da sağlık kontrolünden geçiyorum

6891 Mesaj
28 Ocak 2009; 22:56:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

bugün avea dan turkcell'e geçmek için başvurdum..kampuscell i tercih ettim..peki numaram taşınırken hattımdaki mevcut kontörler de aktarılacak mı turkcell hattıma?

pm gönderildi. cevap bekleniyor.

36 Mesaj
29 Ocak 2009; 13:26:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

kontörler iptal oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fil avcısı -- 29 Ocak 2009; 13:25:58 >

http://www.yumurtaciniz.com/ Köy yumurtasının Yeni adresi

965 Mesaj
3 Şubat 2009; 10:44:14 

numaramı vodafone den aveaya taşıdım. şıkır şıkır işlemler yapıldı evrakları imzaladım. merak ettiğim şu. tekrar numaramı avea dan taşımak istersem bunu en erken ne zaman yapabiliyorum? yada imzayı atarken avea yada başka bir operator en az şu kadar süre bizde kalacaksınız deme hakkı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 3 Şubat 2009; 10:41:43 >

965 Mesaj
3 Şubat 2009; 15:39:41 

quote:

İstediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Siz geçtiğiniz şebeke ile özel bir kampanya için kontrat yapmadığınız sürece benden gidemezsiniz deme hakları yoktur.

quote:

Orjinalden alıntı: ertanx

numaramı vodafone den aveaya taşıdım. şıkır şıkır işlemler yapıldı evrakları imzaladım. merak ettiğim şu. tekrar numaramı avea dan taşımak istersem bunu en erken ne zaman yapabiliyorum? yada imzayı atarken avea yada başka bir operator en az şu kadar süre bizde kalacaksınız deme hakkı var mı?

Hımm teşekkür ederim. Diğer arkadaşlarda numara taşıma esnasında durumu belirtsinler zira ben sözleşmeyi hiç okumadım 10sn sürdü. ne yazdığını bilmiyorum. Sonradan aklıma geldi bu mevzu. Ne de olsa Türk'üz... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 3 Şubat 2009; 15:37:15 >

995 Mesaj
10 Şubat 2009; 12:30:49 

İstedğimiz an mı yoksa 30 gün beklemek mi gerekiyor?
Ben sanki kanuna daha sonradan eklenen bir madde ile 30 gün beklemek gerekiyo diye hatırlıyorum da...
quote:

İstediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Siz geçtiğiniz şebeke ile özel bir kampanya için kontrat yapmadığınız sürece benden gidemezsiniz deme hakları yoktur.

quote:

Orjinalden alıntı: ertanx

SGS II

5343 Mesaj
10 Şubat 2009; 20:59:10 

TURKCELL i AVEA ya taşımak istiyorum

ama

-20 kontörüm var yani 20 kontör turkcelle borcum var

avea ya yinede taşıyabilir miyim?

409 Mesaj
11 Şubat 2009; 12:22:51 

http://kaliteyegeciyorum.turkcell.com.tr/

burdan ön başvuru yapmak ne işe yarıyor acaba.. turkcell e bayiye gitmeden geçiş yapabiliyormuyuz... yoksa ön kayıt yapınca bizi arıyorlar mı... ne işe yarıyor... bilgi verirsenizsevinirim

409 Mesaj
11 Şubat 2009; 12:43:42 

yani sebepsiz yere koymuşlar onu :D koysunlar bakalım... 1 ay önce hattımı turkcell hattımı vodafoneye taşımıştım.. bugün turkcell bayine gittim tekrar turkcell e taşıyacaktım... ne zaman vodafone geçmiştiniz diye sordu yaklaşık 1 ay dedim... şimdi geçiş yapamayız o kadar serbest hattımız yok dedi... şaşırdım ...

294 Mesaj
14 Şubat 2009; 11:25:44 

merhabalar benimde sormak istediğim bir konu var ..

numarasını avea ya taşıyana verilen 600 dak heryöne kampanyasını vodafone hattımı avea ya taşıyarak kullanıyorum şuan itibariyle..

şuanki hediye dakikalarım bittikten sonra numaramı tekrar vodafone taşıyarak bir kaç günlük aranın ardından yine aynı numarayı aveya taşıdığım zaman bana tekrardan heryöne 600 dak konuşma süresi verilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucelkrc -- 14 Şubat 2009; 11:23:01 >

482 Mesaj
17 Şubat 2009; 0:20:12 

hocam benimde vodafone hattın kapanmasına 5-10 gün falan var
aveaya geçmek istiyorum. ama tam olarak hattımın ne zaman kapanacağını bilemiyorum(bunu öğrenmenin bir yolu varmı acaba , smsle falan)

bide bu aveanın 600 dakika ücretsiz kampanyasında ilk ay 100 kontör yükleyince 300 veriyor. ikinci ay bir 300 daha almak için yine 100 kontör daha yüklemek gerekiyormu acaba?

quote:

ayhan173

numara taşıma süresi maksimum 6 gündür eğer bu süreden daha önce taşınır ise sorun yaşamazsınız eğer bir sorundan dolayı hat taşıma gecikir ise taşıma işleminiz kontör yüklemeden gerçekleşmiyecektir.

482 Mesaj
17 Şubat 2009; 16:46:49 

ilginize çok teşekkür ederim hocam.
vallahi aveanın müşteri hizmetleri servisinden çok daha iyi ve hızlı çalışıyorsunuz

Hocam şimdi aradım 7501 i aynen şunu diyor.
4 Kontörünüz vardır. Bir defada 20 kontör yükleyerek yeniden arama yapmaya başlayabilirsiniz

Yani şu tarihe kadar kontör yükleyin yoksa kapanacak falan demiyor.
quote:

Vodafone hattınızdan 7501'i arayın. Hattınızın kapanmaması için şu kadar gün içinde kontör yükleyin anonsunu duyacaksınız.

Kapanmasına 3-4 gün kalmış olsa bile taşıma işlemi yapılır.

Avea'nın kampanyasına gelirsek; sadece ilk ay 100 kontör yüklemelisiniz, diğer ay kendiliğinden 300 dakikanız yüklenecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: melifkaya

hocam benimde vodafone hattın kapanmasına 5-10 gün falan var
aveaya geçmek istiyorum. ama tam olarak hattımın ne zaman kapanacağını bilemiyorum(bunu öğrenmenin bir yolu varmı acaba , smsle falan)

bide bu aveanın 600 dakika ücretsiz kampanyasında ilk ay 100 kontör yükleyince 300 veriyor. ikinci ay bir 300 daha almak için yine 100 kontör daha yüklemek gerekiyormu acaba?

quote:

ayhan173

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melifkaya -- 17 Şubat 2009; 16:59:50 >

877 Mesaj