Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz?
622 Cevap155225 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 3 4 5 6 7 8 [10]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

262 Mesaj
29 Ocak 2012; 20:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Ersin-C

quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

quote:

Orijinalden alıntı: Ersin-C

Merhaba ;

Bugün TCELL Hat Alıp Yarın Aveaya Taşıma Yapabiliyormuyum ?
Bu Şekilde Olmuyorsa Eski Bir TCELL Hat Var Fakat Başkasının Üstüne Bunu Kendi Üzerime Nasıl Alıp Taşıma Yapabilirim ? Ve Aynı Gün Taşınırmı Bu Şekilde Olursa ?

Yeni hat alirsaniz 90 gun beklemeniz lazim. Baskasinin hattini uzerinize almak da aynen yeni hat almak gibi degerlendiriliyor. Bu durumda da tasima icin 90 gun beklemeniz gerekiyor

Teşekkürler :) Bende Direk Başkasının Üstündeyken Aveaya Taşıdım Şimdi Üstüme Alacam

başkasının üstündeki hattı taşıyıp kendi üzerinize alamazsınız. Bir numarayı sadece esas operatöründeyken üzerinize alabilirsiniz. o zaman da taşıma için 90 beklemeniz gerekiyor.

199 Mesaj
29 Ocak 2012; 22:23:42 

MerhabaLar
Sorum şu oLacak Vodafone FreeZone'a geL heryöne 250 Dk. Kazan Kampanyasından faydaLanmak için hattımı taşımayı düşünüyorum da. Acaba yarın başvursam faydaLanabiLir miyim son gün 31 Ocak diyor da. Başvurduğum tarih mi dikkate aLınıyor yoksa geçtiğim tarih mi ? Yani yarın başvursam kampanyadan yararLanabiLirmiyim ?

Sony Xperia SP White

269 Mesaj
30 Ocak 2012; 20:19:26 

kapatıp acılma durumu soz konusu degıl.zate 1,5 senedır turkcelde aktıf tı hattım.gıt gel yapıp heryone 90 dk almak ve mıgros 50 tl kampanyasına katılmak ıcın yapmıstım.bıdaha basvursam kabul olurmu acaba tasıma ıslemım yoksa dırek sıkayet mı etmelıyım?

198 Mesaj
1 Şubat 2012; 21:15:50 

arkadaşlar vodafonedan aveaya kaç günde geçiliyor. bugün tam 6 gün oldu hiçbir bilgi msjı vs hiçbişey yok. taşıma durumunu avea mhden öğrenebilirmiyim

198 Mesaj
1 Şubat 2012; 21:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: Mylo

arkadaşlar vodafonedan aveaya kaç günde geçiliyor. bugün tam 6 gün oldu hiçbir bilgi msjı vs hiçbişey yok. taşıma durumunu avea mhden öğrenebilirmiyim

öğrenebilirsin

aradım 13 saat kalmış dedi kadın. sesi pekte narindi avea reklamındaki mh temsilcisine dönüşen kız alıma geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylo -- 1 Şubat 2012; 22:06:50 >

198 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:13:17 

quote:

quote:

quote:

quote:

öğrenebilirsin

aradım 13 saat kalmış dedi kadın. sesi pekte narindi avea reklamındaki mh temsilcisine dönüşen kız alıma geldi

az kalmış, az daha sık dişini

şaka gibi ya dün gece mesaj geldi hattınız 04/02/2011 saat 01:15 te taşınacak diyor. Kız salladımı şimdi

262 Mesaj
2 Şubat 2012; 15:49:18 

quote:

Orijinalden alıntı: jiiips

kapatıp acılma durumu soz konusu degıl.zate 1,5 senedır turkcelde aktıf tı hattım.gıt gel yapıp heryone 90 dk almak ve mıgros 50 tl kampanyasına katılmak ıcın yapmıstım.bıdaha basvursam kabul olurmu acaba tasıma ıslemım yoksa dırek sıkayet mı etmelıyım?

buyuk ihtimalle yeniden reddedilir, bence hem yeniden başvurup, hem şikayet yapabilirsiniz.

198 Mesaj
6 Şubat 2012; 23:41:01 

arkadaşlar avea genç avea tarifesine geçelı 2 gün oldu ama hiç memnun değlm. Istanbulun ortasında 3g çekmiyor adam gibi. Tel kendini edge çeviriyor. Vodafona tekrar dönme imkanım varmı lutfen yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

60 Mesaj
7 Şubat 2012; 14:12:18 

Arkadaşlar acil birşey sorucam size ben Avea'ya geçmek istiyorum ama geçen sene yaşım tutmadığı için babamın üstüne aldık ben numarayı taşırken kendi üstüme alma şansım yok mu? Yoksa direk hat mı almam gerekiyo :)

957 Mesaj
9 Şubat 2012; 11:17:39 

Beyler turkcell de iken kontor un eksiye düştü avea ya geçtim daha sonra turkcell e geçsem borç yansıtılır mi bana

The Elder Scrolls Online Beta Tester

League of Legends - DeliKulaksızBey , Total War Fan Clup - Mühürdar Üye , Cities XL Mod Rehberim

66 Mesaj
11 Şubat 2012; 8:06:56 

quote:

Orijinalden alıntı: NisanSert

Arkadaşlar acil birşey sorucam size ben Avea'ya geçmek istiyorum ama geçen sene yaşım tutmadığı için babamın üstüne aldık ben numarayı taşırken kendi üstüme alma şansım yok mu? Yoksa direk hat mı almam gerekiyo :)

Geçiş yapmadan hattı üstüne almanı tavsiye ederim.Hat sahibi değiştirme-devir işlemi ancak hattın alındığı operatörden yapılabiliyor.

66 Mesaj
25 Şubat 2012; 9:49:40 

numara taşırken sim kart hafızasında kayıtlı olan telefon numaraları kayboluyor mu ? onlar da taşınıyor mu ?

266 Mesaj
26 Şubat 2012; 12:40:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1351

numara taşırken sim kart hafızasında kayıtlı olan telefon numaraları kayboluyor mu ? onlar da taşınıyor mu ?

telefon numaraların taşındıgını sanmıyorum çünkü yeni bir simkart veriyorlar ama eskiside sende kalıyor.. eski sim kartındaki numaraları telefona kopyalayıp sonrada yeni sim kartını takıp telefondan sim e kopyalaya bilirsin

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=741191

266 Mesaj
26 Şubat 2012; 12:45:57 

5 yıldır turkcell abonesiydim ocak ayının basında avea ya geçtim 19 tl ye her yone 500dk her yone 1000 sms ve 1 gb internet için.. iphone 4 kullanıyorum turkcellde de cekmedigi oluyordu ama aveada okulun kantini zemine sıfır olmasına ragmen opratoru tekrar arıyo ve bugun gibi bir cok sey den dolayı şikaytciyim.. tekrar turkcell e gecicem. Sorum şu tekrar turkcell e geçtigimde 5 yıllık aboneligim devam mı edicek yoksa sıfırdan bi müşterimi olucam

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=741191

541 Mesaj
25 Mart 2012; 12:20:09 

arkadaşlar benim türkcell hattımı geçen sene avea yaptım ve dünde vodafone yaptım.kadın dedi 4 gün sonra hattınız vodafon olcak .şimdi benim hattımda 8 tl var.peki o 8 tl nolcak ? harcıyayımmı yoksa silinirmi o 8 tl

İMZA :)

25 Mesaj
27 Mart 2012; 8:43:17 

arkadaşlar turkcell vınna almış olduğum 3G data hattını aveanın veya vodafonun normal konuşma hattına taşıyabilirmiyim acaba bu konuda bilgisi olan varmı ?

30 Mesaj
28 Mart 2012; 23:26:34 

Arkadaşlar bir sorum var ben turkcell hattımı 1 hafta önce kurumsaldan bireysele geçirdim, vodafone geçmek için 90 gün beklemem gerekiyormu?

74 Mesaj
30 Mart 2012; 0:42:38 

vodafone faturalı hattımı turkcell faturasıza taşıdım şimdi avea faturalıya geçşem vergi ücreti tekrar ödemek zorundamıyım ?

2310 Mesaj
11 Nisan 2012; 18:24:18 

Avea kamu300 kullanıyorum. Ama bulunduğum bölgede avea çekim sorunu yaratıyor.

Faturalıı hattımı taşımak istiyorum.

=> Turkcell Heryöne mini paket

=> Vodafone Cep avantaj mini her yöne ile ilgileniyorum.

Hattımı taşırken yeni tesis özel işletim vergisi ödeyecek miyim?

Telsiz kullanım ücreti bu fiyatlara dahil değil, sanırım. 1.20 kr mu yoksa daha yüksek bir miktar mı yansır hesabıma.

█ Hyundai Getz 2005 1.3 GLS █ LG 42LM760s LED TV █ Mit. H. Srk25sj-S █ Hp Pavilion dv5280 ea █ Western Digital My Passport Essential 3.0 1TB 2.5'' █ Panasonic Lumix Dmc Fs10 █ Mit. H. Srk25sj-S █Lg NB3530A Sounbar█Lumia 925 32gb Siyah█

18 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:46:55 

90 Gün Taşıttırmama Kuralını Niye Koydular Anlamıyorum. . .

wE aRe ThE Bêsth aLayına Rêstt

30 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:45:16 

quote:

Orijinalden alıntı: erkan_duman

Arkadaşlar bir sorum var ben turkcell hattımı 1 hafta önce kurumsaldan bireysele geçirdim, vodafone geçmek için 90 gün beklemem gerekiyormu?

yokmu bilen biri

262 Mesaj
2 Mayıs 2012; 11:14:26 

quote:

quote:

yokmu bilen biri

Erkan Bey,

abone ismi aynıysa beklemeniz gerekmiyor. Ama mesela Erkan Duman AŞ'ye ait hattı Erkan Duman'a devrettiyseniz beklemeniz gerekiyor.

60 Mesaj
2 Mayıs 2012; 12:28:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1351

quote:

Orijinalden alıntı: NisanSert

Geçiş yapmadan hattı üstüne almanı tavsiye ederim.Hat sahibi değiştirme-devir işlemi ancak hattın alındığı operatörden yapılabiliyor.

Anladım teşkür ederim..

885 Mesaj
3 Haziran 2012; 15:46:01 

Arkadaşlar,
Vodafone dan Avea ya geçmek istiyorum, faturalı hat sahibiyim ve avea ya geçtikten sonra kontratlı cihaz kampanyadan yararlanabilir miyim? yeniden bir 8 aylık bekleme süresi olacak mı? yok sa sadece k.kartı ile 12 ay ödeyip kalanını faturama mı yansıtırlar.. bu konuda bilgilendirebilir misiniz? teşekkürler.

hayta

37 Mesaj
5 Haziran 2012; 14:18:20 

quote:

Orijinalden alıntı: c_e_m22

Arkadaşlar,
Vodafone dan Avea ya geçmek istiyorum, faturalı hat sahibiyim ve avea ya geçtikten sonra kontratlı cihaz kampanyadan yararlanabilir miyim? yeniden bir 8 aylık bekleme süresi olacak mı? yok sa sadece k.kartı ile 12 ay ödeyip kalanını faturama mı yansıtırlar.. bu konuda bilgilendirebilir misiniz? teşekkürler.

Direk olarak cihaz kampanyasından yararlanamazsın. 8 ay avea lı olman ve son 8 ayda da faturalarının düzenli olması şartı var. Ama ilk 12 ayını kredi kartından ödeyerek alabilirsin.

168 Mesaj
11 Haziran 2012; 10:23:47 

Vodafone Faturalı kullanıyorum. Fatura kabarık gelmesin diye vodafone faturasıza geçip, oradan da başka operatör düşünüyorum. İnterneti içinde tarifeler henüz vodafone da uygun değil diye düşünüyorum.

Geçiş işlemi:

1. Vodafone Faturalı ----} 2. Vodafone Faturasız -----} 3. Başka operatör Faturalı

Şimdi bu 2. işlemden 3. ye geçiş işlemi için, 90 gün şartı var mı? 9 aylık vodafone faturalı kullanıcısıyım. Normalde 90 gün şartı operatör değişimi için. Tarife değişi etkilememeli.

3. işlemde faturalı hat kullanım vergisi tekrar gelir mi? Zaten vodafone da ödedik.

Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.

"Takdir-i Huda kuvve-i bazu ile dönmez,
Bir şem'a ki Mevla yaka, üflemekle sönmez..."

262 Mesaj
11 Haziran 2012; 11:01:31 

quote:

Orijinalden alıntı: urfabirecik

Vodafone Faturalı kullanıyorum. Fatura kabarık gelmesin diye vodafone faturasıza geçip, oradan da başka operatör düşünüyorum. İnterneti içinde tarifeler henüz vodafone da uygun değil diye düşünüyorum.

Geçiş işlemi:

1. Vodafone Faturalı ----} 2. Vodafone Faturasız -----} 3. Başka operatör Faturalı

Şimdi bu 2. işlemden 3. ye geçiş işlemi için, 90 gün şartı var mı? 9 aylık vodafone faturalı kullanıcısıyım. Normalde 90 gün şartı operatör değişimi için. Tarife değişi etkilememeli.

3. işlemde faturalı hat kullanım vergisi tekrar gelir mi? Zaten vodafone da ödedik.

2. işlemden 3. işleme geçişte 90 gün kuralı yok

ancak 2den 3e geçişte vodafone size ekstra ücret yansıtabilir (yani kalan kontörünüz varsa ordan (yılbaşına kadar kalan ay sayısı) x 1.21 TL kadar kesebilir, ama kontörünüz olmazsa kesemez, aklınızda olsun)

3. işlemden itibaren yeni operatörde aylık 1.21TL vergi ödersiniz (şu an vodafone faturalıdaki durum da bu) bunun dışında vergi anlamında ekstra hiç bir şey ödemezsiniz.

168 Mesaj
11 Haziran 2012; 11:22:29 

quote:

quote:

Geçiş işlemi:

ancak 2den 3e geçişte vodafone size ekstra ücret yansıtabilir (yani kalan kontörünüz varsa ordan (yılbaşına kadar kalan ay sayısı) x 1.21 TL kadar kesebilir, ama kontörünüz olmazsa kesemez, aklınızda olsun)

3. işlemden itibaren yeni operatörde aylık 1.21TL vergi ödersiniz (şu an vodafone faturalıdaki durum da bu) bunun dışında vergi anlamında ekstra hiç bir şey ödemezsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Vodafona daha önce benzer soru sormuştum, jeton sayenizde daha şimdi düştü. Yılbaşına kadarki telsiz kullanımı faturasıza geçerken faturama yansıtacakmış.

"Takdir-i Huda kuvve-i bazu ile dönmez,
Bir şem'a ki Mevla yaka, üflemekle sönmez..."

262 Mesaj
11 Haziran 2012; 14:42:51 

quote:

quote:

quote:

Geçiş işlemi:

Cevabınız için teşekkür ederim. Vodafona daha önce benzer soru sormuştum, jeton sayenizde daha şimdi düştü. Yılbaşına kadarki telsiz kullanımı faturasıza geçerken faturama yansıtacakmış.

estagfurullah, yardımcı olabildiysem ne mutlu

demekki benim numara taşınırken yansıtabilir dediğimi faturasıza geçerken yansıtıyorlar. eskiden böyle değildi, faturasızlara hissettirmiyorlardı bu vergiyi, ordan oraya geçerken de ekstradan yansıtmıyorlardı.

fiyat rekabeti nedeniyle sineğin kanadındaki yağı hesaplar oldular

9116 Mesaj
16 Haziran 2012; 23:36:59 

Arkadaşlar cevabını acilen merak ettiğim bir sorum var

Avea hattımı 2 gün önce Vodafone'a taşımak için talimat verdim, ancak şu anda Turkcell'in bluetooth kulaklık hediye kampanyası olduğundan Turkcell'e geçmek istiyorum, yarın Turkcell'e başvursam, kulaklığı da alsam, ne olur?

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

9116 Mesaj
18 Haziran 2012; 12:47:16 

illa yeni konu açmak gerekiyor sanırım... neyse geçti artık

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

1087 Mesaj
29 Temmuz 2012; 1:38:26 

yakın zamanda aveadan vodafone'a geçtim.. aveaya geri dönme gibi bir düşüncem var.. geri dönebilir miyim? 90 gün sınır var deniyor.. sıkıntı çıkarırlar mı bana bu konuda? bu arada numaram 9. yılını doldurmak üzere.. eski bir hat yani..

Tek sevdam Türkiyem!

895 Mesaj
25 Ağustos 2012; 15:34:53 

arkadaşlar türkcellden aveaya geçtim ama türkcell hattımda bir miktar para var avea hattıma nasıl geçirebilirim daha yeni başvuru yaptım 6 gün içinde geçicem ?

Amd Athlon II x4 640 3ghz,HD 5570 2gb ddr3 128 bit,2gb ddr3 1333mhz

204 Mesaj
30 Ağustos 2012; 1:11:43 

Numaramı Turkcell'e taşırsam beni her arayan herkes ömür boyu ''aranan kişinin operatörünü değiştirdiği’ uyarısını dinleyecek mi ?

132 Mesaj
29 Eylül 2012; 14:27:17 

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce turkcell hattımı aveaya taşıdım ve şuanda tekrar turkcelle geçmek istiyorum acaba hemen geri gecebilir miyim yoksa birkaç ay kullanmam mı gerekiyor ? Konturlu hat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L[e]gi0n -- 29 Eylül 2012; 18:20:52 >

Believe

525 Mesaj
13 Ekim 2012; 11:46:56 

quote:

Orijinalden alıntı: L[e]gi0n

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce turkcell hattımı aveaya taşıdım ve şuanda tekrar turkcelle geçmek istiyorum acaba hemen geri gecebilir miyim yoksa birkaç ay kullanmam mı gerekiyor ? Konturlu hat.

beklemene gerek yok hemen taşıyabilirsin.

853 Mesaj
14 Ekim 2012; 16:35:48 

Annemin üzerine olan bir hattım var.Başka operatöre taşmak istiyorum.İlla annemi de mi götürmem lazım abone merkezine ?

7007 Mesaj
16 Ekim 2012; 22:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Annemin üzerine olan bir hattım var.Başka operatöre taşmak istiyorum.İlla annemi de mi götürmem lazım abone merkezine ?

bence biraz daha sabret ve linkteki konuyu takip et.

http://forum.donanimhab.../mpage_1/f_/key_/tm.htm

uygulama başladığı zaman hattı ücretsiz bir şekilde kendi üzerine alırsın.

sonra istediğin operatöre taşır kullanırsın. anneni uğraştırmazsın bu işlerle

853 Mesaj
17 Ekim 2012; 7:58:04 

quote:

quote:

Hocam verdiğiniz linkteki geçiş işlemi hattı alırken sözleşme imzalamayanlar yani açık hatlar için değil mi ? Turkcell bayiinden bana öyle bilgi verildi.Ben hattı alırken annemle gidip sözleşmeli aldım annemin imzasıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 17 Ekim 2012; 7:59:52 >

7007 Mesaj
17 Ekim 2012; 18:30:45 

quote:

quote:

quote:

Hocam verdiğiniz linkteki geçiş işlemi hattı alırken sözleşme imzalamayanlar yani açık hatlar için değil mi ? Turkcell bayiinden bana öyle bilgi verildi.Ben hattı alırken annemle gidip sözleşmeli aldım annemin imzasıyla.

açık hatta da sözleşme var. mesela bir telefoncu prim kazanmak için bir kimlik fotokopisi ve sahte imzayla hat açıp satıyordu.

uygulama başladığında hattını üzerine alabilirsin.

1 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:11:47 

Arkadaşlar öncelikler merhaba
Foruma yeni üyeyim ve birazda yabancısıyım açıkcası. Sizlere hat taşıma maceramdan bahsetmek istiyorum.Forum donanım etkili bir forum olduğu için buradan konunun yayılabileceği düşüncesindeyim.Neyse konuyu fazla uzatmadan aşağıya vodafone' a gönderdiğim yazıyı koyuyorum ve takdiri size bırakıyorum.

"29/10/2012 tarihi itibari ile hattımı vodafone'a taşıma talebinde bulunarak blackberry 9320 cihazı almak istediğimi söyledim ve bana cihaz ücretinin yarısı olan 360 lirayı 1 senelik olarak kredi kartımdan çekeceklerini kalanını ise 1 sene sonunda telefon faturama yansıtacaklarını söylediler.Taşıma işleminin gerçekleşeceğine dair telefonuma mesaj geldikten sonra cep telefonunu teslim edebileceklerini söylediler.Anlaşarak Manisa Anafartalar Vodafone bayinden ayrıldım.Bugün yani 03/11/2012 tarihi ile hat geçişimin tamamlandığı mesajını aldım ve bunun üzerine hat geçiş talebinde bulunduğum vodafone bayine gittim.Kredi kartımdan 1 senelik cihaz bedeli olan 360 lira çekildikten sonra sistemsel kayıt alınamadığından dolayı blackbery 9320 model cihazı veremeyeceklerini söylediler ve sorunun ne zaman çözüleceği hakkında kesin bir bilgi vermeyeceklerini söyleyerek benden başka cihaz seçmem istendi fakat kabul etmedim.Daha sonra ise kredi kartımdan biranda çekilen 360 liranın iade edildiğini ve bankayı aradığım taktirde anında hesabıma geçeceğini söylediler.Bunun üzerine bankayı aradığımda bu işlemi bugün içerisinde göremediklerini yarın bir daha aramam gerektiği söylendi.Telefonum bozuk olduğundan dolayı böyle bir kampanyayı kullanmak istedim ve vodafone tarafından inanılmaz şekilde mağdur edildim.Yani amacı telefon edinmek olan bir kampanyadan yararlanmak isteyen ben elimde sadece vodafone hat,bozuk telefonum, bana cihaz verilme sözü ile kartımdan çekilen 360 lira ve daha yolun başındayken yıpratılmış sinirlerle başbaşa kaldım.Hattımı taşımak için başvurduğum bayideki çalışanların tavırlarını saymıyorum bile.Mağduriyet yaşadığımı ,açıklamalarının beni tatmin etmediğini bu yüzden daha yetkili biri ile görüşmek istediğimi söylediğimde ise içeride koltukta oturduğunu gördüğüm halde yetkili başka kimse olmadığını söyleyip üstüne üstlük umursamaz tavırlarla bugün git yarın müdür belki burada olur gibi cümlelerle sabrımı zorladılar.Vodafone'nin kalite yönetiminin esas yüzü olan bayilere inmediği gayet aşikar ve inanın bu işler maalesef cicili bicili reklam yapmakla olmuyor.Sorunun en kısa zamanda çözülerek talep ettiğim cihazın tarafıma verilmesini ve ilgili bayideki temsilcilerinize gerekli uyarıların ivedilikle yapılmasını talep ediyorum."

Bu yazdıklarıma ek olarak bugün başka bir yazı daha yazdım

"Dün vodafone bayi tarafından "kartınıza iade işlemini gerçekleştirdik,bankanızı aradığınızda 1 saat içerisinde para kartınıza iade edilecektir." telkinini aldıktan sonra bugün tekrar bankayı aradım fakat herhangi bir iade işleminin gerçekleşmediğini aksine 360 liranın 10 eşit taksitle çekilme işleminin geçerli olduğu söylendi.Bunun üzerine bugün tekrardan vodafone bayine gittiğim ve sonunda mağaza müdürü ile görüşme şansına nail oldum.Mağaza müdürü ise arkadaşlarının durumu yanlış aktardığını iade işlemin bankaya bağlı olarak 1 hafta sürebileceğinden bahsetti.Anlaşılan bozuk telefonla dolaşmaya devam.Yetersiz çalışan ve yönetim bilgisiyle anlaşılamayan, içi boş kampanyalar ile kandırıldığımı düşünüyorum.Hatta bayi çalışanlarınız bile kampanyayı düzgün anlayamadıklarını söylemektedir.Onlarda vodafone genel merkez tarafından hem kendilerinin hemde benim mağdur edildiğimi söylemekteler.Güvenmem gereken kim? biri bana söylerse onunla irtibata geçeyim."

Benzer mağduriyet yaşayan arkadaşlar varsa lütfen paylaşsınlar ki bu operatörler müşteriyi mağdur etmemek için daha çok çaba harcasınlar

1304 Mesaj
5 Kasım 2012; 21:13:42 

3 hafta önce Avea'dan Vodafone'a geçtim. Vodafone tarifeye zam yapınca 2 defa Bimcell'e 1 defa Turkcele geçiş için başvurdum. Malesef geçiş bir türlü olmuyor. Her seferinden tekrar başvurmam gerektiğini ve reddedilme sebebini söylemiyorlar. en doğru bilgiyi nerden alabilirim?

47 Mesaj
6 Kasım 2012; 10:28:40 

Oncelikle merhaba arkadaslar. Ben 16 yasindayim ve vodafone hattimi kendi uzerimi aldim yani yanimda veli olmaadan cogu kisi velisiz alamiyor ama ilk ciktigi hafta veli olmadan alinabiliyordu bende bunu kacirmadim. Ama suan sole bi sorunum var hattimi turkcelle tasimk istiyorum ama yasim kucuk oldugu icin tasiyamiyorum. Ben kendim hattimi baskasinin uzerine devredebilirmiyim yanimda veli olmadan.

AMD PHENOM II 965 QUAD CORE 3.4GHZ AM3
Gigabyte 990XA-UD3 AMD AM3 DDR3 S GL ATX
HI-LEVEL 4G 1333 MHz DDR3 RAM SOGUTUCULU HLV-P 1
SAMSUNG 500GB 3,5 7200RPM 16MB SATAII
VTX HD6850 1GB GDDR5 256BIT DUAL DVI HDMI 1 1
AEROCOOL AE-VS9-550 VS9 MID-TOWER 9 FAN YUVALI

HP WR739AA S2231a 21.5'

674 Mesaj
29 Kasım 2012; 14:57:32 

Bugün avea bayiine gidip açık hattımı üzerime aldım sadece nüfus cüzdanı istediler 3gün içinde gelecek sms i onaylayın yeterli dediler.

1 Mesaj
2 Aralık 2012; 2:29:20 

arkadaşlar turkcellden vodofona geçtim çok pişmanım şimdi aveaya geçmek istiyorum ama süre sınırlaması varmış en az 3 ay vodofonda kalman gerekiyomuş sonra herhangi bir operötere geçebilirmişsin doğrumu bu ben hemen geçmek istiyorum 3 ay bekleyemm bilen yardım etsin lütfen

27 Mesaj
11 Aralık 2012; 20:12:51 

Arkadaslar, Turkcell faturanızdan Avea faturasıza başvurdum 3 gün oldu, fakat Turkcell de su an eksi 40 kuruş gibi bir bakiyem var, tasıma sırasında sorun olurmu bu durum yoksa birkaç lira yüklemem gerekirmi, birde sorun olursa Turkcell mesaj gonderirmi su sorundan dolayı olmadı diye

2013 TOYOTA VERSO PREMIUM

51 Mesaj
25 Aralık 2012; 11:46:55 

Arkadaşlar dün avea faturasız dan vodafone faturasız a geçtim avea hattımda geçmeden önce 16 tl para vardı bu para geçiş den sonra vodafone hattıma gelmedi. Bilmek istediğim şey artık numara taşımada bakiyeler diğer geçtiğimiz operatör e geçmiyor mu bilgilendirirseniz sevinirim

380 Mesaj
16 Ocak 2013; 0:47:01 

Turkcell olan hattımı bimcell e taşıdım fakat turkcell hattım hala çalışır vaziyette. -7.30 tl de olduğu için mi kapatmadılar acaba?

-

Şşşş! Sessiz ol bakıyım.!

4188 Mesaj
23 Ocak 2013; 2:40:02 

hazırkarttan faturalıya geçmeyi düşünüyorum..şimdi biraz saçma diceksiniz ama 13 yıllık hattım.yani 13 yaşında..ben hazırkarttan faturalıya geçersem sıfırlanıyor mu abonelik..sırf bu yüzden geçmem bile

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

525 Mesaj
24 Ocak 2013; 13:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

hazırkarttan faturalıya geçmeyi düşünüyorum..şimdi biraz saçma diceksiniz ama 13 yıllık hattım.yani 13 yaşında..ben hazırkarttan faturalıya geçersem sıfırlanıyor mu abonelik..sırf bu yüzden geçmem bile

operatör değiştirmediğin sürece sıfırlanmaz.

200 Mesaj
30 Ocak 2013; 12:00:38 

Kolay gelsin arkadaşlar, bişey danışmak istedim.
Hattım babamın üzerine kayıtlı kamu hattı avea.Üniversitede öğrenciyim yaş 19.Hattı üzerime almak istiyorum.Haliyle tarifede lazım faturları yada faturasız operatör farketmez.En son tercihim bimcell :) 500 dk her yöne en az 2000 sms heryöne internet olması tercihim olmasa da olur yani.Fiyat ise 25 tl civarı

150 Mesaj
16 Şubat 2013; 18:39:56 

quote:

Orijinalden alıntı: e00017

14 Kasım 2008 başvurduğum turkcell hattım bugün 26 Kasım 2008 tarihinde avea geçmiş bulunmaktadır ( Tam 12 Gün Sonra )

bimcell hangi operetörün acaba nasıl kapsam alanı falan memnuniyet durumu nedir

875 Mesaj
22 Şubat 2013; 10:34:16 

arkadaşlar yeni hat aldım turkcell aveaya taşımak için 3 ay kullanmam mı gerekiyor ?

226 Mesaj
22 Şubat 2013; 16:19:50 

quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

kontörlü aveaya geçebilirsin

bir kişi üzerine en fazla kaç numara alabiliriz

110 Mesaj
25 Şubat 2013; 0:23:51 

Arkadaşlar bu numara taşıma esnasında hattımız kullanımda oluyor mu?Yoksa taşıma süreci boyunca hattımız kapalı mı oluyo?