Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (649. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheBaBa55

9600gt ddr3 ekran kartlı bir 6930g var elimde 6 sendir kullanıyorum daha tık demedi ancak dün vahim bir olay sonucunda ekranını kırmış bulunmaktayım ekran konusunda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır acaba

led ekran bulursunuz daha iyi hem.2 sene önce bende değiştirmiştim.
  • TheBaBa55 kullanıcısına yanıt
    16 inch panel pek tercih edilmeyen bir ölçüde olduğu için piyasada bulmakta çok çok zor. Bunu bilen bilgisayarcılar da çok fahiş fiyatlar istiyorlar o da bulabilirsen tabi...
    İş ikinci el çıkma panel bulmaya kalıyor o da bir o kadar zor. duygusal bir bağınız yoksa makineden ümidinizi kesin çünkü ekran bulmanız ekran kartı bulmanızdan daha zor.
  • cihangir151 kullanıcısına yanıt
    6 senedir bir fiil kullandığım bir laptop ile nasıl duygusal bir bağ kurmayayım bende ikinci el çıkma bir ekran arıyorum benim bildiğim kadarıyla 16,9 inç olması lazım yanlış mı hatırlıyorum
  • TheBaBa55 kullanıcısına yanıt
    16 inch
  • quote:

Orijinalden alıntı: tales44

Arkadaşlar 7 yıldır kullandığım Acer 6930g laptobum dün itibarı ile ilk ciddi sorununu verdi. Ekran bir anda karardı, sanki Fn+F6 yapmış gibi. Pc çalışıyor, hatta lcd tvye bağladığımda hiçbir sorun yok. Ama kendisinin ekran parlaklığı sanki en alt düzeyde. Fn+ sağ ok yapmama rağmen ekran parlaklığı değişmiyor.
    Fn+F6 yaptığımda bir an için görüntü geliyor ama hemen kayboluyor.
    Araştırmalarıma ve tahminime göre inverter i arızalanmış galiba. Sizce sorun başka olabilir mi? Bu parçanın orjinalini nerden temin edebilirim? Bir de kendim mi değiştirmeliyim yoksa bir servise mi değiştirtmeliyim?

Sorun ekrandaymış. İnverteri değiştim olmadı, lcd data kabloyu değiştim olmadı sorun en pahalı bölgedeymiş. Değişim 400 TL olunca kalsın dedim. Harddiskimi cikardim, internetten bir harddisk kutusu aldim ve harici olarak kullanacağim. Artik yeni bir pc almanin zamani geldi. Kabullenmek biraz zor oldu. Bu arada diğer parçalar sorunsuz ve canavar gibi çalışmaktadır. İhtiyacı olanlara uygun fiyata bırakabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tales44 T kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Umarım daha iyisini bulursunuz.
    Ekran kartında sorun var mı? Eğer sorunsuzsa ve bütçeme uygun olursa talip olabilirim.
    Ekran kartının markasını ve özelliklerini yazabilir misiniz. Tabii ki düşündüğünüz fiyatı da.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiko_cmax -- 8 Nisan 2015; 18:01:31 >
  • En son mesajımdan bugüne kaç ay geçti aramak istemiyorum ama cihazdan hala çok memnunum, hiç bir sıkıntım yok. Tam yedinci senesi oluyor ve 7/24 çalışıyor desem yeridir

edit Yalnız touchpad'in en çok kullanılan yerinde ufak bir çukur oluşmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 21 Nisan 2015; 0:23:24 >
  • tales44 T kullanıcısına yanıt
    fn+f5 yaparken gün ışığında ekrana farklı açılardan ve farklı uzaklıklardan bakıp görüntü gelip gelmediğini denetleyin bence. tuş kombinasyonunu denerken fark etme olasılığınız yüksek.
  • arkadalşımın ekranını kırdığı laptobu almış durumdayım.aslıdna tamir edip satmayı düşünoyrdum ama hem ikinci hdd yuvası hemde dizaynı beni mest etti.ekran buldum bataryada buldum.yavaş yavaş toplarlıcam
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Hala arkadaşım demenizi takdir ettim
  • acer 6930 model bilgisayarım var sabah açtıgımda herşey normaldi ama ekran birden karardı sanki kendim karartmışım gibi oldu.Akşam tekrar açtıgımda tamamen ekran ğörüntüsü gitti yardımcı olabilecek var mı sorun hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan5091

acer 6930 model bilgisayarım var sabah açtıgımda herşey normaldi ama ekran birden karardı sanki kendim karartmışım gibi oldu.Akşam tekrar açtıgımda tamamen ekran ğörüntüsü gitti yardımcı olabilecek var mı sorun hakkında.

Ekrana fenerle ışık tut, eğer görüntü var fakat aydınlatma yok ise ekranı aydınlatan lambanın inverter'ı yanmıştır. 50 TL bir masrafı var 15 dakikalık bir iş. Yok eğer görüntü tamamen gittiyse lcd'nin bağlantı şeridinden tut da anakart üstündeki ekran çipine kadar çok çeşitli sorunları mevcut olabilir. Ekran çipi eğer yandıysa bence hiç uğraşmayın tamir etmekle 300-400 lira isteyip ısı tabancası ile anakarta çakacakları bir çip sadece bir kaç ay çalışacaktır. Fabrikadaki gibi olmaz, yedek parça fiyatına satın dizüstünü.
  • Ben de 6-7 senedir 7/24 kullanabiliyorum diyebilirim yolculuk hariç kapatmıyorum resmen. Tek sıkıntım anakartın ram slotunun biri bozulduğu için mecburen 2gb olarak kullanıyorum tek slot 4 gb ddr2 ramler aşırı pahalı yeni anakart için de 200 lira para istediler Edirne'de . Kadıköy'de tavsiye edebileceğiniz laptop servisi var mı belki tamir olabilir. Ama maşallahı var makinenin resmen savaşcı çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WrathChild -- 12 Mayıs 2015; 23:32:11 >
  • Emektar notebookuma windows 8.1 yukledim. Duşsde kırılsa yaw. Taş gibi pc. 7-8 senelik notebook. Hic bir yerinde hicbir arza kırık cıkık yok. Turunun son ornegi gaaliba...

EK:Windows 8.1'de radeon 4650 ekran kartı surucusu yok. Biraz ugrastıktan sonra farklı bir sekikde ekran kartı surucusunu yukledim. Daha kararlı oldu. Tavsiye ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9metal_99 -- 18 Mayıs 2015; 18:02:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9metal_99

Emektar notebookuma windows 8.1 yukledim. Duşsde kırılsa yaw. Taş gibi pc. 7-8 senelik notebook. Hic bir yerinde hicbir arza kırık cıkık yok. Turunun son ornegi gaaliba...

EK:Windows 8.1'de radeon 4650 ekran kartı surucusu yok. Biraz ugrastıktan sonra farklı bir sekikde ekran kartı surucusunu yukledim. Daha kararlı oldu. Tavsiye ederim....

EK2: Grafik performansı 8.1 ile sasırtacak sevyede yukseldi.
    W7 oynadıgım CoD MF3 oyununda grafik ayarları orta sevyeden biraz altta iken 8.1 ile yuksek ayarlarda oynayabiliyorum.

• selamlar benim ekranda arızalı görüntü gelmiyor . televizyona aktarınca görüntü geliyor acaba sorun lcd.flex kablo veya lambasındamı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: oates5

selamlar benim ekranda arızalı görüntü gelmiyor . televizyona aktarınca görüntü geliyor acaba sorun lcd.flex kablo veya lambasındamı teşekkürler

yukarıda bahsettiğim bilgisayar içinde orjinal ekran kartı yok sağlam 256 lık bir ekran kartı taktım.çalışıyor ancak bilmediğim bir sebebten ekrana görüntü gelmiyor(lcd veya lcd ye bağlı flex kablo arızası veya lamba arızalı olabilir kasa, anakart ve birçok parçası sağlam 250 liralık ücert karşılığı satabilirim izmir -bayraklıdayım
  • Beyler kablosuz bluetooth hoperlör aldım fakat aleti tanımıyor laptop bi türlü bluetooth peripheral device yüklenemedi diyor güncelle diyorum bulamıyor nerden kurabilirim yada bi çözümü varmı? aygıt yöneticisinde de ünlem var yanında deli olucam 5 saattir yapamadım bi yardım.

• bluetooth sürücüsü lazım arkadaşlarr sitesindeki 2008in bana direk link verebilirmisiz indirmek için yanlış şeyi indirmiyim?

• İyi günler herkese laptopu 2-3 gündür siyah ekrandan dolayı açamıyordum,laptop açılıyordu fakat ekran tamamen simsiyahtı ve hiç bir şey yapılmıyordu.Bugün tesadüf eseri denediğimde laptop sorunsuz açıldı fakat 2-3 dk kullandıktan sonra bu mesajı yazarken renkler kaydı yine(resmini aşağıya attım) ve 2-3 saniye sonra tekrar düzeldi.Sorunun kaynağı nedir,nasıl çözülebilir veya serviste yaptırsam maliyeti ne olur yardımcı olabilir misiniz ?

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ
  • 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.