Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (646. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eXe20

Arkadaşlar ssd takmayı düşünüyorum nereye takıcam acaba ? Birde ram veya ekran kartı değişebilir mi acaba ? Resimde yakınlastırdıgım yere mi takılıyor acaba ssd ?

Bu mesajı farketmemişim kusura bakmayın.Ben o kısma taktım daha rahat sığdı.Kaparken boşluk kaldığı için mukavva ile destekledim hatta.Ana yuvaya ssd takıp yakınlaştırdığınız kısma hdd takanlarda olmuş.Hdd biraz daha zor sığıyor sanırım o kısma.Performans yuvadan yuvaya değişiyor mu onu bilmiyorum.Denemek lazım aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evsen81

quote:

Teşekkürler hocam ssd aldım ama henüz elime ulaşmadı ulaşınca sata1 e takıp win8 yükler yoluma bakarım artık

Ben 7 kurdum.Sürücülerde sıkıntı olmuyor demişler.O zaman 8.1 kurmak daha mantıklı.SSD hayırlı olsun bu arada

Teşekkür ederim. Ben de ssd gelince 8.1 e geçerim hemen.
  • evsen81 kullanıcısına yanıt
    Boot süresi nedir pc nin ?
  • quote:

Boot süresi nedir pc nin ?

Power tuşuna bastıktan 40 sn sonra windows kullanılabilir hale geliyor.8.1'de daha da kısa olur bu süre.
  • arkadaşlar daha önceki konuları takip etmiş olsam da halen sonuca ulaşmış deilim ekran kartım artık son günlerine yaklaşıyor oyuna girdiğimde ilk 15-25 dakika içerisinde ekran donuyor çizgi çizgi hale geliyor sonra beklemeye devam edince gıcık bir sesle pc sanki patlayacak kaç dercesine ses çıkarıyor tek şansım power tuşuna basarak pc yi kapatmak oluyor bunu bayadır yapıyorum yakında ssd harddisc mahvolacak bana bu pc için bi ekran kartı markası söyleyebilecek yada aynı ekran kartından bulabilme şansım var ise onu nereden alabileceğimi söyleyecek kimse var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maddarling

arkadaşlar daha önceki konuları takip etmiş olsam da halen sonuca ulaşmış deilim ekran kartım artık son günlerine yaklaşıyor oyuna girdiğimde ilk 15-25 dakika içerisinde ekran donuyor çizgi çizgi hale geliyor sonra beklemeye devam edince gıcık bir sesle pc sanki patlayacak kaç dercesine ses çıkarıyor tek şansım power tuşuna basarak pc yi kapatmak oluyor bunu bayadır yapıyorum yakında ssd harddisc mahvolacak bana bu pc için bi ekran kartı markası söyleyebilecek yada aynı ekran kartından bulabilme şansım var ise onu nereden alabileceğimi söyleyecek kimse var mı

Hocam bak burda satıyolar.istersen incele.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-acer-aspire-6930g-ati-hd4650-1gb-ekran-karti-109-b80631-00a-v171-149826452/detay

eğer farklı kart alacaksanız dikkat etmeniz gerekenler bu linkte anlatılmış.
    https://www.technopat.net/2013/03/10/laptop-ekran-karti-degisim-rehberi/

bak biraz araştırdım neler buldum.bu kart uyumlu imiş.format atmak şartıyla.
    http://www.akmanteknoloji.com/?urun-151-nvidia-9600m-gt-512mb-vg-9pg06-002-nb9p-gs-ekran-karti-acer-aspire-6530-6930

buda ispatı.
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/acer-6930g-i%C3%A7in-ekran-kart%C4%B1-%C3%B6nerisi.40736/page-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chess5 -- 18 Aralık 2014; 21:43:56 >
  • Arkadaşlar 6930 g yi biraz hızlandırmayı düşünüyorum.işe kingston hyper x 3k 120 gb ssd ile başladım.oldukça iyi verim aldım.Şimdi sırada ramlar var everest e göre bizim kuzey köprüsü ddr3 1066 kadar ram destekliyor mevcut ram 2x2 ddr2 667 mhz şimdi iki sorum olacak hız acısından 4gb tek parça ddr3 1066 alsam hız açısından çok farkedermi.?birde ddr3 ile ddr2 slot yapısı aynı mı uymama sorunu yaşarmıyım ?
  • 6930g ethernet kartı lazım.Parça satan varmıdır acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunoztufek

Arkadaşlar 6930 g yi biraz hızlandırmayı düşünüyorum.işe kingston hyper x 3k 120 gb ssd ile başladım.oldukça iyi verim aldım.Şimdi sırada ramlar var everest e göre bizim kuzey köprüsü ddr3 1066 kadar ram destekliyor mevcut ram 2x2 ddr2 667 mhz şimdi iki sorum olacak hız acısından 4gb tek parça ddr3 1066 alsam hız açısından çok farkedermi.?birde ddr3 ile ddr2 slot yapısı aynı mı uymama sorunu yaşarmıyım ?

hocam ssdyi nasıl taktın. direk ssd siparis verip takılıyor mu?
  • bir de hangi yuvaya taktınız goruntulu olarak paylasırsanız makbule gecer...
  • reseb kullanıcısına yanıt
    Ben acer kendi harddiski sokup ssd direk taktim yalniz eski diskin uzerindeki plastik parca var bizim makineye ozgu sanirim onu zorlamdan cikarip ssd ye taktim sonra yuvaya yerletirdim.aslinda on tarafta bir yuva daha varda oraya disk takinca kapak kapnmiyor.eski disk icin bozulmus bir tasinabilir disk vardi silicon power in icindeki diski sokup acer hard diski taktip usb den kullaniyorum resimleri atarim bi ara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ben kingston aldım 120 gb 1.5 sene olacak sanırım o kapak kapanmayan yere uyguladım kendi hdd sinide kullanıyorum direk 'D' yaptım onu 500 gb diğerinide 'C' 120 sistem yaptım kapak kapanmamasını pek sıkıntı etmedim sorunsuz devam ediyor valla iyi yani :D
  • chess5 C kullanıcısına yanıt
    şimdi internetten biraz daha araştırdım ebay de 1 gb olanını buldum fakat destekleyip desteklemediği konusunda pek emin değilim bu teknopat'a bi sordum ama cevap verirlermi vermezler mi bilmem artık sence bu destekler mi

http://www.ebay.com/itm/New-nVIDIA-Geforce-VGA-Card-9600M-GT-MXM-II-DDR2-1024MB-G96-630-C1-VG-9PG06-009/191432372900?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D3176fe8a924949e3b9f773a4fb3f20fe%26pid%3D100005%26prg%3D20131003132420%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D271700708220&rt=nc
    ben ssd yi 1. yuvaya taktım 2 yede olur size kalmış ama dediğim gibi 2.yuvaya sığmıyor kenarını köşesini torpülemek gerek
  • maddarling M kullanıcısına yanıt
    destekler ben 512 lik kullanıyorum yalnız bios güncelleme gerekebilir.Birde Driver yüklerken nvida sürücüsü cihazı algılamıyor. Driver nvam dosyasına aygıt yolunu komut satırı şeklinde girerek bu sorunu aşıyoruz. foruma bakabilirsiniz daha önce bir arkadaşa daha tarif etmiştim
  • beyler son olarak size bi kaç sorum olacak ben bu pc yi gerçekten çok seviyorum 5 sene oldu sanırım buna en iyi modifikasyon şeklinde neler yapabilirim ekran kartı büyük ihtimalle 4650 alacağım hala kararsızım ama e bay dan 1 ay parça beklemek istemiyorum bi kaç tane buldum 4650 zaten konuya dönersek üzerine ssd taktım daha ne gibi modifikasyon yapabilriz?
    Valla para harcayacağım diyorsan işlemciyi t9900 ile değiştir.ama türkiyede bulman zor olur.birde ramları 1066 hz ile değiştirebilirsin üzerindekiler ddr2 667 lik ama ondan emin değilim everest ultimate programda kuzey köprüsünün (cantiga pm45) ddr3 1066 desteklediğini söylüyorda emin değilim.
  • Arkadaşlar merhaba ekran kartının üstündeki metali nasıl çıkarırız yeni ekran kartı aldım üstündeki metal yok kendiminkini çıkarmak istiyorum ona takacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    vidalary söktükten sonra isi tabancasiyla isitarak çikarabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunoztufek -- 7 Ocak 2015; 21:29:03 >
  • hallettim sonunda 1g nvidia 9600m gt ddr 2 ekran kartını taktım sonunda 2 el oyun attım bi sıkıntı yaşamadım. yardım çabalarınız için teşekkürler ayırma olayınıda bi köşesini hafif ısıttım sonra ince bıcakla hafif hafif kaldırarak sıkıntıyı çözdüm
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.