Şimdi Ara

citroen Xsara için yorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
34.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • linkteki ilana bakarmısınız? fiyatı nasıl alabilirmi nasıl araçlardır? 2. eli zayıf ama sorun değil kullanım açısından nasıl diye merak ediyorum.
    http://www.araba.com/1315428.html

• arkadaşım bende 306 sedan var. ordan tanıyorum bu araçları. bi abimizde de xsara vardı. kullandım. benim aracımdan daha tok geldi. yol tutuş olarakta güven verir. beşik gibidir maşallah.. ayrıca donanım olarak en dolusu. bizim araçların piyasasıda 10-13 arası. bence bu araç eğer kaza bela yoksa çok çok iyi bu fiyata. kesinlikle tavsiye ederim. malzeme kalitesi 306 dan daha iyi geldi gözüme. çokta önemli değil. gerçekten parasını fazlasıyla hak ediyor.
  • Km si biraz fazla gibi geldi bana, birde ilanda 90 hp yazıyo, bildiğim kadarıyla citroende artık bu motor kullanılmıyo, yanılıyor olabilirim. Mademki binicisiniz birkaç bini daha gözden çıkarıp boralara da bakabilirsiniz.
  • o motor PSA yani bende aynı motor var. sanırım kullanılmıyor artık fakat fiyatına göre donanımı çok çok iyi. sürüş karakteristiği vs konusundan emin olduğum için. motorunda hiçbir sıkıntısını görmedim. ben 85 binde aldım 99 model. şu an 102 bindeyim. yağ+su başka hiçbir sorun yok..
  • oneyli dostum araba alınır alınmasınada 110.000 kmde bir arabanın debriyaj balatası bitmeye yakındır amortisörler desen öyle triger seti fren balataları yağlar filtreler buji+kabloları derken bunun bakımı nerden baksan 700-800ü bulur donanım olarak çok iyi ama bunlarıda göz önünde bulundur
    Ama araba on numara
  • bizim araçlarda triger 80 binde bir değişir. sadece baskı balata olabilir o da 350 lira. yetkili serviste değil.. hiç bi problem olmaz.
  • Bu fiyat bu araba için çok iyi 2000 kasa 56.000km citroen xsaramı 2,5 hafta önce 11 bine sattım.Herşeyi orjinaldi.99 trafiğe çıkışlı yanı 9 sn kullandım servis bakımları haricinde sadece 1 kere akü değiştirme ihtiyacı duydum bi de direksiyon hidroliği için ekstra servise gitmiştim.Onun haricinde hiçbir sıkıntı yaşatmadı,mekanik olarak sorunsuz bir araç.Tavsiye ederim. Ayrıca bunlar yanılmıyorsam ya 105 yada 110 hp olacak.
  • Bildiğim kadarıyla psa'nın bu araçlarda kullandığı 1.6 90hp 8v ve 100hp 16v motorları var.Emin değilim.
  • buğra sen çok yaşa iyi aklıma getirdin.

benima raçta 1.6 90 bg motor var ama bi üst donanım platiniumalrında yani Xsara nın bu modelinde üstten çift egzantrikli 100 bg motor var. ve de 16v.

bu arada buğra geçen msn ye gelmiştin pc boştaydı. bi denk getiremedim seni
  • benzilisini hiç sürmedim ama dizeli 65 bg...

bildiğin eşşek, gitmiyor klimayı bile açamıyorsun çekişten düşecek diye
  • Bir arkadaşımda vardı çok yakıyor diyordu başka bir sorunu duymadım.
  • Merhaba,

Fiyat için yorum yapamam ama kullanımla ilgili yapabilirim. Abimde var ve 150.000 km'de. Mekanik olarak sorun yaratmadı, bir kez şarj dinamosunun kömürü sorun yarattı diye biliyorum. Otomobilin kullanımı genel olarak rahat ve donanım da iyi. Fakat arka görüş açısı zayıf, vitesler hafif kıkırdaklı olmasına rağmen geçişler rahat. Yol tutuş da fena sayılmaz. Bunun dışında kapı döşemeleri ve B sütunu plastikleri bozuk yolda hafif ses yapıyor. Yol bilgisayarına göre ortalama tüketim 7.5 - 8.5 lt /100 km arasında (İstanbul trafiği).

Makyajlı Xsara'lardaki 1.6 16V motor, 110 HP güç ve 147 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanması 11.0 saniye, maksimum hızıysa 195 km/s.
  • quote:

Orjinalden alıntı: shiftlight

Merhaba,

Fiyat için yorum yapamam ama kullanımla ilgili yapabilirim. Abimde var ve 150.000 km'de. Mekanik olarak sorun yaratmadı, bir kez şarj dinamosunun kömürü sorun yarattı diye biliyorum. Otomobilin kullanımı genel olarak rahat ve donanım da iyi. Fakat arka görüş açısı zayıf, vitesler hafif kıkırdaklı olmasına rağmen geçişler rahat. Yol tutuş da fena sayılmaz. Bunun dışında kapı döşemeleri ve B sütunu plastikleri bozuk yolda hafif ses yapıyor. Yol bilgisayarına göre ortalama tüketim 7.5 - 8.5 lt /100 km arasında (İstanbul trafiği).

Makyajlı Xsara'lardaki 1.6 16V motor, 110 HP güç ve 147 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanması 11.0 saniye, maksimum hızıysa 195 km/s.

benim sorduğum linkteki araç makyajlı kasa mı?

• Xsara nasıl okunuyor
    -Kısara
    -İksara
    -Zısara diyemi?
  • valla babylon kullanıyorum sesli telaffuzda ediyor. cıtroen şikzara diye okuyor

ama tabi o inglizce telaffuz etti. fransızcası sanırım "iksara" .. en yakın bu:)
  • Xsara bende kullanmıştım iki kere güzel araba özellikle yol tutuşu harikadır. Aynı zamanda konforludur. Hasarı veya başka ıvır zıvır yoksa alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Xsara nasıl okunuyor
    -Kısara
    -İksara
    -Zısara diyemi?

Her nekadar türkiyede araç xzara diye okunuyorsa da fransızlar araca'' zara '' derler. X harfini yutuyorlar yani
  • selamaleyküm arkadaşlar xsara hakkında bilgisi olanlar bilgi verebilirmi acaba ilk defa citroen xsara alacam etrafımda kullanan da bilgisi olan da yok. araç 2000 model 1.6 16v 80bg araç temiz ancak terettüt ediyorum bilmediğim bir araç yol tutuşu yakıtı nasıl bu araçtaki motor 1 mi 2 mi bilgi verirseni sevinirim şimdiden teşekkkürler....
  • Merhabalar arkadaşlar 9 sene ailemizin arabası xsara 1 idi onu satıp dizel xsara 2 aldık
    Akü dışında başka sorun çıkarmaz bu arabalar hiç yolda bırakmadı 9 yıl boyunca
    Kesinlikle konfor arabaları koltukları vs çok rahattır uzun yolda hiç yormaz.
    Airbag ışığı yakar koltukla çok oynarsanız onunda çözümü basit koltuğun altındaki fişi tak çıkar düzelir.
    Motoru çok seri değildir ama arkadaşların anlattığı gibi çok yakmaz kullanmayı bilirsen çok ekonomiktir hatta lpg taktırırsan dizellerden dahi az yakar
    Genel olarak çok sorunsuzdur, parçaları peugeotla ortak olduğu için yedek parça sıkıntısı çekmezsin parçaları ucuzdur.
    Ama iş satmaya gelince çok zorlanırsın ikinci eli biraz sıkıntılıdır.
    2000 Model baskı balatası yeni değişmiş 110bin km deki lacivert aracımızı 11.500 e baya uğraştıktan sonra anca satabildik.
    Bunun dışında sahibini hiç üzmez.

• Konuyu bi güzel Hortlatalım.
    Arkadaşlar Bendede Citroen zx 1.4i Audace Benzinli modeli var Enjeksiyonlu.
    Arabamdan Çok memnunum Ama piyasa araştırması yapıyorum.
    Xsaraların Tipi Özellikleri Şuanki 2016 Model Linealarla Puntolarla 12model hyundai getzlerle v.b aynı özellikleri taşıyor.
    Tasarımıda oldukça güzel.Hele dizelleri özellikle motor bloğuda şimdiye kadar kendini kanıtladıysa mantıklı araçlar.

Eski araba görünce genellikle Elektronik aksamı az olanları tercih ediyorum sorun çıkarmaması açısından ama xsaralar oldukça dolu.
    Şuan Kullananlardan Yorumlar alabilirmiyim.büyük maliyetl sorunlar yaşadılar mı arabalar kaç bin km deler ne durumdalar.
    Örneğin Benim benzinli zx im 257 bin kmde Ama yağ eksiltme sorun v.b hiç bir şeyi yok çok memnunum.(Detaylı konu incelemeside buradadır https://forum.donanimhaber.com/m_122011437//tm.htm#122011437 )

Selamlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.