Şimdi Ara

Eizo, DisplayPort destekli 24-inç Full HD LCD monitörünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Profesyonellere yönelik faklı boyut ve özellikte monitörler hazırlayan Eizo, DisplayPort destekli yeni LCD'sini duyurdu. Firmanın FlexScan serisi altında hazırladığı S2432W-H kod adlı yeni monitör, 24" boyutunda ve Full HD (1920 x 1200) desteği sunuyor.

Erişim süresi 16ms olarak belirlenen monitörün karşıtlık oranı 1000:1 ve maksimum parlaklığı ise 360 cd/m2. Güç tasarrufu için EcoView özelliğine sahip olan Eizo S2432W-H'nin üzerinde çift USB portu ile DVI ve DisplayPort konnektörleri yer alıyor.

Özellikle DisplayPort önemli zira yüksek tanımlı içeriğin tek kablo üzerinden aktarımına olanak tanıyan ve HDMI'a rakip olarak geliştirilen arabirim, ekran kartı ve anakart üreticileri tarafından bir süredir destekleniyor olsa da teknolojinin kullanımına olanak veren monitör sayısı çok fazla değildi.

Eizo'nun önümüzdeki ay Japonya'da kullanıma sunacağı monitörün fiyatı 940$ civarında olacak.

• Çok pahalı ya. Bu paraları haketmiyor hiç biri..
  • gecikme süresi şaka gibi...
  • bence hak edenler var zaten satılan lar onlar
    bu kasanın aynısı acer tarafından kullanıldı zaten
    bu monitör displey port testleri için kullanılır heralde
  • s panel olduğu için 16ms tir...
  • çok pahalı bu paraya daha iyi monitör alınır
  • fiyatının pahalı olmasının sebebi panel mi acaba :S
  • hp lp2475de de displayport var ve her yönüyle daha ii. eizo bu sefer afallamış.
  • puha 16ms 940 dolar g24 689 dolar 2ms lol buneya
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

puha 16ms 940 dolar g24 689 dolar 2ms lol buneya

arkadaşım bu monitör g24 ü evirir çevirir toplar çarpar böler. tepki süresinin fazla olması panel farkından kaynaklanıyor. 16ms dediği siyahtan siyaha. griden girye de 8 ms falandır.
  • Fiyata bak hiç ama hiç gerek yok, neler var bunun yerine.
  • kaliteli ips panel bir monitör için bu fiyat fazla değil bence ama türkiyeye geleceğini hiç sanmıyorum
  • fiyat şaka galiba kamera nerde

ayrıca japonya da bu fiyataysa türkiyede ne olur tahmin bile edemiyorum
  • Eizo panellerin içerisinde profesyonellerin tercih ettiği bi kaç markadan biridir.
    Hitap ettiği kesim oyun oynayanlar değildir.
  • Fiyat ucuz, ama Türkiye'de satılsa daha pahalı olurdu.
    Ancak bu Eizo'lar aslında NEC mi acaba? Ya da LaCie'ler NEC'ti galiba.

Oyuncular, bu monitörlerle oyun oynayınca bile çok mutlu olursunuz, 8 ms (HP' lp2475w'de 6ms) tepki süresi çok çok yeterli. Üstelik her açıdan neredeyse aynı görüntü, TN paneller gibi 2 cm aşağı kaykılsanız ekran renkleri kaymıyor. Sırf o yüzden dana gibi CRT'yi kulandım yıkkarca ve sonunda HP LP2475w aldım, mutluyum gururluyum. CRT gibi kaliteli görüntüyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayd

fiyat şaka galiba kamera nerde

ayrıca japonya da bu fiyataysa türkiyede ne olur tahmin bile edemiyorum

bence sen şaka gibisin.
  • Bu fiyatı pahalı bulan arkadaşlar Eizo monitörlerin gerçekte ne için kullanılldığından 1 gr haberdarmıdır acaba????
    Atıp tutmak kolay....

Eizo grafik profesyonelleri için monitörler üreten, renk kalibrasyon cihazıyla ayarları yapıldıktan sonra, renkleri ofset matbaa baskısına %90 oranında yaklaşabilen monitörler üreten bir markadır....Masaüstü yayıncılık, gazetecilik, reklam, matbaa sektörü firmaları gidip 300$ a samsung almak varken enayi oldukları içinmi gidip bu monitörlere 1000 lerce dolar veriyorlar yoksa işlerini doğru yapmak içinmi?????....
    Aynı şekilde Lacie ve Barco da bu sektörün vazgeçilmez markalarındandır.....Bu monitörler oyuncular ve web'de gezip dolananlar için çok lüks ve gereksiz olup aşırı pahalıdır.Kaldıki bu modelin fiyatı benim gördüğüm modellere göre ucuz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maranello -- 7 Kasım 2008; 23:06:42 >

• Neler var bi sölermisin bizde aydınlanalım

quote:

Orjinalden alıntı: ScRyedd

Fiyata bak hiç ama hiç gerek yok, neler var bunun yerine.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maranello

Bu fiyatı pahalı bulan arkadaşlar Eizo monitörlerin gerçekte ne için kullanılldığından 1 gr haberdarmıdır acaba????
    Atıp tutmak kolay....

Eizo grafik profesyonelleri için monitörler üreten, renk kalibrasyon cihazıyla ayarları yapıldıktan sonra, renkleri ofset matbaa baskısına %90 oranında yaklaşabilen monitörler üreten bir markadır....Masaüstü yayıncılık, gazetecilik, reklam, matbaa sektörü firmaları gidip 300$ a samsung almak varken enayi oldukları içinmi gidip bu monitörlere 1000 lerce dolar veriyorlar yoksa işlerini doğru yapmak içinmi?????....
    Aynı şekilde Lacie ve Barco da bu sektörün vazgeçilmez markalarındandır.....Bu monitörler oyuncular ve web'de gezip dolananlar çok lüks ve gereksiz olup aşırı pahalıdır.Kaldıki bu modelin fiyatı benim gördüğüm modellere göre ucuz.....

helal olsun millet kafayı tepki süresi, fiyat ve samsungla bozmuş. tepki süresi 5 olsa yine bir sürü laf söylerler.

• quote:

Orjinalden alıntı: maranello

Bu fiyatı pahalı bulan arkadaşlar Eizo monitörlerin gerçekte ne için kullanılldığından 1 gr haberdarmıdır acaba????
    Atıp tutmak kolay....

Aynı şekilde Lacie ve Barco da bu sektörün vazgeçilmez markalarındandır.....Bu monitörler oyuncular ve web'de gezip dolananlar için çok lüks ve gereksiz olup aşırı pahalıdır.Kaldıki bu modelin fiyatı benim gördüğüm modellere göre ucuz.....

+1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.