- x
alfa 156 sizce bu araba nasıl??
27 Cevap25591 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

298 Mesaj
5 Kasım 2008; 23:19:30 

http://www.sahibinden.c...98070WQQpXQQdisplayitem

kafamda bu aracla ılgılı olumlu düşünceler oluşmaya basladı bu arac nasıldır arıza masraf yakıt vs vs ıkıncı elının ıyı olmadıgını bılıyorum bunun dısındakı ozellıkler nasıldır aracın bılgısı olan arkadaslar yorum yazarsa sevınırım saygılar....

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 1:21:46 

Nasıl olsun yüksek devirde insanları kendine hasta eden motor sesi,yüksek hızda cok iyi stabilitesi, virajlarda yola yapısması, tasarımıyla başka hiçbir arabayla benzeşmemesi, yolda aynı markadan baska araç gördügün zaman meşhur Alfisti selamını vermeni saglaması ve en önemlisi aldıgında bir daha başka araca binemeyecegini sana garanti eden bir araçtır. Alfa bir saplantıdır

Opus Nocturne

6356 Mesaj
6 Kasım 2008; 1:33:29 

yakıtı biraz yüksektir ama hakkını verir. karoseri şasisi sağlamdır. fakat sorun çıkarması sahibinin kullanım tarzına bağlıdır. bakarsan bağ bakmazsan dağ durumu

İmzasız...

10258 Mesaj
6 Kasım 2008; 1:44:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Passione

Nasıl olsun yüksek devirde insanları kendine hasta eden motor sesi,yüksek hızda cok iyi stabilitesi, virajlarda yola yapısması, tasarımıyla başka hiçbir arabayla benzeşmemesi, yolda aynı markadan baska araç gördügün zaman meşhur Alfisti selamını vermeni saglaması ve en önemlisi aldıgında bir daha başka araca binemeyecegini sana garanti eden bir araçtır. Alfa bir saplantıdır

Cebe bir saplantı olduğu gerçek :)

Nasıl bir selammış bu anlat bakalım

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 2:04:44 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Cebe bir saplantı olduğu gerçek :)

Nasıl bir selammış bu anlat bakalım

Sadece selektör bu gelenek cok eskidir zaten...

Opus Nocturne

1456 Mesaj
6 Kasım 2008; 3:39:39 

agresıf bı durusu var

erkek arabası denır ya bazı arabalar

bu tarıfe uyuyor ıste alfa

yakısıklı kerata

Passat 1.8 Turbo...

10258 Mesaj
6 Kasım 2008; 3:47:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Passione

Sadece selektör bu gelenek cok eskidir zaten...

Onu duymuştum. Fakat daha farklı birşey olduğunu sandım.

Ama benim anlayamadığım bir nokta var.

Kendini ALFİSTİ diye tabir eden öyle salak tipler varki inanamazsın.

Adam ben alfistiyim diyor . Görende altında maserati falan var sanıcak.

Lafım hepsine değil . Aradaki beyin yokusunu özenti zihniyete..

2208 Mesaj
6 Kasım 2008; 4:40:29 

alfa 156 trafikte farklıdır. yakıtı focustan yaklaşık 1 litre daha fazladır ş.içi 9-9.5 ş.arası 7.5-8ltr benzin yakar ortalama.fakat focusun bir üst sınıfıdır yani normaldir:)bu değerleri gayet sakin kullanımda verir yoksa şehir içi 11 12 litreleri görebilirsin ama buda 4000devirden aşağısını görmediğin zaman olur.parça istanbul ankara mersin izmir gibi 4 şehirde bolca bulunur çünkü alfa 156 en çok buralarda yaygındır.eğer yetkili servis isterseniz fiat bayileri, yok özel servis derseniz istanbulda alfistilerinde tavsiye edeceği yetkili servislerden daha ilgili ve güvenilir servisleri vardır. 2. eli söylemeye gerek yok ama şu durumda gri focuslar hariç hangi araç bu kadar kolay satılıyor?(aynı modelde).alfa romeonun kronik varyatör probleminden bahsetmicem bu aracın standart özelliğidir:) birde konfor konusunda rakipleri audi a4 bmw 3 mercedes c serisi olmasına rağmen kalite olarak bu araçlardan çok çok aşağıda kalır fakat fiyat olarakta aşağıdadır.alfa tıkırdar çok tıkırdar.fakat bunların çözümü vardır. ister kendiniz istersenizde servisinizde bu tıkırtıları giderebilirsiniz. yol tutuşu mükemmeldir 5cm spor yay ve 215lik lastikler ile yoldan çıkarmak bir hayli uğraştırır.1.6 motorun ara hızlanmaları ve hızlanma değerleri sınıfının en iyisidir.alfa hakkında yazabileceklerim bu kadar fakat birde tavsiyem olsun size sakın 1998 modele yaklaşmayın.boya kalitesinin kötü olması çabuk solması, sol arka kapıdan aracın tabanına su alması(yağmurlu havalarda) kronik hatalarıdır.almak istiyorsanız üstüne 1-2 daha çıkıp 2001 model tavsiye ederim tıkırtılarda dahil birçok hastalığı giderilmiş alfalar bu tarihten sonra üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür....

selametle...

'07 Honda Civic HB 1.8 I-Shift - Nighthawk Black Pearl
'02 Alfa Romeo 156 - Alfa Rosso
'08 Fiat G.Punto(dualogic) - Exotic Red
'97 Fiat Marea ELX - Sienna Red

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 12:21:41 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Onu duymuştum. Fakat daha farklı birşey olduğunu sandım.

Ama benim anlayamadığım bir nokta var.

Kendini ALFİSTİ diye tabir eden öyle salak tipler varki inanamazsın.

Adam ben alfistiyim diyor . Görende altında maserati falan var sanıcak.

Lafım hepsine değil . Aradaki beyin yokusunu özenti zihniyete..

Alfista (tekil ad) olmak için lüks italyan otomobillerine sahip olmak gerekmez her türlü Alfa Romeo modeline sahip olmak yeterlidir hatta araç sahibi olmadan bile alfista olunabilir ÖNEMLİ OLAN olayın mantıgını kavrayabilmektir. Alfa lardaki sportif ruhu anlayabilmektir,cogu insan diyecektir ki "sonucta bir araba mekanik bir alet bukadar büyütmeye gerek yok" diyeceklerdir ama Alfa nın yasattıgı ayrıcalıgı anlayamadıkları için böyle konusacaklardır. Her Alfa sorunludur diye birşey yok,sorunlu araçlar da vardır ama alfisti toplulugu bu araçları tüm sorunlarına ragmen severler o sorunları giderebilmek vakit harcarlar. Bu dedigim gibi bazı insanlara garip gelebilir ama yaşamadan anlamalarını beklemiyorum zaten. Saygılar...

Opus Nocturne

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 12:23:59 

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

alfa 156 trafikte farklıdır. yakıtı focustan yaklaşık 1 litre daha fazladır ş.içi 9-9.5 ş.arası 7.5-8ltr benzin yakar ortalama.fakat focusun bir üst sınıfıdır yani normaldir:)bu değerleri gayet sakin kullanımda verir yoksa şehir içi 11 12 litreleri görebilirsin ama buda 4000devirden aşağısını görmediğin zaman olur.parça istanbul ankara mersin izmir gibi 4 şehirde bolca bulunur çünkü alfa 156 en çok buralarda yaygındır.eğer yetkili servis isterseniz fiat bayileri, yok özel servis derseniz istanbulda alfistilerinde tavsiye edeceği yetkili servislerden daha ilgili ve güvenilir servisleri vardır. 2. eli söylemeye gerek yok ama şu durumda gri focuslar hariç hangi araç bu kadar kolay satılıyor?(aynı modelde).alfa romeonun kronik varyatör probleminden bahsetmicem bu aracın standart özelliğidir:) birde konfor konusunda rakipleri audi a4 bmw 3 mercedes c serisi olmasına rağmen kalite olarak bu araçlardan çok çok aşağıda kalır fakat fiyat olarakta aşağıdadır.alfa tıkırdar çok tıkırdar.fakat bunların çözümü vardır. ister kendiniz istersenizde servisinizde bu tıkırtıları giderebilirsiniz. yol tutuşu mükemmeldir 5cm spor yay ve 215lik lastikler ile yoldan çıkarmak bir hayli uğraştırır.1.6 motorun ara hızlanmaları ve hızlanma değerleri sınıfının en iyisidir.alfa hakkında yazabileceklerim bu kadar fakat birde tavsiyem olsun size sakın 1998 modele yaklaşmayın.boya kalitesinin kötü olması çabuk solması, sol arka kapıdan aracın tabanına su alması(yağmurlu havalarda) kronik hatalarıdır.almak istiyorsanız üstüne 1-2 daha çıkıp 2001 model tavsiye ederim tıkırtılarda dahil birçok hastalığı giderilmiş alfalar bu tarihten sonra üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür....

selametle...

Gayet dolu bir yazı olmuş

Opus Nocturne

782 Mesaj
6 Kasım 2008; 12:44:25 

daha önce kullanma ve seyahat etme fırsatım oldu arkadaşımda vardı

gerçekten güzel arabalar arkadaşların dediği gibi iç tasarımıda dış tasarımıda mükemmel hele iç tasarımda teybin hemen üstünde 3 tane yan yana daire göstergeler çok hoşuma gidiyor

yakıt konusunda arkadaşımda çok şikayetciydi ama her zaman şunu derdi sonuçta verdiğim para bana arabayı kullandığımda mutluluk veriyor diye

parça fiyatları konusunda ülkemizde nerdeyse hiç bir aracın fiat ve bazı renaultlar hariç ucuz değildir.kasko kesinlikle şarttır

yakıt konusu sizi zorlamayacaksa düşünülebilir bir araç zaten kullanan arkadaşlar aracın sorunlarınıda size sölemişler

hayırlı günler

Mitsubishi Colt Cz3 | Nikon D90 18-105 VR | Sony Ps4 | Iphone 5s |

3346 Mesaj
6 Kasım 2008; 13:29:33 

Çok yeni bir araba değil ama hala yeni kasa bir araç gibi duruyor..

Örneğin laguna gibi arabalara taş çıkarır..

268 Mesaj
6 Kasım 2008; 13:47:15 

ahı gitmiş vahı kalmış. .o paraya astra ve focus alınır gerisi elde patlar

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 14:14:14 

quote:

Orjinalden alıntı: justiceman

ahı gitmiş vahı kalmış. .o paraya astra ve focus alınır gerisi elde patlar

bkz. Şekil A

Opus Nocturne

298 Mesaj
6 Kasım 2008; 18:02:53 

o paraya alınabılıcek bı focus gostersene bana sen adam akıllı temızını tabıkı.. bu aracı alternatıf olarak gormemın nedenı fiyat performans ilişkisi. peder beye alınacak en az 4-5 yıl bıner o bende bınecegım ıcın sportıf bır arac olsun ıstedım bı jant bı fılmle en azndan hoş durabılsın dedım buda 156 yı tarıf edıyor.. sanuc olarak alınabılıcek bır aracmıdır kendılerı tüp taksak zaten takılacak bu aracta ne kadar performanslıdır???

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 18:18:39 

quote:

Orjinalden alıntı: ftr35

o paraya alınabılıcek bı focus gostersene bana sen adam akıllı temızını tabıkı.. bu aracı alternatıf olarak gormemın nedenı fiyat performans ilişkisi. peder beye alınacak en az 4-5 yıl bıner o bende bınecegım ıcın sportıf bır arac olsun ıstedım bı jant bı fılmle en azndan hoş durabılsın dedım buda 156 yı tarıf edıyor.. sanuc olarak alınabılıcek bır aracmıdır kendılerı tüp taksak zaten takılacak bu aracta ne kadar performanslıdır???

Ben sana tüp tavsiye etmem araç zaten eski yani bide lpg dönüşümüne girince servise sık girme sansın yüksek gibi,ama diger türlü spor yaylar+jant+film bu araç tadından yenmez

Opus Nocturne

298 Mesaj
6 Kasım 2008; 21:16:11 

yakıt cok yuksek olucak o zaman yaww :( lpg olmassa alfa ruyası yalan olur yokmu hıc taktran falan nettedecok az satılık lpglı alfa genelı bnzınlı

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 21:34:16 

quote:

yakıt cok yuksek olucak o zaman yaww :( lpg olmassa alfa ruyası yalan olur yokmu hıc taktran falan nettedecok az satılık lpglı alfa genelı bnzınlı

Sende haklısın ama yani yüksek devir seviyosan benzinli cok yakar ama normal kullanırsan normal yakar lpg ile hiç zevk alamazsın demiyorum ama biz 98 model opel astra iş aracımıza 220 bin km de lpg taktık araç kendinden geçti titreme,gaz yememe vs bir sürü sey. Hiç memnun degiliz. Alfa nın o canavar motoruna lpg yakısmayacagı gibi sorun cıkartır ve zevk vermez. Bunun yerine arastır benzinden ekonomi yapma metodları var dalga gecmiyorum arastır bak farkı göreceksin. Gel alalım sana su arabayı da bana hak verceksin

Opus Nocturne

298 Mesaj
6 Kasım 2008; 22:37:55 

alalım hocam ben cok sevıorum alfayı zaten tip olarak.. aracı fazla tanımam.. yuksek devır severım hemde cok hondam vardı bız zamanlar 5000 altına ındıımı hıc hatrlamam aynı seyı sımdıkı arabaya ( lada samara ) yaptm sonunda ıkı kez hararet bısı sorucam alfanın kronık bı sorunu varmıs neydı o aklıma gelmedı sımdı belkı sızın aklınıza gelır o nedır neyın nesıdır bı bılgınız varmı???

377 Mesaj
6 Kasım 2008; 23:49:44 

quote:

alalım hocam ben cok sevıorum alfayı zaten tip olarak.. aracı fazla tanımam.. yuksek devır severım hemde cok hondam vardı bız zamanlar 5000 altına ındıımı hıc hatrlamam aynı seyı sımdıkı arabaya ( lada samara ) yaptm sonunda ıkı kez hararet bısı sorucam alfanın kronık bı sorunu varmıs neydı o aklıma gelmedı sımdı belkı sızın aklınıza gelır o nedır neyın nesıdır bı bılgınız varmı???

Varyatör adlı pir parçanın sorunu var kronik olarak ama çözümü cok basit artık bütün alfa servisleri yapıyor bunu. Başka kronik sorunuda yok biliyorum ben 156 sahibi olmadıgım için yorum yapamıcam ama 1st lik bir arastırma sonucu netten güzel bilgilere ulasabilirsin dostum.

Opus Nocturne

1 Mesaj
30 Mart 2013; 13:06:18 

Alfa Romeo'nun 0'ı birçok kullanıcı için pahalı. Ancak 2. eli de böyle bir arabaya göre bir o kadar ucuz. Arabayı sadece taşıt olarak görenler her marka taşıta binebilirler. Alfa merakı ise motosiklet gibidir. Satsanız da sesini duyduğunuzda nasıl kulak kabartırsanız Alfa da işte öyledir. Ben hiçbir taşıtı kötülemeyeceğim ama Alfa her kullanıcının da söylediği gibi alışkanlık yapar. Reno, ford vs. ülkemizde satışı çok arabalara binen arkadaşlardan arabayı bir kullanımlık isteyen arkadaşlar oluyor tabii.. Alfa'dan indiklerinde takdir sözlerini duymamanız mümkün değil. Peki neden çok satışı yok. Bilmem ama ben bundan hoşnutsuz değilim. Zira herkes bu arabanın farkına varsa biz bu paralara bu arabaya binemezdik. Alfa'nın 2. el temizini bulup bineceksiniz. Arabanızın normal bakımlarını yaptığınız müddetçe inanın kolay kolay arıza çıkarmayan bir araçtır.Temiz bir 2. el Alfa verdiğiniz parayı kat be kat her yönden hak eder. Görünüşü iç dizaynı, performansı, kolay kolay sorun çıkarmaması vs. Fiyat ve mal dengesi gözettiğinizde bu paralara bu arabanın ucuz olduğunu söyleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Ha bir de herkesin dert ettiği servis meselesi. Resmi servislerden daha iyi nice özel servisler var ki resmilerin yarı fiyatına mükemmel iş çıkarıyorlar. Mesela ben Atatürk oto sanayiideki Alfa Teknik' e gidiyorum. Hem işin ustası insanlar hem dürüst çalışıyorlar. Reklam yapmış gibi oldum tabii başka iyi servisler de vardır.Zaten temiz bir Alfa normal bakımların dışında size sanayinin yolunu unutturur merak etmeyin. Alırken 1000 lira fazla verin temizini alın, satana hayır dua edermisiz bilmem ama beddua etmeyeceğinize eminim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2013; 14:39:02 

ruhu olan bir araçtır, zaten markayı biraz araştırırsanız ne demek istediğimizi anlarsınız..bende bir zamanlar 159 alma derdine düşmüştüm çok specialite bir 159 bulmuştu tr'e sayılı girmiş gök mavisi gibi ama sedefli turkaz gibi çok canlı bi metalik rengi vardı kısmet olmadı..

298 Mesaj
31 Mart 2013; 15:07:02 

ben 156 nın uzerıne kac araba alıp sattıgımı hatırlamıyorum cevap bıraz gec olmus sankı :)::):):):)

861 Mesaj
26 Ocak 2014; 12:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ftr35

ben 156 nın uzerıne kac araba alıp sattıgımı hatırlamıyorum cevap bıraz gec olmus sankı :)::):):):)

Nasildi arac kac sene kullandiniz ve neden sattiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

canon eos 60d 18-135 mm - toshıba qosmıo f60 serıes - apple iphone 5 - lg 55lm620s - samsung galaxy s III

112 Mesaj
26 Ocak 2014; 22:08:20 

quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

yakıtı biraz yüksektir ama hakkını verir. karoseri şasisi sağlamdır. fakat sorun çıkarması sahibinin kullanım tarzına bağlıdır. bakarsan bağ bakmazsan dağ durumu

karoseri şasisi kime veya neye göre saglamdır? polyester şasi anadollara göremi? o zaman evet haklısın.. tamam ülkede tutmayan arabalar kötü diye bi algı var mesela volvo hakettigi yerde degil ama bu her tutmayan araba iyi demek degil.. 156 alcam diyosan sıkılmadan bi ilanları takip et ne kadar sürede satılıyo araba zaten o tüm sorularının cevabı olur.. yani illa fiyatı düşük sınıfı yüksek olsun diyosan laguna bak alternatif çok..

567 Mesaj
26 Ocak 2014; 22:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: selnow57

karoseri şasisi kime veya neye göre saglamdır? polyester şasi anadollara göremi? o zaman evet haklısın.. tamam ülkede tutmayan arabalar kötü diye bi algı var mesela volvo hakettigi yerde degil ama bu her tutmayan araba iyi demek degil.. 156 alcam diyosan sıkılmadan bi ilanları takip et ne kadar sürede satılıyo araba zaten o tüm sorularının cevabı olur.. yani illa fiyatı düşük sınıfı yüksek olsun diyosan laguna bak alternatif çok..

Senin mantıgınla volvo da alınmaz. Bence bir ara volvo ilanlarını da takip et. Zaten yatırım aracı olarak alınacak bir araç değil. Fiyatına katlarını veren araçlar bunlar. Öyle şasisi anadola göre falan değil sınıfındaki hangi araçla kıyaslarsan kıyasla iyidir.

Bedava peynir, sadece fare kapanında bulunur

112 Mesaj
26 Ocak 2014; 22:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: omcool

Senin mantıgınla volvo da alınmaz. Bence bir ara volvo ilanlarını da takip et. Zaten yatırım aracı olarak alınacak bir araç değil. Fiyatına katlarını veren araçlar bunlar. Öyle şasisi anadola göre falan değil sınıfındaki hangi araçla kıyaslarsan kıyasla iyidir.

benim volvoyla ilgili yazdıgımı dikkatli okursan volvonu hakettigi yerde olmadıgı yazıyo zaten benim dedigim tutmayan her marka volvo gibide saglam degildir.. bu araçların güvenlik seviyesini test eden bi kurum var euroncap diye orda alfanın testleride var onlara bi bakın fikir verir ama daha önce arkadaşlar forumda açmışlar aynı konuyu orda videolar flanda var http://forum.donanimhaber.com/m_17394868/tm.htm

6356 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:59:20 

quote:

Orijinalden alıntı: selnow57

2008de yazdigim mesaji alintilayip sorman da mukemmel olmus. Kesin hatirliyorumdur

İmzasız...
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328