- x
boya göre ideal kilo ne olmalı.
26 Cevap24580 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Kasım 2008; 20:54:42 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

örnek vereyim benim boyum

1.76 kilom ne olmalı ?

1.76boy
63kilo

13 Mesaj
6 Kasım 2008; 17:26:10 

walahi ben televizyondan şöle bişi duymuştum.hangi doktorun sölediğini hatırlamıyorum.
mesela sen 1.76'sın yha kilonda 66 olması lasımmış..
yani boyunun 76 kısmından -10 yapıcakmışşsın ..
ideal kilo yaz google'a orda ölçmek için 1-2 site çıkıyor hem cinsiyet faland soruyor ona bi bak istersen

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2008; 17:44:07 

quote:

Orjinalden alıntı: elif safak

walahi ben televizyondan şöle bişi duymuştum.hangi doktorun sölediğini hatırlamıyorum.
mesela sen 1.76'sın yha kilonda 66 olması lasımmış..
yani boyunun 76 kısmından -10 yapıcakmışşsın ..
ideal kilo yaz google'a orda ölçmek için 1-2 site çıkıyor hem cinsiyet faland soruyor ona bi bak istersen

EYW

7565 Mesaj
6 Kasım 2008; 18:41:59 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 6 Kasım 2008; 20:10:33 >

TOSHIBA Stor.E Art 4 1TB USB 3.0 İnceleme///TOSHIBA Stor.E Basic 500GB USB 3.0 İnceleme
HP Probook 450 G1///Toshiba P300-133///Toshiba A200-1M4
Samsung Galaxy S4

13 Mesaj
6 Kasım 2008; 19:25:11 

üzülme cnm yemene dikkat et birazda yürüyüş yap düzelmicek bişey değilki...oruç tutmayı dene mesela gece boyu yemeden durailir sadece saatinde yersen meseLa (= hem öyle yapınca belli süre sonra midende küçülür yeme istein okdr olmaz kiloda almamış olursun :)

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2008; 19:32:15 

bende 1993 -1.76 boy - 63 kılo

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2008; 19:55:47 

Ideal kilo boya bakarak belli olmaz. Herkesin vucudu degisiktir. Ben 70 kilo olurum ama vucudum kas oldugu icin fit gorunurum baskasi 70 kilo olur ama vucudu hep yag oldugundan hic de fit gozukmez. Bu yuzden sadece boya bakarak ideal kilo hesaplanmasi sacmaliktir.

877 Mesaj
6 Kasım 2008; 20:56:03 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista07 -- 6 Kasım 2008; 21:01:57 >

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2008; 21:14:13 

haklısın yiğit benım arkadas benden 6 kılo fazla cok daha fit gorunuyor bunun çaresi nedir

1952 Mesaj
6 Kasım 2008; 22:24:57 

kolay olan hesap boyundan 110 cıkarmandır..bunun formulude war ama aşagı yukarı bu degerde cıkar.ama şöle bi problemde war senin bedeninin %kacı yag,kas kemik bunların hesaplanması gerekir.

ayrıca ideal kilo fit olmak değildir.ideal kilo insanın yaşamını etkilemeyecek olan kilodur.herkes fit olması gerekmez sağlıklı olun fit gözüken bir insandan daha dayanıklı olabilirsiniz.

Uyman gereken imza kurallarını okumak için çok çalışman lazım...

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2008; 22:53:22 

quote:

Orjinalden alıntı: dewr

kolay olan hesap boyundan 110 cıkarmandır..bunun formulude war ama aşagı yukarı bu degerde cıkar.ama şöle bi problemde war senin bedeninin %kacı yag,kas kemik bunların hesaplanması gerekir.

ayrıca ideal kilo fit olmak değildir.ideal kilo insanın yaşamını etkilemeyecek olan kilodur.herkes fit olması gerekmez sağlıklı olun fit gözüken bir insandan daha dayanıklı olabilirsiniz.

görünüşde çok önemli ama

5034 Mesaj
7 Kasım 2008; 1:16:34 

quote:

Orjinalden alıntı: fenerista07

http://www.idealkilo.org/hesaplama

Bu sitedeki yerlere rakam yazılmıyor.
Şunu deneyin bir de http://www.idealkilohes...m/kalori-hesaplama.php#

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

13 Mesaj
7 Kasım 2008; 1:28:41 

yiğit arkadaşımız biraz ters çıkmış ama ben orda bişey iddaa etmedim.sadece tv'e doktorlardan birinn konuşmasında söylediğini dedim.ideal kilo hesaplama war nette dedim sanırım bu kısmı okunmamış.ama en güzel yolu doktora gidip kemik ağırlını yağ ağırlığını frklı frklı ölçtürmek..ona göre doktorun bi tavsiyesi olur.yda hiç kaç kilo ideal die düşünmeyin.tipiniz nası hoşunuza gidiyosa o kiloya inene kdr uraşın..

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2008; 5:21:18 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceza2323 -- 7 Kasım 2008; 5:21:38 >

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2008; 5:29:45 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceza2323 -- 7 Kasım 2008; 5:31:16 >

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2008; 5:33:59 

Yok estagfurullah ben kimsenin mesajini karsilik alarak yazmadim. Bu benim genel yazi tarzim o yuzden kimseyle alakasi yok, sert cikmislikla alakasi da yok.

Netde ideal kilo hesaplamalari oldugunu bende biliyorum. Sadece bunun birsey ifade etmedigini soyluyorum. Sadece boya bakarak ideal kilo hesaplanmasi yapilamaz. Bunu hesaplamak icin kesinlikle doktora basvurulmali dedigin gibi. Testler falan yapilmadan bu tur bir bilgiye ulasilamaz. Eger ulasilsa bu tur seylerle ugrasan doktorlar issiz kalirlardi zaten.

Mesela konuda boyunuzdan 110 cm cikarmalisiniz vs vs turu seyler denmis. 1.80 boyu olan herkesin ideal kilosu 70 midir? Tabi ki de hayir. Agirlik calisanlar , basketbolcular, futbolcular ya da normal bir adam. Bu yuzden herkesin ideal kilosu kendinedir. Oyle bir siteye boyu kiloyu yazmakla bulunamaz.

Arkadaslar ceza2323'un mesajlari icin ozur dilerim. Kendi bilgisayarimda sorun oldugundan bi 5 dk kardesimin pcden gireyim dedim. Kendi uyeligimden girmeme ragmen nedense 2 kez onun uyeliginden yazdi. Nedenini bende anlayamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 7 Kasım 2008; 5:34:51 >

328 Mesaj
7 Kasım 2008; 13:44:38 

Beden kitle indexi...

x = ağırlık (kg) / boyun karesi (m2)

örnek:

boy: 1.83 m
kilo: 90 kg

x = 90 / 1.83*1.83 = 90 / 3.3489 = 26.8745 ~ 26.9
25<26.9<30 aralığındayım yani fazla kilolu.

19<x<25 normal aralıktır.
25<x<30 kilolu aralığıdır (fazla kilolu)
30<x<40 obezite aralığıdır (şişman)
40<x morbid obezitedir. (hastalık derecesinde)

edit. ideal kilonuz kemik yapınıza ve kas yapınıza göre değişmekle birlikte 22-23 arasıdır. (duruma göre 20-25 arası değişebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroil -- 7 Kasım 2008; 13:45:46 >

*Eğer başkalarını aşağı görmeseydik başkalarının yüksekten bakmalarından yakınmazdık.
*Hiç bir zaman çıktığın kapıyı hızla çarpma, geri dönmek isteyebilirsin.
*Açlıktan ölmek üzere olan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur.
*Hayat yokuşunu tırmanırken rastladığımız kimselere iyi davranalım, çünkü inişte yine onlara rastlayacağız.
*Kalp denize benzer; fırtınaları, sakin zamanları ve taşkınlıkları vardır, bazen de derinliklerinde değerli bir inci gizlidir.
*Akıllı insanlar istedikleri şeyi öğrenirler, orta insanlar başkalarının gerekli gördüğü şeyi öğrenirler.
*Life shows what is what in deed...

877 Mesaj
7 Kasım 2008; 18:10:09 

quote:

Orjinalden alıntı: albati

Bu sitedeki yerlere rakam yazılmıyor.
Şunu deneyin bir de http://www.idealkilohes...m/kalori-hesaplama.php#

İnternet Explorer da çalışıyor

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

205 Mesaj
7 Kasım 2008; 20:24:06 

Boya göre ideal kilo BKİ dediğimiz oranla bilinir.Yalnız şöyle bir ayrıntı var.Yukarıda da bir arkadaş demiş.Benden daha kilolu bir arkadaşım benden daha fit gözüküyor diye.Onun nedeni şu ; herzaman söylenir.Spor yapan yada genetik olarak kas dokusu fazla olan insanlar kiloları çok olmasına rağmen fit görünürler.Yani kimi doğumdan gelen güzel ve kas oranı fazla bir vücuda sahiptir.Kimi de yağlanmaya meyilli bir vücutla baş başadır.Ama hırslı ve düzenli bir çalışma ile o kişi de kaslı fit bir vücuda sahip olabilir.Bunun örnekleri çok fazladır.O yüzden kimse şunu demesin.Ben asla fit olamam ve düzgün bir vücuda sahip olamam.Tam tersini söylüyorum.Çalışırsanız ve bunu da yaşam biçimi haline getirirseniz,dengeli bir beslenme ile harika bir vücuda sahip olabilirsiniz.Hep diyoruz ya spor spor diye.İşin sırrı burda.Günlük sporunuzu yapın,beslenmenize dikkat edin.Lifli yiyecekleri bol yiyin,meyve ve sebzeyi bol alın yani.Beyaz ekmek yerine kepekli ekmeği az da olsa alın.Trans yağlardan ve doymuş yağlardan uzak durun.Onun yerine balık ve tavuk gibi protein depolarına yönelin.Sabahları zeytinyağı ve elma sirkesi serpilmiş salatanızı yiyin,zeytininizi yiyin,yağsız peynirinizi yiyin.Şekersiz çayınızı için.Abur cubur ve kola denen şu endüstri faciasından uzak durun.Bodynizi ve kardio egzersinizi yapın.Bakın bakalım sizi kim durdurabilir.Ne dağlar ne denizler önünüzde duramaz.Hareketli bir yaşam tarzınız olur.Mutluluk da sporla beraber gelir.

997 Mesaj
12 Kasım 2008; 23:44:40 

quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

Boya göre ideal kilo BKİ dediğimiz oranla bilinir.Yalnız şöyle bir ayrıntı var.Yukarıda da bir arkadaş demiş.Benden daha kilolu bir arkadaşım benden daha fit gözüküyor diye.Onun nedeni şu ; herzaman söylenir.Spor yapan yada genetik olarak kas dokusu fazla olan insanlar kiloları çok olmasına rağmen fit görünürler.Yani kimi doğumdan gelen güzel ve kas oranı fazla bir vücuda sahiptir.Kimi de yağlanmaya meyilli bir vücutla baş başadır.Ama hırslı ve düzenli bir çalışma ile o kişi de kaslı fit bir vücuda sahip olabilir.Bunun örnekleri çok fazladır.O yüzden kimse şunu demesin.Ben asla fit olamam ve düzgün bir vücuda sahip olamam.Tam tersini söylüyorum.Çalışırsanız ve bunu da yaşam biçimi haline getirirseniz,dengeli bir beslenme ile harika bir vücuda sahip olabilirsiniz.Hep diyoruz ya spor spor diye.İşin sırrı burda.Günlük sporunuzu yapın,beslenmenize dikkat edin.Lifli yiyecekleri bol yiyin,meyve ve sebzeyi bol alın yani.Beyaz ekmek yerine kepekli ekmeği az da olsa alın.Trans yağlardan ve doymuş yağlardan uzak durun.Onun yerine balık ve tavuk gibi protein depolarına yönelin.Sabahları zeytinyağı ve elma sirkesi serpilmiş salatanızı yiyin,zeytininizi yiyin,yağsız peynirinizi yiyin.Şekersiz çayınızı için.Abur cubur ve kola denen şu endüstri faciasından uzak durun.Bodynizi ve kardio egzersinizi yapın.Bakın bakalım sizi kim durdurabilir.Ne dağlar ne denizler önünüzde duramaz.Hareketli bir yaşam tarzınız olur.Mutluluk da sporla beraber gelir.

Çok güzel bi şekilde açıklamışsın. %100 katılıyorum...

4182 Mesaj
13 Kasım 2008; 0:45:38 

Benimde şekil olarak fit ama yağlı bir vücudum vardı. Uzun süredir bodye gidiyorum vücut şekillenmeye başladı. Boyum 1.75 Kilom ise 70e dayandı. Boy uzadıkça bunu diyetlerle 80 kiloya çıkartacağım. Gerçekten sağlıklı beslenmek spor yapmak üzerine herkesin hayran kalacağı vücüda sahip olma isteği artık hobim haline geldi. Ders mers hikaye günlük sporumu yapmayıp diyetimi uygulamazsam kötü ve eksik hissediyorum. Hayat felsefesi haline gelmeli ya bir yönden. Öyle işte...

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

40 Mesaj
13 Kasım 2008; 17:24:25 

1.85 boy 90 kilo harika fit yani

205 Mesaj
13 Kasım 2008; 18:35:20 

Spor yapılırken "endorfin"denen bir hormon salgılanır.Bu hormon morfin benzeri mutlu eden rahatlatan bir etkiye sahiptir.O yüzden spor yapanlar daha mutlu ve daha güzel bakarlar hayata.Bunu bizzat kendimde görüyorum.Son 5-6 aydır hayata daha olumlu bakıyorum.İmkansız diye bir şey görmüyorum.Allah ömür verdikçe ve biz çalıştıkça olmayacak şey yoktur arkadaşlar.Bir kaç ay önce "Bu göbeği eritemezsin,bir ömür bundan kurtulamazsın"diyenlere de gösterebilmek ve aslında vücudumu sağlıklı ve mükemmel hale getirebilmek için spora başladım.Uzun zamandır body yapmak istiyordum.Bir kez denedim iş yoğunluğum nedeniyle yarım bıraktım.Bende malzeme alıp evde çalışmaya başladım.Geçen 5 aydan sonra görüyorum ki istenirse başarılıyormuş.Koskoca göbekten geriye çok çok az bir yağ tabakası kaldı.Onu da eritmeye niyetliyim.Vücut yavaş yavaş şekle girmeye başladı.İnşallah seneye yazın daha sağlıklı ve fit bir vücutla dağlarda taşlarda gezeceğiz,kamplarımızı kuracağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 13 Kasım 2008; 18:36:20 >

40 Mesaj
13 Kasım 2008; 19:29:51 

quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

Spor yapılırken "endorfin"denen bir hormon salgılanır.Bu hormon morfin benzeri mutlu eden rahatlatan bir etkiye sahiptir.O yüzden spor yapanlar daha mutlu ve daha güzel bakarlar hayata.Bunu bizzat kendimde görüyorum.Son 5-6 aydır hayata daha olumlu bakıyorum.İmkansız diye bir şey görmüyorum.Allah ömür verdikçe ve biz çalıştıkça olmayacak şey yoktur arkadaşlar.Bir kaç ay önce "Bu göbeği eritemezsin,bir ömür bundan kurtulamazsın"diyenlere de gösterebilmek ve aslında vücudumu sağlıklı ve mükemmel hale getirebilmek için spora başladım.Uzun zamandır body yapmak istiyordum.Bir kez denedim iş yoğunluğum nedeniyle yarım bıraktım.Bende malzeme alıp evde çalışmaya başladım.Geçen 5 aydan sonra görüyorum ki istenirse başarılıyormuş.Koskoca göbekten geriye çok çok az bir yağ tabakası kaldı.Onu da eritmeye niyetliyim.Vücut yavaş yavaş şekle girmeye başladı.İnşallah seneye yazın daha sağlıklı ve fit bir vücutla dağlarda taşlarda gezeceğiz,kamplarımızı kuracağız.

helal olsun

122 Mesaj
16 Kasım 2008; 20:27:31 

Benim 1,77 boy 67 kiloyum.Siteye göre 72 kilo olmam lazım.Ne yani bu yaz boşuna mı kilo verdim

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2008; 15:56:10 

kilom çok iyi hiç bozma

102 Mesaj
22 Haziran 2011; 19:40:29 

bunun çeşitli formülleri var ama şurada güzel bir zımbırtı var İdeal Kilo Hesaplama

http://www.topukluhaber.com
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » boya göre ideal kilo ne olmalı.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.301