Şimdi Ara

OCZ Core v3 serisi yeni SSD'leriyle vites yükseltmeye hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı bellekleri ve güç kaynaklarıyla tanınan OCZ, geçtiğimiz aylarda pazara sunduğu Core serisi maliyet odaklı SSD çözümleriyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Fiyat seviyesiyle öne çıkan, flash bellek tabanlı katı hâl disklerinin v3 isimli yeni serisine yönelik detaylar da belirmeye başladı. Firmanın çalışmaları devam eden 2.5" Core v3 serisine ait teknik özellikler yavaş yavaş gün ışığına çıkıyor.

MLC tipi NAND flash yongası kullanacağı ifade edilen yeni SSD serisinin geliştirimiş kontrolcüyle donatıldığı belirtiliyor. Okuma hızının 235.1MB/sn, yazma hızının ise 160.8MB/sn olacağı bildirilen Core v3 serisi yeni SSD'ler okuma-yazma performanslarıyla v2 (170MB/okunma, 98MB/sn yazma) serisine kıyasla çok daha hızlı olacak gibi görünüyorlar. Şu an için yeni SSD'lerin kullanıma sunulacağı tarih ve fiyat hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• Intel'in SSD'lerine ciddi rakip olması güzel. Intel'in X serisi çok pahalı olacağından dolayı,uygun bir fiyat belirlenirse birçok kişi tercih edecektir. Makul seviyeye gelince RAID0 olarak sistemi donatmak gerek.
  • Uffff, ben daha v2 almayı düşünüyordum, bunlar v3 çıkardılar.
    Ne zaman düşecek bu fiyatlar....
    Sata 2 artık bir az yetişemeyecek gibime geliyor ...
  • random writeye bakın yaw 24 mb/s :) helal olsun. 99 dolarlık modeller gelseydi iki tane taksaydık :(
  • SSD lerde oyun, program vs uygulamalarının yüklenmesi (kurulum) normal HDD lere göre çok daha yavaş.
    Ancak yüklemeler çok çok daha hızlı. (500Mb lik Word dosyasını 8 kata kadar daha hızlı açabilme)

Kurulum işlemlerinin daha yavaş olması beni çok ikilemde bırakıyor. O kadar para vereceğiz (128MB lik V2 1000YTL) ama kurulumlar yavaş olacak.
    İşte bu koya adama. Kapasitenin düşüklüğüde cabası.
  • Fettah34,
    Sanırım sıradan, ucuz SSD'lerin incelemelerini okumuşsunuz. Son testlerde Core v2'ler, program ve oyun kurulumlarında 5-7 kata kadar fark atabiliyorlar.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/10/28/ocz-core-v2-ssd-ile-performans-testleri/2/
  • eee birde fiyatlar ne zaman düşer en az bir yıl sonra belki
  • bence ssd yapılanmasındaki sorun uygun fiyatlı modelleri piyasaya sürüp yaygınlaştırmak yerine sürekli yüksek hızlı ve pahalı modeller sürmeleri....

en basit modeli bile güncel hhd lerden hızlı olan bu ürünlerin başta net/note/wind-book vb ler içinde daha sonra da desktoplarda acil yerini alması lazım ama tabe v3 ssd modeli de havalı ve hızlı olmuş onu da takdir etmek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tora

Fettah34,
    Sanırım sıradan, ucuz SSD'lerin incelemelerini okumuşsunuz. Son testlerde Core v2'ler, program ve oyun kurulumlarında 5-7 kata kadar fark atabiliyorlar.

http://www.pclabs.com.tr/2008/10/28/ocz-core-v2-ssd-ile-performans-testleri/2/

Hayır ben bu incelemeden bahsediyorum işte.

OCZ Core v3 serisi yeni SSD'leriyle vites yükseltmeye hazırlanıyor

Kurulumlarda (setup) normal HDD ler neredeyse 2,5 kat fark atmışlar SSD lere.
    2 DVD lik bir oyunun kurulumu normal HDD ler ile yarım saat sürüyorken demekki SSD lerde 1 saatten fazla sürecek demektir.

• v2 daha yeni çıktı adamlar v3 ü duyurmuşlar
  • aferin, çalışın çalışın .... :)
  • Hızlar müthiş gerçekten ssdler bol bol çıkıyor ama fiyatlar hala uçuk.
  • harbidende bol bol cıkıyor ama fazla büyük bir inis halen yok :( nese hayırlısı diyip beklicez
  • durmak yok yola devam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.