Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi Lancer Sahipleri Buraya (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.965
Cevap
41
Favori
515.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: Kupa_xl

hep söylüyorum lancer sahibi olarak etrafta lancer görmemekten çok memnunum insanların mitsubishi antipatisini seviyorum

Sanayide cikma parca aramak zorunda kalmadigin surece oyle dusunursun :))

Ben 6 yildir lancer kullaniyorum simdiye kadar parca dahil hicbir eksiklikle karsilasmadim arti 2-3 ay once invite icin inform mat izgara cikma ariyordum girdigim 2. sanayide servisin verdigi fiyatin yarisina buldum hatta invite dan cikardigim krom izgarayi da bu siteden 2 gunde sattim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

1.6 Invite ilk 100 km izlenimleri aktarmak istiyorum..
    Bir kere bu aracın motor sesi galeride çalıştırmakla anlaşılmıyor kesinlikle yola çıkın ve deneyin.Gaza hafif yüklendiğiniz zaman ekstra hava girişinin sesini ince bir tısss olarak duyuyorsunuz + turbolardaki performansı kesinlikle aratmıyor..Ankara'da oturanlar havaalanı yolunu bilir yokuş, viraj fark etmeden denedim arabayı yaa yok böyle bir şey deneyin lütfen ama lütfen test sürüşünde Araç içi izolasyon gerçekten çok başarılı olmuş yolla ilişkiniz gerçekten kesiliyor motor sesi insana kesinlikle keyif veriyor. İvmelenmeler Mazda ve Honda!yla kıyaslanamaz dereceye gelmiş bu mtoroda(daha önce onları test ettiğim için söylüyorum)......Aracı şehrin iş çıkış saatinde özellikle kullandım 15-20 km boyunca özellikle ışıklarda bekleyerek gittim.Bir ara 150 yi buldum 10 km boyunca da 90 dan aşağıya inmeden kullandım, ama ortalama yakıt tüketimi 7.1lt/100km olarak gözüküyordu ve bence inanılmaz bir değer resmini çekmek istedim ama cep telefonum yanımda yoktu..uzun yol tüketiminini düşünemiyorum bile...Yakıt tüketimi konusunda eklemek istediğim son şey ise sakin kullanıma hemen cevap vermesi ve ortalama değere hemen iletme süresindeki başarısı...
    Ön konsol konusunda ben neyin kalitesiz olduğunu anlamadım gayet kullanışlı sade ve plastiği bence kaliteli..Yol tutuş konusunda zaten bu arabaya laf eden çarpılır Havaalanının virajlı yollarında hem yokuş aşağı hem yokuş yukarı Elektronik aksam bir kez bile devreye girmedi ayrıca aracın içindekiler bırakın savrulmayı viraja girdiğimizin bile belli olmadığını söyledi..Başka konuda bir şey öğrenmek isteyen olursa 7/24 benimle irtibata geçebilir..Ankara'daysa görüşebiliriz bile..
    İyiki Civic,Corolla,Jetta,Focus, yerine bu arabayı almışım Japonlar piyasaya bu sefer geri döndü diyebilirim. Saygılar.

Kardeş aracın hayırlı olsun.
    Fotolu inlemeni de bekliyoruz.
    Ama aracı en azından ilk 1000 km boyunca zorlamamanı tavsiye ederim. 1000 km devir saatini fazla yükseltmeden kullan. sonra adet yerini bulsun diye bir servise götür göster. ondan sonra da bas istediğin gibi. her ne kadar servisler rodajlı dese bile kullanma kitapçığüında bile ilk 1000 km için aracın fazla zorlanmaması tavsiye edilir.

• Yeni 1.6 lancer İnform modelinde de ASTC standart olmuş, İnvite donanımı ile aralarında pekte bir fark kalmamış.... yeni modellerin ses izalasyonu acaba nasıl...
  • Yolla alakanız kesiliyor, tekerler dunlop değil artık yokohama yanılmıyorsam a348 de modeli (bir daha bakar teyit ederim).Kuru zeminde çok başarılı özellikle 90-120 arası hızlarda denedim yol tutuş mükemmel.Motor sesi 3500 devirden sonra sanki bilerek bize iletiliyormuş gibi içeri veriliyor ama rahatsız edici o dozer dizellerin sesi gibi değil..Kaputun altında bir şeyin sizin için çabaladığını hissediyorsunuz:) Dediğim gibi bir ekstra hava girişinin sesi sizi sizden alabilir.Bİr yerde okumuştum yüksek devirlerde cd çaların sesinin en yüksek yapılmasına rağmen duyulmuyor araç içinde bağırmak zorundayız vs..Bu araçta böyle bir sıkıntınız yok emin olabilirsiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: gnbt44

Yeni 1.6 lancer İnform modelinde de ASTC standart olmuş, İnvite donanımı ile aralarında pekte bir fark kalmamış.... yeni modellerin ses izalasyonu acaba nasıl...

• quote:

Yolla alakanız kesiliyor, tekerler dunlop değil artık yokohama yanılmıyorsam a348 de modeli (bir daha bakar teyit ederim).Kuru zeminde çok başarılı özellikle 90-120 arası hızlarda denedim yol tutuş mükemmel.Motor sesi 3500 devirden sonra sanki bilerek bize iletiliyormuş gibi içeri veriliyor ama rahatsız edici o dozer dizellerin sesi gibi değil..Kaputun altında bir şeyin sizin için çabaladığını hissediyorsunuz:) Dediğim gibi bir ekstra hava girişinin sesi sizi sizden alabilir.Bİr yerde okumuştum yüksek devirlerde cd çaların sesinin en yüksek yapılmasına rağmen duyulmuyor araç içinde bağırmak zorundayız vs..Bu araçta böyle bir sıkıntınız yok emin olabilirsiniz

Ya bu ses meselesi biraz goreceli o yuzden 1.5 araci uzun sure kullanmis biri karsilastima yapabilir bence.

Ben yillarca colt kullandim, simdi 1.8 lancer'im var. Dun uzun yolda 2010 model ford focus kullandim ve yillardir cok ses aliyor diye elestirdigim araclarimda aslinda ciddi bir yol/ruzgar sesi (motor sesini ayri tutuyorum cunku ozellikle coltta motoru kucagimda hissediyorum o derece cok ses aliyor) problemi olmadigini bunun normal oldugunu farkettim.

Mituslar cok ses aliyor diyenler lutfen Colt icin muadil B sinifi araclari (fiesta, getz, corsa vb.) ve lancer icin civic, focus, corolla, astra gibi araclari da bir denesin oyle konussun. BMW'ye mersoya audiye binersin o ayri (ben hic surmedim o yuzden birsey diyemicem) ama bu sinif araclarda demekki bu boyle arkadaslar. Araclari bosuna kotulemeyelim.

• quote:

quote:

quote:

hep söylüyorum lancer sahibi olarak etrafta lancer görmemekten çok memnunum insanların mitsubishi antipatisini seviyorum

Ben 6 yildir lancer kullaniyorum simdiye kadar parca dahil hicbir eksiklikle karsilasmadim arti 2-3 ay once invite icin inform mat izgara cikma ariyordum girdigim 2. sanayide servisin verdigi fiyatin yarisina buldum hatta invite dan cikardigim krom izgarayi da bu siteden 2 gunde sattim:)

Zamaninda Colt icin baski balata (o zaman yoktu simdi var), amortisor, arka fren balatasi ve on amortisor bilyasi cok aradim o yuzden soyluyorum. Hstta hava/polen filtresi bile kolay bulunmuyor yerini bilmiyorsan yarim gun kadar aramak zorundasin.

Bunlar cikma degil sifir orj/yan sanayi parca icin bu arada.

Bu tur parcalarda yetkili servisten baska caremiz kalmiyor, o da saolsun opuyor.

Modifiye icin mercekli far, led stop, body kit tarzi seyler bulunmuyor. (Evo saolsun Lancer icin zibil gibi body kit var o ayri)

Araclar daha yaygin olsa saticilar getirtecek bu parcalari.

• quote:

quote:

quote:

Siyah ızgarayı kaça aldınız? nerden aldınız? kromu kaça sattınız? tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

quote:

quote:

quote:

Siyah ızgarayı kaça aldınız? nerden aldınız? kromu kaça sattınız? tşk.

Mat ızgarayı istanbul ikitelli de bir sanayi sitesinde buldum servis 280 tl fiyat vermişti ben çıkma 150 tl sanayiden aldım. çıkma dediğim sıfır çizik bile yoktu.

Krom ızgarayı da serviste sordum 290 tl dediler ben forumda bir konu açtım bir arkadaş talip oldu ona sattım 150 tl ye. Yani kar ya da zarar etmedim ızgara konusunda.

• o zaman şöyle diyelim, Ankara da krom ızgara isteyen informcu arkadaşlar değiştirmek isterse bana pm atabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

1.6 Invite ilk 100 km izlenimleri aktarmak istiyorum..
    Bir kere bu aracın motor sesi galeride çalıştırmakla anlaşılmıyor kesinlikle yola çıkın ve deneyin.Gaza hafif yüklendiğiniz zaman ekstra hava girişinin sesini ince bir tısss olarak duyuyorsunuz + turbolardaki performansı kesinlikle aratmıyor..Ankara'da oturanlar havaalanı yolunu bilir yokuş, viraj fark etmeden denedim arabayı yaa yok böyle bir şey deneyin lütfen ama lütfen test sürüşünde Araç içi izolasyon gerçekten çok başarılı olmuş yolla ilişkiniz gerçekten kesiliyor motor sesi insana kesinlikle keyif veriyor. İvmelenmeler Mazda ve Honda!yla kıyaslanamaz dereceye gelmiş bu mtoroda(daha önce onları test ettiğim için söylüyorum)......Aracı şehrin iş çıkış saatinde özellikle kullandım 15-20 km boyunca özellikle ışıklarda bekleyerek gittim.Bir ara 150 yi buldum 10 km boyunca da 90 dan aşağıya inmeden kullandım, ama ortalama yakıt tüketimi 7.1lt/100km olarak gözüküyordu ve bence inanılmaz bir değer resmini çekmek istedim ama cep telefonum yanımda yoktu..uzun yol tüketiminini düşünemiyorum bile...Yakıt tüketimi konusunda eklemek istediğim son şey ise sakin kullanıma hemen cevap vermesi ve ortalama değere hemen iletme süresindeki başarısı...
    Ön konsol konusunda ben neyin kalitesiz olduğunu anlamadım gayet kullanışlı sade ve plastiği bence kaliteli..Yol tutuş konusunda zaten bu arabaya laf eden çarpılır Havaalanının virajlı yollarında hem yokuş aşağı hem yokuş yukarı Elektronik aksam bir kez bile devreye girmedi ayrıca aracın içindekiler bırakın savrulmayı viraja girdiğimizin bile belli olmadığını söyledi..Başka konuda bir şey öğrenmek isteyen olursa 7/24 benimle irtibata geçebilir..Ankara'daysa görüşebiliriz bile..
    İyiki Civic,Corolla,Jetta,Focus, yerine bu arabayı almışım Japonlar piyasaya bu sefer geri döndü diyebilirim. Saygılar.

Kardeş aracın hayırlı olsun.
    Fotolu inlemeni de bekliyoruz.
    Ama aracı en azından ilk 1000 km boyunca zorlamamanı tavsiye ederim. 1000 km devir saatini fazla yükseltmeden kullan. sonra adet yerini bulsun diye bir servise götür göster. ondan sonra da bas istediğin gibi. her ne kadar servisler rodajlı dese bile kullanma kitapçığüında bile ilk 1000 km için aracın fazla zorlanmaması tavsiye edilir.

Bırak bin km yi adam 10 km de motor açılmış deyip red-line ı geçti.bir daha da binmem arabasına.binmeyin bindirmeyin

• 2011 Lancer için resimler ekledim bir de değişiklerini özelliklerini kendimce dile getirdim bakarsanız sevinirim. Saygılar.

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=33&t=1047&p=16096#p16096

Direk resimler için:

http://img191.imageshack.us/g/dsc01637wt.jpg/

(NOT:Bilgi vermeyi unuttuğum bir konu olursa lütfen söyleyin.Ekleyeyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 27 Eylül 2010; 21:36:49 >

• quote:

2011 Lancer için resimler ekledim bir de değişiklerini özelliklerini kendimce dile getirdim bakarsanız sevinirim. Saygılar.

Direk resimler için:

bizim lancer larda eksikliğini sıkca belirttiğimiz ön konsol çift bölmeli ve ileri geri kayabiliyor mu,torpido gözünde ışık var mı makyaj aynaları ışıklı mı elektrik soketi var mı usb girişi var mı cruize control var mı park sensörü ve alarm var mı farlar merceklimi xenon var mı...benim merak ettiklerimde bunlar.

• Kusura bakmayın ama orta konsol çift bölmeli ve ileri geri kayabiliyor mu derken ben bir şey anlamadım. Park sensörü hariç diğerleri hala mevut değil. Bence torpido ışığı hariç diğleri zaten gerekli de değil. Hele alarm ve xenon far..Birisi gök gürüldeyince çalar küfür yersin, diğeri uzun yolda karşıdakinin gözünü alır yine küfür yersin
    quote:

Orijinalden alıntı: precious55

quote:

2011 Lancer için resimler ekledim bir de değişiklerini özelliklerini kendimce dile getirdim bakarsanız sevinirim. Saygılar.

Direk resimler için:

bizim lancer larda eksikliğini sıkca belirttiğimiz ön konsol çift bölmeli ve ileri geri kayabiliyor mu,torpido gözünde ışık var mı makyaj aynaları ışıklı mı elektrik soketi var mı usb girişi var mı cruize control var mı park sensörü ve alarm var mı farlar merceklimi xenon var mı...benim merak ettiklerimde bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: precious55

quote:

Direk resimler için:

On konsol dedigin kol dayama heralde?

• evet bahsettiğim kol dayama yanlış yazmışım.gorkemuse ben sizden yorum istemedim.sadece varmı yokmu diye merak ettiklerimi sordum.aslında bunların birçoğunun yeni modele konulmayacağını bende biliyorum ama size sorup emin olmak istedim.sonrasında yazacağım bir yoruma ön hazırlık anlayacağınız.şimdi trabzondayım öyle uzun uzadıya giremiyorum net e.samsuna geçtiğimde yazacağım
  • Dövseydiniz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforthepage

Çok ilginç bir ürün bilen kullanan deneyen var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-mitsubishi-lancer-sprint-booster-hizli-kalkis-sistemi/mega-foto/?photo=6

forumda kullanan bir arkadaş vardı. görürse bir şeyler yazar. ama sanırım colt aracına taktırmıştı. colt kullanıcılarının mesajlarında geriye gidersen sanırım bulursun yorumlarını.

• bilgi vermesi açısından;

quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

İhsancım,

senin arabanı beraber kullandık, sprint booster gazın pedalının lineer değil , exponansiyel tepkimesini sağlıyor, yani yani gaza 1/10 bastıysanız arac 1/4 hissediyor gibi. seninde dediğin gibi motora güç katmıyor yani motor hala euro5.
    Ayrıca gaz pedalındaki sana ikna edici gelen ani tepkimenin, debriyaj balatının ömrünün yarıya inmesi gibi bir geri dönüşü olacaktır, bunu unutma.(Baskı balata garanti altına girmiyor, sprint booster 500 + baskı balata 750 = 1250TL = lpg sistem maliyeti)

ve bu konu hakkında diğer bir link;

http://forum.donanimhaber.com/m_39697290/mpage_1/f_/key_sprint%2Cbooster//tm.htm#42013758

kısaca;gaza verilen tepkime süresini kısalttığı için daha atak bir hissiyat veriyor.(muş)

ara hızlanmalarda çok ufak + sı olabilir.(miş)

baskı balata olayı da doğru ise,pek de alınası bir ürün değil gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evolution313 -- 1 Ekim 2010; 15:23:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unforthepage

Çok ilginç bir ürün bilen kullanan deneyen var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-mitsubishi-lancer-sprint-booster-hizli-kalkis-sistemi/mega-foto/?photo=6

Arabaya turbo takcam deseler bu kadar para vermem.

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.