Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Programların Görevi Nedir? (A:UzunYıkama, B:KısaYıkam)
23 Cevap96926 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2191 Mesaj
4 Kasım 2008; 20:03:12 

Arkadaşlar evde Arçelik 3650 çamaşır makinesi var. Ben üzerinde ki A, B, C, D, E, F, vs. diye gösterilen programların fonksiyonlarını merak ediyorum. Mesela elda yıkama özelliği var mı? Varsa hangi programı?

A: Renkli ve Beyazlar için uzun yıkama,
B: Renkli ve Beyazlar için kısa yıkama,
C: Duruluma ve Sıkma,

Eski arçelik çamaşır makinesinde hepsinin anlamı yazıyordu. Fakat bu makinede sadece 3650 yazıp özelliklerini yazmışlar.

6 kg çamaşır yıkama özelliği,
Program sayısı 18,
3 yardımcı fonksiyon...

Elde yıkama, perde, sentetik vs. bunlar hangileri??? (A, B, C, D, vs.)

0

Ekteki dosya (1)

16028 Mesaj
4 Kasım 2008; 21:51:02 

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2191 Mesaj
4 Kasım 2008; 22:14:28 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

http://www.arcelik.com....fs/tr-TR/7115570100.pdf

kullanma klavuzu burda

Arkadaşım 3650 FT daha farklı. Perde ve Mini 30 özel programları benimkinde 18 program var...

0

Ekteki dosya (1)

11977 Mesaj
4 Kasım 2008; 23:08:17 

Burada belirttiğim bazı harfler sizdeki makinede olmayabilir ama tüm mekanik Arçelik çamaşır makinelerinde harfler aynı programları ifade eder.

A: Pamuklular için ön yıkamalı program (30-90'C)
B: Pamuklular için ön yıkamasız program (30-90'C)
X: Koyu renkli ve hafif kirli pamuklular için kısa program (30-40'C)
C: Kuvvetli sıkma
D: Sentetikler için ön yıkamalı program (30-60'C)
F: Sentetikler için ön yıkamasız program (30-60'C)
H: Sentetikler için narin sıkma
N: Narin yıkama (elde yıkama denebilir) (soğuk-40'C) (Bu program sizin makinede var mı emin değilim)
J: Yünlü yıkama programı (soğuk-40'C)
K: Yünlü sıkma
P: Makinenin içindeki suyu boşaltma

Cihazda:

1. Tuş: Açma kapama
2. Tuş: Ek durulama
3. Tuş: Son durulama suyu içinde bırakma
4. Tuş: Sıkma devri düşürme

Son durulama suyunda bırakma tuşunu makineden hemen çıkarmayacağınız narin çamaşırlar veya yumuşatıcının içinde fazladan beklemesini istediğiniz çamaşırlar için kullanabilirsiniz. Mkaine son durulama suyunu boşaltmaz ve program su içinde biter. Çamaşırları sıktırıp almak istediğinizde makineyi kapatın, bu tuşa basarak devreden çıkarın sonra makineyi tekrar çalıştırın. Makine suyu boşaltıp sıkacaktır.

A ve D programlarını kullandığınızda ön yıkama gözüne deterjan ekleyin, bu programları kullanmadığınızda eklemeyin. (I numaralı göz)

İçinde su olan tas sembolü durulamayı, çiçek sembolü yumuşatmayı ifade eder.

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz. Yıkama programlarının yanındaki dereceleri fikir vermesi açısından yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 4 Kasım 2008; 23:12:42 >

2191 Mesaj
5 Kasım 2008; 0:13:00 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Burada belirttiğim bazı harfler sizdeki makinede olmayabilir ama tüm mekanik Arçelik çamaşır makinelerinde harfler aynı programları ifade eder.

A: Pamuklular için ön yıkamalı program (30-90'C)
B: Pamuklular için ön yıkamasız program (30-90'C)
X: Koyu renkli ve hafif kirli pamuklular için kısa program (30-40'C)
C: Kuvvetli sıkma
D: Sentetikler için ön yıkamalı program (30-60'C)
F: Sentetikler için ön yıkamasız program (30-60'C)
H: Sentetikler için narin sıkma
N: Narin yıkama (elde yıkama denebilir) (soğuk-40'C) (Bu program sizin makinede var mı emin değilim)
J: Yünlü yıkama programı (soğuk-40'C)
K: Yünlü sıkma
P: Makinenin içindeki suyu boşaltma

Cihazda:

1. Tuş: Açma kapama
2. Tuş: Ek durulama
3. Tuş: Son durulama suyu içinde bırakma
4. Tuş: Sıkma devri düşürme

Son durulama suyunda bırakma tuşunu makineden hemen çıkarmayacağınız narin çamaşırlar veya yumuşatıcının içinde fazladan beklemesini istediğiniz çamaşırlar için kullanabilirsiniz. Mkaine son durulama suyunu boşaltmaz ve program su içinde biter. Çamaşırları sıktırıp almak istediğinizde makineyi kapatın, bu tuşa basarak devreden çıkarın sonra makineyi tekrar çalıştırın. Makine suyu boşaltıp sıkacaktır.

A ve D programlarını kullandığınızda ön yıkama gözüne deterjan ekleyin, bu programları kullanmadığınızda eklemeyin. (I numaralı göz)

İçinde su olan tas sembolü durulamayı, çiçek sembolü yumuşatmayı ifade eder.

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz. Yıkama programlarının yanındaki dereceleri fikir vermesi açısından yazdım.

Sağolasın arkadaşım. Uzun uzun açıklamışsın gerçekten çok teşekkür ederim...

Bendeki makinada N programının olmadığını fark ettim...

11977 Mesaj
5 Kasım 2008; 0:39:57 

Ne demek. Bu arada tül perdeler için D programını verip 35'C 'ye ayarlayın. Deterjanı fazla doldurmayın çünkü köpüklenme çok yapar. Kolay gelsin.

2191 Mesaj
5 Kasım 2008; 8:22:17 

quote:

Ne demek. Bu arada tül perdeler için D programını verip 35'C 'ye ayarlayın. Deterjanı fazla doldurmayın çünkü köpüklenme çok yapar. Kolay gelsin.

Tül perde için D olduğunu biliyordum ama Polar, Kazak (tülenme, tiftiklenme tapmaması için) elde yıkama programını arıyordum. Neyse artık N programının olmadığını öğrendim.

2191 Mesaj
5 Kasım 2008; 10:58:35 

Arkadaşlar Arçelik'in sitesinde 3650'nin üst modellerinin kullanım kılavuzu vardı. Yani benim 3650'nin ki yoktu. İletişim bölümünden dün gece mail attım. Sabah erken saatlerde cevap geldi. Ekten indirebilirsiniz kullanımm kılavuzunu diye. Bende uploaded.to sitesine upload ettim. İhtiyacı olan arkadaşlar indirebilirler...

http://uploaded.to/?id=cbxkx1

Kullanım klavuzunda yünlüler ve triko için J yazıyor ve yanında -40 yazıyor. Acaba gelen suyu makine soğutuyor mu? Tuhaf geldi bana, her halde -40 derken, su 20C gelse, 40 derece yapayım diye ısıtmıyor olmalı dimi? Başka bi anlam çıkartamadım -40'tan...

11977 Mesaj
5 Kasım 2008; 11:12:40 

Evet yukarıda yazdığım gibi aşırı hassas kumaşlarla yünlüler J programında, termostat düğmesi ise musluk sembolü ile 40 derece arasında istenen sıcaklığa ayarlanarak kullanılmalıdır. Ayrıca yünlüler için piyasadaki yün şampuanlarını kullanmak gerekir. (Perwoll gibi mesela) -40 derken soğuk ile 40 derece arasını kastetmişler dediğim gibi. Soğuğa ayarlarsanız makine aldığı soğuk suyu hiç ısıtmadan kullanır, 30 ve 40'a alırsanız ise bu derecelere gelene kadar ısıtır.

2191 Mesaj
5 Kasım 2008; 20:33:03 

quote:

Evet yukarıda yazdığım gibi aşırı hassas kumaşlarla yünlüler J programında, termostat düğmesi ise musluk sembolü ile 40 derece arasında istenen sıcaklığa ayarlanarak kullanılmalıdır. Ayrıca yünlüler için piyasadaki yün şampuanlarını kullanmak gerekir. (Perwoll gibi mesela) -40 derken soğuk ile 40 derece arasını kastetmişler dediğim gibi. Soğuğa ayarlarsanız makine aldığı soğuk suyu hiç ısıtmadan kullanır, 30 ve 40'a alırsanız ise bu derecelere gelene kadar ısıtır.

Tekrar teşekkürler...

56 Mesaj
26 Nisan 2009; 12:46:16 

Arkadaşlar Selamun Aleyküm.
İkinci elden Arçelik 3650 (herhangi bir harf yok düz) makine aldım. Merak ettiğim bu makinenin enerji verimliliği nedir? A, B vs...
Selametle...

11977 Mesaj
27 Nisan 2009; 13:04:46 

quote:

Orjinalden alıntı: atirex

Arkadaşlar Selamun Aleyküm.
İkinci elden Arçelik 3650 (herhangi bir harf yok düz) makine aldım. Merak ettiğim bu makinenin enerji verimliliği nedir? A, B vs...
Selametle...

O makine üretildiği dönemde Arçelik enerji etiketi koymaktan bihaberdi. Ancak elektrik tüketimi hatırladığım kadarıyla 1.25kw, 5.5kg kapasiteli olduğunu dikkate alırsak B sınıfı enerjili.

56 Mesaj
29 Nisan 2009; 15:39:42 

quote:

O makine üretildiği dönemde Arçelik enerji etiketi koymaktan bihaberdi. Ancak elektrik tüketimi hatırladığım kadarıyla 1.25kw, 5.5kg kapasiteli olduğunu dikkate alırsak B sınıfı enerjili.

Eyvallah candogan62.

4 Mesaj
9 Mayıs 2009; 4:14:58 

İkinci el bi çamaşır makinası aldım. arçelil marka. Modeli 3450. kullanma kılavuzunu bulamıyorum. bir de enerji sınıfını merak ediyorum. yardımcı olabilecek var mı?

11977 Mesaj
9 Mayıs 2009; 23:53:10 

quote:

Orjinalden alıntı: hokkabaz_26

İkinci el bi çamaşır makinası aldım. arçelil marka. Modeli 3450. kullanma kılavuzunu bulamıyorum. bir de enerji sınıfını merak ediyorum. yardımcı olabilecek var mı?

C sınıfı enerji ile eşdeğerdir. Kullanma kılavuzunu Arçelik'ten talep edebilirsiniz. 3650 hakkında yazdıklarım sizin makineniz için de geçerli, programları aynıdır. Mail adresimi eklerseniz kasa olarak aynısı olan, sadece ön pano görünümü farklı 3300 modelinin kılavuzunu atabilirim.

41 Mesaj
26 Kasım 2010; 14:33:26 

arkadaşlar merhaba.. ikinci el bir arçelik 3650 gördüm.. sizce alınır mı.. yıkama performansı ve enerji tüektimi hakkında bilgi verebilir misiniz..

41 Mesaj
26 Kasım 2010; 14:37:14 

bu arada 18 program ve 6 kg kapasiteli olanından.. sanırım 3650 M modeli oluyor, yanılıyor muyum..?

11977 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:34:36 

quote:

Orijinalden alıntı: venusband

bu arada 18 program ve 6 kg kapasiteli olanından.. sanırım 3650 M modeli oluyor, yanılıyor muyum..?

3650M modeli 6 kg kapasitelidir. Tavsiye etmem, bence daha kaliteli bir modele bakmalısınız. Sıkça rulman ve beyin arızası veren modeldir.

41 Mesaj
27 Kasım 2010; 16:56:19 

Anladım, çok teşekkür ederim.. ben şu an yeni alamam, sadece ikinci el ucuz bişy bakıyorum beni 1-2 yıl idare edebilecek.. Tavsiyeleriniz olursa çok minnettar kalırım..

11977 Mesaj
27 Kasım 2010; 23:58:24 

Arçelik 2200, 2300, 4500, 5500E
Bosch WMV1610, WMV2010 gibi modellere bakmanızı öneririm. Spotlarda bolca vardır, çelik kazanlıdır ve parçaları ucuzdur.

1765 Mesaj
28 Kasım 2010; 14:04:58 

Arçelik 3650 5,5Kg 1000Devir
A;Beyazlar Renkliler Ön yıkamalı 30'C-90'C (40'C ve 60'C de ekonomik yıkar)
B;Beyazlar Renkliler Ana yıkama 30'C-90'C (40'C ve 60'C de ekonomik yıkar)
X;Beyazlar, Renkliler ve Koyu Renkliler Kısa yıkama soğuk-60'C
M;Beyazlar, Renkliler ve karışık çamaşırlar için Mini Program Soğuk-40
D
U
R
U
L
A
M
A
C;Sıkma 1000 Devir
D;Sentetikler,Perdeler Ön yıkamalı Soğuk-60'C (40'C de ekonomik yıkar)
F;Sentetikler, Perdeler, Narinler ana yıkama Soğuk-60'C (40'C de ekonomik yıkar)
G;Sentetikler, koyu renkliler kısa yıkama Soğuk-40'C
J;Çok Hassas çamaşırlar, Yünlüler Soğuk-40'C
D
U
R
U
L
A
M
A
H;Narin Hassas Sıkma 600Devir
P;Su Boşaltma
+Damla foksiyonu;İlave su ile yıkama-durulama
Son suda bırakma
1000>600;C programında 600 devirde sıkar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

41 Mesaj
28 Kasım 2010; 16:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik 2200, 2300, 4500, 5500E
Bosch WMV1610, WMV2010 gibi modellere bakmanızı öneririm. Spotlarda bolca vardır, çelik kazanlıdır ve parçaları ucuzdur.

çok teşekkür ederim bilgilendirmen için.. Arçelik 3650'ye 100 TL istiyordu satan kişi.. o yüzden cazip gelmişti.. diğer forumlarda yazılarınıza göre Profilonun mantıklı bir seçim olduğunu gördüm, özellikle CM1000CTR modelinin.. bütçe ayarlayabilirsem öyle yapabilirim belki..

1 Mesaj
5 Nisan 2011; 11:40:45 

merhaba arkadaşlar,

ben ilk defa çamaşır makinesi kullanıçağım ve bunun için bütün bu ayarlar ve fonksiyonlar benim için çok komlex

benim yıkamak istediğim eşyaların arasında en önemli olan elde yıkanacak kazaklarım...onları hangi ayarda yıkayabilirim...çoğu merino wool kazaklar?
ardından çok sayıda gömlekler var ve kot pantolonlar var.

5 aylığına almanyadan istanbula geldim staj görmek için ve bu konuda baya bi acemiyim...yardımcı olursanız çok sevinirim.

1765 Mesaj
5 Nisan 2011; 13:05:14 

quote:

Orijinalden alıntı: sercan-filik

merhaba arkadaşlar,

ben ilk defa çamaşır makinesi kullanıçağım ve bunun için bütün bu ayarlar ve fonksiyonlar benim için çok komlex

benim yıkamak istediğim eşyaların arasında en önemli olan elde yıkanacak kazaklarım...onları hangi ayarda yıkayabilirim...çoğu merino wool kazaklar?
ardından çok sayıda gömlekler var ve kot pantolonlar var.

5 aylığına almanyadan istanbula geldim staj görmek için ve bu konuda baya bi acemiyim...yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aldığnız makine Arçelik 3650mi?Eğer 3650 ise bu işinize yarayabilir..
Arçelik 3650 5,5Kg 1000Devir
A;Beyazlar Renkliler Ön yıkamalı 30'C-90'C (40'C ve 60'C de ekonomik yıkar)
B;Beyazlar Renkliler Ana yıkama 30'C-90'C (40'C ve 60'C de ekonomik yıkar)
X;Beyazlar, Renkliler ve Koyu Renkliler Kısa yıkama soğuk-60'C
M;Beyazlar, Renkliler ve karışık çamaşırlar için Mini Program Soğuk-40
D
U
R
U
L
A
M
A/Yumuşatıcı
C;Sıkma 1000 Devir
D;Sentetikler,Perdeler Ön yıkamalı Soğuk-60'C (40'C de ekonomik yıkar)
F;Sentetikler, Perdeler, Narinler ana yıkama Soğuk-60'C (40'C de ekonomik yıkar)
G;Sentetikler, koyu renkliler kısa yıkama Soğuk-40'C
J;Çok Hassas çamaşırlar, Elde Yıkama Yünlüler Soğuk-40'C
D
U
R
U
L
A
M
A
H;Narin Hassas Sıkma 600Devir
P;Su Boşaltma
+Damla foksiyonu;İlave su ile yıkama-durulama
Son suda bırakma
1000>600;C programında 600 devirde sıkar.
Yünlü kazakları J programında 30'C-35'C de yıkayın sıkmaa istiyorsanız programı ellemeyin ancak sıkma istemiyorsanız suda bırakma tuşuna basın makine son durulama suyunda bırakır suyu boşaltmak için P programını çalıştırın..
Gömlekleri F programında 40'C yıkayın makine 40'C'de ekonomik yıkar.
Kot Pantolonlarınızı X programında, hassas yıkanmasını isterseniz G programına getirin ve 50'C seçin ancak kotların çabuk kuruması için 1000 devirde sıkılmasını öneriyorum..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Programların Görevi Nedir? (A:UzunYıkama, B:KısaYıkam)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313