Şimdi Ara

Nokia 5130 XpressMusic | Ana Konu (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.063
Cevap
5
Favori
284.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dürüstlüğünden şüphemiz yok kardeş inşallah satarsın bir an evvel.
  • Eyvallah, saol arkadaşım.... Alacak arkadaşada şimdiden hayırlı olsun....
  • Birde hemen aynı fiyata 6300 var.Yapılan yorumlarda 6300ın malzeme kalitesinin 5130dan daha iyi olduğu söylenmiş.Ancak ben açıkçası herkesin elinde olmayan ve music odaklı telefon istiyorum.sony ericssonun w302 model telefonu da bulunmakta.Acaba bu 3 modelden hangisini tercih etmeliyim?
    6300-5130-w302
    Yukarıda yazmış olduğum mesajı dikkate alarak cevaplarsanız sevinirim.
  • bu bence göreceli bir kavram 6300 daha ince bir telefon ve bende daha hassas olduğu kanısını uyandırıyor 5130 daha tok duruyor ama dediğim gibi göreceli konular bunlar..bana göre de 5130 daha sağlam aynı fiyat aynı özellikler var ama 5130 da müzikçalar da var + istediğin kulaklığı bağlayabilme opsiyonu..w302yi fazla araştırmadım ama işe yaramaz diyorlar çünkü telefonu sony ericsson firması sagem'e yaptırtmış..malzemesi de ona göredir herhalde..
  • telefondaki msn programını kullanan varmı ?
  • benim valla gprs ile hiçbir işim kalmadı çok pahalı..
  • @Ghett0C0wb0y
    Cevap için teşekkürler.
    peki bu cihazın sar değeri nedir?
    bir yerde 0,48 yazıyor başka bir sitede 1.16 yazıyor.mesela burada;
    =60&filter0[]=115]http://www.teltarifeleri.com/SAR-cep-telefonu-radyasyon-orani?filter0[]=60&filter0[]=115
    Burada da sar değeri daha düşük olarak gösterilmiş.
    http://mobile.softpedia.com/phones/Nokia/Nokia-5130-XpressMusic.shtml
    ASlında sar değerinin 2'nin altında olması yeterlidir.Bunu biliyorum ama sar değeri ne kadar az olursa, biz o kadar radyasyon açısından güvende oluruz.
    S40 platformu için hangi uygulamaları yükleyebilirim?ve uygulama yüklemek kolay mıdır?
    Bu arada cihaz 16gb. kapasitesindeki bellek kartını tanımış.Ancak uygulama çalıştırmak biraz zaman alıyormuş.Genelde tavsiye edilen 2gb. ama ben 8gb. belklek kartını sorunsuzca çalıştığğını söyleyen kullanıcıların yorumlarına rastladım internette.Siz hiç 16gb. hafıza kartı denediniz mi?
    Tek kötü yanı uçuş modunun olmaması.Benim için önemli değil aslında.Uçuş esnasında kapatırım biter.Ancak olsaydı da iyi olurdu
    Şu tabloya rastladım ve şaşırdım.ucuz olmasına rağmen ses konusunda birçok pahalı rakibini geriye atmayı başarmış:
    Test Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk
    Nokia 5130 XpressMusic +0.04, -0.16 -89.9 89.0 0.0033 0.014 -83.6
    Nokia 5310 XpressMusic +0.29, -1.69 -94.4 92.0 0.015 0.491 -73.8
    Nokia 5220 XpressMusic +0.29, -1.64 -91.7 90.3 0.012 0.612 -73.1
    Nokia N85 +0.28, -1.19 -94.4 95.4 0.305 0.701 -88.1
    Nokia N96 +0.52, -2.14 -90.6 90.7 0.016 0.364 -73.5
    Nokia 5800 XpressMusic +0.09, -0.77 -92.2 92.1 0.013 0.297 -75.0
    Apple iPod Touch 2G +0.04, -0.05 -91.4 91.5 0.0027 0.012 -90.0
    Sony Ericsson K770 +0.21, -1.04 -85.7 88.8 0.014 0.030 -84.8
    Link:
    http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=tr&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.gsmarena.com%2Fnokia_5130_xpressmusic-review-344.php&sl=en&tl=tr&history_state0=

http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=ru&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fwww.mobile-review.com%2Freview%2Fnokia-5130.shtml

• arkadaşlar telefona 5-6 tane kadar tema attım temelar anımasyon tema boyutları 800 kb ile 1.2 mb arasında değişiyor 5-6 tanede oyun attım telefon kasıyor sizdede oluyormu bunlar 1 gb hafıa kartı üzerinde
  • hafıza kartında kasma yapabilir oyun ve tema dosyaları nedenini bilmiyorum ama ben ebuddy yüklemiştim hafıza kartına attım o da tekleye tekleye çalıştı birte telefon hafızasına at bakalım ne olacak..

şu an itibari ile hepsiburada dan mavisini de sipariş ettim tam 5130 fan'ı oldum :)
  • arkadaşlar bu söylediğim yalan değildir
    bugün şimdi daha doğrusu biraz önce baktığımda sarjım çok az kalmıştı yarım saat sora tekrar baktım ve şarjın biraz daha fazlalaştığını gördüm bu olay sarja takmadan hiçbişey yapmadan oldu birisiiiiiiiiiiiii bişey desin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahip376

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

başka hatla deneyin,kesilmezse sorun sizin hattınızda yani vodafone dadır

Evet Türkcell ile denedik bir gün hiç kapanma olmadı.Şimdi Vodafone ile de kullanılıyor bir problem yok.
    Ama şarj 2 günü geçmeden bitmiyor.Günde 80-100 msj ve yine günde 1 saat ile 1,5 saat görüşme yapılıyor.
    Şarkı dinlenmiyor fazla.Şarjın 2 günde bitmesi normalmidir.Ayrıca telefon 6 kez yeniden şarj edildi yani artık tam performansa ulaşmıştır sanırım.

konuşma süresine göre 2 gün normal bir süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: hottiri

arkadaşlar bu söylediğim yalan değildir
    bugün şimdi daha doğrusu biraz önce baktığımda sarjım çok az kalmıştı yarım saat sora tekrar baktım ve şarjın biraz daha fazlalaştığını gördüm bu olay sarja takmadan hiçbişey yapmadan oldu birisiiiiiiiiiiiii bişey desin.

şaşırılacak bir durum değil bende yaşıyorum
  • ya benim tel yere düştü merdivenlerden baya bi darbe aldı ve beklenen sonuç iç ekran öldü görüntü yok ışık var teli açınca .. acaba ne kadara tamir olur ekran ne kadar diye soracaktım bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

quote:

Orijinalden alıntı: hottiri

arkadaşlar bu söylediğim yalan değildir

şaşırılacak bir durum değil bende yaşıyorum

Hayret bir şey!
    Bunun mantıklı bir açıklaması olması gerekir.
    acaba pil sonradan açılıyor olabilir mi? lithum pilerin karakteristik özelliğidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: todash

ya benim tel yere düştü merdivenlerden baya bi darbe aldı ve beklenen sonuç iç ekran öldü görüntü yok ışık var teli açınca .. acaba ne kadara tamir olur ekran ne kadar diye soracaktım bilen varmı

üzüldüm bu duruma geçmiş olsun tekrar :(

80 ila 100 lira arasında olmalı ekran..teleservice e sorun bi..
  • ilk olarak sağol..
    eski telefonun ekran üç defa kırılmıştı ondan biliyorum seksen dide bi umut ucuzlamışmıdır diye sorayım dedim :D. uf yine gittipara :S.. neyse bu sefer tel kılıfı alacağım belkidüşüşlerde hafifletirde bi daha kırılmaz ekran ..
  • pilin anne ve babasına sorsak daha iyi olur
    aceba bu özelliği hangisinden aldı.
  • kılıf bir nebze hafifletir ama kırılacağına çatlar sadece onu da söyleyeyim..
  • Bu telefonla ilgili sorularım var;
    1.sar değeri nedir?
    2.s40 5. jenerasyonmuş.Uygulama yüklenebilir mi?Yüklenirse hangi uygulamalar ve nasıl yüklenir?
    3.dayanıklılık hakkında biraz bilgi verir misiniz?
    4.genel telefon özellikleri konusundaki performansı nasıl(görüşmelerde kesilme oluyor mu,şebeke bulmada problem çekiliyor mu,ses karşı tarafa net ve temiz şekilde iletiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Bu telefonla ilgili sorularım var;
    1.sar değeri nedir?
    2.s40 5. jenerasyonmuş.Uygulama yüklenebilir mi?Yüklenirse hangi uygulamalar ve nasıl yüklenir?
    3.dayanıklılık hakkında biraz bilgi verir misiniz?
    4.genel telefon özellikleri konusundaki performansı nasıl(görüşmelerde kesilme oluyor mu,şebeke bulmada problem çekiliyor mu,ses karşı tarafa net ve temiz şekilde iletiliyor mu?

1. Batarya ömrü senin bataryayı nasıl kullandığına bağlı. tam boşaltıp tam şarj edeceksin bu şekilde en iyi performansı alırsın örneğin benim sürekli müzik dinlediğim halde 3 gün max. 5 gün.

2.S40 uygulamaları rahatça yükleyebiliyorsun program oyun vs.

3.dayanıklı olduğunu söyleyebilirim 1.kattan aşağıya düştü nasıl olduysa 1 çizik bile yok. ön kapak değiştirilmiyor dikkat et.

4.Fiyatına göre kendi sınıfı olan telefonların en iyisi diyebilirim 1 gb hafıza doluyken bile çok iyi performans gösteriyor. Görüşmelerde kesinti olmuyor karşı tarafın sesi yüksek ve net geliyor. Ayarlar da ses netliği die bir seçenek var onu açık tutuyorum.

Telefonu almanı tavsiye ederim..

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.