- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Elma sirkesi
20 Cevap12541 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

996 Mesaj
4 Kasım 2008; 10:36:02 

Elma sirkesinin inanılmaz yararlarını artık hepimiz biliyoruz. Ayrıntılar internette bulunuyor.
Fakat benim merak ettiğim şu: farklı markalarda elma sirkelerinin tatları birbirinden çok farklı. Aslında en iyisinin biraz bulanık olduğunu duymuştum. Sürekli kullanan ve bilen varsa eğer, hangi markanın en iyisi ve safı olduğunu sormak istiyordum?.

sd

205 Mesaj
4 Kasım 2008; 10:44:10 

Elma sirkesinin yararlarını bir kaç ay önce keşfettim.Emekli sat komandosu albay namık ekin'in özel iksirini öğrenmiştim.Kendisi,bir bardak suya iki çorba kaşığı elma sirkesi karıştırıyor bir iki şeker kaşığı da bal ekleyerek karıştırıyor ve bunu içiyordu.Sabahları aç karna içtiğini söylüyor.İsteyen suya bal eklemeden de sadece elma sirkesi koyarak da bunu yapabilir diyordu.Birkaç aydır her sabah aç karna bu formülü uyguluyorum.Yararını da görüyorum.Hem zinde tutuyor hem de kilo vermemde çok etkili.
Marka olarak da markette bulduğum en kaliteli elma sirkesini kaptım geldim.Fersan elma sirkesi.Bu konuda çok iyi olduklarını duymuştum.Miden ile ilgili bir sorunun yoksa her sabah korkmadan bu iksiri içebilirsin.

996 Mesaj
4 Kasım 2008; 11:10:47 

İnanılmaz yararları var. İnternetten ayrıntılı araştırılabilir.
Ama mide konusunda yanlışın var. Tam tersine, mide ve bağırsak sisteminde sorunu olanlara tavsiye ediliyor. Hatta reflüyü geçiriyor. İlk bakışta çok ilginç gelebilir. Çünkü yakıcı olarak bilinir. Ama midedeki pH oranı ile elma sirkesinin aynı. Bu yüzden en ufak bir yan etkisi yok. Kendimde şunu tecrübe ettim. Yıllardan beri ameliyatla bile düzelmeyen bir soluk alma sorunum vardı. Elma sirkesinden sonra (ağzımda hiç bekletmediğim halde) inanılmaz şekilde balgam söktü, burnum harika açıldı ve süper rahatladım. Hiç çekinmeden tavsiye ederim. Bulanık olanı daha makbul diyorlar. Evde de yapılabiliyor.

sd

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2008; 11:54:36 

bende deneyecegim kesin.bakalım

1502 Mesaj
4 Kasım 2008; 16:47:51 

ben 1 sefer denemeye kalkmıştım ama berbat tadı yüzünden vazgeçmiştim. şimdi tekrar bal katarak deniyelim bakalım.

Dh Yüzücüler ve Yüzmeyi Severler Grubu

205 Mesaj
4 Kasım 2008; 19:37:43 

quote:

Orjinalden alıntı: serkansi

İnanılmaz yararları var. İnternetten ayrıntılı araştırılabilir.
Ama mide konusunda yanlışın var. Tam tersine, mide ve bağırsak sisteminde sorunu olanlara tavsiye ediliyor. Hatta reflüyü geçiriyor. İlk bakışta çok ilginç gelebilir. Çünkü yakıcı olarak bilinir. Ama midedeki pH oranı ile elma sirkesinin aynı. Bu yüzden en ufak bir yan etkisi yok. Kendimde şunu tecrübe ettim. Yıllardan beri ameliyatla bile düzelmeyen bir soluk alma sorunum vardı. Elma sirkesinden sonra (ağzımda hiç bekletmediğim halde) inanılmaz şekilde balgam söktü, burnum harika açıldı ve süper rahatladım. Hiç çekinmeden tavsiye ederim. Bulanık olanı daha makbul diyorlar. Evde de yapılabiliyor.

Bunu öğrendiğim iyi oldu.Tadının keskin ve ekşi olması sorun çıkarır mide için demiştim ama tam tersi demek.PH oranının mide ile aynı olması ayrı bir mucize.O zaman mide sorunu olan arkadaşlarıma da rahatça tavsiye edebilirim.Evde yapılan daha kaliteli ve doğal olacaktır ama ayarı tutturmak zor diyorlar.O yüzden uğraşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 4 Kasım 2008; 19:37:58 >

Uzaklaştırılmış
4 Kasım 2008; 20:33:14 

tam olarak neye yarıyor

205 Mesaj
7 Kasım 2008; 19:59:07 

quote:

Orjinalden alıntı: EkM3K

tam olarak neye yarıyor

Hem hastalıklardan koruyucu etkisi vardır,hem kötü kolesterolü düşürür hem de bal ile karıştırılıp içilirse vücudu güçlendirir.

996 Mesaj
9 Kasım 2008; 22:54:04 

google'a "elma sirkesi" yazılarak uzun uzadıya yararları okunabilir. buraya kopyalamak istemedim. bunun da etkisiyle ayda 8 kg verdim. harika bir temizleyici..

sd

Uzaklaştırılmış
10 Kasım 2008; 1:20:14 

quote:

google'a "elma sirkesi" yazılarak uzun uzadıya yararları okunabilir. buraya kopyalamak istemedim. bunun da etkisiyle ayda 8 kg verdim. harika bir temizleyici..

Hadi ya? Demek ben ondan kilo almıyorum Her sulu yemeğe biraz dökerim tadıda hoşuma gidiyor.Yararlarınıda bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu

23816 Mesaj
10 Kasım 2008; 10:14:46 

Elma sirkesinden çok çok daha sağlıklı ve çok daha etkili yolları var kilo vermenin ve hastalıkları düzeltmenin (mide, sindirim, kabızlık, ülser, gastrit, reflü, halsizlik, enerji düşüklüğü, kolesterol, tansiyon, şeker, kalp krizi, kanser dahi).

Ben bu yolla 57 kilo verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 10 Kasım 2008; 10:15:30 >

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

996 Mesaj
10 Kasım 2008; 10:21:22 

lütfen biraz açıklar mısın. ihtiyacım var

sd

23816 Mesaj
10 Kasım 2008; 11:13:08 

Pm yolladım. Görüşelim

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

42 Mesaj
14 Kasım 2008; 11:55:19 

Elma sirkesinin faydaları malum. Yanlız okadar çok faydası lan şey varki herbitki her meyva boşuna yaratılmamış hepsinin bir görevi var.
Bunu AHMET MARANKİ adlı uzman kitabında ve buara çok sık çıktığı programlarda söylüyor inanılmaz şeyler var bu konuya merak sardım
Kitabını aldım tam 500 sayfa hastalıklardan ve bitkilerin faydaları meyve ve sebzelerin faydakarı çok açık ve net bir şekilde yazılmış sitesindende takip edebilirsiniz

http://www.maranki.com/

996 Mesaj
18 Kasım 2008; 16:29:19 

Bence elma sirkesinin yararları tartışılmaz. Yaşanır.

sd

205 Mesaj
18 Kasım 2008; 18:42:25 

Çorbanıza,salatanıza bir iki kaşık elma sirkesi serpin.Yararlarını zaman geçtikçe çok iyi göreceksiniz.Aylardır ne bir mide yanması ne de ekşimesi şikayetim oldu.Mide ile ilgili tüm sorunlarım sıfıra indi.Şiddetle tavsiye ederim.Sabahları aç karna için arkadaşlar.Bu sayede sabah saatlerinde ılık bir su içerek sindirim sisteminizi de hareketlendirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 18 Kasım 2008; 18:41:58 >

996 Mesaj
23 Kasım 2008; 5:06:22 

Gerçekten salatada da üzüm sirkesine göre daha harika bir tat veriyor. Suyla seyreltip içildiğinde insanı aniden dinçleştiriyor, güç veriyor. Tam bir temizleyici.

sd

205 Mesaj
23 Kasım 2008; 8:38:53 

quote:

Gerçekten salatada da üzüm sirkesine göre daha harika bir tat veriyor. Suyla seyreltip içildiğinde insanı aniden dinçleştiriyor, güç veriyor. Tam bir temizleyici.

Alışkanlık haline getirilerek çorbanıza,salatanıza ekleyeceğiniz elma sirkesi hem kötü kolesterol denen LDL kolesterolü aşağılara çeker hem de iyi kolesterolünüzün (HDL kolesterol) yükselmesinde etkili olur.Haftada en az bir kez yiyeceğiniz fırında veya ızgarada balık,pilavüstü yağsız tavuk... gibi beyaz et ürünleri kötü kolesterol başta olmak üzere trigliseridinizi de düşürecektir.Elma sirkesi de bu iyi etkilere katkıda bulunur.Hem de sizi hastlalıklara karşı güçlü kılar.Dinç tutar.Mide sorunlarınızı yok eder.Zeytinyağı da yine aynı etkileri sağlar.Zeytinyağı yada elma sirkesi bunları salatanıza ekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 23 Kasım 2008; 8:40:00 >

Uzaklaştırılmış
23 Kasım 2008; 21:43:48 

inş kiloya etkisi vardır

996 Mesaj
23 Kasım 2008; 23:44:03 

Var tabi ki Chemx kardeş. Sirkesi yağları sıyırıyor, suyu atıyor.

sd

717 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:55:35 

arkadaşlar merhaba
mayıs 2008 de kollesterol yüksekliğine bağlı olarak kalp krizi geçirmiştim.(Toplam kollesterol 390)
Sonrasında iki adet stent takıldı tıkanan damarlara ve sonrasında da ATOR 80 mg kollesterol düşürücü ulalandım sürekli olarak.
normalde başkaca sağlık problemi yok.
Ancak ATOR 80 mg 'ı bazen 20 bazen 40 bazende 80 mg/gün olarak kullandım.Tabiki kan tahlili sonucunda Doktor tavsiyelerine göre.
Ancak 40 gün önceki kan değrlerimin tamamına yakını normal değerlerde olmasına rağmen 10 gün önceki değerlerde ciğerlerde yağlanma normalin 1,5 katı çıktı ve hemen doktor tavsiyesi ile kollesteol hapının kullanımını durdurduk.
Bugün yapılan ölçümde ise ciğer yağ değerlei normale döndü Ancak
Bu kezde kollesterol değeri 300 mg 'a çıktı (10 Gün önce 170 mg dı)
günlük beslenme sırasındada ortalama olarak yemek sırasında iki yemek kaşığı elma sirkesi içiyorum.
Tavsiye ve önerileriniz neler olabilir.
Yaşanmış tecrübeleriniz nelerdir
Doğal yollardan yeteri diyet yapmamam rağmen bu kollesterolü düşürmenin yolu nedir.
aşırı kilo mevcut değildir boy 171 kilo 72
Deneyimi olanların paylaşımlarını bekliyorum

seyis 61
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313