Şimdi Ara

Elma sirkesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
37.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elma sirkesinin inanılmaz yararlarını artık hepimiz biliyoruz. Ayrıntılar internette bulunuyor.
    Fakat benim merak ettiğim şu: farklı markalarda elma sirkelerinin tatları birbirinden çok farklı. Aslında en iyisinin biraz bulanık olduğunu duymuştum. Sürekli kullanan ve bilen varsa eğer, hangi markanın en iyisi ve safı olduğunu sormak istiyordum?.

• Elma sirkesinin yararlarını bir kaç ay önce keşfettim.Emekli sat komandosu albay namık ekin'in özel iksirini öğrenmiştim.Kendisi,bir bardak suya iki çorba kaşığı elma sirkesi karıştırıyor bir iki şeker kaşığı da bal ekleyerek karıştırıyor ve bunu içiyordu.Sabahları aç karna içtiğini söylüyor.İsteyen suya bal eklemeden de sadece elma sirkesi koyarak da bunu yapabilir diyordu.Birkaç aydır her sabah aç karna bu formülü uyguluyorum.Yararını da görüyorum.Hem zinde tutuyor hem de kilo vermemde çok etkili.
    Marka olarak da markette bulduğum en kaliteli elma sirkesini kaptım geldim.Fersan elma sirkesi.Bu konuda çok iyi olduklarını duymuştum.Miden ile ilgili bir sorunun yoksa her sabah korkmadan bu iksiri içebilirsin.
  • İnanılmaz yararları var. İnternetten ayrıntılı araştırılabilir.
    Ama mide konusunda yanlışın var. Tam tersine, mide ve bağırsak sisteminde sorunu olanlara tavsiye ediliyor. Hatta reflüyü geçiriyor. İlk bakışta çok ilginç gelebilir. Çünkü yakıcı olarak bilinir. Ama midedeki pH oranı ile elma sirkesinin aynı. Bu yüzden en ufak bir yan etkisi yok. Kendimde şunu tecrübe ettim. Yıllardan beri ameliyatla bile düzelmeyen bir soluk alma sorunum vardı. Elma sirkesinden sonra (ağzımda hiç bekletmediğim halde) inanılmaz şekilde balgam söktü, burnum harika açıldı ve süper rahatladım. Hiç çekinmeden tavsiye ederim. Bulanık olanı daha makbul diyorlar. Evde de yapılabiliyor.
  • bende deneyecegim kesin.bakalım
  • ben 1 sefer denemeye kalkmıştım ama berbat tadı yüzünden vazgeçmiştim. şimdi tekrar bal katarak deniyelim bakalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkansi

İnanılmaz yararları var. İnternetten ayrıntılı araştırılabilir.
    Ama mide konusunda yanlışın var. Tam tersine, mide ve bağırsak sisteminde sorunu olanlara tavsiye ediliyor. Hatta reflüyü geçiriyor. İlk bakışta çok ilginç gelebilir. Çünkü yakıcı olarak bilinir. Ama midedeki pH oranı ile elma sirkesinin aynı. Bu yüzden en ufak bir yan etkisi yok. Kendimde şunu tecrübe ettim. Yıllardan beri ameliyatla bile düzelmeyen bir soluk alma sorunum vardı. Elma sirkesinden sonra (ağzımda hiç bekletmediğim halde) inanılmaz şekilde balgam söktü, burnum harika açıldı ve süper rahatladım. Hiç çekinmeden tavsiye ederim. Bulanık olanı daha makbul diyorlar. Evde de yapılabiliyor.

Bunu öğrendiğim iyi oldu.Tadının keskin ve ekşi olması sorun çıkarır mide için demiştim ama tam tersi demek.PH oranının mide ile aynı olması ayrı bir mucize.O zaman mide sorunu olan arkadaşlarıma da rahatça tavsiye edebilirim.Evde yapılan daha kaliteli ve doğal olacaktır ama ayarı tutturmak zor diyorlar.O yüzden uğraşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 4 Kasım 2008; 19:37:58 >

• tam olarak neye yarıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: EkM3K

tam olarak neye yarıyor

Hem hastalıklardan koruyucu etkisi vardır,hem kötü kolesterolü düşürür hem de bal ile karıştırılıp içilirse vücudu güçlendirir.
  • google'a "elma sirkesi" yazılarak uzun uzadıya yararları okunabilir. buraya kopyalamak istemedim. bunun da etkisiyle ayda 8 kg verdim. harika bir temizleyici..
  • quote:

google'a "elma sirkesi" yazılarak uzun uzadıya yararları okunabilir. buraya kopyalamak istemedim. bunun da etkisiyle ayda 8 kg verdim. harika bir temizleyici..

Hadi ya? Demek ben ondan kilo almıyorum Her sulu yemeğe biraz dökerim tadıda hoşuma gidiyor.Yararlarınıda bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu
  • Elma sirkesinden çok çok daha sağlıklı ve çok daha etkili yolları var kilo vermenin ve hastalıkları düzeltmenin (mide, sindirim, kabızlık, ülser, gastrit, reflü, halsizlik, enerji düşüklüğü, kolesterol, tansiyon, şeker, kalp krizi, kanser dahi).

Ben bu yolla 57 kilo verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 10 Kasım 2008; 10:15:30 >
  • lütfen biraz açıklar mısın. ihtiyacım var
  • Pm yolladım. Görüşelim
  • Elma sirkesinin faydaları malum. Yanlız okadar çok faydası lan şey varki herbitki her meyva boşuna yaratılmamış hepsinin bir görevi var.
    Bunu AHMET MARANKİ adlı uzman kitabında ve buara çok sık çıktığı programlarda söylüyor inanılmaz şeyler var bu konuya merak sardım
    Kitabını aldım tam 500 sayfa hastalıklardan ve bitkilerin faydaları meyve ve sebzelerin faydakarı çok açık ve net bir şekilde yazılmış sitesindende takip edebilirsiniz

http://www.maranki.com/
  • Bence elma sirkesinin yararları tartışılmaz. Yaşanır.
  • Çorbanıza,salatanıza bir iki kaşık elma sirkesi serpin.Yararlarını zaman geçtikçe çok iyi göreceksiniz.Aylardır ne bir mide yanması ne de ekşimesi şikayetim oldu.Mide ile ilgili tüm sorunlarım sıfıra indi.Şiddetle tavsiye ederim.Sabahları aç karna için arkadaşlar.Bu sayede sabah saatlerinde ılık bir su içerek sindirim sisteminizi de hareketlendirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 18 Kasım 2008; 18:41:58 >
  • Gerçekten salatada da üzüm sirkesine göre daha harika bir tat veriyor. Suyla seyreltip içildiğinde insanı aniden dinçleştiriyor, güç veriyor. Tam bir temizleyici.
  • quote:

Gerçekten salatada da üzüm sirkesine göre daha harika bir tat veriyor. Suyla seyreltip içildiğinde insanı aniden dinçleştiriyor, güç veriyor. Tam bir temizleyici.

Alışkanlık haline getirilerek çorbanıza,salatanıza ekleyeceğiniz elma sirkesi hem kötü kolesterol denen LDL kolesterolü aşağılara çeker hem de iyi kolesterolünüzün (HDL kolesterol) yükselmesinde etkili olur.Haftada en az bir kez yiyeceğiniz fırında veya ızgarada balık,pilavüstü yağsız tavuk... gibi beyaz et ürünleri kötü kolesterol başta olmak üzere trigliseridinizi de düşürecektir.Elma sirkesi de bu iyi etkilere katkıda bulunur.Hem de sizi hastlalıklara karşı güçlü kılar.Dinç tutar.Mide sorunlarınızı yok eder.Zeytinyağı da yine aynı etkileri sağlar.Zeytinyağı yada elma sirkesi bunları salatanıza ekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 23 Kasım 2008; 8:40:00 >

• inş kiloya etkisi vardır
  • Var tabi ki Chemx kardeş. Sirkesi yağları sıyırıyor, suyu atıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.