Şimdi Ara

45nm Phenom işlemci örnekleri için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nehalem testelerinin yayına verilmesiyle birlikte gözler AMD'nin Deneb kod adlı 45nm Phenom işlemcilerine çevrildi. 17 Kaısm'da satışı başlayacak olan Nehalem tabanlı Core i7 işlemcilerini takiben bu ay içerisinde 45nm Phenom işlemcilerine ait örneklerin dağıtılabileceği bildiriliyor yani Nehalem ve Deneb testlerine ev sahipliği yapması açısından Kasım ayının yıla damgasını vuracak gelişmelerden iki çok önemlisine ev sahipliği yapmış olacak.

Gelen bilgilere göre 45nm Phenom işlemcileri için AMD artık son dönemece girmiş durumda. Soket AM2+ formunda olacak ilk modeller, 6MB büyüklüğünde seviye 3 bellek ile gelecek ve mevcut Phenom modellerine göre yeni üretim teknolojisinin ciddi katkısı ile hız aşırtma noktasında daha başarılı olacağı sık sık dile getiriliyor.

Ayrıca yapılan mimari güncellemeler ile aynı saat hızında yine mevcut yani 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Phenom modellerinden daha hızlı olacağı ifade edilen 45nm "Deneb" Phenom işlemcilerinin Aralık ayı ile birlikte raflardaki yerlerini almaya başlayacağı ifade ediliyor. Hatırtlatma olması açısından AMD'nin daha önce beliren resmi yol haritasıyla birlikte 45nm Phenom işlemcilerinin Las Vegas'ta yapılacak Tüketici Elektroniği Fuar'ında yani Ocak ayının ilk günlerinde lanse edeceği ortaya çıkmıştı.

• AMD bir an önce atak yapması lazım bu 45'liklerle

Hadi AMD görelim seni........Dirilme zamanın geldi çoktan
  • umarım bu 45nm sadece üretim teknolojisinde 6mb cache ve yüksek hıza yansımakla kalmaz fiyatlara da yansır yoksa sadece bakmakla yetiniriz bunlara
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

umarım bu 45nm sadece üretim teknolojisinde 6mb cache ve yüksek hıza yansımakla kalmaz fiyatlara da yansır yoksa sadece bakmakla yetiniriz bunlara

katılıyorum..
  • AMD Phenom X4

"Deneb" (45 nm, C2, Quad Core)

Hepsi model Komut Seti: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Enhanced 3DNow!, NX bit, AMD64 (AMD's x86-64 implementation), Cool'n'Quiet, ...

Kod: "Deneb"
    Model Numara;
    Phenom X4 20550 C2 3.0GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+ ~ 08 Ocak 2009
    Phenom X4 20350 C2 2.8GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+ ~ 08 Ocak 2009
  • İyimser sonuçlar %15-20 artış olacak deniyor, iş oc'e kalcak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasar_lives

AMD Phenom X4

Hepsi model Komut Seti: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Enhanced 3DNow!, NX bit, AMD64 (AMD's x86-64 implementation), Cool'n'Quiet, ...

Model Numara;
    Phenom X4 20550 C2 3.0GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+ ~ 08 Ocak 2009
    Phenom X4 20350 C2 2.8GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+ ~ 08 Ocak 2009

ya kusura bakma ama bu nasıl mesaj....
    sen forumun reklam modu felan mısın...

• quote:

Orjinalden alıntı: 01mrt

quote:

Orjinalden alıntı: yasar_lives

AMD Phenom X4

Model Numara;

ya kusura bakma ama bu nasıl mesaj....
    sen forumun reklam modu felan mısın...

Reklamı Değilim...Forum Haberleri Yazıom...

• Model Numara; Phenom X4 20550 C2 3.0GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+

eğer yukarıdaki bilgi doğruysa TDP değeri olarak intel in gerisinde kalmış demektir, Q9xxx serisi 45nm ve 95W TDP ilee geliyor, arada 30W var.
  • O işlemcilerden bi numara çıkmaz....

Ancak Muadili İntel lerden ucuz olurlarsa tercih edilebilirler ...

Diğer türlü alınmaz onlar... Zaten Overclok özürlü işlemciler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bariscat

Model Numara; Phenom X4 20550 C2 3.0GHz L2=4×512 KB L3=6 MB 4000MHz 125W Socket AM2+

eğer yukarıdaki bilgi doğruysa TDP değeri olarak intel in gerisinde kalmış demektir, Q9xxx serisi 45nm ve 95W TDP ilee geliyor, arada 30W var.

yeni cikacak olan nehalem tabanli islemciler de 130 TDP ile geliyorlar peki buna ne denebilir ki o zaman amd de ki tdp nin o kadar yuksek olmasindaki sebep ram kontrolculerinin islemci uzerinde olmasidir ancak su anda intel de nehalem serisi ile bunu kullanmaya basliyor ve 130 watt tdp ile geliyor bir zamanlar 125 watt fazla amd cok elektirik yiyor diyenler bakalim simdi ne diyecekler
  • Benim için işlemcinin nekadar güç çektiğinden çok , Nekadar yüksek frekansda çalışabildiği önemli ...

Eğer işlemci takoz ise, kimin umrunda TDP değeri ...

4 GHZ de kullanılabilen Q6600 ler varken , kimin umrunda AMD nin takoz Quad core ları ..

Default halde bile geçilmiyorken , 4 GHZ de ki farkınıda unutmamak gerek sanırım ...
  • pEgaTR

İYİDE CORE 2 LERIN FARKI O.C DE İDİ VE AMD İLE İNTEL ARASINDAKI FARK YÜZDE 15 VE DAHA UCUZDU AYNI OLACAK TABİKİ AMA O.C DE NEHALEM DAN DAHA İYİ OLURSA KI ŞİMDİLİK ÖYLE GÖRÜNMEKTE 2200 DE CALISAN MUHENDISLIK ORNEGI DENEP 4000 MHZ OLMAKTA YANI AMD BEKLENENI VERECEK KI NEHALEM GİBİ KOPLE DEGISIMDE GEREK YOK AM2+ ANAKARTLADA CALISABİLMEKTE
    BU BİLE AMD DE BEKLENEN LE SATISLARDA PATLAMADA YAŞATABİLİR
    A.C.C DESTEGI OLAN ANAKARTLARLA O.C DAHA TATLI OLACAK
  • 4000 MHZ DA O.C YAPILAN VE MUHENDISLIK ÜRÜNÜ OLAN AMD DENEP 1.6 DA AMA YAKINDA PİYASAYA ÇIKACAK İNTELDE 1.7 İKİSİDE İYİ AMA AMD ÇIKINCAYA KADAR SON REVİZYONLA DAHADA DÜZELTİR
  • Ben Şahsen Nehalem inde gereksiz ve aceleye gelmiş olduğunu düşünüyorum ..

Şuanda Piyasada olan İntel işlemciler zaten geyet iyi başarım sunabiliyorken , Ne gerek var komple anakart , bellek işlemci değiştirmeye ...

Şunuda söylemekte fayda var , ilk nesil Nehalem lerde aynen Core mimarisinin ilk örnekleri gibi sorunlu olacaklar...

Platform doğru dürüst oturmadan son kullanıcı için iyi bir tercih olacağından şüpheliyim ..

AMD ye gelirsek , AMD Core gibi bir şey yapmadığı sürece, yanii performans sıçraması yapmadığı sürece beni tatmin etmekten uzak kalacak....

Şuandada durum onu gösteriyor... Ufak tefek düzeltmeler ve revision yenilikleriyle ayakta durmaya çalışıyorlar....

Daha keskin işler yapmak zorunda bence AMD..
  • 45 nm, hava sogutma 3,5 - 3,8 görebilen, 4 cekirdekli 6mb önbellekli 1200mhz ddr2 ram destekli ya da 1800-2000 ddr3 dahili ram kontrolcülü model gelmedigi sürece 6400ümü deiştirmiyecegim. pegatr ye sonuna kadar katılıyorum. core mimarisi gibi 1307f e mi geciosun 1453e mi zıplıyorsun mimarisini tamamen deiştirip yeni bi yola geçmeli...
  • Ben AMD nin başarılı olcağını tahmin ediyorum OC ta belki çok iyi olmaz ama mevcut CPU lardan default olarak çok daha iyi olacağını düşünüyorum Kaldıki OC yapan genele göre çok az insan var ve garanti kapsamında olmayan bi iş. Sırf aynı anakartla kullanabilcek olmam bile Deneb e geçmeme yeterli. Onun dışında daha ucuz olcak intelden DDR3 için erken zaten Extrem bi işlemci çıkarırsa ona destek için DDR3 anakart yaparlar zaten
  • bakalım cıksınlar ondan sonra kararımız vereceğiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

Şunuda söylemekte fayda var , ilk nesil Nehalem lerde aynen Core mimarisinin ilk örnekleri gibi sorunlu olacaklar...

Core mimarisinin ilk örneklerinin o.c. kapasiteleri ile halen Core2duo lar içinde başarılı modellerden olduklarını unutmamak gerek
    yani 2 yıl önce alınan bi 6300 veya 6600 halen (o.c. ile) stok 8500 den daha performanslı

Ayrıca 45 nm denebleri gerçekten çok merak ediyorum. Acaba AMD nin en önemli dezavantajı, oc özürlü, imajını 2500+ barton zamanlarına geri götürebileceklermi ??
  • Herkesin beklentileri farklı benim için önemli olan F/p ve stabilite
    Explorer'den Firefox'a geçtiğim hafta şu kelimeyi kullanmıştım ( explorer 6) vay bee şimdiye kadar işkence görüyormuşum. umarım AMD'güzel bi çıkış yapar ve vaybe şimdiye kadar işkence görüyormuşum derim.

Saygılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.